Boston – Detroit 4:2 (kon.) | Boston – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – LA Kings 0:3 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 5:1 (kon.)
New York Rangers
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Philadelphia Flyers
cz Nedeľa 27.04.2014, 18:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer s NHL, čeká nás boj o mečbol mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers v rámci prvního kola Stanley Cupu. Pojďme si oba soupeře představit.

Rangers zatím v sérii vždy vedli. První domácí zápas ovládli v jasném poměru 4:1, druhé klání na ledě v Manhattanu ovládla Philadelphia – 4:2. Série se přestěhovala do Penselvánie, první duel zde ale opět ovládli Rangers – 4:1. Kapitán Flyers Claude Giroux slíbil, že tým druhý domácí zápas zvládne, Flyers slib splnili – vyhráli 2:1. Dnes se tak hraje o nesmírně důležitý mečbol, který bude vítěz chtít proměnit na ledě ve Philadelphii.

Po čtyřech zápasech v play off vede produktivitu Flyers český křídelník Jakub Voráček (2+1). Překvapivě bez bodu zatím zůstává klíčový obránce týmu Timonen, který po čtyřech zápasech na zápis stále čeká. Produktivitu Rangers vede stále ještě čerstvá posila Martin St. Louis, který je s 5 body (2+3) nejlepší v týmu.

Souboj o mečbol mezi Rangers a Flyers započne v 18:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh, Staal (A), Stralman, Klein, J. Moore – St. Louis, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Richards (A), Hagelin – Dorsett, D. Moore, Boyle.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen (A), Gill, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux (C), Hartnell (A) – Simmonds, Lecavalier, B. Schenn – Akeson, Couturier, Read – Hall, Raffl, Rinaldo..

Utkání začne za malý moment.

00:01

00:27
    Puk mají domácí Rangers, kteří rozjíždí útočnou akci.

00:53
    Streit neudržel útočnou modrou čáru, Flyers tak musí vyklidit útočné pásmo.

01:29
    St. Louis zblokoval střelu soupeře, Rangers tak vyráží do rychlého brejku.

01:57
    Gil prohrál boj o puk v rohu obranného pásma, domácí si vytváří tlak.

02:38
    Rangers v útočném pásmu nic nevymysleli, hrát budou hosté.

03:10
    Hagelinovu střelu z levého kruhu vyráží Mason.

03:17
    Giroux dostával přihrávku při úniku dvou na jednoho, byl ale faulován, a proto na puk nedosáhl.

03:17
    Hagelin vyloučen za sekání.

03:44
    Domácím se ale daří puk vyhodit.

04:05
    Timonen ubránil výpad soupeře, přesilovka se zatím Philadelphii ale nedaří.

04:32
    Stepan pálí z mezikruží, celá akce je ale zbytečná, odpískán byl ofsajd.

05:00
    Domácí vyhazují další puk mimo obranné pásmo.

05:22
    Rangers jsou kompletní, oslabení zvládli na jedničku.

05:53
    Už to vypadalo, že St. Louis ztratí puk v obranném pásmu u pravého mantinelu, Hall kotouč ale nezískal, útočit tak můžou domácí.

06:16
    Hru následně přerušuje gólman Flyers Mason.

06:51
    Hall zahrává jen na icing, vhazuje se před Masonem.

07:17
    Giroux nabíjel Voráčkovi na pravý kruh, zakončení českého křídla z první ale pro Lundqvista neznamenalo větší nebezpečí.

07:28
    Hagelin vyloučen za krosček.

08:00
    Girouxovi ale utíká puk, hosté ztrácí pásmo.

08:16
    A po dobré práci beka Rangers Girardiho opět...

08:25
    Voráček se dostal k prudké střele zápěstím, Lundqvist se vší námahou vyráží kotouč do rohu kluziště.

09:20
    Lecavalier zavezl puk do pásma, Coburnovu střelu od modré vyráží Lundqvist.

09:36
    Domácí jsou opět v pěti, nyní ale zahráli na icing.

