Nemecko U18 – Dánsko U18 3:2 (kon.) | USA U18 – SR 18 6:2 (kon.) | Česko U18 – Rusko U18 3:2 (po pr.)
Švédsko U18 – Fínsko U18 10:0 (kon.) | Kanada U18 – Švajčiarsko U18 3:2 (kon.)
Nemecko U18
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Dánsko U18
cz Štvrtok 24.04.2014, 10:00 • Imatran Jäähalli • Majstrovstvá sveta U18

Němci nakonec ve třetí třetině dokázali vstřelit rozhodující branku a vítězstvím 3:2 dělají důležitý krok k záchraně, když se ujímají vedení 1:0 na zápasy. To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a zase u nějakého dalšího online přenosu na shledanou. (12:07:58)

60:00

59:58
    Proske si připisuje důležitý zákrok těsně před koncem.

59:49
    Time-out pro Německo.

59:47
    Až teď se Dánové dostali ke hře bez brankáře, ale následně zahráli ofsajd.

59:20
    Dánové se nemohou dostat do útočného pásma.

58:05
    Lillie teď udržel dánské naděje, když v rychlém sledu zneškodnil rovnou několik nebezpečných střeleckých pokusů!

57:20
    Zakázané uvolnění Němců.

57:03
    Proske si připisuje úspěšný zákrok lapačkou. Dánům se krátí čas na vyrovnání.

55:17
    Po střele jednoho z Dánů zůstal puk před německou branku, kde nastal velký závar a následovalo několik zblokovaných dánských pokusů o dorážku.

54:44
    Zakázané uvolnění Dánů.

53:15
    Dánové teď střílí i z pozic, které nejsou moc nadějné.

52:24
    Proske si připisuje důležitý zákrok, když hokejkou vyrazil puk před sebou stojícímu Dánovi!

51:57
    Ofsajd Dánů.

51:20
    Německo právě vstřelilo branku!
    Střela Manuela Wiederera se ještě neujala, ale k dorážce se následně dostal STEFAN LOIBL, jehož pokus už končí za zády dánského brankáře! Asistence: Manuel Wiederer, Emil Quaas.

50:31
    Na druhé straně to zkoušel z ostrého úhlu Krogsgaard.

49:33
    Daubner se dostal s pukem blízko k bráně, ale následně vypálil jen do Lillieho.

47:33
    Wiederer (GER) to zkusil z ostrého úhlu, ale neuspěl.

46:02
    Lillie schovává puk do lapačky a následuje komerční přestávka.

45:41
    Němci se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Ederovu přihrávku na volného Kirchera dokázal dánský obránce zblokovat.

44:42
    Sören Nielsen se v nebezpečném protiútoku dostal až přímo před Proskeho, který jeho zakončení dokázal chytit do lapačky.

44:32
    Dánové jsou kompletní.

44:12
    Většina přesilové hry Němců se odehrává ve středním pásmu.

43:30
    Roglův střelecký pokus byl zblokován obráncem.

42:32
    Lasse Knudsen (DEN) – 2 minuty za zdržování hry. Využijí Němci i svou druhou přesilovku?

41:14
    Němci se zatím nedostávají do útoku, protože Dánové dobře brání pásmo.

40:01

Dánsko ve druhé části přestřílelo svého soupeře poměrem 4 – 11 a dostalo se do vedení 2:1. Němci však dostali na konci třetiny vůbec poprvé příležitost v podobě přesilové hry, kterou dokázali využít a i po druhé třetině je tedy stav nerozhodný. Třetí třetina začne přibližně v 11:33.

40:00

39:13
    Na Němcích je znát úleva z vyrovnávacího gólu, která do jejich hry vnesla více klidu.

37:43
    Němci využívají svou první přesilovku a je vyrovnáno! ANDREAS EDER bekhendem dorazil Kolbovu střelu za záda Lillieho. Asistence: Dominik Kolb, Tobias Kircher.

37:32
    Eder minul z ostrého úhlu prázdnou branku!

36:05
    První německá přesilovka! Thomas Olsen – 2 minuty za podražení.

35:49
    Chybují však i Dánové, z nichž jeden teď přihrál do vlastního brankoviště na zcela volného Todama a vše musel hasit zákrokem betony gólman Lillie.

35:16
    Němci jsou sice často na puku, ale nebezpečí z toho zatím kvůli spoustě nepřesnostem z jejich strany nehrozí.

32:33
    Němci se usadili v útočném pásmu.

31:19
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    MARKUS JENSEN dostal přihrávku na modrou čáru, udělal jeden krok dopředu a následně vypálil puk přesně do horního rohu Proskeho branky! Asistence: Thomas Olsen, Emil Grandal.

30:23
    Dánský ofsajd přesouvá hru do středního pásma.

29:58
    Další přesilovka pro Dánsko! Dominik Kolb dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

29:38

29:00
    Němci hrají v plném počtu.

28:32
    Olsen vypálil z mezikruží, ale Proske byl na svém místě.

27:54
    Holmbergovu střelu chytá Proske svou lapačkou.

27:00
    Maximillian Kammerer (GER) – 2 minuty za vysokou hůl.

26:21
    Mayenschein už měl před sebou prázdnou bránu, ale jeden z dánských obránců skvělým obranným zákrokem zblokoval jeho střelu a zabránil tak jistému gólu!

25:55
    Holberg připravil nepřesnou přihrávkou Dány o puk.

25:22
    Dánové v přesilovce zatím nejsou vůbec nebezpeční a nyní dokonce zahráli na zakázané uvolnění.

