Stosur – Petkovic 0:2 (kon.) | Dellacquaová – Kerberová 0:2 (kon.)
Šafářová – Errani 2:0 (kon.) | Kvitová – Giorgi 2:0 (kon.)
Jana Čepelová
1
6 5 5
Sobota 19.04.2014, 21:09Billie Jean King Cup

Čo povedať k tomuto zápasu ? Sledovali sme krásne stretnutie, ktoré mohla Čepelová niekoľkokrát ukončiť, avšak v kľúčových momentoch zlyhala. Kanadská tenistka dokázala vystupňovať svoj výkon a teší sa z víťazstva. Po prestávke bude kolega Branislav Bodnovič pokračovať prenosom z druhej dvojhry. Odo mňa je to všetko, prajem dobrú noc. (23:33:53)

Koniec zápasu

7:5
    Wozniaková využíva svoju prvú príležitosť na ukončenie zápasu. Bohužiaľ, po úvodnom singli prehrávame 0:1.

40-15
    Mečbal pre kanadskú tenistku, ktorý prichádza po takmer dva a pol hodiny trvajúcom boji.

30-15
    Jana sa snažila o víťazné ukončenie výmeny, loptička však predsa len skončila v tesnom aute.

15-15
    Čepelová nápalila loptičku do vrchnej časti pásky, tá sa však odrazila len späť na jej stranu.

0-15
    Zabojuje ešte Čepelová ? Začiatok gemu na returne začína sľubne.

6:5
    Čepelová mala potrebnú dávku šťastia, úder jej padol presne na čiaru, mohla to zakončiť volejom na sieti. Ten však totálne pokazila a Wozniaková pôjde po prestávke podávať na víťazstvo.

A-40
    Jana sa sama na seba hnevá. Opäť zbytočná chyba, Wozniaková má k dispozícii brejkbal.

40-40
    Bohužiaľ, Čepelová nezvládla ťažobu okamihu a dopustila sa dvojchyby.

30-40
    Presnými údermi do rohu sa kanadská tenistka dopracovala až k fiftínu. Pozor, aby to nebolo z jasne vyzerajúcej záležitosti ešte poriadne dramatické.

15-40
    Loptu získava Wozniaková.

0-40
    Wozniaková donútená chybovať! Čepelová má možnosť na čistú hru.

0-30
    Loptu získava Čepelová.

0-15
    Priam exhibičná výmena! Po viac ako dvoch hodinách strávených na kurte predvádzajú obe aktérky dnešného krásneho zápasu neuveriteľné veci. Na sieti úspešne zakončila Čepelová.

5:5
    Azda najdlhšia výmena v celom zápase napokon dopadla úspešnejšie pre Wozniakovú. Tá ukázala väčšiu agresivitu a víťazným úderom vyrovnala stav rozhodujúcej sady.

40-30
    Prehodenie Čepelovej neprepadlo na druhú stranu. Gamebal pre Aleksandru Wozniakovú.

30-30
    Opäť fantastický výmena, Čepelová sa neskutočnými údermi dokázala dostať z defenzívy až do útoku a výmenu zakončila úspešným volejom na sieti.

30-15
    Tentoraz to bolo príliš, Jana dala do svojho úderu priveľa razancie a loptička skončila za základnou čiarou.

15-15
    Nevynútená chyba našej tenistky. Loptička z rakety Janky skončila len na páske.

0-15
    Krásna výmena z oboch strán. Napokon sa teší zo zisku fiftínu naša tenistka. Výkon oboch hráčok s prichádzajúcim koncom zápasu graduje, hrá sa veľmi pekný tenis!

4:5
    Jana mala všetko vo svojich rukách, opäť to však v kľúčovom momente nezvládla. Wozniaková si neskutočnou bojovnosťou dokázala vynútiť pokračovanie zápasu. Brejk našej tenistky je minulosťou, kanadská tenistka po niekoľký krát v zápase utiekla hrobárovi z lopaty!

