Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Montreal – NY Rangers 1:0 (po pr.) | Ottawa – Toronto 1:0 (kon.)
Florida – Columbus 2:3 (kon.) | Nashville – Chicago 7:5 (kon.) | Arizona – San Jose 2:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | LA Kings – Anaheim 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Detroit 0:3 (kon.)
NJ Devils – Boston 3:2 (kon.) | Philadelphia – Carolina 5:6 (0:1 po s.n.) | Washington – Tampa Bay 0:1 (0:1 po s.n.)
Buffalo – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.)
Nashville Predators
7:5 (1:2, 1:1, 5:2)
Chicago Blackhawks
cz Nedeľa 13.04.2014, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Zápas mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks byl tou nejlepší reklamou na hokej a především na blížící se playoff. Věřím, že jste si dnešní zápas užili stejně jako já a nyní už mi nezbývá nic jiného, než Vám poděkovat za pozornost a popřát dobrou noc. (04:58:42)

Tři hvězdy utkání

Nashville Predators vyhrál poslední třetinu 5:2 a po bláznivém závěru zápasu se raduje z vítězství, přestože už je z boje o playoff pryč. Predators třikrát dotahovali vedení Chicaga a ve třetí třetině dokázali vývoj zápasu otočit. Skvělý zápas odehráli Paul Gaustad a Mike Fisher, kteří výraznou měrou přispěli k výhře Nashvillu. Konečný výsledek. Nashville Predators 7 Chicago Blackhawks 5.

60:00

59:46
    Nashville právě vstřelil branku!
    SHEA WEBER uklízí puk do prázdné brány a jako správný kapitán pečetí výhru Nashvillu!! ASISTENCE: Roman Josi, Paul Gaustad.

59:39
    Bickell vypálil z ostrého úhlu a Rinne dokázal jeho střelu zastavit, přestože se Blackhawks snažili vehementně dostat k dorážce!

59:17
    Jeden z týmů si vzal oddechový čas a Antti Raanta je na střídačce!

59:01
    Dámy a pánové, PATRIC HORNQVIST vrací Nashville znovu do vedení!! To je absolutně neuvěřitelný závěr zápasu! Hornqvist se dostal před bránou ke střele a Antti Raanta pošesté v zápase kapituloval. ASISTENCE: Matt Cullen, Mike Fisher.

59:00
    Do konce třetiny zbývá 1 minuta.

58:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    ANDREW SHAW vyrovnává v čase 58:25 na 5:5!! Andrew Shaw vybojoval puk, poté si vybruslil před bránu a přesnou střelou po ledě překonal Rinneho. ASISTENCE: Bez asistence.

58:19
    Brána Chicaga Blackhawks je prázdná!

58:15
    Rinne předvedl další skvělý zákrok a ukryl puk v lapačce!

57:05
    PAUL GAUSTED se prosazuje a Nashville v závěru zápasu znovu vede!! Paul Gausted vybojoval puk, poté si vybruslil z pravé strany před bránu a mezi betony překonal bezmocného Raantu, který nestačil včas zavřít vrátka. ASISTENCE: Craig Smith, Gabriel Bourque.

56:38
    Blackhawks se nyní pouze brání a vyhazují puk do obranného pásma domácích Predators.

55:24
    Hra byla znovu přerušena. Následuje krátká reklamní přestávka. Pokud se nepletu, tak poslední.

55:15
    Leddy vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Raantu.

55:08
    Ellis si vzápětí připsal další úspěšný obranný zákrok, když zablokoval střelu Blackhawks.

54:35
    Patrick Sharp zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, vzápětí ho k ničemu ale nepustil pozorný Ellis.

53:57
    Predators jeli tři na dva a jejich následnou střelu z levého křídla zablokoval dobře postavený Martin Rozsíval.

53:18
    Bryan Bickell odpykal za své spoluhráče trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Chicago nyní hraje opět v plném počtu.

52:14
    Hornqvist v obrovské šanci! Fisher mezi kruhy vypálil a Raanta jeho pokus vyrazil, jenže vzápětí se dostal na přední tyči k dorážce Hornqvist, puk za záda brankáře Blackhawks ale zasunout nedokázal.

51:18
    Bryan Bickell (CHI) dostal menší trest, 2 minuty – příliš mnoho hráčů na ledě.