10:00
    Polovina třetiny je pryč, Philadelphia je i díky dvěma přesilovkám lepším týmem. Překonat Lundqvista se ale zatím nedaří.

10:40
    A je to švédský gólman, kdo přerušuje hru. Vhazovat se tak bude po jeho levici.

11:08
    Voráček nebezpečně dorážel po střele Timonena od modré, Lundqvist ale nepříjemnou situaci ustál.

11:17
    Píská se icing domácích.

11:53
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jako první jdou do vedení domácí Rangers. Ti byli dosud takřka neškodní, po rychlém útočném výpadu ale Mason pouští střelu MARCA STAALA z levého kruhu. Asistence: Martin St. Louis, Derek Stepan.

12:03
    Lecavalier vyloučen za držení.

12:55
    Flyers vyhazují puk přes všechny čáry.

13:41
    A znovu... Přesilovka se Rangers nedaří.

14:03
    Philadelphia je opět kompletní.

14:49
    Giroux pálí z voleje z pravé strany, Lundqvist ale tentokrát neměl těžkou práci.

15:28
    Lecavalierovo bekhendové nahození z pravé strany vyráží domácí gólman do rohu.

16:27
    Rangers kombinují v útočném pásmu, zatím však bez lepšího zakončení.

17:16
    Ke konci třetiny jsou aktivnější domácí, Stepan se St. Louisem si vytvořili velký tlak, nyní je na ledě Brassardova lajna.

18:00
    Do konce první třetiny zbývají 2 minuty.

18:32
    McDonagh byl u přihrávky pro Girouxe dřív, a zabraňuje tak potenciálnímu úniku soupeře.

19:00
    Minuta do konce třetiny.

20:00

Druhá třetina začne cca v 19:15.

Většinu času první třetiny byla Philadelphia aktivnější, hrála v útočném pásmu a zásobovala Lundqvista řadou nepříjemných střel. Jako jediní se ale radovali domácí, z rychlého brejku totiž z levého kruhu Masona prostřelil bek Staal.

20:01

20:38
    MacDonald vyloučen za držení.

21:16
    Hostům se daří vyhodit puk k Lundqvistovi.

21:52
    Stepan nahrával v situaci dvou na jednoho na levý kruh, Richards puk ale nezpracoval.

22:14
    Nash se už radoval z gólu na 2:0, sudí ale rozpažuje. Hra byla již dříve přerušena.

22:39
    Flyers jsou opět v pěti.

23:11
    Rangers jsou v úvodu druhé třetiny výrazně aktivní, to probouzí i tribuny v Madison Square Garden.

23:57
    Timonenova střela od modré byla zblokovaná, hosté pokračují v ofenzivním snažení.

24:38
    Střely v této třetině: 3:0.

25:12
    Raffl se pokusil tečovat střelu od modré čáry, puk ale končí mimo branku domácích.

26:00
    Flyers vyrovnali hru, stále ale platí, že oproti první třetině domácí výrazně přidali.

27:13
    Hartnell nahodil na Lundqvista z levé strany, Švéd v domácí bráně puk ale bezpečně chytá.

28:07
    Domácí tým zvyšuje na 2:0. Mason původní ránu z pravého kruhu ještě vyrazil, poradil si i s dorážkou Hagelina. Na zakončení BRADA RICHARDSE u pravé tyče byl ale už gólman Flyers krátký. Asistence: J. T. Miller, Carl Hagelin.

28:26
    Domácí bek Klein vyloučen za nesportovní chování.

28:49
    Domácím se ale daří vyhodit až k Masonovi.

29:31
    Domácí bek Moore vyhazuje další kotouč, Rangers oslabení hrají velmi dobře.

30:00
    Polovina utkání je pryč, souboj o první mečbol v sérii zatím zvládají výrazně lépe domácí.

30:30
    Domácí ubránili další oslabení a jsou komplětní.

30:39
    Hagelin odchází potřetí na trestnou lavici. Je z toho další přesilovka pro Flyers.

31:22
    Voráčkovu střelu zápěstím z mezikruží blokuje bek domácího týmu.

