Slovensko – Francúzsko 3:5 (kon.) | Švajčiarsko – Bielorusko 3:4 (kon.) | Česko – Kanada 3:4 (kon.)
Rusko – USA 6:1 (kon.)
Slovensko
3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Francúzsko
Pondelok 12.05.2014, 15:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

Ja sa s vami pre dnešok ešte nelúčim, od 19:45 budeme spoločne sledovať zápas Kanada – Česko. Zatiaľ dočítania priatelia. (18:06:30)

Najlepším hráčom Francúzska je obranca Baptiste Amar, ktorý nám dnes dal dva góly.

Najlepším hráčom Slovenska je dvojgólový Ladislav Nagy.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, v tretej tretine sme doslova vybuchli a inkasovali sme až štyri góly. Prehrávame teda 3:5 a komplikujeme si situáciu v našej skupine, napriek tomu však ešte stále nie je nič stratené.

60:00

59:48
    Dámy a páni, je mi to nesmierne ľúto, ale je koniec, dnes s Francúzskom prehráme.

59:32
    Francúzsko dalo gól!
    Nuž, pri rozohrávke chybujeme a Francúzsko dáva piaty gól. Celej našej obrane ušiel ANTOINE ROUSSEL a dáva gól do opustenej bránky Slovenska.

59:22
    Marek Hrivík inkasoval tvrdý hit za Huetovou bránkou, puk smeruje von z nášho útočného pásma.

59:01
    Ostáva menej ako minúta, sme nasťahovaní pred Huetom.

58:48
    Ján Laco odchádza z bránky, hráme power-play.

58:15
    Robíme chyby pri rozohrávke a nevieme sa dostať z obranného pásma.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako dve minúty.

57:55
    Hrá sa však za našou bránkou.

57:27
    Do akcie posiela tréner Vujtek to najlepšie, čo na tomto šampionáte máme.

57:10
    Oddychový čas Francúzsko.

57:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú menej ako tri minúty a nás už tlačí čas, pretože potrebujeme aspoň vyrovnať.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) – 27. Amar (Desrosiers, Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Costa, Guttig), 60. Roussel

Slovensko: Laco (Janus) – Sloboda, Ďaloga – Marinčin, Brejčák – Švárny, Valach – Čerešňák, Skokan – Šatan (C), Hrivík, Nagy (A) – Pánik, Viedenský, Tatar – Miklík (A), Marcinko, Réway – Tybor, Šťastný, Mikúš.
    Francúzsko: Huet (Hardy) – Manavian, Amar (A) – Auvitu, Besch – Janil, Chakiachvili – Dieude Fauvel, Berthon – Treille, Meunier (C), Desrosiers – da Costa S. (A), Roussel, Bellemare – Fleury, Guttig, da Costa T. – Henderson, Ritz, Raux.

Rozhodca: Kaval, Patafie (obaja USA) – Fluri (SUI), Deďuľa (BLR)