Cibulková – Stosur 0:2 (kon.) | Muguruza – Schmiedlová 2:0 (kon.)
Anna Karolína Schmiedlová
0
2 4
Piatok 30.05.2014, 15:45French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri prenose zo zápasu medzi Kližanom a Granollersom. (17:51:27)

Rodáčka z katalánskej Barcelony bola po väčšinu tohto zápasu lepšou hráčkou. Schmiedlová sa snažila, bojovala, ale agresívne údery Muguruzaovej jej robili veľké problémy.

Koniec zápasu

6:4
    A je dobojované! Garbine Muguruzaová Blancová už prvý mečbol premieňa a v zápase 3.kola víťazí nad Annou Karolínou Schmiedlovou po setoch 6:2 a 6:4 a teší sa z postupu do osemfinále.

40-15
    Španielka má po presnom prvom podaní na stred prvé dva mečboly!

30-15
    Schmiedlová nestačila na dôrazný bekhend súperky a loptičku vrátila len do siete.

15-15
    Muguruzaová však odpovedá priamym bodom z prvého podania.

0-15
    Nádhernú výmenu zakončila Schmiedlová víťazným krížnym forhendom.

5:4
    Anna Karolína Schmiedlová hneď na to vytiahla prvé podania a servis o udržanie napokon zvládla. 5:4.

30-40
    Muguruzaová odvracia prvý gembol svojim kvalitným riternom.

15-40
    Dva gemboly pre Schmiedlovú po víťaznom bekhende po čiare.

15-30
    Slovenka sa dostáva do vedenia winnerom z forhendu.

15-15
    Schmiedlová ustála doslova nemožne a potom ešte z bekhendu milimetrovo presne zakončila výmenu.

15-0
    Servis o udržanie nezačína pre Schmiedlovú dobre, keďže Muguruzaová zaklincovala víťazný úder z krížneho bekhendu.

5:3
    Garbine Muguruzaová Blancová si Schmiedlová v poslednej výmene rozbehala a nakoniec forhendom víťazne zakončila celý gem. 5:3.

A-40
    Výhoda Muguruzaová.

40-40
    Ďalšia zhoda. Schmiedlová naďalej bojuje, aj keď je súperka vo väčšine výmien lepšou.

A-40
    Škoda. Schmiedlovej forhend končí až za základnou čiarou.

40-40
    Zhoda. Tvrdým prvým podaním dostala Muguruzaová našu reprezentantku pod tlak a Schmiedlová ho nezvládla.

30-40
    Ten prvý už Muguruzaová po presnom forhende do protipohybu odvrátila.

15-40
    Karolína to v dlhej výmene ubojovala a počkala si na chybu súperky, ktorá jej prináša dva brejkboly.

15-30
    Muguruzaová prešla po krátkom údere Schmiedlovej na sieť a svojim úderom donútila našu tenistku z bekhendu chybovať.

0-30
    Opäť perfektne umiestnený bekhend z rakety Slovenky a je to 0:30.

0-15
    Príkladná defenzíva Schmiedlovej priniesla úspech. Karolína výmenu zakončila bekhendom do protipohybu súperky.

4:3
    Anna Karolína dokázala prvý gembol premeniť na zisk siedmeho gemu druhého setu vo svoj prospech. 4:3.

30-40
    Schmiedlová má k dispozícii gembol.

30-30
    A po víťaznom údere z bekhendu v podaní Muguruzaovej je to 30:30.

15-30
    Teraz sa jej podarilo znížiť, keď Schmiedlovú dostala svojim bekhendom do úzkych.

0-30
    Muguruzaová bola po druhom podaní Slovenky hlboko v kurte, ale jej ritern zastavila sieť.

0-15
    Siedmu hru zahájila Schmiedlová na servise priamym fiftínom z prvého podania.

4:2
    Garbine Muguruzaová Blancová dokázala podržať napriek problémom aj tento servis a v druhom sete vedie 4:2.

A-40
    Tú však napravila priamym bodom z prvého podania.

40-40
    Ďalšia zhoda. Muguruzaová robí tretiu dvojchybu v tomto geme.

A-40

40-40
    Zhoda. Druhý brejkbol Španielka zmazala bekhendovým winnerom po čiare.

30-40
    Ten prvý už Muguruzaová odvrátila.

15-40
    Schmiedlová tlačila súperku z bekhendu až sa dostala na sieť, kde z forhendu zakončila výmenu. Dva brejkboly.

15-30
    Druhá dvojchyba v rade v podaní španielskej tenistky posúva Schmiedlovú do vedenia.