40-30
    Dôležitú výmenu však lepšie zvládla kanadská tenistka. Brejkbal.

30-30
    Tentoraz to našej reprezentantke vyšlo ideálne, loptička po jej skrátení padla rovno za pásku. Wozniaková nemala šancu, aj keby sa roztrhala.

30-15
    Wozniaková stále srdnato bojuje a dostáva sa na returne k zaujímavému stavu.

15-15
    Janka bola príliš za základnou čiarou na to, aby mohla zahrať skrátenie. Podľa toho to aj dopadlo, tentoraz jej tento úmysel vôbec nevyšiel.

0-15

3:5
    Fantázia! Čepelová veľmi ťažkú a vyrovnanú výmenu zvládla. Dokázala brejknúť svoju súperku a pôjde podávať na víťazstvo v zápase!

40-A
    Ďalšia chyba Wozniakovej, ktorá poslal loptičku len za základnú čiaru. Brejkbal číslo dva.

40-40
    Janka mala svoju súperku takpovediac na lopate, Wozniaková však zabojovala a dokázala získať fiftín na svoju stranu.

40-A
    Wozniaková sa dopustila dvojchyby z jej pohľadu v najhoršom možnom čase. Brejkbal pre našu tenistku.

40-40
    Opäť zhoda. Posledné dve hry sú neskutočne vyrovnané.

A-40
    Čepelová sa snažila zasadiť víťazný úder okamžite z returnu. Loptičku však z forhendovej strany nasmerovala len do autu.

40-40
    Zhoda.

40-30
    Gamebal pre kanadskú tenistku.

30-30
    Čepelová prečítala úmysel svojej súperky, ostala stáť na ľavej strane, kde aj Wozniaková nasmerovala svoj úder, na čo reagovala Janka víťazným obhodením.

30-15
    Chybovala však aj Aleksandra Wozniaková.

30-0
    Jednu z tých dlhších výmen dokázala napokon získať Wozniaková po chybe našej tenistky.

15-0

3:4
    Fantastický backhand na záver! Čepelová to dokázala ubojovať a dôležitý gem získala na svoju stranu.

40-A
    Potvrdzuje sa, že Wozniakovej pohyb na kurte nepatrí medzi najlepšie na okruhu WTA. Janka to veľmi dobre vie a opäť proti svojej súperke použila kraťas, ktorý sa javí ako veľká zbraň.

40-40
    Čepelovú podržal jej prvý servis, po ktorom Wozniaková poslala return len do pásky.

A-40
    Ďalší brejkbal pre Aleksandru Wozniakovú. Neslutočne dramatická hra!

40-40
    Naša tenistka to mala ideálne rozohrané, podrezaným backhandom sa však dostala do nevýhody, čo Wozniaková využila na víťazný úder.

40-A
    Čepelová podržala loptičku dlhšie vo výmene, jej údery boli predsa len o čosi aktívnejšie a donútili kanadskú súperku ku chybe.

40-40
    Nevynútenú chybu si však na naše šťastie neodpustila ani Aleksandra Wozniaková.

A-40
    Zakončiť chcela aj naša tenistka, avšak až príliš zbrklo a jej forhend vyletel do autu. Ďalší brejkbal pre kanadskú tenistku.

40-40
    Kanadská tenistka bola veľmi blízko k tomu, aby získala podanie našej tenistky. Pri pokuse o víťazný úder však poslala loptičku do tesného autu.

40-30
    Čepelovej tesný aut prináša brejkbal pre Wozniakovú.

30-30
    Wozniaková do toho v poslednej výmene pálila ako sa len dalo, Janka však stačila jej údery odvracať, napokon sa opäť rozhodla pre kraťas, vďaka ktorému vlastne získala fiftín.

30-15
    Wozniaková sa dostáva pri podaní našej tenistky na koňa. Pozor na to!

15-15
    Kanadská tenistka získala fiftín zadarmo, Čepelová si neodpustila dvojchybu.

