Rusko – J. Kórea 1:1 (kon.) | Austrália – Holandsko 2:3 (kon.) | Španielsko – Čile 0:2 (kon.)

Prihrávky: 406 – 422 (01:58:57)

Stretnutie Rusko – Južná Kórea sa skončilo. Po zápase odchádzajú tímy do šatní s deľbou bodov a remízou 1:1 po góle K. H. Leeho zo 68. minúty a vyrovnaní Kerzhakova zo 73. minúty. Remíza je v tomto zápase určite spravodlivá. Oba tímy mali hluchšie momenty, ktoré striedali s útočnými akciami. Tento duel nebol najkvalitnejší, ale určite sme aspoň v druhom polčase videli zaujímavejší a kvalitnejší futbal ako v prvom.

To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám dobrú noc. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

90+4
    Slušnú akciu na gól nám ponúkol záver stretnutia. Z veľkého uhla najprv vyzeralo, že Kokorin strieľa, ale len prihrával na Kezhakoval. Zo slušnej pozície však druhý menovaný prihrávku asi nečakal, pretože po nej poslal veľmi nepresnú strelu na bránu.

90+3
    Center do šestnástky hostí sa snažil poslať Samedov. Jeho pokus skončil na jednom hráčovi Južnej Kórei.

90+2
    Po Denisovovej prihrávke útočnú akciu prerušil odpísakaným útočného faulu rozhodca Pitana.

90+1
    Zatiaľ nemáme údaj o nadstavenom čase, no videli sme priamy kop od Samedova. Rusi ním bránu Junga neohrozili.

90
    Za zdržovanie hry v spôsobe simulovania vidí žltú kartu J Ch Koo.

89
    Ďalší center do pokutového územia poslal Samedov z ľavej strany ihrisko. Našiel Kokorina, no jeho hlavička bránu hostí ohroziť nemohla.

88
    Z pravej strany poslal dlhé vhadzovanie Eshchenko až sa lopta dostala na druhú stranu ku Komparovovi. On poslal pekný center pred bránu hostí. Lepšie naň zareagovali hráči Južnej Kórei.

87
    Snažili sa teraz predrať aj na druhej strane ruskí futbalisti. Tiež končia neúspešne. K bráne S R Junga sa nepriblížili ani náhodou.

86
    Ch Y Lee nakoniec centroval pred brankára Akinfeeeva kde na center nezareagoval ani jeden jeho spoluhráč. O loptu tak hostia prišli.

85
    Snaha preniknúť po ľavej strane ihriska je pre Južnú Kóreu neúspešná. Obrana Ruska je dostatočne pozorná.

84
    Hra sa nám blíži ku koncu. Momentálne hráči vyzerá to tak, že oddychujú a pripravujú sa na záverečný tlak. Je však vidieť, že sú aj dosť unavení. Vidíme dosť ošetrení a prerušovaní hry.

83
    Striedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza H. M. Son, prichádza B. K. Kim.

82
    Hráči Ruskej Zbornej aj naďalej v útoku. Po zblokovanej strele Kokorina strieľal aj Kezhakov. Ani jeho pokus na nedoletel. Mieril totiž vedľa.

81
    Rohový kop vybojovalo aj Rusko. Kombarov ho zahral na bližšiu tyčku kde mali prevahu hráči hostí.

80
    Zahraný bol S Y Kinom, ktorý v pokutovom území nenašiel ani jedného jeho spoluhráča. Lopta len presvišťala šestnástkou.

79
    K H Lee sa predieral po ľavej strane ihriska, no vybojoval len rohový kop.

78
    Loptu dostal až H. M. Son, ktorý si loptu potiahol k šestnástke. Tam však jeho strela bola zblokovaná.

77
    Južná Kórea sa však dokázala uvoľniť a iniciatívu útočenia prebrala na svoju stranu. Momentálne skúšajú postupný útok a uvidíme, že pokiaľ sa dostanú.

