Ruch Chorzów – Trenčín 2:4 (kon.) | TSV 1860 Mníchov U23 – Podbrezová 0:0 (kon.) | Slavia – Vlašim 1:0 (kon.)
Hr. Králové – Brno 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Slovácko 3:1 (kon.) | SV Horn – Sigma Olomouc 1:0 (kon.)
SV Horn
1:0 (1:0)
SK Sigma Olomouc
cz Utorok 01.07.2014, 18:00 • Horn • Prípravný zápas

Následně sudí foukl do píšťalky a ukončil přátelské utkání, které rozhodl pokutový kop z prvního poločasu. Výkon Sigmy byl ovšem sympatický, což je příslib do dalších zápasů. Horn si dnes připsal šťastné vítězství, ale několikrát museli jeho hráči skočit do střely soupeře. Z mé strany to je pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek večera! (19:56:53)

90+1
    Poslední dlouhý míč Hály mířil na nejvyšší muže olomoucké sestavy, ale skončil u domácích hráčů, kteří odvrátili míč.

90
    V posledních minutách zahrávali domácí rohový kop, který hostující hráči odvrátili a šli do protiútoku. Při něm si Varadi došel pro faul, ale centr Javůrka byl odvrácen.

88
    Obranný faul domácích málem potrestal Rolinc, ale jeho dělovka byla opět zblokována.

87
    Olomouc se snaží ze všech sil a kombinuje na útočné polovině. Několik šancí na straně Sigmy skončilo ještě před brankářem Hornu, ale Plšek dal Pögelhofovi šanci se ukázat.

85
    Rakouský tým málem udeřil. Do velké šance se dostal domácí Dilic, ale brankář Blaha si s touto šancí Hornu poradil!

83
    Olomoucký Hála (OLO) se postavil k přímému kopu, ale váhal tak dlouho, až si vysloužil žlutou kartu.

80
    Olomouc zahrávala po faulu na Svozila přímý kop z poloviny hřiště. Domácí obrana si s prvním míčem poradila, ale Varadi ho dokázal získat zpět a posunout na Hálu, který byl ovšem odstaven od míče.

78
    Javůrkově střele chyběla potřebná přesnost. Horn drží míč.

76
    Druhý poločas je vinou mnoha střídání a faulu velmi rozkouskovaný. Sigma se snaží útočit, ale nedaří se jí dostat do zakončení.

74
    Domácí přidali třetí faul za žlutou kartu. Rozhodčí potrestal nedovolený zákrok Olmütze (SVH).

72
    Hraje se převážně ve středu hřiště a oba týmy se střídají v držení míče.

70
    Ze své snahy vytěžila rohový kop, ale stejně jako u dvou předešlých to k vyrovnání nevedlo.

69
    K centru se dostal Houska, ale na první tyči našel pouze domácího hráče. Sigma se stále drží na útočné polovině hřiště.

69
    Do míče se opřel Javůrek, ale bránící hráči Hornu opět zablokovali střelu olomouckého hráče. Domácím by blokování střel mohla závidět řada hokejistů z NHL.

67
    Neutekla ani minuta a první žlutou kartu má na kontě také hostující tým. Postaral se o ni faulující Cana (OLO).

65
    Opět se na hřišti zažlutilo. Druhým potrestaným hráčem je znovu zástupce domácího týmu. Jmenovitě Peinsipp (SVH).

62
    Ze hřiště odešla také dvojice Cana – Dreksa. Místo nich si zahraje Plšek s Rolincem.

62
    Hostující lavička pořádně zamíchala sestavou. Ze hřiště odchází celkem pět hráčů. V Hornu dnes dohrál Vepřek, Ordoš a také Škerle. Jejich místa převzal Hála společně s Javůrkem a Šindelářem.

59
    Situace se opakovala také na druhé straně. Rozhodčí jsou dnes na lajnách velmi pozorní.

57
    Varadi hraje s ohromnou chutí. Útočník Sigmy si dokázal zpracovat vysoký míč, ale stál při tom v ofsajdu.

55
    Útočnou akci domácích po pravé straně hřiště zastavil skvělým obranným zákrokem Dreksa.