0-15

3:3
    Wozniaková dokázala opäť dotiahnuť trhák, do ktorého sa Janka Čepelová dostala. Stav rozhodujúceho setu je vyrovnaný a nasleduje Tildenov gem.

40-15
    Wozniakova si vypýtala pomoc techniky, ktorá potvrdila nesprávnosť verdiktu čiarového rozhodcu. Servis Wozniakovej sa tak opakoval a kanadská reprezentantka predviedla priamy bod z podania.

30-15

15-15
    Janka Čepelová sa v správnej chvíli rozhodla pre skrátenie, ktoré aj ideálne zrealizovala a Wozniakovej nedala šancu.

15-0
    Wozniaková vytiahla zo svojho rukáva šieste eso v tomto zápase.

2:3
    Janka Čepelová si vyžiadala čas na ošetrenie. Potrebuje rozmasírovať svalstvo na nohách.

2:3
    Janka Čepelová opäť nezvládla situáciu, ktorú mala rozohratú jasne vo svoj prospech. Wozniaková sa cez zhodu dostala k brejkbalu,. ktorý využila na ribrejk.

A-40
    Wozniaková zahrala na sieti veľmi účinný volej tesne za sieť, ktorý bol technicky zvládnutý na jednotku. Čepelová sa snažila, čo jej sily stačili, no loptičku na druhú stranu už neposunula.

40-40
    Return Wozniakovej mierne pošteklil pásku, s čím Jana Čepelová nerátala a svoj následný úder poslala len za základnú čiaru.

40-A
    Výhoda pre našu tenistku,

40-40
    Na vlas rovnaký scenár výmeny sa opakoval aj pri druhom gembale Čepelovej. Je tu teda zhoda.

30-40
    Aleksandra Wozniaková sa však poriadne oprela do returnu a donútila našu tenistku chybovať.

15-40
    Dve gamebaly pre našu tenistku. Wozniaková darovala našej reprezentantek fiftín prakticky zadarmo.

15-30
    Aut a fiftín pre Janku Čepelovú.

15-15

0-15
    V posledných momentoch začína byť lepšou hráčkou na krute opäť naša tenistka, čo nás mimoriadne teší. V ostatnej výmene to potvrdila víťazným úderom.

1:3
    Wozniaková pokazila! Janka Čepelová sa ako prvá v treťom sete dostala k brejku. Vedie 3:1 a opäť má osud zápasu jasne vo svojich rukách.

40-A
    Výborne, aj pani šťastena zahrala s našou tenistkou, ktorá má k dispozícii brejkbal

40-40
    Stav v tejto hre pri podaní Wozniakovej je vyrovnaný. Zhoda. Pre menší technický výpadok sme vám nemohli jeho celý priebeh sprostredkovať.

1:2
    Janka zakončila celú hru úspešným volejom na sieti. Prvú kritickú chvíľu v tomto sete má naša tenista úspešne za sebou a dostáva sa do vedenia.

40-A
    Výhoda pre našu tenistku.

40-40
    Kanadská tenistka ho však nedokázala využiť, čepelová ju donútila nasmerovať loptičku len do pásky.

A-40
    Bohužiaľ, neostáva to len pri zhode. Wozniaková má k dispozícii prvý brejkbal tretej sady.

40-40
    Wozniaková pritlačila Janku agresívnymi údermi a výmenu zakončila víťazným úderom, ktorým dorovnala na zhodu.

30-40
    Priamy bod z podania našej tenistky.

30-30
    Následne sa kanadskej tenistke podarilo stav gemu na returne dorovnať.

15-30
    Páska sa odrazila na stranu Wozniakovej tak, že Aleksandra mohla okamžite zakončovať, čo aj využila a predviedla nám víťazný úder.

0-30
    Základom všetkého bol dobrý servis, po ktorom sa Čepelová dostala na sieť, kde bez najmenších problémov zakončila.

