Karaganda – Shirak 4:0 (kon.) | Astana – Pjunik 2:0 (kon.) | Mika – RNK Split 1:1 (kon.)
Daugavpils – Víkingur 1:1 (kon.) | Laçi – Rudar Velenje 1:1 (3:2 po pen.) | Budućnost Podgorica – Folgore 3:0 (kon.)
Ekranas – Crusaders 1:2 (kon.) | Honka Espoo – Sillamäe Kalev 3:2 (po pr.) | FK Lovćen – Željezničar Sarajevo 0:1 (kon.)
Atlantas – Differdange 3:1 (kon.) | Haugesund – Broughton 2:1 (kon.) | Čichura – Turnovo 3:1 (kon.)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (kon.) | Jelgava – Rosenborg 0:2 (kon.) | Kalju – Fram 2:2 (kon.)
Sant Juliá – Čukarički Belehrad 0:0 (kon.) | Daugava Riga – Aberdeen 0:3 (kon.) | Brommapojkarna – VPS 2:0 (kon.)
Flamurtari – Sioni 1:2 (kon.) | Fola – Göteborg 0:2 (kon.) | Tromso – Santos Tartu 6:1 (kon.)
Zimbru Kišiněv – Škendija 2:0 (kon.) | Trnava – Hibernians FC 5:0 (kon.) | Birkirkara – Diósgyöri 1:4 (kon.)
Kukësi – Almaty 0:0 (kon.) | Aberystwyth Town – Derry City 0:5 (kon.) | Bangor City – Stjarnan 0:4 (kon.)
Europa – Vaduz 0:1 (kon.) | Fuglafjørdur – MYPA 0:0 (kon.) | Sligo – Banga Gargždai 4:0 (kon.)
Ferencvároš – Sliema 2:1 (kon.) | Koper – Čelik 4:0 (kon.) | Libertas – Plovdiv 0:2 (kon.)
Široki Brijeg – Qäbälä 3:0 (kon.) | Dundalk – Jeunesse Esch 3:1 (kon.) | Glenavon – Hafnarfjördur 2:3 (kon.)
Met. Skopje – FC Santa Coloma 2:0 (kon.)
IF Brommapojkarna
2:0 (0:0)
Vaasan Palloseura
cz Štvrtok 10.07.2014, 19:00 • Stockholms • Európska liga (predkolá)

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů, na počtenou! (20:51:51)

A je dobojováno! V druhém poločase padly hned dvě branky! O tu první se postaral v 64. minutě Larsson, o čtrnáct minut později zvýšil na konečných 2:0 Petrovič. Brommapojkarna tak vítězí v dvojutkání celkovým výsledkem 3:2 a může se těšit na dalšího soupeře, tentokrát již ve druhém předkole. Naopak finský celek svou pouť Evropou hned v začátku končí.

90+2
    V nastaveném čase fauloval Strandvall střelce první branky. S hosty to již nevypadá moc nadějně.

90
    Dnešní utkání ještě okusí Södeström, který přišel na místo Karlströma.

89
    Rohový kop i na druhé straně, ale dopadl obdobně.

87
    Domácí zahrávali rohový kop, nic nebezpečného z něj ale nakonec nevyplynulo. Poslední pár minut do konce utkání.

84
    Ve velké šanci se ocitl hostující Seabrook, jeho pokus ale pouze zazvonil na břevno!

83
    Krátce po svém příchodu, byl Linjala faulován Ngoualim.

81
    Hostující kouč reaguje na nepříznivý stav střídáním. Trávník opustil Stewart, místo něj přišel Linjala! Hosté si tak již vyplýtvali všechny možnosti střídání.

80
    Hosté budou muset vrhnout všechny své síly do ofenzivy, aby si vybojovali alespoň prodloužení!

78
    Brommapojkarna právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! O druhou branku svého celku se postaral GABRIEL PETROVIČ po přihrávce od Bärkrotha.

76
    Zřejmě za nějaké připomínky je napomínán žlutou kartou Björk.

75
    Bärkroth se snažil pohnout se skórem, ani jeho střela se však neřadí k těm povedeným.

72
    Jako kdybych tu žlutou kartu přivolal! Od sudího si jí vysloužil hostující Honkaniemi za faul na Petroviče.

70
    Stranvall byl dnes poněkolikáté nachytán v ofsajdu.

69
    Seabrook fauloval Jónssona. I přes celkem velké množství faulů jsme dosud neviděli v akci žlutou kartu.

67
    Nganbe Nganbe se snažil o bleskovou odpověď, jeho střela ale nenašla cíl.

66
    Stewart stál v ofsajdu a to neuniklo pozornosti pomezního.

64
    Domácí zahrávali rohový kop! Exekuce této standardní sitauce se ujal Bärkroth, který našel JACOBA LARSSONA a ten se nemýlil! V tomto okamžiku by postupovali rázem domácí!

