Cibulková – Stosur 0:2 (kon.) | Muguruza – Schmiedlová 2:0 (kon.)
0
2 4
Piatok 30.05.2014, 15:45French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom slovenského ženského tenisu. Program šiesteho hracieho dňa Roland Garros pokračuje ďalšou pre Slovenskou zaujímavou dvojhrou. Moje meno ja Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom 3.kola medzi Garbine Muguruzaovou Blancovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o druhý vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek. Prvý krát sa stretli na tohtoročnom Australian Open v druhom kole, kde sa z víťazstva tešila Španielka po setoch 6:3 a 6:3. Začiatok duelu je naplánovaný na 14:00 na kurte číslo 7, ako tretí v poradí.

Garbine Muguruzaová Blancová

20-ročná španielska tenistka je aktuálne na 35.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už však bola na 32.mieste.Na RG štartuje po tretí krát. Jej tohtosezónna bilancia je 24 víťazstiev a 10 prehier. Blancová prežíva úspešnú sezónu. Ešte v januári vyhrala v Hobarte titul, keď sa do hlavnej súťaže prebojovala z kvalifikácie a vo finále uspela proti Koukalovej 6:4 a 6:0. Následne na Australian Open vypadla až v osemfinále s Agnieszkou Radwanskou 1:6 a 3:6. Ďalší vydarený turnaj prišiel v brazílskom Florianopolise, kde jej Koukalová vrátila finálovú prehru s Hobartu a uspela 4:6, 7:5 a 6:0. Na antuke sa Śpanielke až tak nedarilo, ale napríklad v Marakéši postúpila do semifinále, kde ju vyradila krajanka Torro-Florová 6:0 a 6:3. V Paríži na druhom grandslame sezóny začala víťazstvom nad Minovou 7:5 a 7:6 a potom v druhom kole sa postarala o veľkú senzáciu, keďže vyradila nasadenú jednotku Roland Garros Serenu Williamsovú hladko 6:2 a 6:2.

19-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 56.mieste svetového rebríčka WTA, čo je jej doposiaľ najvyššie umiestnenie v kariére. Na Roland Garros sa predstavuje po druhy krát. Jej tohtosezónna bilancia je 22 víťazstiev a 10 prehier. Karolína vstúpila do grandslamu v Paríži víťazstvom nad Jie Zhengovou po trojsetovej bitke 6:7, 6:3 a 6:4. V druhom kole ju čakala favorizovaná Venus Williamsová, ktorá ju už zdolala na turnaji v Miami. Mladá Slovenka sa ale veľkej hráčky nezľakla. Prvý set síce Karolína prehrala pomerom 2:6, ale potom odhodila rešpekt a ukázala svoj najlepší tenis. V druhom sete vyhrala 6:3 a v treťom sete 6:4. Košičanka sa po zápase mohla tešiť z doposiaľ najväčšieho víťazstva svojej kariéry. Dnes opäť nebude v pozícii favoritky, ale proti Venus ukázala, že má veľký potenciál a tak prichádza otázka: Prečo by nemohla Schmiedlová vyhrať aj dnes a postúpiť do osemfinále?

Oba tenistky už sú na kurte a nasleduje krátka rozcvička.

0:0

15-0
    Muguruzaová sa dostala do tlaku agresívnym forhendom a potom výmenu víťazne zakončila.

15-15
    Španielka bola na riterne opäť veľmi nepríjemná, ale jej forhend tentokrát skončil v aute.

30-15
    Katalánka sa po nevynútenej chybe Schmiedlovej dostáva do vedenia 30:15.

40-15
    Schmiedlová robí dvojchybu a tak bude čeliť dvom brejkbolom súperky.

40-30
    Prvý brejkbol je už minulosťou, Blancová to prehnala s dĺžkou svojho bekhendu.

1:0
    Škoda. Schmiedlová zahrala svoj bekhend len do siete a tak Garbine Muguruzaová Blancová berie už prvé podanie slovenskej tenistky. 1:0.

0-15
    Dôrazný ritern Schmiedlovej donútil Muguruzaovú chybovať z bekhendu.

0-30
    Košičanka svoju súperku poriadne rozbehala a nakoniec Muguruzaová zahrala z forhendu do siete.

0-40
    Víťazný ritern Schmiedlovej po čiare znamená zisk troch brejkbolov!

15-40
    Ten prvý španielska tenistka odvrátila víťazným bekhendom do rohu kurtu,

30-40
    Druhý brejkbol zmazala priamym bodom z prvého podania.