0-15
    Wozniakovej uletel úder od základnej čiary poriadne do autu.

1:1
    Presné podanie na kríž v podaní Wozniakovej. V prvej hre predviedla dva esá a bez problémov si svoje podanie postrážila.

40-15
    Dva gembaly pre Aleksandru Wozniakovú.

30-15
    Druhé podanie kanadskej tenistky narobilo Čepelovej problémy. Naša hráčka ideálne netrafila loptičku, čo sa na kvalite úderu jasne podpísalo.

15-15
    Na podanie Wozniakovej Janka vôbec nezareagovala, za loptičkou sa len odhliadla.

0-15

0:1
    Janka Čepelová predviedla vynikajúci vstup do tretieho setu. Po zbabranom závere druhého setu sa dokázala zdá sa dať dokopy a predviedla čistú hru. Pevne veríme, že v nastolenom trende bude aj pokračovať.

0-40
    Na úvod tretieho setu sa črtá čistá hra pre našu tenistku.

0-30

0-15
    Čepelová otvorila všetky tri sety svojim podaním. Wozniaková začína rozhodujúcu sadu nepresnosťou.

7:5
    Wozniaková dokázala dokonať veľký obrat. Čepelová mala na dosah víťazstvo, dve loptičky ju delili od zisku zápasu. Opäť sa však ukázalo, že posledný krok býva najťažší. Kanadská tenistka sa skvelo vrátila do hry a druhý set napokon naklonila na svoju stranu. O všetkom bude musieť rozhodnúť tretí set.

40-15

40-0
    Wozniaková má k dispozícii tri setbaly.

30-0
    Ďalší úder z rakety Čepelovej skončil len v aute. Wozniaková je dve loptičky od zisku prvého setu.

15-0
    Zbytočná, úplne zbytočná chyba v podaní našej tenistky. Jana mala všetko vo svojich rukách, no výborne rozohratú výmenu zakončila nepresným úderom do autu.

6:5
    Bohužiaľ, slovenská tenistka poslala loptičku len do pásky. Wozniaková sa nadýchla k veľkému obratu, získala štyri hry za sebou a po prestávke pôjde podávať na ukončenie druhého setu.

15-0
    Čepelovej pokus o prehodenie skončil v miernom aute. Potvrdiť to muselo jastrabie oko.

5:5
    Wozniaková zo zvládla, dokázala nepriaznivý stav vyrovnať. Druhé dejstvo tak bude mať dramatickú koncovku.

40-30
    V dlhšej výmene mala pevnejšie nervy Wozniaková, ktorá nespravila chybu, zatiaľ čo Janka poslala loptičku len do pásky.

30-30
    Aleksandra Wozniaková bojuje ako lev, našu tenistku zatiaľ k mečbalom nepúšťa.

15-30
    Jana Čepelová si skvelou hrou pripravila jasnú pozíciu, ktorú dokázala na sieti bez problémovým smečom zakončiť!

15-15

0-15
    Víťazný úder našej tenistky. Wozniaková nemala veľa možností na to, aby zareagovala.

4:5
    Slovenská tenistka bola dve loptičky od víťazstva, no nateraz to nedokázala ukončiť. Wozniaková hnaná domácim publikom ešte druhý set dramatizuje a vrátila sa do hry.

40-30
    Bohužiaľ, mečbal to nie je. Kanadská tenistka má brejkbal.

30-30
    Janka sa snažila zakončiť výmenu víťazným úderom, no netrafila sa do kurtu. Nasledujúca výmena bude kľúčová.

15-30
    Wozniaková vyhodila loptičku len za základnú čiaru. Veľmi nádejný stav.

15-15

15-0
    Posledný krok býva tým najťažším, Janka nezačína ideálne.

3:5
    Aleksandra Wozniaková znížila stav druhej sady, Janka však má všetko vo svojich rukách a na svojom podaní môže rozhodnúť.