76
    Rusko pokračuje v útočnej aktivite. Víťazstvo chce strhnúť na svoju stranu.

Podľa agentúry dpa majú ruskí reprezentanti počas MS pôst od ich manželiek a priateliek teda minimálne majú pôst od ich fyzického kontaktu. Berezucký informoval, že do Brazílie necestovala ani jedna ich manželka alebo priateľka. Taliansky tréner Capello zase informoval média, že hráči majú zákaz používať aj sociálne siete, aby sa tak zabránilo prípadným nepríjemnostiam.

74
    Zápas sa nám teda poriadne rozbehol. Oba tímy útočia ako sa len dá a uvidíme, že či ešte nejaký ten gól padne alebo nie.

73
    Rusko dalo gól!

Máme vyrovnané. Autorom gólu je ALEXANDER KERZHAKOV, ktorý vlastne len dorazil vyrazenú loptu pred bránou po perfektnom zákroku S R Junga.

72
    J H Hong sa zranil a tak musel byť vystriedaný. Na jeho miesto prichádza S. H. Hwang

71
    Striedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Glushakov, prichádza Denisov.

70
    Prvý gól máme a uvidíme, či to ešte viac pomôže rozbehnúť dnešný zápas. Capello okamžite zareagoval striedaním a tak sa môžeme tešiť na dramatický koniec duelu.

69
    Striedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Zhirkov, prichádza Kerzhakov.

68
    Južná Kórea dala gól!

Tuto sa hodí len spomeň čerta ... Máme tu otvárací gól zápasu. Nový hráč na ihrisku KEUN-HO LEE poslal nenápadnú strelu z väčšej diaľky, ktorá opäť vypadla Akinfeeovi a teraz sa až prepadla za jeho chrbát.

67
    Máme za sebou vyše hodinu hry a gólu sme sa ešte nedočkali. Stane sa tak v posledných asi 25 minútach hry?

66
    Po prenesení hry na ľavú stranu poslal prudký center pred bránu Kombarov, ktorý vyboxoval až brankár hostí.

65
    S R Jung bol teraz po súboji so spoluhráčom ošetrovaný. Už je však v poriadku a pokračuje v hre naďalej.

64
    Aj napriek nie úplne najlepšiemu futbalu sa aspoň fanúšikovia na tribúnach bavia.

63
    Pozornosť S R Junga z veľkej diaľky teraz vyskúšal Kombarov. Zaujímavé je, že aj on loptu najprv vyrazil pred seba.

62
    Štandardku zahral S Y Ki a poslal dosť vydarený center na J H Honga. On blízko brány Akinfeeva poslal priam hroznú hlavičku na bránu.

61
    Obranca S Y Yoon prenikal snáď 40 metrov po ktorých bol zastavení faulom. Získal pre svoj tím priamy kop asi z 25 metrov.

60
    V posledných minútach začalo viacero hráčov padať na zem. Momentálne sa však aj postavili a hra pokračuje ďalej.

59
    Striedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Shatov, prichádza Dzagoev.

58
    Y G Kim poslal skackavú strelu, ktorú Akinfeev opäť len vyrazil pred sebou a až potom ju kryl. Ak na to raz hráči aj zareagujú tak bude zle nedobre pre domáci klub.

57
    Po faule Kokorina si pozrieme priamy kop asi z 25 metrov.

57
    Striedanie v tíme Južná Kórea: z ihriska odchádza Ch. Y. Park, prichádza K. H. Lee.

Zaujímavé je, že Rusko vo svojej novodobej histórii odohral jeho prvý medzinárodný zápas proti Mexiku tak isto ako jeho dnešný súper. Zaujímavý je aj výsledok. Oba tímy porazili Mexičanov zhodne dvojgólovým rozdielom. Rusko však vyhralo 2:0, kým Južná Kórea 5:3.

