Česko U16 – Švajčiarsko U16 4:1 (kon.) | Kanada U16 – Slovensko U16 1:2 (kon.)
Kanada U16
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Slovensko U16
Nedeľa 29.06.2014, 12:30 • Štadión V. Dzurillu, Bratislava - Ružinov • Majstrovstvá sveta U16

Naši chlapci sa po skvelom výkone v tretej tretine stali majstrami sveta v hokejbale v kategórii do 16 rokov za rok 2014, a to na domácej pôde v Bratislave! V záverečnej časti hry sa na jej samotnom začiatku presadil Olejník a o deväť minút neskôr rozhodol o triumfe našich Boris Martančík! Ja v mene kolektívu Onlajny.eu gratulujem našej mladej reprezentácii, ktorá sa od prvého zápasu vykryštalizovala až do takejto podoby a dnes dvíha pohár nad hlavu.
    Nezabudnite, že o 14:45 začína finále v kategórii U18, kde si Slováci zmerajú sily s Čechmi a v kategórii U20 uvidíme od 19:15 taktiež finálový bratský súboj Čechov a Slovákov! Držme im spolu palce.

Ja sa s vami lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. Za pozornosť vám ďakuje Lukáš R. Ovšonka. Dovidenia priatelia! (14:04:54)

45:00

44:55
    Slováci sa snažili skórovať, no dopustili sa zakázaného uvoľnenia!

44:40
    Kanada začína hru so šiestimi hráčmi!

44:01
    Aurel Nauš vystrelil z ľavého kruhu, ale len do betónov Berlina, ktorý nemal s touto ľahkou strelou problémy.

43:58
    Slovenskí hráči sa úspešne bránia. Vhadzovanie pred Berlinom, ale najprv je tu oddychový čas pre lavičku Kanady.

43:12
    A prebiehajú nám už len posledné dve minúty tohto stretnutia. Vydržte to chlapci.

42:49
    Mitchel Glaholt sa predieral cez medzikružie, no k zakončeniu sa nedostal.

42:31
    Ihneď po vhadzovaní v útočnom pásme z modrej čiary vystrelil Lukáš Olejník, no jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

42:12
    Filip Vašaš prihrával bekhendom z ľavej strany v útočnom pásme do medzikružia, no tam nenašiel žiadaného Svitanu, ktorý bol zblokovaný kanadskými hráčmi.

41:43
    Na hracej ploche sa teraz objavil Rastislav Václav, ktorý bol zasiahnutý Ryanom Porterom a ten odchádza na trestnú lavicu.

41:19
    Obrovská šanca pre Slovensko! Filip Bobál sa ocitol s loptičkou na hokejke pred bránkoviskom, keď mu ideálne naservíroval Olejník, no náš útočník zakončoval len do betónov Matta Berlina.

40:50
    Tak napokon to nie je presilová hra. Hrá sa totižto piati proti piatim.

40:33
    Keďže Martančíkov trest bol osobný a na trestnú lavicu odchádza Kanaďan, náš tím bude mať presilovú hru. Dve minúty boli pridelené kanadskému útočníkovi Austinovi Davisovi.

40:01
    Začala sa nám posledná päťminútovka tohto zápasu.

39:23
    Boris Martančík je však potrestaný a odchádza na trestnú lavicu. Je to pravdepodobne za nevhodnú oslavu gólu.

39:22
    Slovensko dáva gól! Slovenskí hokejbalisti sa dostávajú necelých 6 minút pred koncom stretnutia do vedenia! René Svitana sa dostal s loptičkou za bránu a pred bránkoviskom našiel osamoteného BORISA MARTANČÍKA, ktorý strelou k ľavej žrdi prekonal kanadského gólmana!
    Asistenciu si pripísal René Svitana.

38:48
    Na modrej čiare teraz napriahol kapitán Martin Krempaský, ale jeho delovka skončila na zadnom mantineli a vyhodenie Kanaďanov ukončilo presilovku pre náš tím.

38:08
    Opäť delovka od Junasa, ktorú sa pred bránou ešte snažil tečovať náš útočník, no napokon ku Berlinovi nedoletela, keďže bola zblokovaná.

37:35
    Peter Junas teraz napriahol na červenej čiare a tvrdo vypálil, no jeho strelecký pokus skončil iba na pleksiskle.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 26. Daniels (Mason) – 31. Olejník (Nauš), 40. Martančík (Svitana)

Kanada U16: Berlin (Austin) – Carmichael, Donald, K. Glaholt, Heelis, Mason, Pederson ("A"), Stewart, Tremblay – Bourguingnon, Daniels, Davis, Eccleston, M. Glaholt, Howlett, Lattavo, Morency ("A"), Nicholson, Porter, Straub, Ribau ("C")
    Slovensko U16: Pukalík (Šturma, Minarčík) – Coma, Farkaš, Gajdoš, Janaček, Junas ("A"), Knesl, Krempaský ("C"), Svitana, Šimčák – Martančík, Miklas, Nauš ("A"), Olejník, Reľovský, Slanina, Václav, Vašaš, Bobál, Cerjan, Fafrák, Gubo, Lacek