40-15
    Janka Čepelová pôsobila teraz počas poslednej výmeny ako stena, Wozniakovej vracala na druhú stranu neskutočné veci, no agresívna hra kanadskej reprezentantky napokon slávila úspech. Víťaznému úderu Alexsandry zatlieskala i naša tenistka.

30-15

30-0
    Prvé podanie Wozniakovej nedokázala Čepelová zreturnovať. Loptičku po ňom zasiahla len rámom a podľa toho to aj dopadlo.

15-0

2:5
    Do tejto výmeny však išla až s prílišnou motiváciou a okamžite po returne odpálila loptičku za základnú čiaru. Janka Čepelová tak dokázala podržať svoje podanie a od víťazstva ju delí jediný gem.

30-40
    Veľký pozor, Wozniaková sa nevzdáva.

15-40
    Čistá hra z toho nebude.

0-40
    Slovenská tenistka nám prichystala v ostatnej výmene krásne predstavenie, ktoré dokázala na sieti zakončiť až na druhý pokus. Wozniaková sa totiž skvelo bránila.

0-30
    Jana Čepelová je v posledných dvoch gemoch na svojom podaní prakticky neprekonateľná.

0-15
    Wozniaková poslala loptičku len do pásky.

2:4
    Po čistej hre našej tenistky je tu aj čistá hra Wozniakovej. Janka je však stále vo veľmi výhodnej pozícii.

40-0
    Ďalšie fantastické podanie Aleksandry Wozniakovej, Čepelová zreturnovala len tesne za sieť, kde sa kanadská reprezentantka včas presunulu a poľahky zakončila.

30-0
    Priamy bod z podania pre kanadskú tenistku. Čepelová dokázala jej servis zreturnovať len za základnú čiaru.

15-0

1:4
    Janka to zvládla s absolútnym prehľadom a suverenitou a má fantasticky nakročené k víťazstvu v zápase.

0-40
    Čepelová má šancu potvrdiť brejk čistou hrou.

0-30
    Janka spoľahlivo vybehala všetky agresívne údery svojej súperky, život jej znechutila až natoľko, že Aleksandra Wozniaková poslala loptičku za základnú čiaru.

0-15

1:3
    Máme tu prvý brejk v druhom sete a nás veľmi teší, že sa oň postarala práve naša tenistka. Tá dokázala otočiť hru pri podaní súperky vo svoj prospech.

40-A
    Zo zdanlivo jednoznačného gemu je to poriadna zápletka. Čepelová má dokonca brejkbal.

40-40
    Wozniaková sa vydala na cieľ s úmyslom zakončiť výmenu, s tým však Čepelová nemala pochopenie, využila jej horšie postavenie a do voľného priestoru ju prehodila.

40-30
    Aleksandra Wozniaková darovala našim farbám fiftín nevynútenou chybou.

40-15
    Dva gembaly pre kanadskú tenistku.

30-15
    Veľká škoda tejto výmeny, Janka to mala všetko vo svojich rukách. Posledný úder jej však vôbec nevyšiel a loptička po ňom skončila v hlbokom aute.

15-15

15-0
    Trošku ľahšia chyba zo strany našej tenistky, loptičku zastavila horná časť pásky.

1:2
    Čepelová sa možno trošku zbytočne priskoro vydala na sieť, napokon to však dopadlo dobre. Wozniakovej snaha o prehodenie sa skončila len autom. Hra pre našu tenistku.

15-40
    Jana bola vo výmene dostatočne agresívna, dostala sa k zakončeniu na sieti, ktoré bolo úspešne zvládnuté a prinieslo fiftín.

15-30
    Výborný kraťas našej tenistky, ktorý dopadol tesne za sieť, stihla Wozniaková fantasticky dobehnúť, loptičku však následne nasmerovala veľmi tesne do autu.

15-15
    Wozniaková mala výmenu lepšie rozohratú, našej tenistke však pomohla páska, ktorá jej to nabila rovno na víťazný úder.

