Djokovič – Dimitrov 3:1 (kon.) | Federer – Raonić 3:0 (kon.)
0
4 4 4
Piatok 04.07.2014, 17:35Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (19:22:42)

Federer po postupe do deviateho finále vo Wimbledone povedal, že sa sústredil na každý bod a hlavne si dával pozor na svoje podanie, keďže súper je v tomto smere veľmi dobrý. Roger taktiež povedal, že sa už veľmi teší na finále proti Novakovi, ktorý je vynikajúci hráč a vždy s ním odohral výborné zápasy a verí, že tomu tak bude aj v tomto prípade.

Koniec zápasu

6:4
    Game, Set and Match ROGER FEDERER! Švajčiarská legenda ukončila zápas veľmi dobre umiestneným podaním von z kurtu a za 1 hodinu a 41 minút, po setoch 6:4, 6:4 a 6:4 víťazí nad talentovaným Milošom Raonićom z Kanady a teší sa z postupu do wimbledonského finále, kde ho už čaká Novak Djoković.

40-30
    Maximálne presný forhend k bočnej čiare a Federer má k dispozícii prvý mečbol!

30-30
    Kratší volej nedokázal Federer dostať na druhú stranu kurtu. Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Priamy bod z druhého podania a Švajčiar je dve loptičky od postupu do finále.

15-15
    Federer kontruje víťazným forhendom po nábehu na sieť.

0-15
    Raonić však začína úspešným tlakom z krížneho forhendu.

5:4
    Miloš Raonić vyhodil svoj forhend až za základnú čiaru a tak bude Roger Federer za stavu 5:4 v treťom sete podávať na postup do finále Wimbledonu 2014, kde ho už čaká prvý finalista Novak Djoković.

40-15
    Ten prvý Raonić odvrátil esom.

40-0
    Tri brejkboly a dá sa povedať, že aj minimečboly pre Federera!

30-0
    Federer využil zaváhanie Raonića na sieti a krížnym forhendom ho obhodil.

15-0
    Raonic začína na servise nevynútenou chybou.

4:4
    S veľkým prehľadom ukončil Roger Federer na sieti tento game z forhendu a dorovnal na 4:4.