24:01
    Maximillian Kammerer (GER) – 2 minuty za hákování.

22:19
    Dánové uzamkli Němce v jejich obranném pásmu.

21:06
    Trinkbergerova střela nevypadala moc nebezpečně, ale Lillie s ní měl trochu potíže a nakonec schoval puk pod betony.

20:50
    Dánové zůstávají v útoku a ke střele se teď dostal True.

20:29
    Střela Markuse Jensena končí v Proskeho lapačce.

20:01

Střely na bránu: 10 – 6

V první třetině bylo po většinu času aktivnější Německo, přesto se však jako první prosadili Dánové, jejichž vedení ovšem netrvalo dlouho, protože za pouhých 17 sekund se Němci radovali z vyrovnání. Další branka už v první třetině nepadla, a tak oba týmy odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 10:47.

20:00

19:15
    Korsgaard si vedl dobře na puku, ale posléze celou útočnou akci zazdil nepřesnou přihrávkou.

18:58

17:11
    Dánové teď dostali Němce trochu pod tlak.

15:35
    Kristian Nielsen vyjel s pukem zpoza branky a následně nebezpečně vypálil, Proske byl však na svém místě.

14:53
    Dánové teď zahrozili směrem dopředu, ale německá obrana si vedla úspěšně.

12:21
    Tak to je blesková odpověď Němců! DOMINIK KOLB dostal přihrávku od Edera a jeho následná rána končí v síti dánské branky. Asistence: Andreas Eder, Tobias Kircher.

12:04
    MARTIN ESKILDSEN se s kotoučem dostal až do blízkosti Proskeho, kterého následně překonává bekhendovou střelou a posílá tak Dány do vedení! Asistence: Emil Christensen, Morten Jensen.

11:00
    Němci úspěšně přečkali oslabení.

10:20
    Nielsen napálil puk jen do nohou protihráče.

09:00
    První přesilovku zápasu si zahrají Dánové. Kai Wissmann – 2 minuty za hákování.

08:16
    Ofsajd Dánů byl posouzen jako úmyslný.

07:00
    Kolb (GER) zavezl kotouč do útočného pásma a následně bez rozpaků vystřelil, ale Lillie byl pozorný.

06:06
    Zcela volný Eder převzal přihrávku a vypálil na Lillieho, který si připsal důležitý zákrok.

05:31
    Dánové se dostali do útočného pásma, ale jejich útočnou akci ukončil Proske pokrytím kotouče.

04:56
    Kammerer si vyměnil puk s Loiblem, jenž mu nabil na střelu, která proletěla jen těsně vedle dánské branky.

03:20
    Eder (GER) se individuálně dostal až ke střele, která však nebyla přesná.

02:29

01:44
    Jako první se do zakončení dostali Němci, ale Lilie si připsal úspěšný zákrok.

00:01

Německo U18: Proske (Berger) – Rogl, Kurz (A), Quaas, Trinkberger, Schutz, Wissmann, Haase, Kaisler (A) – Kircher, Eder (C), Kolb – Loibl, Wiederer, Kammerer – Koziol, Todam, Konopatzki – Edfelder, Daubner, Mayenschein. Trenér: Jim Setters.

Dánsko U18: Lilie (Seldrup) – Krogsgaard (C), Holmberg, Morten Jensen, Mieritz, Knudsen, Roennest, Weichel – Nielsen (A), Kristian Jensen, Markus Jensen (A) – Grandal, Korsgaard, True – Eskildsen, Christensen, Olsen – Rasmussen, Hoeg, Klussmann – Ruders. Trenér: Martin Struzinski.

Rozhodčí: Michael Hicks, Pavel Hodek – Jordan Browne, Alexander Waldejer.

Zdravím všechny hokejové příznivce. Dnes nás čeká první souboj o udržení v elitní kategorii Mistrovství světa hráčů do 18 let. O udržení svedou boj týmy Německa a Dánska, které oba nezískaly v základní skupině ani jeden bod a obsadili tak poslední místo. Hrát se bude na dva vítězné zápasy, úspěšnější tým se zachrání a poraženého, který sestoupí o kategorii níže, nahradí pro příští rok Lotyšsko, které si již před pár dny vybojovalo postup mezi elitu. Kdo si připíše první výhru a přiblíží si tak záchranu, uvidíme dnes od 10:00, kdy začíná první zápas a s ním i náš textový online přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 13. Kolb (Eder, Kircher), 38. Eder (Kolb, Kircher), 52. Loibl (Wiederer, Quaas) – 13. Eskildsen (Christensen, Morten Jensen), 32. Markus Jensen (Olsen, Grandal)

Nemecko U18: Proske (Berger) – Rogl, Kurz (A), Quaas, Trinkberger, Schutz, Wissmann, Haase, Kaisler (A) – Kircher, Eder (C), Kolb – Loibl, Wiederer, Kammerer – Koziol, Todam, Konopatzki – Edfelder, Daubner, Mayenschein. Trenér: Jim Setters.
    Dánsko U18: Lillie (Seldrup) – Krogsgaard (C), Holmberg, Morten Jensen, Mieritz, Knudsen, Roennest, Weichel – Nielsen (A), Kristian Jensen, Markus Jensen (A) – Grandal, Korsgaard, True – Eskildsen, Christensen, Olsen – Rasmussen, Hoeg, Klussmann – Ruders. Trenér: Martin Struzinski.

Rozhodca: Michael Hicks, Pavel Hodek – Jordan Browne, Alexander Waldejer