Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (kon.) | Almaty – Esbjerg 1:1 (kon.) | Neftçi Baku – Koper 1:2 (kon.)
Laçi – Zorja Luhansk 0:3 (kon.) | Košice – Liberec 0:1 (kon.) | Budućnost Podgorica – Omonia Nikózia 0:2 (kon.)
Minsk – MYPA 2:0 (kon.) | Trenčín – Novi Sad 4:0 (kon.) | Atlantas – Karaganda 0:0 (kon.)
Elfsborg – Keşla FK 0:1 (kon.) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (kon.) | Ruch Chorzów – Vaduz 3:2 (kon.)
RoPS Rovaniemi – Asteras 1:1 (kon.) | FC Zestafoni – Trnava 0:0 (kon.) | Ploiesti – Flamurtari 2:0 (kon.)
Plovdiv – St. Pölten 2:1 (kon.) | Brommapojkarna – Crusaders 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (kon.)
Rosenborg – Sligo 1:2 (kon.) | Neman Grodno – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Kluž – Jagodina 0:0 (kon.)
CSKA Sofia – Zimbru Kišiněv 1:1 (kon.) | Luzern – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Litex – Diósgyöri 0:2 (kon.)
Víkingur – Tromso 0:0 (kon.) | ETO Györ – Göteborg 0:3 (kon.) | Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (kon.)
Sillamäe Kalev – FK Krasnodar 0:4 (kon.) | Bursaspor – Čichura 0:0 (kon.) | Met. Skopje – Željezničar Sarajevo 0:0 (kon.)
Rijeka – Ferencvároš 1:0 (kon.) | RNK Split – Be'er Sheva 2:1 (kon.) | Molde – ND Gorica 4:1 (kon.)
Aberdeen – Groningen 0:0 (kon.) | Derry City – Soligorsk 0:1 (kon.) | Dundalk – Hajduk Split 0:2 (kon.)
Linfield – Štokholm 1:0 (kon.) | Motherwell – Stjarnan 2:2 (kon.) | FK Sarajevo – Haugesund 0:1 (kon.)
Čukarički Belehrad – Grodig 0:4 (kon.)
Derry City FC
0:1 (0:1)
FC Šachťor Soligorsk
cz Štvrtok 17.07.2014, 20:45 • Brandywell Stadium, Derry • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Favoritem utkání jsou hosté, byť těžko odhadovat takto dopředu. Ani jeden z týmů nemá za poslední dobu výraznější úspěchy v evropských pohárech. Ani Irové, ani Bělorusové, se nedokázali v Evropské lize probojovat do základní skupiny a zpravidla končí již v předkolech. Domácí nemohou sázet na rozehranost, byť mají za sebou již úspěšné první předkolo (s velšským Aberystwyth Town), neboť Bělorusové, díky systému jaro-podzim vlastní ligy, mají také dostatečnou zápasovou rozehranost!

Vítejte u dnešního onlajn přenosu 1. utkání 2. předkola Evropské ligy mezi irským DERRY CITY FC a běloruským FC ŠACHŤOR SOLIGORSK. Utkání se odehraje na Brandywell Stadium ve skotském Derry a provede jím trojice srbských rozhodčích, hlavní Grujić, na pomezí asistenti Minić a Milutinović. Jako čtvrtý rozhodčí je nominován jejich krajan Spasić.

Derry City FC: Doherty – S. McEleney, Byrne (C), McBride, Barry – Timlim, Molloy, P. McEleney, McNamee, Duffy – Patterson
    Náhradníci: Gallagher, Ventre, Boyle, Tracey, Dooley, Curran

FC Šachťor Soligorsk: Kotěnko – Kuzmenok, Januškjevič, Kaševski – Matvjejčik, Stagorodskij, Galjuza, Jurjevič (C) – Balanovič, Januš, Rios
    Náhradníci: Gavrilov, Vasilevskij, Cevan, Lenčik, Guruli, Ivanov, Osipenko

Rozhodčí: Grujić – Minić, Milutinović (vš. SRB).

1

3
    První střela zápasu, hostující Matvjejčik ale vysoko přestřeluje branku soupeře.

4
    Rohový kop pro domácí tým, rozehrává B. McNamee.

4
    Celá útočná snaha domácích ale končí odpískaným ofsajdem P. McEleneyho.

7
    Hosté získávají míč, ale zatím se nemohou dostat k pokutovému území soupeře.

9
    A nyní se jim to již povedlo, střelu Jurjeviče musel Doherty vytěsnit mimo branku.

10
    Rohový kop pro Šachťor, rozehraje Stagorodskij.

11
    Defenziva Derry City dokázala nebezpečí před vlastní brankou odvrátit.

12
    Šance hostů, Kuzmenok trefuje břevno!

14
    Šachťor na hřišti dominuje, další střela míří na branku Dohertyho, Kaševskij ale přestřeluje.

15
    Stagorodskij fauluje Duffyho, hosté přichází o míč.

16
    Jenže domácí se dlouho s míčem "nepomazlili", S. McEleney fauluje Balanoviče.

17
    Stagorodskij rozehrává volný kop, zkouší to přímo na bránu, Doherty chytá.

18
    Střela McBrideho zablokována.

20
    Patterson se řítí do šance, ale jeho snaha je přerušena hvizdem sudího pro ofsajd.

21
    P. McEleney netrefuje branku hostů, Kotěnko bude rozehrávat.

25
    Hraje se stále bez branek, blíže ke gólu měli hosté, dočkáme se do konce poločasu?

27
    Balanovič fauluje Timlina, hosté ztrácí míč.

27
    Šachťor Soligorsk právě vstřelil branku!
    Domácí nezvládli standardní situaci a gólově se naopak prosazují hosté, první gól zápasu dává NIKOLAJ JANUŠ.