51:18
    Matt Carey se pokusil o vstřelení svého druhého gólu v dnešním zápase, jeho prudká střela ale zamířila mimo.

50:49
    Predators se dostali ke střele backhandem, Raanta byl ale připraven a jejich pokus vyrazil.

50:17
    Martin Rozsíval se skvěle vrátil a po dobrém obranném zákroku vyhodil puk do středního pásma.

48:30
    Raanta předvedl skvělý semafor a ukryl puk ve své lapačce!

48:00
    Jeremy Morin bleskově vyrovnává na 4:4!! Morin se dostal po přihrávce Oduyi před bránou ke střele po ledě, která Rinnemu nešťastně proklouzla mezi betony a stav zápasu je znovu nerozhodný. ASISTENCE: Johnny Oduya, Andrew Shaw.

47:55
    Nashville poprvé vede, dokáže vedení udržet či ještě navýšit?

47:05
    COLIN WILSON se prosazuje a otáčí vývoj zápasu!! Colin Wilson se dostal k dorážce po střele Webera, kterou Antti Raanta dokázal vyrazit, a poté puk uklidil do prázdné brány. S tímto nemohl Antti Raanta dělat absolutně nic. ASISTENCE: Shea Weber, Viktor Stalberg.

46:30
    Hornqvist se ocitl ve skvělé šanci, puk za záda skvělého Anttiho Raanty ale dopravit nedokázal!

45:28
    Saad se dostal těsně před bránou k teči, kterou Rinne dokázal nadvakrát zneškodnit!

45:21
    Predators měli v závěru druhé třetiny velký tlak a nyní se jim podařilo podruhé v zápase vyrovnat.

44:03
    MATT CULLEN vyrovnává na 3:3!! Mike Fisher tvrdě vypálil a Antti Raanta nedokázal jeho střelu udržet. K dorážce se poté dostal Matt Cullen a z blízkosti puk uklidil přesně k levé tyči. ASISTENCE: Mike Fisher, Mattias Ekholm.

43:51
    Leddy odvedl v obranně dobrou práci a poté puk předložil doleva Nordstromovi, jehož následná křižná střela byla nepřesná.

42:52
    Jeden z hostujících hráčů Blackhawks se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus ale postrádal razanci a Rinne puk v pohodě vyrazil.

42:10
    Hráči Nashvillu vyvezli puk do útočného pásma a to bylo z jejich strany všechno.

41:53
    Puk se dostal před bránu Chicaga a Raanta ho rychle přikryl lapačkou, aby se žádný z domácích hráčů nedostal do zakončení.

41:10
    Blackhawks nahodili puk na Rinneho, který puk v pohodě vyrazil za svou bránu, aby jeho spoluhráči mohli v klidu rozehrát.

40:39
    Seabrook vypálil z pozice obránce, jeho pokus ale zamířil mimo. Rinne zasahovat nemusel.

40:01
    Shaw vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, na kterém uspěl proti Gaustadovi.

40:01

Chicago Blackhawks bude vstupovat do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem, o který se postaral nováček Matt Carey. Nashville však hraje dobře a uvidíme, zda se mu v závěrečném dějství podaří zápas dotáhnout alespoň do prodloužení. Posledních dvacetiminutovka dnešního zápasu začne za několik málo okamžiků.

Ryan Ellis dokázal ve 27. minutě vyrovnat na 2:2, šest minut před koncem prostředního dějství se ale prosadil Matt Carey, který vrátil Chicagu svým premiérovým gólem v NHL ztracené vedení. V závěru druhé třetiny měli Predators obrovský tlak, z něhož ale bohužel pro domácí publikum nedokázali nic vytěžit. Skóre po 40 minutách. Nashville Predators 2 Chicago Blackhawks 3.

40:00

39:38
    Josi zavezl puk do útočného pásma po nepřesné rozehrávce Chicaga ve středu hřiště a poté posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

38:02
    Kris Versteeg se vrací zpět na led a Chicago Blackhawks hraje v plném počtu.

37:55
    Antti Raanta měl plné ruce práce, puk za svá záda ale nepustil! Nejprve to zkusil střelou zápěstím z velkého úhlu Weber, poté se snažil jeden z domácích hráčů dostat k dorážce, s níž si brankář Blackhawks také dokázal poradit a tlak završila střela Josiho od modré, která zamířila nad.