55
    Faizulin teraz urobil úplne nepochopiteľný krok. Pri útoku si loptu len trochu nakopol do územia kde nikto nebol. Vyzeralo to dosť divne.

54
    Hráč Južnej Kórei fauloval hrou na zemi v stredovom kruhu a vďaka tomu sa k lopte dostávajú domáci futbalisti.

53
    Zahral S Y Ki. Loptu poslal na vzdialenejšiu žrď na Ch Y Leeho. On nestál v najlepšej pozícii a preto jeho hlavička skončila mimo brány.

52
    Veľmi pekný obranný zákrok predviedol S Y Yoon, ktorý sa okamžite aj pustil do protiútoku. Nahral H M Sonovi a on získal rohový kop.

51
    Ani ďalšiu strelu, ktorá smerovala od Ch Y Leeho chytiť nedokázal. Skackavú strelu najprv len vyrazil pred seba a pokryl ju až následne.

50
    Tvrdú strelu na bránu asi z 20 metrov poslal S Ch Koo. Brankár strelu k hornej tyčke nedokázal chytiť a tak ju najprv len vyrazil pred seba.

49
    J Ch Koo bol v strede ihriska zbytočne faulovaní Shatovov, ktorý sa svoj zákrok odnáša žltú kartu.

48
    Rohový kop zahral Kombarov. Center poslal na Berezutskeho. On poslal veľmi peknú strelu, ktorou rozvlnil bočnú sieť. Pár fanúšikov si aj zakričalo gól.

47
    Tento polčas začína určite lepšie ako prvý. Nečakane vystrelil celkom pekne k hornej žrdi Kokorin. Je pokus brankár vyboxoval na roh.

46
    Výkop v druhom polčase mali juhokórejskí hráči. Počas prestávky nenastali žiadne zmeny v zostavách.

46

Hráči už nastupujú aj na druhý polčas, ktorý sa nám o chvíľu aj začne.

Štatistiky po 1. polčase
    Držane lopty: 45% – 55%
    Strely (na bránu): 4(2) – 3(0)
    Fauly: 5 – 5
    Rohové kopy: 2 – 2
    Prihrávky: 204 – 243

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Ruskom a Južnou Kóreou, ktorý sa skončil spravodlivou remízou 0:0. Ani jeden tím nemal väčšiu prevahu nad druhým a ani šance tento polčas určite nezachránili. Zatiaľ sme teda videli dosť nezáživný futbal, ktorý sa začal aspoň trochu zlepšovať po pól hodine hry. Verme, že v druhom polčase oba tímy ešte pridajú a budeme si môcť užívať futbal ako sa patrí.

45+1

45+1
    V nej vidíme prihrávanie si loptu v strednej časti ihriska na strane Rusov, ktorí sa nikam nechystajú.

45
    Rozhodca nadstavuje 1 minútu.

45
    Príliš dlhý center na Zhirkova poslal Eshchenko. Lopta pre Južnú Kóreu.

44
    Južná Kórea sa však v posledných minútach prvého polčasu usadila v útočnom pásme domácich a vyzerá to tak, že nikam sa zatiaľ nechystajú.

43
    Ten veľký vzruch nepriniesol keď ho bez najmenších problémov odhlavičkoval do bezpečia hráč s číslom 4 Ignashevich.

42
    V Akcii zase aktívny H M Son teraz vybojoval rohový kop.

41
    H M Son dostal peknú prihrávku pred šestnástku. O loptu však prišiel a mohla to byť poriadna kontra. Pre jeho šťastie tam však stál aj jeho spoluhráč, ktorý loptu zachytil.

40
    Ruská Zborná zostala aj naďalej v útoku, no z viacerých pokusov dostať sa k brankárovi Jungovi teraz nevyšiel ani jeden.