40-40
    Muguruzaová si vypracovala pozíciu na sieti, kde ľahkým volejom odvrátila tretí brejkbol. Zhoda.

A-40
    Výhoda Muguruzaová Blancová.

40-40
    Schmiedlová zabrala na riterne a vrátila gem do zhody.

A-40
    Avšak Španielka ide opäť do výhody po víťaznom forhende.

40-40
    Ďalšia zhoda.

40-A
    Muguruzaovej bekhend doplachtil do autu a tak má Karolína ďalší brejkbol!

1:1
    Výborne! Anna Karolína Schmiedlová štvrtý brejkbol využíva a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1.

15-0
    Muguruzaová zahrala dôrazne z bekhendu a donútila Schmiedlovú chybovať.

30-0
    Schmiedlová síce dobehla skrátenie súperky na sieti, ale svoj volej už odohrala len do autu.

30-15
    Priamym bodom z prvého podania dokázala Schmiedlová znížiť na 30:15.

40-15
    Dva brejkboly pre Muguruzaovú po nevynútenej chybe Schmiedlovej.

2:1
    Žiaľ, Garbine Muguruzaová Blancová už prvý brejkbol premieňa a opäť získava výhodu jedného brejku. 2:1.

15-0
    Na servise začína Blancová víťazným úderom z krížneho bekhendu.

30-0
    Obranný úder Schmiedlovej doletel ku Muguruzaovej na sieť a tá už nemala problém loptičku víťazne umiestniť.

30-15
    Následne sa Muguruzaová dopustila prvej dvojchyby.

30-30
    Druhá dvojchyba španielskej tenistky v rade prináša Schmiedlovej vyrovnanie na 30:30.

40-30
    Škoda. Košičanka posiela svoj bekhend za základnú čiaru a je tu gembol Muguruzaovej.

40-40
    Presným forhendom do rohu kurtu posiela Schmiedlová gem do zhody.

A-40
    Pod tlakom Schmiedlová robí chybu z forhendu a Španielka je opäť bližšie k potvrdeniu brejkbolu.

40-40
    To sa jej však nedarí, keďže to prehnala s razanciou forhendu.

A-40
    Výhoda Muguruzaová.

3:1
    Garbine Muguruzaová Blancová zakončila štvrtý gem víťazným bekhendom po čiare a potvrdila brejk z predošlej hry. 3:1.

0-15
    Schmiedlová zahájila svoj servis priamym bodom z prvého podania.

0-30
    Z krížneho forhendu sa Muguruzaová nepresadila a je to 0:30.

0-40
    Slovenka dokázala odolať tlaku súperky a má k dispozícii tri gemboly.

15-40
    Čistá hra to nebude, Muguruzaová znižuje krásnym víťazným forhendom do rohu kurtu.

3:2
    Anna Karolína Schmiedlová už druhý gembol premieňa a znižuje stav prvého setu na 3:2.

15-0
    Španielka otvára svoj ďalší servis priamym bodom z prvého podania.

30-0
    Schmiedlovej krížny forhend nebol dostatočne presný a loptička dopadla do autu.

40-0
    Nevynútená chyba slovenskej tenistky z bekhendu prináša Blancovej tri gemboly.

40-15
    Dôrazným riternom a potom excelentným winnerom z bekhendu Schmiedlová znižuje na 40:15.

40-30
    Následne spravila Muguruzaová nevynútenú chybu a už je to len o fiftín.

40-40
    Zhoda. Úder priamo na základnú čiaru Španielku rozhodil, Schmiedlová nabehla do kurtu a víťazne z forhendu zakončila výmenu.

A-40
    Škoda. Karolína nevyšiel pokus o skrátenie a tak má Blancová gembol.

4:2
    Garbine Muguruzaová Blancová zahrala dôrazne z bekhendu a tak si nakoniec svoj servis udržala. 4:2.

15-0
    Na sieti sa Schmiedlová dopustila veľkej chyby z forhendu, loptička končí v aute.

30-0
    Následne Muguruzaová víťazným riternom získava vedenie 30:0.

40-0
    Tri brejkboly pre Muguruzaovú po nepresnom obhodení Schmiedlovej z forhendu.

5:2
    To je zlé. Schmiedlová sa dopustila dvojchyby a tak jej Garbine Muguruzaová Blancová berie druhý servis v tomto sete a za stavu 5:2 bude servovať na víťazstvo v prvom sete.

15-0
    Cez druhé podanie získava španielska tenistka prvý fiftín ôsmeho gemu.

