Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (kon.) | Almaty – Esbjerg 1:1 (kon.) | Neftçi Baku – Koper 1:2 (kon.)
Laçi – Zorja Luhansk 0:3 (kon.) | Košice – Liberec 0:1 (kon.) | Budućnost Podgorica – Omonia Nikózia 0:2 (kon.)
Minsk – MYPA 2:0 (kon.) | Trenčín – Novi Sad 4:0 (kon.) | Atlantas – Karaganda 0:0 (kon.)
Elfsborg – Keşla FK 0:1 (kon.) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (kon.) | Ruch Chorzów – Vaduz 3:2 (kon.)
RoPS Rovaniemi – Asteras 1:1 (kon.) | FC Zestafoni – Trnava 0:0 (kon.) | Ploiesti – Flamurtari 2:0 (kon.)
Plovdiv – St. Pölten 2:1 (kon.) | Brommapojkarna – Crusaders 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (kon.)
Rosenborg – Sligo 1:2 (kon.) | Neman Grodno – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Kluž – Jagodina 0:0 (kon.)
CSKA Sofia – Zimbru Kišiněv 1:1 (kon.) | Luzern – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Litex – Diósgyöri 0:2 (kon.)
Víkingur – Tromso 0:0 (kon.) | ETO Györ – Göteborg 0:3 (kon.) | Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (kon.)
Sillamäe Kalev – FK Krasnodar 0:4 (kon.) | Bursaspor – Čichura 0:0 (kon.) | Met. Skopje – Željezničar Sarajevo 0:0 (kon.)
Rijeka – Ferencvároš 1:0 (kon.) | RNK Split – Be'er Sheva 2:1 (kon.) | Molde – ND Gorica 4:1 (kon.)
Aberdeen – Groningen 0:0 (kon.) | Derry City – Soligorsk 0:1 (kon.) | Dundalk – Hajduk Split 0:2 (kon.)
Linfield – Štokholm 1:0 (kon.) | Motherwell – Stjarnan 2:2 (kon.) | FK Sarajevo – Haugesund 0:1 (kon.)
Čukarički Belehrad – Grodig 0:4 (kon.)
Neftçi Baku
1:2 (1:2)
FC Koper
cz Štvrtok 17.07.2014, 17:00 • 8 KM Stanionu, Baku • Európska liga (predkolá)

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. S konstatováním, že v prvním zápase druhého předkola si veze slovinský FC Koper ze stadionu azerbajdžánského Něftči Baku výhru 2:1 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (18:56:47)

Ministatistiky:
    Střely na branku: 7-2.
    Zákroky gólmanů: 0-6.
    Žluté karty: 3:2.
    Rohy: 3-0.
    Ofsajdy: 1-2.

Všechno důležité se dnes událo v prvním poločase. Do utkání vstoupil lépe domácí tým a měl i několik slibných šancí, jenže ve 23. minutě utekl po pravé straně Galešić a otevřel skóre zápasu. Čtyři minuty před koncem pak navýšil vedení Koperu po zmatcích v domácí obraně Palčič. Zdálo se, že slovinský tým dvougólové vedení udrží, ale v nastaveném čase prvního poločasu trefil levou šibenici Abdullajev. Ve druhém poločase sice domácí měli místy velký tlak, ale gól se jim dát nepodařilo – a to zejména díky výbornému Radoševićovi. Do odvety tak půjde s mnohem lepší výchozí pozicí FC Koper.

90+5

90+4
    Obrana hostů se s vypětím všech sil brání náporu Něftči v závěru zápasu.

90+3
    Odražený míč po rohovém kopu sebral Gurbanov a opět vypálil. Tentokrát jeho střela byla ze vzdálenosti zhruba 25 metrů a Radošević vůbec nic neviděl. Může být rád, že pokus domácího hráče prolétl vedle tyče koperské branky.

90+2
    Po rohovém kopu Wobaye byla opět úspěšná obrana hostů v čele s Radoševićem.

90+2
    Božidar Radošević po úspěšném zákroku poklekl na trávník a se zaťatými pěstmi zařval na znamení úspěchu jako lev v kleci.

90+2
    Bruno Bertucci měl na noze vyrovnání, když vystřelil přesně z prostředku velkého vápna, ale naději hostů na výhru zvýšil parádním zákrokem Radošević.

90
    V druhém poločase bude nastaveno pět minut.

90
    Po špatně zahraném rohu domácích se k odraženému míči dostal Pučko, potáhl jej zhruba dalších patnáct metrů, kde narazil na Ramose. Ten si pořádně vyšlápl na hostujícího útočníka a dostává žutou kartu.

89
    Koper se rohovému kopu bez potíží ubránil a obránci hostů odkopávají míč daleko od vlastní šestnáctky.

89
    V posledních minutách zápasu domácí opět tlačí a Koper odolává s vypětím všech sil. Pětadvacet metrů od branky vypálil Flavinho, ale po střele kapitána domácích se robinzonádou vrhnul Radošević a vyrazil střelu na roh.

87
    Nyní po zeleném pažitu neběhá ani jeden ze tří úspěšných střelců, protože Mitja Palčič (KPR) je střídán obráncem Mihou Gregoričem s jasným úkolem – udržet vedení a výborný výsledek do odvety.

86
    Flavinho vyslal parádní střelu na branku Koperu, která se od břevna odrazila zpět do pole, ale jen o malý kousek. Hráči domácích reklamovali, že míč přešel brankovou čáru, jenže asistent sudího byl velmi dobře postaven a celou situaci viděl velmi dobře.

85
    Domácí se snaži, to je sice pravda, jenže si musí dávat pozor na ofsajdy. Gurbanov se nyní ocitl v postavení mimo hru, které bylo odmáváno a odpískáno.

83
    Bosenský záložník Goran Galešić bude mít v dnešním zápase čárku u jednoho gólu. Další již nepřidá, protože jej na hřišti nahradí Mitja Lotrič (KPR). Uvidíme, zda dostojí svému jménu a pozlobí obranu domácího celku.

82
    Domácí stále zůstanou u míče, protože Galešić se provinil nedovoleným zákrokem proti Sejidovovi.

82
    Pokus Wobaye, záložníka domácího celku, neměl ani v nejmenším šanci na úspěch, protože gólman Koperu tuto střelu velmi dobře viděl a nepovolil středopolaři tmavé pleti radost z gólu.

81
    Paraguajský záložník Eric Ramos byl blízko blizoučko vyrovnání. Na levém rohu velkého vápna převzal míč, který si popostrčil do středu. Po svém uvolnění vypálil pořádnou pumelici, která prolétla těsně nad břevnem branky Koperu.