2. Ilja BRYZGALOV (MIN) 19 zák., 0 gólů, 100%

Československá stopa v utkání:
    Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:20
    Marian HOSSA (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:05
    Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:48

Je dobojováno, domácí se na ledové ploše Xcel Energy Center zaslouženě těší z prvního bodu v sérii, když obhájce titulu poráží 4:0. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ovšem průběh zápasu tomu rozhodně neodpovídal. Více, než dvě třetiny, se totiž hrál spíše bojovný a hodně vyrovnaný zápas. Vše "zlomila" až branka Hauly ve 42. minutě. Od té doby se na ledě konečně začalo něco dít, ke smůle hostů, hlavně před jejich brankou, neboť již o necelé tři minuty poté se z první ze svých dvou branek radoval Granlund. Domácí vedli 2:0, což byl pro Chicago jasný signál začít konečně hrát. Na zvrat již to ale nestačilo, naopak, domácí v přesilové hře Parisem navýšili náskok na 3:0 a při hře hostů bez brankáře trefil prázdnou branku Granlund, který tak definitivně zpečetil skóre tohoto zápasu.

60:00

59:20
    Není co řešit, Ballard s pukem za vlastní brankou, ani hosté již příliš bruslit nechtějí, dnes je prostě rozhodnuto.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu.

58:43
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Do prázdné branky pečetí vítězství Wild MIKAEL GRANLUND, dobrou práci odvedl Niederreiter, který zavezl puk po pravé straně a předložil před prázdnou branku, nyní již dvougólovému, Granlundovi. Asistence: Nino Niederreiter a Charlie Coyle.

58:01
    Probíhá poslední dvouminutovka, dnešní zápas je již rozhodnutý, domácí se budou moci radovat z prvního bodu v sérii.

57:25
    Domácí využívají přesilovou hru! ZACH PARISE si před brankou Chicaga počkal na odražený kotouč, který poté pohotově zasunul do branky, nikým nebráněn, s tím těžko mohl Crawford cokoliv dělat. Asistence: Ryan Suter a Jason Pominville.

56:59
    Rozsíval získává puk v rohu, ve vlastní třetině, ale nedokázal ho dostat ze třetiny, hrají domácí.

56:26
    Oduya nyní za vlastní brankou zahákoval Niederreitera a bude za to pykat, na dvě minuty oslabuje svůj tým a tím značně zkomplikoval ambice obhájce titulu na návrat do zápasu.

56:09
    A snahu Blackhawks ukončuje odpískaný ofsajd na útočné modré, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

55:53
    Souboj ve středním pásmu, Toews obloučkem nahazuje puk do třetiny Wild, kde ale hraje Brodin.

54:52
    Hráčů v bílých dresech je najednou plný led, hosté skvěle bruslí, proč to tak nešlo v předchozím průběhu?

54:36
    Granlund osvobozuje svůj tým vyhozením puku na zakázané uvolnění. Chicago dostává soupeře pod velký tlak!

54:25
    Rozsíval dokázal udržet puk na útočné modré, dobrá práce českého zadáka.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 42. Haula (Fontaine, Moulson), 45. Granlund (Pominville, Parise), 58. Parise (Suter, Pominville), 59. Granlund (Niederreiter, Coyle)

Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Suter, Spurgeon, Brodin, Scandella, Ballard, Stoner – Niederreiter, M. Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Pominville – Moulson, Haula, Fontaine – McCormick, Brodziak, Heatley
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Brookbank, Rozsíval – Bickell, Toews, Hossa – Sharp, B. Smith, Kane – Saad, Kruger, Nordström – Bollig, Handzuš, Versteeg

Rozhodca: Furlatt, McCauley – Cherrey, Kovachik

Diváci: 19 416