30-0
    Situácia sa opakovala a už len dva fiftíny delia Blancovú od zisku prvého setu.

40-0
    Eso prináša Muguruzaovej tri setboly!

40-15
    Prvý setbol je po dvojchybe Blancovej minulosťou.

6:2
    Ale druhý brejkbol sa Schmiedlovej už nepodarilo odvrátiť a tak je prvý set minulosťou. Garbine Muguruzaová Blancová víťazí v prvom sete pomerom 6:2.

15-0
    Do druhého setu vstupuje lepšie Muguruzaová, keď Schmiedlová jej tlaku nakoniec podľahla a loptičku poslala do autu.

15-15
    Po nevynútenej chybe Muguruzaovej z forhendu je to 15:15.

15-30
    Schmiedlová sa dostáva po priamom bode z prvého podania do vedenia 15:30.

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Empajrový rozhodca potvrdil víťazný forhend Schmiedlovej do rohu kurtu.

40-40
    Zhoda. Muguruzaová odpovedá víťazným riternom.

A-40
    Výhoda Muguruzaová po kvalitnom riterne a dlhom forhende slovenskej tenistky.

1:0
    Garbine Muguruzaová Blancová tento brejkbol premieňa krásnym kraťasom a tak berie už prvý servis Schmiedlovej v druhom sete. 1:0.

1:0
    V Paríži začalo pršať a tak sa momentálne nehrá.

1:0
    Tak nakoniec to bude dlhšia pauza a oba tenistky už odchádzajú do šatní.

15-0
    Zápas už pokračuje, Muguruzaová začína servis na potvrdenie brejku úspešne.

30-0
    Schmiedlová robí nevynútenú chybu a Španielka tak vedie 30:0.

40-0
    Tri gembolové príležitosti pre Muguruzaovú.

2:0
    Garbine Muguruzaová Blancová víťazným forhendom ukončila druhý gem a potvrdila tak brejk z predošlej hry. 2:0.

15-0
    Schmiedlová nezačala svoj servis najlepšie, keď sa dopustila dvojchyby.

30-0
    Následne získala vo výmene Muguruzaová prevahu a po víťaznom bekhend nadobúda vedenie 30:0.

30-15
    Slovenka znižuje priamym bodom z prvého podania.

40-15
    Po nevynútenej chybe Schmiedlovej z forhendu má Muguruzaová dva brejkboly!

40-30
    Ten prvý je už minulosťou po tom, čo samotná Muguruzaová zahrala z bekhendu pod tlakom nepresne.

40-40
    Zhoda. Aj druhý brejkbol je odvrátený, Muguruzaová nebola na forhende dostatočne presná.

40-A
    Výhoda Schmiedlová.

2:1
    Anna Karolína Schmiedlová podržala svoj servis a znížila stav druhého setu na 2:1.

0-15
    Schmiedlová začína na príjme aktívnou hrou a dočkala sa ovocia v podobe chyby súperky z bekhendu.

0-30
    Muguruzaová tentokrát chybuje z forhendu a je to 0:30.

15-30
    Po presnom forhendovom winnere Muguruzaovej je znížené na 15:30.

30-30
    Škoda. Schmiedlovej obhodenie z bekhendu končí v tesnom aute.

40-30
    Španielka si nabehla na sieť, kde dôrazným forhendom zakončila výmenu.

40-40
    Zhoda. Dlhý forhend končí až za základnou čiarou a z fiftínu sa teší Muguruzaová.

A-40
    Vyrovnanú výmenu ukončila Muguruzaová pekným stopvolejom.

3:1
    Garbine Muguruzaová Blancová dokázala podržať svoj servis a teda aj výhodu jedného brejku. 3:1.

15-0
    Muguruzaová pokračuje vo svojej agresívnej hre aj na príjem a Schmiedlová nemala na jej forhend šancu odpovedať.

30-0
    Pod tlakom zahrala Slovenka z bekhendu nepresne a je to 30:0.

30-15
    Priamym bodom z prvého podania dokázala Karolína znížiť na 30:15.

40-15
    Po druhom podaní Schmiedlovej prichádza víťazný ritern Muguruzaovej a dva brejkboly.

40-30
    Prvý brejkbol je už odvrátený, keďže Schmiedlovej zafungovala prvé podanie.

40-40
    Zhoda. Tentokrát sa Muguruzaová pri svojej aktivite dopustila nevynútenej chyby.

40-A

3:2
    Anna Karolína Schmiedlová napriek veľkým problémom svoj servis zvládla a znížila na 3:2.

