cz Sobota 17.05.2014, 18:00 • Wembley, Londýn • FA Cup

Arsenal už převzal trofej a slaví.

Střely na branku: Arsenal FC 7:4Hull City AFC.

Střely celkem: Arsenal FC 25:12Hull City AFC.

Držení míče: Arsenal FC 65% ─ 35%Hull City AFC.

Hráči Arsenalu měli obrovskou motivaci a možná i díky ní dnešní utkání zvládli jako zkušení mazáci. Londýnský tým čekal na trofej dlouhých 9 let a díky dnešnímu vítězství toto trýznivé čekání ukončil.

Tomáš Rosický tak slaví první trofej s Arsenalem, na kterou čekal 8 let.

Rozhodčí Probert ukončil dnešní utkání, které v řádné hrací době skončilo nerozhodným výsledkem 2:2, a tak šlo do prodloužení, ve kterém byl aktivnějším týmem Arsenal a zaslouženě zaznamenal vedoucí branku, o kterou se ve 109 minutě postaral aktivní Ramsey. Arsenal tedy zvítězil 3:2, ale Hull se za svůj výkon stydět vůbec nemusí, protože dnes předvedl velmi slušný výkon.

120
    Gól na kopačce měl Tomáš Rosický, ale jeho střelu včas zastavil jeden z bránících protihráčů.

120
    Hráčem utkání byl ve Wembley vyhlášen Aaron Ramsey.

119
    Ránou z dálky se prezentoval Aluko, ale Fabianski si připsal výtečný zákrok a udržel vedoucí skóre Arsenalu.

119
    Aktivní Sanogo se opět ocitl v šanci, ale ani tentokrát se prosadit nedokázal. Z bezprostřední blízkosti proti McGregorovi neuspěl a brankář Hullu si připsal výtečný zákrok.

116
    Fabianski vyběhl z brány, a dopustil se tak velké chyby. Do šance se dostal Aluko, který pálil téměř z nulového úhlu do prázdné branky, ale jeho pokus gólem neskončil. Možná mu budou spoluhráči vyčítat, že nepřihrál a vzal to na sebe.

114
    Zajímavou přihrávku obdržel Sanogo, který se prezentoval střelou ke vzdálenější tyči, ale jeho pokus branku jen těsně minul.

109
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Giroud přihrával patičkou přesně do těch míst, kam si naběhl AARON RAMSEY, jenž pohotovou střelou k tyči poslal Arsenal do vedení.

107
    Faulovaný byl Sagna, a rozehrávat tak bude Arsenal.

106
    Dohráno dnes mají Santi Cazorla a Mesut Özil, které na hrací ploše nahradili Tomáš Rosický a Jack Wilshere.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Ani v prvním poločase prodloužení branka nepadla, a tak je stav utkání stále 2:2.