15-15
    Vzápätí robí Muguruzaová dvojchybu a je to 15:15.

15-0
    Dobre myslený forhend Schmiedlovej napokon končí tesne v aute.

3:2
    Anna Karolína Schmiedlová napriek veľkým problémom svoj servis zvládla a znížila na 3:2.

40-A
    Výhoda Schmiedlová.

40-40
    Zhoda. Tentokrát sa Muguruzaová pri svojej aktivite dopustila nevynútenej chyby.

40-30
    Prvý brejkbol je už odvrátený, keďže Schmiedlovej zafungovala prvé podanie.

40-15
    Po druhom podaní Schmiedlovej prichádza víťazný ritern Muguruzaovej a dva brejkboly.

30-15
    Priamym bodom z prvého podania dokázala Karolína znížiť na 30:15.

30-0
    Pod tlakom zahrala Slovenka z bekhendu nepresne a je to 30:0.

15-0
    Muguruzaová pokračuje vo svojej agresívnej hre aj na príjem a Schmiedlová nemala na jej forhend šancu odpovedať.

3:1
    Garbine Muguruzaová Blancová dokázala podržať svoj servis a teda aj výhodu jedného brejku. 3:1.

A-40
    Vyrovnanú výmenu ukončila Muguruzaová pekným stopvolejom.

40-40
    Zhoda. Dlhý forhend končí až za základnou čiarou a z fiftínu sa teší Muguruzaová.

40-30
    Španielka si nabehla na sieť, kde dôrazným forhendom zakončila výmenu.

30-30
    Škoda. Schmiedlovej obhodenie z bekhendu končí v tesnom aute.

15-30
    Po presnom forhendovom winnere Muguruzaovej je znížené na 15:30.

0-30
    Muguruzaová tentokrát chybuje z forhendu a je to 0:30.

0-15
    Schmiedlová začína na príjme aktívnou hrou a dočkala sa ovocia v podobe chyby súperky z bekhendu.

2:1
    Anna Karolína Schmiedlová podržala svoj servis a znížila stav druhého setu na 2:1.

40-A

40-40
    Zhoda. Aj druhý brejkbol je odvrátený, Muguruzaová nebola na forhende dostatočne presná.

40-30
    Ten prvý je už minulosťou po tom, čo samotná Muguruzaová zahrala z bekhendu pod tlakom nepresne.

40-15
    Po nevynútenej chybe Schmiedlovej z forhendu má Muguruzaová dva brejkboly!

30-15
    Slovenka znižuje priamym bodom z prvého podania.

30-0
    Následne získala vo výmene Muguruzaová prevahu a po víťaznom bekhend nadobúda vedenie 30:0.

15-0
    Schmiedlová nezačala svoj servis najlepšie, keď sa dopustila dvojchyby.

2:0
    Garbine Muguruzaová Blancová víťazným forhendom ukončila druhý gem a potvrdila tak brejk z predošlej hry. 2:0.

40-0
    Tri gembolové príležitosti pre Muguruzaovú.

30-0
    Schmiedlová robí nevynútenú chybu a Španielka tak vedie 30:0.

15-0
    Zápas už pokračuje, Muguruzaová začína servis na potvrdenie brejku úspešne.

1:0
    Tak nakoniec to bude dlhšia pauza a oba tenistky už odchádzajú do šatní.

1:0
    V Paríži začalo pršať a tak sa momentálne nehrá.

1:0
    Garbine Muguruzaová Blancová tento brejkbol premieňa krásnym kraťasom a tak berie už prvý servis Schmiedlovej v druhom sete. 1:0.

A-40
    Výhoda Muguruzaová po kvalitnom riterne a dlhom forhende slovenskej tenistky.

40-40
    Zhoda. Muguruzaová odpovedá víťazným riternom.

30-40
    Empajrový rozhodca potvrdil víťazný forhend Schmiedlovej do rohu kurtu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

15-30
    Schmiedlová sa dostáva po priamom bode z prvého podania do vedenia 15:30.

15-15
    Po nevynútenej chybe Muguruzaovej z forhendu je to 15:15.

15-0
    Do druhého setu vstupuje lepšie Muguruzaová, keď Schmiedlová jej tlaku nakoniec podľahla a loptičku poslala do autu.

6:2
    Ale druhý brejkbol sa Schmiedlovej už nepodarilo odvrátiť a tak je prvý set minulosťou. Garbine Muguruzaová Blancová víťazí v prvom sete pomerom 6:2.