39
    Zaútočili aj domáci. Zhirkov dostal dlhý center, po ktorom sa prebíjal na ľavej časti ihriska. Nakoniec sa mu len podarila strela z veľkého uhla, ktorý gólom skončiť nemohla.

38
    J H Hong bol ešte ošetrovaný na ihrisku. Hra však už pokračuje a hostia si aj vypracovali šancu na gól. Po prihrávke od Ch Y Parka sa H M Son dokázal pekne uvoľniť a aj vystreliť. Pre smolu hostí pálil nad bránu.

37
    Kokorin fauloval v strednej časti ihriska J H Honga. Loptu získava Južná Kórea.

36
    H M Son bojoval s Eshchenkom o loptu pri rohovej zástavke a po menších okopávačkách sa stal víťazom v tomto súboju hráč v bordovom.

35
    Zahral ho S Y Ki a tiež ho kopol celkom dobre ako Kombarov na domácej strane. V klbku hráčov však mali prevahu Ruskí a tak sa stav stretnutia nemení.

34
    Poriadny vzruch aj na druhej strane. J Ch Koo vypálil za hranicou šestnástky nie až tak dobrú strelu, ktorý však zblokoval Ignashevich a len veľmi tesne minula ľavú tyčku. Nasledovať bude rohový kop.

33
    Po nepresnej prihrávke od Parka sa pustil Kokorin so Zhirkovom do kontry, ktorá skončila strelou k ľavej tyčke od druhého menovaného.

32
    Z vyše 30 metrov zahral priamy kop Ignashevich a poslal teda veľmi peknú bombu na bránu, ktorú musel Jung nakoniec len vyraziť von. Pekný moment.

Mimochodom Ki Sung-jong je juhokórejský 25 ročný stredopoliar, ktorý odohral poslednú sezónu za Sunderland odkiaľ prišiel na hosťovanie z tímu Swansea. Okrem toho pôsobil aj v škótskom Celticu Glasgow a jeho profesionálnu kariéru začal v FC Seoul. Aj napriek jeho 25 rokom má už dosť bohaté skúsenosti z európskych líg a uvidíme, či mu budú nápomocné počas dnešného duelu.

30
    Po zákroku zostal na chvíľu ležať otrasený Samedov, no pomaly sa už zdvíha z ihriska a zdá sa, že bude v poriadku.

29
    Po tvrdom zákroku na Samedova vidí druhú žltú kartu zápasu S Y Ki.

28
    Rusi sa ešte pokúsili ohroziť bránu hostí, no zhodne dva pokusy boli bez problémov zblokované.

27
    Roh opäť zahral Kombarov a znovu to bol celkom pekný center. Veľmi dobre však zareagoval brankár S R Jung, ktorý vybehol a loptu vyboxoval preč od brány.

26
    Lopta sa dostala k Shatovovi, ktorý bol zastavený odkopom na roh od Ch Y Lee.

25
    Následne o veľmi pomaličký a opatrný útok sa teraz snažia domáci futbalisti.

24
    Akú takú šancu si vypracovali hráči Južnej Kórei. Dlhý center do šestnástky poslal S Y Yoon. Lopta skončila v náručí Akinfeeva.

23
    Momentálne môžeme len rozmýšľať, že čo potrebujú tímy k tomu aby sa konečne rozbehli a začali bojovať o víťazstvo. Zatiaľ z ich strany veľkú snahu nie je vidieť.

21
    Následne si najväčšiu šancu zápasu vypracovali domáci ďalším centrom do pokutového územia, kde z veľkého uhla dosť nebezpečne zakončil Shatov.

20
    Pre výmenu Rusko zaútočilo z ľavej strany. Tentokrát center posielal Zhirkov, no ten už bol teraz zblokovaný.

19
    Vzruch priniesol Samedov, ktorý z pravej strane centroval do šestnástky. Gól však padnúť nemohol. Argentínsky rozhodca odpískal útočný faul.