29
    Žlutou kartu dostává Galjuza (FC Šachťor Soligorsk).

32
    Hosté mají k dispozici rohový kop.

33
    Stagorodskij se dostává ke střele, ale netrefuje branku.

37
    Po faulu domácího Timlima rozehrávají hosté.

38
    Celá akce končí jen dalším faulem domácích, tentokrát se provinil proti pravidlům Molloy, který nedovoleně atakoval Balanoviče.

39
    Stargorodskij pálí na branku, vedle.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, přidají hosté ještě jeden gól do poločasové přestávky?

41
    Nebylo k němu daleko po střele Balanoviče, kterou však Doherty dokázal zneškodnit.

43
    Hostující Matvjejčik fauluje domácího Barryho, volný kop pro Derry City.

45
    Poslední minuta prvního poločasu.

45

V prvním poločase potvrdili hosté roli favorita a nejen, že se si vypracovali šance, dokázali i skórovat. Ve 27. minutě rozvlnil síť za zády Dohertyho Januš a od té doby hosté vedou 1:0.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.

46

47
    Jurjevič fauluje Timlima, volný kop pro domácí tým.

48
    Ten rozehrál faulovaný Timlim, ale hosté se ubránili.

50
    Míč získávají hosté po faulu domácího Pattersona.

51
    Volný kop domácích rozehrává P. McEleney.

52
    Ke střele se dostává Byrne, který ale netrefuje branku.

54
    Útočnou akci Derry City přerušil hvizd sudího – ofsajd a v něm Patterson.

56
    Rohový kop vybojovali hosté.

57
    Starogorodskij si bere míč a bude rozehrávat.

58
    Míč se dostává k Riosovi, který pálí, ale nepřesně, přesto hosté zůstávají u míče.

59
    A útočná kombinace hostů končí střelou Pattersona, kterou Kotěnko chytá a bude moci rozehrát.

60
    Po hodině hry stále platí, že hosté vedou o gól, ve druhém poločase si ale stále udržují mírnou převahu.

63
    Střídání v týmu Derry City FC: ze hřiště odchází Duffy, přichází Dooley.

66
    Po volném kopu hostů následuje rohový kop pro Šachťor.

67
    Ten rozehrává Stargorodskij, jenže rozhodčí pískají útočná faul Kaševskému, domácí získávají míč.

67
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Januš, přichází Osipenko.

70
    Domácí se dostávají do šance po volném kopu, kdy se ke střele dostal Patterson, ale jeho pokus byl zblokován.

71
    A vzápětí i další střela domácích zblokována, tentokrát pálil P. McEleney.

74
    Hostující Osipenko fauluje domácího Byrneho, Derry získává míč.

75
    Timlim se dostává ke střele, ale netrefuje branku.

77
    Domácí Patterson v ofsajdu, hra přerušena, na řadu přichází střídání v sestavě hostů.

77
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Balanovič, přichází Guruli.

79
    B. McNamee fauluje Matvjejčika, hosté získávají míč.

80
    Žlutou kartu dostává Matvjejčik (FC Šachťor Soligorsk).

80
    Rohový kop pro domácí, rozehrávat bude Timlim.

81
    Domácí již rozehráli, k míči se dostal McBride, který ale, jako již je dnes tradicí, netrefuje branku.

83
    Střela Matvjejčika zablokována, domácí získávají míč na své kopačky.

85
    Ale dlouho kombinovat nemohli, fauluje totiž Dooley.

86
    Střídání v týmu Derry City FC: ze hřiště odchází P. McEleney, přichází Boyle.

87
    Osipenko faulován domácím Byrnem.

88
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Rios, přichází Cevan.

89
    Hosté již vyčerpali všechny možnosti střídání, domácí mají ještě jednu možnost změny v sestavě.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, hosté drží těsné vedení, které by jim stačilo z pohledu postupových šancí do odvety.

Dnešní utkání je u konce. Ze zaslouženého vítězství se radují hosté, kteří tak na hřišti Derry City uhráli velmi dobrý výsledek z pohledu odvetného utkání v Soligorsku. Domácí se dnes v koncovce trápili, byť si nějaké ty šance dokázali vytvořit, jejich zakončení bylo doslova žalostné.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:37:27)

Martin Dvořák

Góly: 27. Januš

Karty:   29. Galjuza (SLG), 80. Matvjejčik (SLG)

Derry City FC: Doherty – S. McEleney, Byrne (C), McBride, Barry – Timlim, Molloy, P. McEleney (86. Boyle), McNamee, Duffy (63. Dooley) – Patterson

FC Šachťor Soligorsk: Kotěnko – Kuzmenok, Januškjevič, Kaševski – Matvjejčik, Stagorodskij, Galjuza, Jurjevič (C) – Balanovič (77. Guruli), Januš (67. Osipenko), Rios (88. Cevan)

Rozhodca: Grujić – Minić, Milutinović (vš. SRB)
    Štvrtok 24.07.2014
    Soligorsk - Derry City 5:1

Góly: 9. Balanovič, 28. Guruli, 68. Osipenko, 81. Januš, 90+3. Galjuza – 6. Duffy

Karty:   14. Januškevič (SLG), 18. Osipenko (SLG), 66. Januš (SLG) – 23. Barry (DRY)