40-15
    Prvý setbol je po dvojchybe Blancovej minulosťou.

40-0
    Eso prináša Muguruzaovej tri setboly!

30-0
    Situácia sa opakovala a už len dva fiftíny delia Blancovú od zisku prvého setu.

15-0
    Cez druhé podanie získava španielska tenistka prvý fiftín ôsmeho gemu.

5:2
    To je zlé. Schmiedlová sa dopustila dvojchyby a tak jej Garbine Muguruzaová Blancová berie druhý servis v tomto sete a za stavu 5:2 bude servovať na víťazstvo v prvom sete.

40-0
    Tri brejkboly pre Muguruzaovú po nepresnom obhodení Schmiedlovej z forhendu.

30-0
    Následne Muguruzaová víťazným riternom získava vedenie 30:0.

15-0
    Na sieti sa Schmiedlová dopustila veľkej chyby z forhendu, loptička končí v aute.

4:2
    Garbine Muguruzaová Blancová zahrala dôrazne z bekhendu a tak si nakoniec svoj servis udržala. 4:2.

A-40
    Škoda. Karolína nevyšiel pokus o skrátenie a tak má Blancová gembol.

40-40
    Zhoda. Úder priamo na základnú čiaru Španielku rozhodil, Schmiedlová nabehla do kurtu a víťazne z forhendu zakončila výmenu.

40-30
    Následne spravila Muguruzaová nevynútenú chybu a už je to len o fiftín.

40-15
    Dôrazným riternom a potom excelentným winnerom z bekhendu Schmiedlová znižuje na 40:15.

40-0
    Nevynútená chyba slovenskej tenistky z bekhendu prináša Blancovej tri gemboly.

30-0
    Schmiedlovej krížny forhend nebol dostatočne presný a loptička dopadla do autu.

15-0
    Španielka otvára svoj ďalší servis priamym bodom z prvého podania.

3:2
    Anna Karolína Schmiedlová už druhý gembol premieňa a znižuje stav prvého setu na 3:2.

15-40
    Čistá hra to nebude, Muguruzaová znižuje krásnym víťazným forhendom do rohu kurtu.

0-40
    Slovenka dokázala odolať tlaku súperky a má k dispozícii tri gemboly.

0-30
    Z krížneho forhendu sa Muguruzaová nepresadila a je to 0:30.

0-15
    Schmiedlová zahájila svoj servis priamym bodom z prvého podania.

3:1
    Garbine Muguruzaová Blancová zakončila štvrtý gem víťazným bekhendom po čiare a potvrdila brejk z predošlej hry. 3:1.

A-40

40-40
    To sa jej však nedarí, keďže to prehnala s razanciou forhendu.

A-40
    Pod tlakom Schmiedlová robí chybu z forhendu a Španielka je opäť bližšie k potvrdeniu brejkbolu.

40-40
    Presným forhendom do rohu kurtu posiela Schmiedlová gem do zhody.

40-30
    Škoda. Košičanka posiela svoj bekhend za základnú čiaru a je tu gembol Muguruzaovej.

30-30
    Druhá dvojchyba španielskej tenistky v rade prináša Schmiedlovej vyrovnanie na 30:30.

30-15
    Následne sa Muguruzaová dopustila prvej dvojchyby.

30-0
    Obranný úder Schmiedlovej doletel ku Muguruzaovej na sieť a tá už nemala problém loptičku víťazne umiestniť.

15-0
    Na servise začína Blancová víťazným úderom z krížneho bekhendu.

2:1
    Žiaľ, Garbine Muguruzaová Blancová už prvý brejkbol premieňa a opäť získava výhodu jedného brejku. 2:1.

40-15
    Dva brejkboly pre Muguruzaovú po nevynútenej chybe Schmiedlovej.

30-15
    Priamym bodom z prvého podania dokázala Schmiedlová znížiť na 30:15.

30-0
    Schmiedlová síce dobehla skrátenie súperky na sieti, ale svoj volej už odohrala len do autu.

15-0
    Muguruzaová zahrala dôrazne z bekhendu a donútila Schmiedlovú chybovať.

1:1
    Výborne! Anna Karolína Schmiedlová štvrtý brejkbol využíva a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1.

40-A
    Muguruzaovej bekhend doplachtil do autu a tak má Karolína ďalší brejkbol!

40-40
    Ďalšia zhoda.

A-40
    Avšak Španielka ide opäť do výhody po víťaznom forhende.

40-40
    Schmiedlová zabrala na riterne a vrátila gem do zhody.