32:23
    Flyers sice drží útočné pásmo, přesilovka je to ale bez nápadu a bez jakékoliv šance.

32:40
    Manhattanští jsou opět v plném počtu, oslabení dnes New Yorku vychází na jedničku.

33:01
    Read vyloučen za hrubost.

34:07
    McDonagh pálil z levého kruhu, Mason vyráží.

35:02
    Philadelphia je kompletní.

35:07
    St. Louis pálil z voleje z pravého kruhu do odkryté brány, Mason ale zázračně vyráží.

35:56
    Flyers si vytvořili velký tlak před brankou Lundqvista, nikdo z hostů se ale k zakončení nedostal.

36:20
    Bek Gill dostal jako poslední bek hostů nepřesnou přihrávku a puk se mu zamotal mezi bruslemi. Situaci rychle přečetl DOMINIC MOORE, který bleskově ukradl puk a zakončil k pravé tyči. Bez asistence.

37:18
    Rangers jsou povzbuzeni po třetí brance a kombinují v útočném pásmu.

38:00
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty.

38:16
    Stralman vyloučen za nedovolené bránění.

39:27
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Penselvánští hrají přesilovky sice špatně, nyní v početní výhodě ale snižují. Ranou z voleje od modré čáry prostřelil Lundqvista VINCENT LECAVALIER. Asistence: Mark Streit, Andrew MacDonald.

40:00

Třetí třetina začne cca v 20:11.

Po 40 minutách hry vedou domácí Rangers 3:1. Ve druhé třetině navýšili skóre Richards a útočník Moore, za Flyers v přesilové hře skóre zkorigoval Lecavalier. Manhattanští ve druhé části pořádně přidali, což se na skóre také projevilo. Philadelphii však díky snížení v poslední minutě stále svítí jiskřička naděje...

40:01

40:39
    Lundqvist má hned v úvodu třetiny práci, puk vyslaný z mezikruží vyráží.

41:28
    Voráček prohrál souboj s Girardim za Lundqvistovou bránou, hrát tak budou Rangers.

42:27
    Útočnou akci rozehrávají hosté z Philadelphie.

43:16
    Z levého kruhu chtěl vystřelit Pouliot, puk ale po přihrávce zpoza brány netrefil.

43:59
    Couturier neudržel útočné pásmo, Flyers utíká čas pochopitelně velmi rychle.

44:15
    Icing hostů.

45:00
    Úvodní pětiminutovka třetí třetiny je pryč, tým z Manhattanu zatím soupeře nepouští do šancí na snížení.

46:06
    Flyers kombinují v útočném pásmu, střela Coburna od modré k Lundqvistovi ale neprošla.

46:37
    Mason přerušuje hru, Stepan nyní zahrál v útočném pásmu velmi dobře.

47:48
    Hall nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale ukořistili domácí Rangers. S Philadelphií to v posledních minutách nevypadá dobře.

48:22
    Hru přerušuje pozorný Lundqvist.

48:46
    Píská se icing domácího týmu.

49:10
    St. Louis se protáhl kolem obránce soupeře a zakončil, Mason vyráží puk ramenem.

50:00
    Flyers zbývá 600 vteřin na vyrovnání, Lundqvist ale příliš práce nemá.

50:49
    Flyers si v útočném pásmu neví rady, gólman Rangers příliš práce nemá.

51:52
    Lundqvist pomáhá svému týmu dobrou rozehrávkou, Rangers tak kombinují v útočném pásmu.

52:54
    Domácí zamkli soupeře v obranném pásmu, Pouliotovu střelu ale Mason chytá a přerušuje hru.

53:54
    Lecavalierova formace zavařila domácím Rangers, ti jsou nadále pod tlakem.

54:27
    Až doteď, puk je ve středním pásmu. Nyní už budou Flyers riskovat na maximum...

55:21
    Buly před Lundqvistem.

56:19
    McDonagh vyhodil puk, icing se ale nepíská, Mason musel hrát.

56:34
    Skvělý Lundqvist vyráží ránu z bezprostřední blízkosti, kterou vyslal Akeson!