37:03
    Weber tvrdě vypálil, jeho následná střela ale trefila před bránou pouze patu brusle jeho spoluhráče, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

36:53
    Nashville si také zahraje druhou přesilovou hru, tu první nevyužil.

36:02
    Kris Versteeg (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za cross-check.

35:46
    Benu Smithovi se svezl puk po hokejce a ke střele se v prostoru pravého kruhu nedostal.

35:08
    Chicago se dostalo do dobré šance a pokud jsem dobře slyšel, tak za Rinnem zazvonila tyč a brankář Nashvillu poté puk ukryl ve své výstroji, aby hosty nepustil k dorážce!

34:36
    Blackhawks vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před bránou Anttiho Raanty.

33:16
    MATT CAREY střílí svůj první gól v NHL a vrací Chicagu ztracené vedení!! Bryan Bickell přihrál přesně na hokejku Matta Careyho, který si dobře nabruslil mezi kruhy a poté střelou zápěstím zamířil přesně k levé tyči. ASISTENCE: Bryan Bickell, Brandon Saad.

32:39
    Seth Jones se vrátil zpět na led a Nashville Predators hraje opět v plném počtu.

32:15
    Chicago zatím tuhle přesilovku nezvládá, stejně jako tu první. Seabrook se vzápětí dostal ke střele, Rinne si s ní ale bez větších potíží poradil.

30:56
    Paul Gaustad v šanci! Nashville mohl vstřelit gól v oslabení poté, co se domácí hráči dostali do přečíslení tři na jednoho. Weber zavezl puk po pravé straně do útočného pásma a poté ho předložil Gaustadovi, který z prostoru mezi kruhy nebezpečně vypálil, Antti Raanta si ale dokázal s jeho pokusem skvělým zákrokem poradit.

30:39
    Seth Jones (NSH) dostal menší trest, 2 minuty za podražení.

30:35
    Josi se pokusil na pravém křídle o zasekávačku, Leddy ho ale o puk dokázal připravit.

30:07
    Hra byla přerušena a následuje reklamní přestávka.

30:01
    Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny. Nashville Predators hraje s Chicagem Blackhawks po 30 odehraných minutách nerozhodně 2:2.

29:04
    Michal Rozsíval se vrací zpět na led a Chicago Blackhawks hraje v plném počtu.

27:53
    Shea Weber se ocitl sám před bránou a dobře vypálil, pozorného Antti Raantyho ale z blízkosti překonat nedokázal! Brankář Chicaga Blackhawks si nyní připsal skvělý zákrok a podržel své spoluhráče.

27:04
    Michal Rozsíval (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za cross-check.

26:50
    Vzápětí se Predators ocitli v další šanci, jejich následná střela z pravého křídla ale zamířila mimo.

26:32
    RYAN ELLIS se před pár okamžiky vrátil z trestné lavice a nyní vyrovnává na 2:2!! Hornqvist poslal puk do rohu kluziště Fisherovi, který si všiml mezi kruhy osamoceného Ellise, který vzápětí zamířil přesně k levé tyči a nedal Antti Raantymu žádnou šanci. ASISTENCE: Mike Fisher, Patric Hornqvist.

26:20
    Saad se pokusil v pravém kruhu o zadovku, svého spoluhráče ale tentokrát nenašel.

25:12
    Ryan Ellis se vrací zpět na led a Nashville Predators hraje v plném počtu.

24:44
    Bryan Bickell mohl vstřelil gól v přesilovce, když se před bránou dostal k odraženému puku a jeho střela po ledě jen těsně minula pravou tyč!

24:07
    Nashvillu se po zblokované střele podařilo vyhodit a Blackhawks musejí začínat další útok od své brány.

23:42
    Blackhawks mají k dispozici první přesilovku, zatím se však k ničemu nedostali.

23:12
    Ryan Ellis (NSH) dostal menší trest, 2 minuty za podražení.

22:42
    David Rundblad napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, kterou Rinne dokázal levým betonem vyrazit, přestože ji zřejmě viděl až na poslední chvíli!

22:38
    Predators se vysvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Rinneho.

21:53
    Hornqvist odvedl v obraně dobrou práci a backhandem vyhodil puk do obranné třetiny Chicaga.