15-0

1:1
    Aleksandra Wozniaková si dokázala po druhý raz v zápase podržať svoje podanie. Stav druhého setu je v jeho úvode vyrovnaný.

40-30
    Prenádherná výmena! Klobúk dole pred oboma tenistkami, ktoré predviedli neuveriteľné údery. Šťastnejšia bolo napokon Wozniaková, ktorá získala fiftín.

30-30
    Našej tenistke vyšla rovnaká zbraň aj druhý raz za sebou. Stav tejto hry je razom vyrovnaný.

30-15
    Čepelová sa výborne oprela do returnu, Wozniaková nemala možnosť zareagovať.

30-0
    Jana teraz poslala loptu len do pásky.

15-0

0:1
    Je evidentné, že zisk prvej sady našej tenistke veľmi pomohol. V prvom geme druhého setu pôsobila uvoľnene a sebavedomo a bez problémov si svoj servis podržala.

0-40
    Na úvod druhej sady šanca na čistú hru.

0-30

0-15
    Janka čepelová otvára druhý set ziskom fiftínu. Skvelo si rozpohybovala súperku a do jej protipohybu zakončila.

4:6
    Na záver setu si pre nás obe tenistky pripravili najkrajšiu výmenu doterajšieho priebehu zápasu. Kraťas našej tenistky Wozniaková nielenže dobehla, no zahrala skvelý úder k čiare. Janka však potvrdila, že má rýchly nohy a loptičku vrátila na druhú stranu! Prvý set je doma!

40-A
    Tak čo, vyjde to na druhý pokus ?

40-40
    Vo veľmi vyrovnanej výmene napokon ťahala za kratší koniec naša tenistka, ktorá poslala svoj backhand len do pásky.

40-A
    Janka si víťazným úderom vybojovala prvý setbal!

40-40
    Janka sa okamžite po returne dostala do lepšej východiskovej pozície, ktorú zúžitkovala na zisk fiftínu. Podarilo sa jej tak odvrátiť dva gembaly súperky a dostala sa na zhodu.

40-30

40-15

30-15
    Janka Čepelová odvracia šancu na čistú hru.

30-0

15-0
    Čepelová dokázala síce servis súperky zreturnovať, no loptičku nasmerovala len tesne do autu.

4:5
    Tvrdenie o tom, že podanie je v prvom sete slabinou kanadskej tenistky, musíme použiť aj na Jank Čepelovú. Tá teraz nevyužila možnosť ukončiť set pri svojom servise a opäť je to bez brejku.

40-30
    Prvý brejkbal dokázala naša hráčka odvrátiť, ešte je tu však stále hrozba straty podania.

40-15
    Wozniaková má dve možnosti na to, aby si brejk zobrala späť.

30-15
    Naša tenistka si pomáha priamym bodom z podania.

30-0
    Janka však do tejto hry nevstúpila vôbec dobre. Loptičku poslala za základnú čiaru.

15-0

3:5
    Na druhý pokus to však vyšlo, zdá sa, že pre Wozniakovú je jej servis v prvom sete skôr hendikepom ako výhodou. Jana ide podávať na zisk prvej sady.

30-40
    Čepelová dala svojmu úderu prílišnú razanciu, loptičku poslala do autu.

15-40
    Výborne Janka! Wozniaková bola donútená chybovať. Dva brejkbalyp re našu hráčku!

15-30

0-30
    Wozniakovej bol zahlásený aut. Nič na tom nezmenil ani pokus o korekciu jastrabím okom. V platnosti ostáva nádejný stav pre našu hráčku.

0-15

3:4
    Wozniakovej sa to podarilo. Na radosť domáceho hľadiska je všetko opäť otvorené, Aleksandra si dokázala zobrať požičané späť a je opäť v hre o prvú sadu.

40-0
    Tri brejkbaly pre Wozniakovú. Bohužiaľ, kanadská tenistka má príležitosť na to, aby si zobrala späť stratený servis čistou hrou.