15-0
    Dobre myslený forhend Schmiedlovej napokon končí tesne v aute.

15-15
    Vzápätí robí Muguruzaová dvojchybu a je to 15:15.

15-30
    Druhá dvojchyba v rade v podaní španielskej tenistky posúva Schmiedlovú do vedenia.

15-40
    Schmiedlová tlačila súperku z bekhendu až sa dostala na sieť, kde z forhendu zakončila výmenu. Dva brejkboly.

30-40
    Ten prvý už Muguruzaová odvrátila.

40-40
    Zhoda. Druhý brejkbol Španielka zmazala bekhendovým winnerom po čiare.

A-40

40-40
    Ďalšia zhoda. Muguruzaová robí tretiu dvojchybu v tomto geme.

A-40
    Tú však napravila priamym bodom z prvého podania.

4:2
    Garbine Muguruzaová Blancová dokázala podržať napriek problémom aj tento servis a v druhom sete vedie 4:2.

0-15
    Siedmu hru zahájila Schmiedlová na servise priamym fiftínom z prvého podania.

0-30
    Muguruzaová bola po druhom podaní Slovenky hlboko v kurte, ale jej ritern zastavila sieť.

15-30
    Teraz sa jej podarilo znížiť, keď Schmiedlovú dostala svojim bekhendom do úzkych.

30-30
    A po víťaznom údere z bekhendu v podaní Muguruzaovej je to 30:30.

30-40
    Schmiedlová má k dispozícii gembol.

4:3
    Anna Karolína dokázala prvý gembol premeniť na zisk siedmeho gemu druhého setu vo svoj prospech. 4:3.

0-15
    Príkladná defenzíva Schmiedlovej priniesla úspech. Karolína výmenu zakončila bekhendom do protipohybu súperky.

0-30
    Opäť perfektne umiestnený bekhend z rakety Slovenky a je to 0:30.

15-30
    Muguruzaová prešla po krátkom údere Schmiedlovej na sieť a svojim úderom donútila našu tenistku z bekhendu chybovať.

15-40
    Karolína to v dlhej výmene ubojovala a počkala si na chybu súperky, ktorá jej prináša dva brejkboly.

30-40
    Ten prvý už Muguruzaová po presnom forhende do protipohybu odvrátila.

40-40
    Zhoda. Tvrdým prvým podaním dostala Muguruzaová našu reprezentantku pod tlak a Schmiedlová ho nezvládla.

A-40
    Škoda. Schmiedlovej forhend končí až za základnou čiarou.

40-40
    Ďalšia zhoda. Schmiedlová naďalej bojuje, aj keď je súperka vo väčšine výmien lepšou.

A-40

5:3
    Garbine Muguruzaová Blancová si Schmiedlová v poslednej výmene rozbehala a nakoniec forhendom víťazne zakončila celý gem. 5:3.

15-0
    Servis o udržanie nezačína pre Schmiedlovú dobre, keďže Muguruzaová zaklincovala víťazný úder z krížneho bekhendu.

15-15
    Schmiedlová ustála doslova nemožne a potom ešte z bekhendu milimetrovo presne zakončila výmenu.

15-30
    Slovenka sa dostáva do vedenia winnerom z forhendu.

15-40
    Dva gemboly pre Schmiedlovú po víťaznom bekhende po čiare.

30-40
    Muguruzaová odvracia prvý gembol svojim kvalitným riternom.

5:4
    Anna Karolína Schmiedlová hneď na to vytiahla prvé podania a servis o udržanie napokon zvládla. 5:4.

0-15
    Nádhernú výmenu zakončila Schmiedlová víťazným krížnym forhendom.

15-15
    Muguruzaová však odpovedá priamym bodom z prvého podania.

30-15
    Schmiedlová nestačila na dôrazný bekhend súperky a loptičku vrátila len do siete.

40-15
    Španielka má po presnom prvom podaní na stred prvé dva mečboly!

6:4
    A je dobojované! Garbine Muguruzaová Blancová už prvý mečbol premieňa a v zápase 3.kola víťazí nad Annou Karolínou Schmiedlovou po setoch 6:2 a 6:4 a teší sa z postupu do osemfinále.

Koniec zápasu

Rodáčka z katalánskej Barcelony bola po väčšinu tohto zápasu lepšou hráčkou. Schmiedlová sa snažila, bojovala, ale agresívne údery Muguruzaovej jej robili veľké problémy.

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri prenose zo zápasu medzi Kližanom a Granollersom. (17:51:27)