21:22
    Nordstrom se dostal na pravém křídle ke střele, jeho pokus z úhlu byl ale sražen pouze do rohu kluziště.

20:40
    V dnešním zápase se hraje zatím čistě, hlavní rozhodčí nemuseli ani jednou vylučovat.

20:07
    Úvodní vhazování vyhráli hráči Predators, k ohrožení Raantyho brány se ale nedostali.

20:01

Podruhé se dnes vracíme do Bridgestone Areny, kde po první třetině vede Chicago Blackhawks nad domácím Nashvillem Predators 2:1 a je na dobré cestě, aby ukončilo sérii dvou porážek v řadě ve vzájemných střetnutích.

Chicago Blackhawks odjíždí po první třetině do útrob Bridgestone Areny spokojenější. První třetina nabídla tři góly, z nichž dva padly do sítě domácího Nashvillu. V páté minutě se prosadil Ben Smith, který poslal Blackhawks do vedení. To následně zvýšil po krásné individuální akci Marian Hossa, pár sekund na to ale vrátil domácí bleskově zpět do hry nejlepší střelec Predators Craig Smith. Skóre po první třetině. Nashville Predators 1 Chicago Blackhawks 2.

20:00

19:04
    Seabrook to zkoušel, na pozorného Rinneho ale nevyzrál.

18:18
    Shaw se dostal ke střele, jeho následný pokus byl ale zablokován.

18:05
    Jediný gól Nashvillu zatím obstaral Craig Smith, který je s 22 góly nejlepším střelcem domácích Predators.

17:44
    Zatím sledujeme atraktivní ofenzivní hokej a během první třetiny už jsme viděli tři góly. Věřme, že další na sebe nedají dlouho čekat.

17:04
    Mike Fisher se ocitl na přední tyči po přihrávce Hornqvista ve skvělé šanci, z úhlu ale pozorného Anttiho Raantu překonat nedokázal!

16:29
    Blackhawks se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje poslední reklamní přestávka v první třetině.

15:04
    Jeden z domácích hráčů se dostal mezi kruhy do zakončení, Antti Raanta byl ale připraven a jeho střelu vyrazil.

14:59
    Ben Smith se nedokázal ve středu útočného pásma prosadit a Predators se vydali do rychlého protiútoku.

14:38
    Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Rinneho.

12:57
    CRAIG SMITH rychle odpovídá a vrací Nashville zpět do hry!! Craig Smith dostal na pravém křídle příliš prostoru a po přihrávce Paula Gaustada z blízkosti zamířil přesně do pravého horního rohu nad lapačku bezmocného Raanty. ASISTENCE: Paul Gaustad.

12:43
    MARIAN HOSSA střílí absolutně úžasný gól!! Auuuu! Marian Hossa nejprve vybojoval puk v obranném pásmu, poté ho bleskově zavezl do útočné třetiny a po objetí branky ho zasunul za záda bezmocného Rinneho, který se nestačil včas přesunout. ASISTENCE: Bez asistence.

12:24
    Rinne se vydal za bránu a pomohl svým spoluhráčům rozehrát.

11:19
    Leddy se vzápětí dostal znovu k puku a nahodil ho do útočného pásma, aby společně se svými spoluhráči mohl odjet střídat.

10:45
    Leddy odvedl v obraně skvělou práci a vyhodil puk do středního pásma.

10:01
    Vše už je v pořádku a zápas mezi Nashvillem a Chicagem může plynule pokračovat dál.

09:59
    V Nashvillu se nějakou dobu hrát nebude, a tak si pojďme odbýt druhou reklamní přestávku.

09:59
    Hra byla po souboji u mantinelu přerušena a rozhodčí nyní kontrolují dvířka na trestnou lavici, které utrpěly slušný náraz.

08:44
    Ben Smith se skvěle protáhl na pravém křídle kolem obránce Nashvillu a poté se pokusil po vybruslení před bránu puk backhandem zasunout za záda Rinneho, brankář Predators byl ale připraven!

08:24
    Jones nahodil puk do útočného pásma Predators a Raanta vyjel za bránu, aby ho zastavil a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

07:44
    Matt Carey se dostal po vhazování v prostoru levého kruhu ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný a skončil pouze na zadním mantinelu.

07:44
    Po šanci Blackhawks následuje krátká reklamní přestávka.