30-0
    Wozniaková si je vedomá toho, že sa musí tlačiť dopredu. Táto taktika jej zatiaľ v tejto hre vychádza na výbornú.

15-0

2:4
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, v ktorej sa ako prvá dopustila chyby naša tenistka, ktorá poslala svoj úder len do pásky. Wozniaková si dokázala po prvý raz v zápase podržať svoj servis.

40-15
    Čistá hra to však nebude, Wozniakovej uletel úder za základnú čiaru.

40-0
    Tak kanadská tenistka sa v tomto geme poriadne rozstrieľala, predviedla nám už tretie eso za sebou. V ženskom tenise veľmi nevídaná záležitosť.

30-0
    Druhé eso za sebou.

15-0
    Wozniakovej výborné podanie, na ktoré nedokázala naša tenistka včas zareagovať.

1:4
    Čepelová dokázala zakončiť tento gem víťazným úderom z okolia siete. Dokázala tak potvrdiť brejk nadobudnutý z predchádzajúcej hry a dostáva sa do veľmi sľubného trháku.

30-40
    Wozniaková však nechce predať svoju kožu lacno a bojuje.

15-40
    Dva gembaly pre Janku na potvrdenie brejku.

15-30
    Wozniaková chcela využiť to, že Janka rozohrala výmenu cez druhý servis. prvý úder bol v poriadku, no pri snahe zakončiť výmenu sa domáca hráčka dopustila chyby.

15-15
    Teraz mala Čepelová aj kúsok šťastia, úder jej dopadol presne na základnú čiaru, čím donútila súperku k nepresnému úderu.

15-0

1:3
    Pri odvracaní toho druhého mala Wozniaková veľmi dobre rozohranú výmenu, no ľahkou chybou darovala brejk našej tenistke. Kanadská reprezentantka tak stratila aj svoj druhý servis v tomto zápase.

30-40
    Prvý brejkbal je už minulosťou.

15-40
    Wozniaková pôsobí v úvode stretnutia stále veľmi rozháraným dojmom. Našej tenistke ponúka dve možnosti k brejkbalu.

15-30
    Wozniaková nedokázala zareagovať, Čepelová pritvrdila a kanadská súperka nemala na jej úder nárok.

15-15

0-15
    Jana sa dostala fantastickým returnom do výbornej východiskovej pozície, Wozniaková sa síce bránila, ako najlepšie vedela, no nezabránila tomu, že po presnom voleji na sieti putuje fiftín na slovenskú stranu.

1:2
    Podarilo sa jej to! Obe tenistky si navzájom zobrali svoje podanie, Wozniaková môže po prestávke stav úvodného setu prvého zápasu medzi Wozniakovou a Čepelovou vyrovnať na 2:2.

40-30
    Lepšie ju zvládla Wozniaková, ktorá sa dostáva k brejkbalu a má tak šancu na to, aby si svoje stratené podanie okamžite zobrala späť.

30-30
    Rovnakou zbraňou však kontrovala i naša tenistka. Nasledujúca výmena bude dôležitá.

30-15
    Následne zakončila svoj tlak presným volejom na sieti.

15-15
    Wozniaková sa oprela do úderu po podaní našej tenistky a zaznamenala víťazný return.

0-15

0:2
    Naša tenistka vyžíva prvý brejkbal v zápase, lepší vstup do stretnutia sme si nemohli priať ani v tých najoptimickejších snoch.

15-40
    Dvojchyba kanadskej tenistky a Jana má k dispozícii dve brejkbalové možnosti!

15-30
    Janka Čepelová sa dopustila nevynútenej chyby, rezaný backhand poslala len do pásky.

0-30
    Wozniaková pôsobí v úvode stretnutia rozháraným dojmom, treba to využiť!

0-15
    Fantastickým returnom si Janka vynútila zisk fiftínu.