18
    Potom ako si fanúšikovia pozreli zápas Brazílie s Mexikom musia v úvodných minútach doslova zívať od nudy.

17
    Dlhý center až zo stredového kruhu dostal Kokorin. Loptu si spracoval a takmer sa aj dostal k brankárovi Jungovi. V poslednej chvíli bol nakoniec odzbrojený.

16
    Postupný útok na strane Ruska. Po dlhšej dobe prihrávania poslali jednu prihrávku dopredu a hneď o loptu prišli.

Južná Kórea začala jej posledné 3 Majstrovstvá Sveta vo futbale víťazstvom. V roku 2002 porazila Poľsko, v roku 2006 to bolo Togo a v roku 2010 porazila reprezentačný výber Grécka. Bude pokračovať v tomto trende aj naďalej?

14
    Zhirkov sa po ľavej strane pribíjal ako sa len dalo, ale cez troch Kórejčanov sa mu prejsť nepodarilo.

13
    Za zákrok zo zadu vidí prvú žltú kartu zápasu hosťujúci H M Son.

12
    Ani jeden z tímov sa do útoku veľmi nehrnú. Tomuto zápasu pravdepodobne chýba korenie a to góly.

11
    Na to Rusi okamžite zareagovali a hromadne sa pustili do útoku. Ďalší center v ich podaní však úspešne neskončil.

10
    Mámu tu aj po takmer 10 minútach prvú streli zápasu. Loptu do behu dostal H. M. Son, ktorému sa podarilo priblížiť aj k šestnástke kde však triafal nepresne. Lopta skončila nad bránou.

9
    Následne získali loptu hráči hostí a pustili sa do postupného útoku. Domáci ich však ďaleko zatiaľ nepustili.

8
    Ruská Zborná získala prvý rohový kop zápasu, ktorý zahral Kombarov. Do vápna poslal veľmi pekný center, no aj napriek tomu naň nezareagoval ani jeden jeho spoluhráč a tak lopta skončila mimo ihriska.

7
    Útočnú akciu teraz založil Samedov, ktorý si vymenil loptu s Eshchenkom a následne sa ešte pokúšal centrovať, no bol zblokovaný.

6
    V úvodných minútach sú o niečo aktívnejší Rusi, ale na prvú streli zápasu si vo veľkom teple ešte budeme musieť počkať.

5
    Po výmene lopty medzi Shatovom a Eshchenkom druhý menovaný vyskúšal aj center do šestnástky. Ten však bol veľmi nepresný keď preletel celé pokutové územie.

4
    Nákop Eshchenka na spoluhráči do šestnástky končí na hlave protihráča, ktorý loptu poslal do bezpečia.

3
    Ani snaha Yoona po vhadzovaní úspech nepriniesla. Okamžite bol jeho spoluhráč odzbrojení domácim obrancom.

2
    Úvodné útočné akcie si už vyskúšali tímy na oboch stranách. K bráne sa ani v jednom prípade nepriblížili.

1
    Úvodný výkop zaznamenali hráči Ruska a hneď sa pustili aj do útoky, no tam neuspeli.

1

- 6
    Hráči už nastupujú na ihrisko. Rusko odohrá dnešný zápas v bordových dresoch a Južná Kórea v dresoch bielej farby. Nasledovať budú ešte hymny oboch štátov, podávanie rúk a podobne. Dámy a Páni pohodlne sa usaďte. O chvíľu začíname.

- 10

Rusko: Akinfeev – Kombarov, Berezutski (C), Ignashevich, Eshchenko – Shatov, Zhirkov, Glushakov, Faizulin, Samedov – Kokorin.
    Náhradníci: Lodygin, Ryzhikov – Kozlov, Semenov, Kanunnikov, Denisov, Dzagoev, Kezhakov, Granat, Mogilevets, Ionov.