54
    Kröpfl to zkoušel sám a jeho sražená střela znamenala roh pro domácí. Hostující obrana dokázala odvrátit centr na další roh. Horn se ovšem neprosadil ani z druhé strany.

52
    Schulmeister se prodral po levé straně až do střelecké pozice, přehodil si míč na pravou nohu a přes obránce vystřelil. Svůj míč tentokrát poslal do míst, kde stál pozorný Prögelhof.

50
    Do zakončení se dostal také Horn. Střelu domácího hráče ovšem zablokoval Cana a Olomouc mohla zaútočit. Už to vypadalo, že rozhodčí ponechá výhodu, ale nepochopitelně zastavil Schulmeisterův pokus. Exekuce přímého kopu se ujal Cana, ale poslal míč těsně vedle pravé tyče.

49
    Po pravé straně se dostal k centru Schulmeister, ale před Ordošem zasáhl domácí obránce. Následně si připsal další zákrok Progelhof, který o pauze nahradil Kasprisina a musí se od začátku svého představení hodně činit.

48
    Příchod Varadiho byl trefou do černého! Zkušený hráč hru svého týmu výrazně oživil a dokázal vytvořit šanci pro Vašíčka. Ten se dostal do zakončení, ale jeho střela byla zblokována.

47
    Novic na hřišti vlétl do utkání s chutí. Varadi se dostal k míči na hranici vápna a dělovkou prověřil brankáře Prögelhofa.

46
    Druhou půli sice rozehráli domácí, ale výborně napadající duo Vašíček – Varadi je připravilo o míč. Druhý jmenovaný vyslal jedovatou střelu, kterou protáhl domácího brankáře.

46
    Sigma provedla pouze jedno střídání. Šimona Faltu nahradil Adam Varadi.

46
    Domácí tým vstoupí do druhé půle se třemi změnami. Brankáře Kasprisina nahradil Prögelhof. Kreuzrieglerovo místo převzal Peinsipp, zatímco Ruseka vystřídal Dilic.

46

Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut přátelského utkání mezi rakouským Hornem a Sigmou Olomouc. Český tým byl v prvním poločase aktivnějším týmem, ale vinou špatné finální fáze brankáře Kasprisina nepřekonal. Do druhého poločasu navíc půjde se ztrátou jednoho gólu, když ve čtrtnácté minutě trestal Faltovu ruku úspěšně provedenou penaltou Sittsam.

45+1

45+1
    V samotném závěru první půle sáhl sudí poprvé do kapsičky. Faul domácího Ruska (SVH) ocenil žlutou kartou.

44
    K míči se postavil Falta, ale poslal ho na zadní tyč, kde nestál nikdo z hráčů v bílém. U míče byl následně Horn a vybojoval si rohový kop, ze kterého ovšem neudeřil.

42
    Olomouc se snaží všemi způsoby. Kombinačně po zemi, centry ze strany, ale zatím bez výsledku. Vepřek svůj poslední centr poslal pouze do bránícího hráče, což znamená roh.

40
    Sigma se mu mohla přiblížit při standartní situaci Housky, ale jeho centr vyboxoval Kaspirin. Hosté okamžitě vrátili míč zpět, ale domácí obránci si s touto situací poradili.

38
    Sigma opět drží míč na útočné polovině a žene se za vyrovnáním. To je zatím v nedohlednu.

36
    Zajímavou standartku zahrávala Olomouc. Vepřekův přímý kop mířil pouze těsně nad branku Hornu!

35
    Horn zaútočil, ale skvěle zasáhl Škerle. Jeho tým mohl jít do proitútoku, který skončil střelou Schulmeistera zpoza vápna. Dělovka hostujícího hráče trefila pouze bránícího hráče.