0:1
    Na záver úvodného gemu dlhšia výmena, Wozniaková však poslala loptičku za základnú čiaru, a tak sa Janka Čepelová dostáva do vedenia. Z psychického hľadiska je zisk úvodného gemu na svojom podaní nesmierne dôležitý.

15-40
    Dva gembaly pre našu talentovanú tenistku.

15-30
    Janka Čepelová získala fiftín priamym bodom z podania, Wozniaková poslala loptičku len do siete.

15-15

15-0
    Jana Čepelová otvorila toto stretnutie svojim podaním. Snažila sa ukončiť výmenu víťazným úderom, no loptička sa jej nezmestila do kurtu.

0:0

Veľkonočný víkend sa okrem iného nesie aj v znamení Fed Cupu. Po vlaňajšej účasti v semifinále, kde boli naše reprezentantky na pôde Ruska krok od finále, majú tento rok úplne iné starosti. Štvrťfinálová prehra s Nemeckom v Bratislave rozhodla o tom, že tento rok si náš tím zahrá len baráž o udržanie sa v elitnej svetovej skupine.

Žreb nám prisúdil súboj s Kanadou na jej pôde. Matej Lipták sa pri skladaní nominácie na tento duel dostal do veľkých ťažkostí. Ako prvá oznámila svoju neúčasť v reprezentácii jeho zverenkyňa Dominika Cibulková, ktorá sa rozhodla pre individuálny program, konkrétne na turnaj v Kuala Lumpur. Ďalšiu ospravedlnenku doručila nášmu nehrajúcemu kapitánovi Daniela Hantuchová a pre problémy s chrbtom sa napokon pre neúčasť v Kanade rozhodla aj Magdaléna Rybáriková. Oproti nominácii z ostatného duelu tak v tíme ostala len Janka Čepelová, ktorú doplnila naša mladá nádej Anna Karolína Schmiedlová, Kristína Kučová a skúsená harcovníčka Janette Husárová, ktorá sa nechala prehovoriť na návrat do reprezentácie. Podľa slov čoskoro 40-ročnej špecialistky na štvorhru berie tento zápas ako príležitosť na definitívne ukončenie fedcupovej kariéry. Spoluautorka nášho najväčšieho úspechu z roku 2002, kedy sa nám podarilo celú súťaž ženských tenisových družstiev vyhrať, hrala tenis už vtedy, keď ešte Čepelová so Schmiedlovou neboli ani na svete.

Piatkové rozlosovanie určilo, že ako prvý do hry zasiahne naša jednotka Janka Čepelová, ktorá vyzve dvojku kanadského výberu Aleksandru Wozniakovú.

26-ročnej Wozniakovej patrí aktuálne 157. miesto svetového rebríčka. Jej doposiaľ najlepšie umiestnenie v počítačovom poradí datujeme na rok 2009, kedy bola 21. najlepšou hráčkou sveta. Podľa výsledkov z nedávneho obdobia je kanadská tenistka vo výbornej forme. Mimoriadne sa jej darilo najmä na turnajoch v Indian Welles a Monterrey, kde jej ťaženie dokázali zastaviť až Na Li, respektíve Anna Ivanovičová, teda hráčky z úzkej svetovej špičky.

Jana Čepelová by bola pri účasti všetkých našich najlepších tenistiek štvorkou. Aktuálne ju delia už len dva miesta od prieniku do TOP 50 svetového rebríčka. K tomuto umiestneniu jej dopomohol fantastický turnaj v Charlstone, kde sa Janka dostala až do finále, na svojej ceste naviac zdolala najlepšiu hráčku sveta Serenu Williamsovú. Zo zisku turnajového vavrínu sa po prehre s Petkovičovou napokon netešila, no životným vystúpením preukázala fantastickú fazónu.

Podľa postavenia v svetovom rebríčku je favoritkou naša tenistka. Proti Wozniakovej hnanej domácim publikom ju však čaká náročná úloha. Pevne veríme, že Jana si svoje miesto zastane a získa pre Slovensko veľmi dôležitý úvodný bod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.