Južná Kórea: S. R. Jung – S. Y. Yoon, J. H. Hong, J. G. Kim, Y. Lee – J. Ch. Koo (C), Ch. Y. Lee, K. Y. Han, S. Y. Ki – H. M. Son, Ch. Y. Park.
    Náhradníci: S. G. Kim, B. Y. Lee – Ch. S. Kim, T. H. Kwak, S. H. Hwang, B. K. Kim, D. S. Ha, K. Ho. Lee, J. W. Park, S. W. Kim, D. W. Ji, J. H. Park.

Rozhodca: Pitana – Maidana, Belatti (všetci Arg.).

Rusko vs Južná Kórea:

Vážení športoví fanúšikovia. Vitajte pri poslednom zápase 1. kola H – skupiny, kde proti sebe nastúpia tímy Rusko a Južná Kórea. Pre „Ruskú Zbornú“ to budú len tretie MS v histórii, ktorá sa píše od zániku Sovietskeho zväzu a pred ich prvým vystúpením sa nachádzajú na 19. mieste rebríčka FIFA. „Bojovníci za národ“ sú na 53. pozícii toho istého rebríčka, no pre nich to už budú deviate MS v poradí.

História vzájomných zápasov medzi oboma mužstvami momentálne veľmi dlhá nie je. V doterajšom priebehu sa totiž stretli len jeden jediný raz. Deväťnásteho novembra v roku 2013 Rusko ich jediný zápas vyhralo 2:1. Polčas sa skončil nerozhodne 1:1.

Priateľské zápasy pred MS 2014 určite skončili lepšie pre ruské národne futbalové mužstvo. Odohralo 3 priateľské zápasy, z ktorých vašej pozornosti určite neušiel prvý, ktorý hralo proti Slovensku a tešilo sa z víťazstva 1 : 0 po góle Keržakova z 83. minúty. Nasledujúci zápas remizovalo 1:1 na pôde Nórska a generálkou pred Brazíliou mu bol zápas s Marokom, ktorý vyhralo 2:0. Južná Kórea odohrala pred Majstrovstvami Sveta o jeden zápas menej ako jej súper. Prvý duel prehrala s Tuniskom 0:1 a ani druhý zápas jej nevyšiel, keď podľahla Ghane až 4:0. Juhokórejský tím teda pred dnešným zápasom úplne najlepšie naladený nie je, no to ešte nič nemusí znamenať.

Tréner Ruska nominoval do zápasu ako jediný hráčov len z domácej súťaže, čo je pre najvyššiu ruskú Priemer ligu určite veľmi pozitívna správa. Na druhej strane tréner Južnej Kórei Hong Mong-po nominoval hráčov aj z inej ligy ako domácej. Za hostí môžu nastúpiť aj hráči z nemeckej, anglickej, japonskej, či čínskej ligy.

Turnaj sa ešte pre obe mužstvá nezačal, no domáci klub už teraz možno nebude môcť počítať minimálne s jedným hráčom. Mogilevic kvôli infekcii totiž vynechal nedeľný tréning a je možné, že do zápasu s Južnou Kóreou ešte nebude zdravotne v poriadku. Zaujímavé je to, že práve Mogilevic nahradil zo súpisky zraneného kapitána Ruska Shirokova a možno ani on na zápas nenastúpi. Hosťujúcemu tímu by zatiaľ mali byť k dispozícii všetci nominovaní futbalisti na MS.

Potvrdí dnes Rusko úlohu favorita alebo budeme svedkami ďalšieho prekvapenia? Verím, že rozlúštenie tejto tajničky si nenecháte ujsť.

Priebežný stav v skupine:

Zatiaľ sa nám v H – skupine ako poslednej neodohral ani jeden zápas. Favoriti na postup sú však jednoznačne známi. Je ním reprezentácia Belgicka, ktorá sa v posledných rokoch rapídne zlepšuje a aj tím, ktorého prenosom vás budem sprevádzať ja, Milan Vrábeľ a to Ruská Zborná.