07:34
    Brandon Saad se dostal na pravém křídle ke střele z blízkosti, pozorného Rinneho ale z úhlu překonat nedokázal! Brankáři Nashvillu sice puk vypadl a měl co dělat, aby ho zkrotil, nakonec se mu to ale podařilo.

06:59
    Predators vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a poté si vyžádali oddechový čas.

05:33
    Hráči Blackhawks opět bojují o puk v útočném pásmu, dostat se k němu se jim ale nepodařilo a Predators se vysvobodili.

04:11
    BEN SMITH posílá Chicago Blackhawsk do vedení!! Brandon Saad skvěle pronikl po pravém křídle do útočného pásma a poté puk přenechal zadovkou Benu Smithovi, který střelou bez přípravy zamířil přesně do pravého horního rohu. Skvělá akce. ASISTENCE: Brandon Saad.

03:54
    Hossa vypálil od modré čáry, Rinne si ale s jeho pokusem snadno poradil a ukryl ho ve své lapačce. Snadná práce pro brankáře Nashvillu.

01:59
    Wilson uspěl na vhazování a vybojoval puk pro domácí Nashville Predators.

01:58
    Hra byla přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:29
    Ryan Ellis se postaral o první střelu zápasu, Antti Raanta byl ale pozorný a s jeho pokusem si poradil.

00:01
    Andrew Shaw vyhrál úvodní vhazování zápasu, na kterém uspěl proti Calle Jarnkrokem.

00:01

Hráči obou týmů se již vydali na rozbruslení a za malou chvíli bude vše připraveno k zahájení zápasu NHL mezi domácím Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks. Bránu Predators bude hájit Antti Raanta, zatímco do klece Blackhawks se postaví Pekka Rinne.

Těsně před úvodním buly

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Del Zotto, Jones, Ellis, Ekholm – Hornqvist (A), Fisher (A), Cullen – C. Smith, Jarnkrok, Bourque – Stalberg, Wilson, Spaling – Nystrom, Gaustad, Clune.
    Hlavní trenér: Barry Trotz.

Chicago Blackhawks: Raanta (Crawford) – Seabrook (A), Leddy, Oduya, Brookbank, Rozsíval, Rundblad – Hossa (A), Shaw, Sharp (A) – Saad, Regin, Versteeg – Morin, B. Smith, Bickell – Nordstrom, Carey, Bollig.
    Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Tim Peel, Justin St. Pierre – Kiel Murchison, Ryan Galloway.

Vzájemné zápasy

Chicago postrádalo v pátek hvězdné útočníky Patricka Kanea a Jonathana Toewse, zatímco nejlepší obránce týmu Duncan Keith dostal od trenéra Joela Quennevilla volno. Blackhawks se střetli v posledním zápase s Washingtonem a o jejich prohře bylo rohodnuto již po dvou minutách, kdy nasměroval Capitals za snadnou výhrou 4:0 Ovečkin.

Nashville přišel na začátku tohoto týdne o šanci na playoff, neznamená to však, že by Predators zbytek letošního ročníku NHL vypustili. Nashville sestřelil ve čtvrtek 2:0 Phoenix Coyotes poté, co dal Dallasu Stars šanci na to, aby si v Západní konferenci zajistil druhou divokou kartu. Zlepšená hra Nashvillu ale přišla příliš pozdě na to, aby se probojoval do playoff.

Nashville Predators vyhrál tři z prvních čtyř zápasů proti Chicagu Blackhawks, které zaznamenalo své jediné vítězství ve vzájemném střetnutí v Bridgestone Areně, kde 17. prosince Blackhawks vyhráli 3:1. Posledním vzájemným duelem mezi Nashvillem a Chicagem v letošním ročníku NHL Vás provede komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 13. C. Smith (Gaustad), 27. Ellis (Fisher, Hornqvist), 45. Cullen (Fisher, Ekholm), 48. Wilson (Weber, Stalberg), 58. Gaustad (C. Smith, Bourque), 60. Hornqvist (Cullen, Fisher), 60. Weber (Josi, Gaustad) – 5. B. Smith (Saad), 13. Hossa, 34. Carey (Bickell, Saad), 48. Morin (Oduya, Shaw), 59. Shaw

Rozhodca: Tim Peel, Justin St. Pierre – Kiel Murchison, Ryan Galloway

Diváci: 17355