A-40
    Výhoda Muguruzaová Blancová.

40-40
    Muguruzaová si vypracovala pozíciu na sieti, kde ľahkým volejom odvrátila tretí brejkbol. Zhoda.

30-40
    Druhý brejkbol zmazala priamym bodom z prvého podania.

15-40
    Ten prvý španielska tenistka odvrátila víťazným bekhendom do rohu kurtu,

0-40
    Víťazný ritern Schmiedlovej po čiare znamená zisk troch brejkbolov!

0-30
    Košičanka svoju súperku poriadne rozbehala a nakoniec Muguruzaová zahrala z forhendu do siete.

0-15
    Dôrazný ritern Schmiedlovej donútil Muguruzaovú chybovať z bekhendu.

1:0
    Škoda. Schmiedlová zahrala svoj bekhend len do siete a tak Garbine Muguruzaová Blancová berie už prvé podanie slovenskej tenistky. 1:0.

40-30
    Prvý brejkbol je už minulosťou, Blancová to prehnala s dĺžkou svojho bekhendu.

40-15
    Schmiedlová robí dvojchybu a tak bude čeliť dvom brejkbolom súperky.

30-15
    Katalánka sa po nevynútenej chybe Schmiedlovej dostáva do vedenia 30:15.

15-15
    Španielka bola na riterne opäť veľmi nepríjemná, ale jej forhend tentokrát skončil v aute.

15-0
    Muguruzaová sa dostala do tlaku agresívnym forhendom a potom výmenu víťazne zakončila.

0:0

Oba tenistky už sú na kurte a nasleduje krátka rozcvička.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom slovenského ženského tenisu. Program šiesteho hracieho dňa Roland Garros pokračuje ďalšou pre Slovenskou zaujímavou dvojhrou. Moje meno ja Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom 3.kola medzi Garbine Muguruzaovou Blancovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o druhý vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek. Prvý krát sa stretli na tohtoročnom Australian Open v druhom kole, kde sa z víťazstva tešila Španielka po setoch 6:3 a 6:3. Začiatok duelu je naplánovaný na 14:00 na kurte číslo 7, ako tretí v poradí.

Garbine Muguruzaová Blancová

20-ročná španielska tenistka je aktuálne na 35.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už však bola na 32.mieste.Na RG štartuje po tretí krát. Jej tohtosezónna bilancia je 24 víťazstiev a 10 prehier. Blancová prežíva úspešnú sezónu. Ešte v januári vyhrala v Hobarte titul, keď sa do hlavnej súťaže prebojovala z kvalifikácie a vo finále uspela proti Koukalovej 6:4 a 6:0. Následne na Australian Open vypadla až v osemfinále s Agnieszkou Radwanskou 1:6 a 3:6. Ďalší vydarený turnaj prišiel v brazílskom Florianopolise, kde jej Koukalová vrátila finálovú prehru s Hobartu a uspela 4:6, 7:5 a 6:0. Na antuke sa Śpanielke až tak nedarilo, ale napríklad v Marakéši postúpila do semifinále, kde ju vyradila krajanka Torro-Florová 6:0 a 6:3. V Paríži na druhom grandslame sezóny začala víťazstvom nad Minovou 7:5 a 7:6 a potom v druhom kole sa postarala o veľkú senzáciu, keďže vyradila nasadenú jednotku Roland Garros Serenu Williamsovú hladko 6:2 a 6:2.

19-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 56.mieste svetového rebríčka WTA, čo je jej doposiaľ najvyššie umiestnenie v kariére. Na Roland Garros sa predstavuje po druhy krát. Jej tohtosezónna bilancia je 22 víťazstiev a 10 prehier. Karolína vstúpila do grandslamu v Paríži víťazstvom nad Jie Zhengovou po trojsetovej bitke 6:7, 6:3 a 6:4. V druhom kole ju čakala favorizovaná Venus Williamsová, ktorá ju už zdolala na turnaji v Miami. Mladá Slovenka sa ale veľkej hráčky nezľakla. Prvý set síce Karolína prehrala pomerom 2:6, ale potom odhodila rešpekt a ukázala svoj najlepší tenis. V druhom sete vyhrala 6:3 a v treťom sete 6:4. Košičanka sa po zápase mohla tešiť z doposiaľ najväčšieho víťazstva svojej kariéry. Dnes opäť nebude v pozícii favoritky, ale proti Venus ukázala, že má veľký potenciál a tak prichádza otázka: Prečo by nemohla Schmiedlová vyhrať aj dnes a postúpiť do osemfinále?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.