63
    Larssonova rána orazítkovala břevno! Dosud největší šance utkání!

63
    Poprvé se ke střídání odhodlal i domácí kouč, Falkenborn má pro dnešek odpracováno, místo něj nastoupí Asbrink.

57
    Sandberg Magnusson byl v době převzetí přihrávky za obrannou linií a to je pochopitelně ofsajd!

56
    Domácí měli k dispozici rohový kop, k žádnému zakončení po něm ale nedošlo.

53
    Stewart si v souboji s Jónssonem pomohl nedovoleně, což neuniklo pozornosti hlavního sudího.

50
    Bärkrot vyslal další projektil na bránu hostí, míč ale prosvištěl jen mimo tři tyče.

49
    Strandvall zahrával standardní situaci, ze které se odhodlal ke střelu, tu lapil Blaževič!

48
    Nový hráč na hřišti, Seabrook, byl hned faulován, provinil se Segerstöm.

46
    Do druhého poločasu dnes již podruhé vystřídal hostující trenér, místo Parikky se na trávníku objevil Seabrook.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

Máme za sebou první poločas, který nám moc šancí nepřinesl a tak není vůbec divu, že se zatím hraje bez branek. Uvidíme, s čím přijdou týmy do druhého poločasu.

45+1

45
    Vlajka pomezního sudího vlaje ve vzduchu – ofsajd a v něm Parikka. Konec prvního poločasu již klepe na dveře.

42
    S blížícím se koncem první půle fauloval Dafaa, vše se ale zatím obešlo bez karty.

41
    Bärkroth se řadí k již početné skupince fotbalistů, kteří svou ránou zaměstnali jen podavače míčů.

37
    Pomezní sudí nachytal v ofsajdové pozici Parikku.

36
    Sandberg Magnusson se pokusil ohrozit brankáře hostí, zařízení ani on ale netrefil. Stále jsme viděli dosud jen jednu střelu do prostoru branky.

33
    Momentálně se na trávníku neděje nic zajímavého, ani jeden z celků si nevytvořil žádnou větší brankovou příležitost.

29
    Další nedovolený zákrok předvedl Nganbe Nganbe.

25
    Blaževič stále nemá na svém kontě žádný zákrok, to se pokoušel změnit Parrika, se svou střelou ale nepochodil, mířila totiž mimo branku.

24
    Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Sandberg Magusson, jeho obětí se stal Honkaniemi.

20
    Domácí také zahrávali rohový kop a vedli si podstatně lépe, po něm se totiž k zakončení dostal Ngouali a donutil tak Henrikssona ke svému dnešnímu prvnímu zákroku.

18
    Hosté zahrávali po zablokované střele Stewarta roh. Po něm ale přišel faul Strandvalla a bylo po šanci.

16
    A podobně si vedl na druhé straně i Björkström proti hostujícímu záložníkovi. Zatím z toho ale žádné šance neplynou.

11
    Engström svým faulem na Bärkroth daroval domácím standardní situaci.

10
    Hned v desáté minutě tu máme první střídání na hostující straně, zřejmě ze zdravotních důvodů opouští trávník Brown, místo něj si zahraje Simpson.

7
    Také hosté již zaznamenali svou první střelu, ani Stewart však brankáře neprověřil, projektil zamířil mimo tři tyče.

6
    Další střelecký pokus zaznamenal Bärkroth, míč však zablokovala obrana na roh. Po něm hlavičkoval Petrovič, ale branka mu byla malá.

3
    Sandberg Magnusson se jako první pokusil o střelu, minul ale branku.

2
    Björkström se provinil faulem proti Björkovi. Vše se ale obešlo bez žluté karty.

1

IF Brommapojkarna: Blaževič – Segerstöm, Jónsson, Björkström, Larsson – Falkeborn, Ngouali, Petrovič, Karlström, Bärkroth – Sandberg Magnusson
    Náhradníci: Norhagen – Asbirink, Montiel, Rexhepi, Kouakou, Vecchia, Södeström

Vaasan Palloseura: Henriksson – Honkaniemi, Koskimaa, Brown, Engström – Stewart, Björk, Dafaa, Nganbe Nganbe, Strandvall – Parikka
    Náhradníci: Sillanpää – Simpson, Fowler, Kula, Niemi, Seabrook, Linjala

Rozhodčí: Lepočkin – Lebeděv, Gavrilin (Všichni Rusko).

V prvním zápase se lépe dařilo Vaasanu, finský celek sice prohrával, když se v prvním poločase trefil za švédského vítěze poháru Kouakou. Po změně stran, konkrétně v 53. minutě, už bylo vyrovnáno zásluhou Strandvalla. Hned o minutu později už Finové vedli, když skóroval Parikka. Vaasan svůj náskok 2:1 udržel a má tak lepší výchozí pozici do dnešní odvety. Rozhodně ale ještě není nic rozhodnuto!

Dobrý večer přeji všem příznivcům kopané. První předkolo Evropské ligy odstartovalo již minulý týden a dnes se tak můžeme těšit na odvety. My se společně podíváme na utkání mezi Brommapojkarnou a Vaasanem Palloseurou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.