34
    Pro dlouhý míč Hornu si došel Blaha a vyboxoval ho daleko od olomoucké branky.

32
    Zdvižený praporek čárového sudího tentokrát zastavil útočnou akci domácího celku.

30
    Sigma to zkoušela vzduchem, jmenovitě se o dlouhý pas postaral Škerle. Olomoucká snaha vyvrcholila sraženou střelou Vašíčka. K odraženému míči se dostal Houska, ale pouze oprášil rukavice domácího brankáře.

29
    Hra se trochu uklidnila. Hraje se od vápna k vápnu, ale bez nějakého výraznějšího ohrožení jednoho z brankářů.

27
    Útočí také Horn, ale většina jeho akcí končí nepřesnou kombinací na útočné polovině.

26
    Ke standartní situaci se dostal také Horn. Nadýchaný centr ale dokázal odvrátit jeden z hostujících hráčů.

25
    Olomouci se tento rohový kop vůbec nevydařil a český tým musí začít až od svého brankáře.

24
    Sigma ožila a hráči Hornu mají dost práce. Ze souhry Vepřeka s Faltou těžil Vašíček, ale v souboji se Solanem neuspěl – roh.

22
    Největší šance Sigmy v dosavadním průběhu zápasu! Další akci po levé straně vedl Vepřek, odcentroval a pro jeho míč si došel Vašíček. Svou hlavičku poté poslal těsně nad levý růžek Kasprisinovy branky.

20
    Falta se pokoušel odčinit svou ruku individuálním průnikem po levé straně. Svou akci ale zakončil nepřesným centrem.

18
    Nejdříve to zkoušel vzduchem Vepřek, ale neúspěšně. Nevyšla ani souhra nakrátko, ale Sigma si vybojoval alespoň další faul. Vepřekův centr skončil až u Schulmeistera, který se ocitl v zajímavé pozici, ale domácí obrana mu nedovolila zakončit.

16
    Pro Sigmu to je nepříjemná rána, kterou si rozhodně nezasloužila. Zatím je mírně aktivnější a svou aktivitou si dokáže dojít pro fauly.

14
    Horn právě vstřelil branku!
    Míč si postavil FLORIAN SITTSAM a dělovkou k levé tyči poslal svůj tým do vedení. Brankář Blaha si bohužel pro Sigmu vybral špatnou stranu – 1:0!

14
    Aktivita se domácímu týmu vyplatila. Ve vápně zahrál rukou Šimon Falta a sudí foukl do píšťalky. Penalta!

11
    Dlouhý pas Ordoše pravděpodobně mířil na Vašíčka, ale pro toho byl tento míč příliš dlouhý. Útočník Sigmy si poté došel na polovině hřiště pro faul, ale z přímého kopu Olomouc nezahrozila.

9
    Na druhé straně se provinil Cana, který šel okamžitě na kobereček. Jeho důrazný zákrok se obešel bez karty. Horn se následně dostal s míčem až k vápnu, ale ne do něj. Centr domácího hráče z velkého úhlu skončil u brankáře Blahy.

6
    Oba týmy se snaží rychle kombinovat, z čehož plynou fauly. Na polovině hřiště si pro něj došel Vepřek, ale jeho centr do šestnáctky odvrátil domácí obránce.

5
    Přibližně sto fanoušků sleduje v Hornu opatrný začátek, který se obešel bez nějaké vážnější šance. Nejblíže ohrožení soupeřovy branky byla Olomouc, ale vždy ji zastavil ofsajd.

4
    Svozilův centr zastavil opět ofsajd. Olomouc ovšem rychle vybojovala míč a opět ho drží ve své moci.

3
    Oba týmy se střídají v držení míče, ale v Hornu na nebezpečnou akci stále čekáme.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči v bílém a okamžitě se vydali do útoku. Jmenovitě se pokoušel prosadit Schulmeister, ale zastavil ho zdvižený praporek sudího.

1

Domácí SV Horn bude hrát v modrých dresech, Olomouc nastoupí do zápasu v bílém.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes Vám přiblížíme v našem online přenosu přátelský zápas SV Horn proti Sigmě Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.