NY Islanders – Ottawa 1:4 (kon.) | Columbus – Arizona 4:3 (po pr.) | Buffalo – Detroit 2:4 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Tampa Bay – Toronto 3:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 1:4 (kon.) | Minnesota – Boston 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)
Buffalo Sabres
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Detroit Red Wings
Streda 09.04.2014, 01:00 • First Niagara Center • NHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Pekný večer pri sledovaní zámorskej NHL. Dnes tu máme súboj posledného mužstva celej súťaže a hosťujúceho celku, ktorý urputne bojuje o postup do play-off.

Domáce Buffalo Sabres sa už dlhodobo nachádza na spomínanom poslednom mieste s počtom bodov 51 v 78 zápasoch. Šable zaznamenali v tejto sezóne 21 výhier, 48 prehier a 9 krát uchmatli bod za prehru v predĺžení. Najproduktívnejší hráč Buffala je Tyler Ennis so 42 bodmi. Posledné tri zápasy utrpelo porážku a dnes nelichotivú šnúru bude chcieť pred domácim publikom určite napraviť.

Detroit Red Wings sa momentálne nachádza na 7. priečke, ktorá im zaručuje miestenku do vyraďovacej časti. Pred 9. mužstvom Východnej konferencie, New Jersey Devils, majú červené krídla náskok 4 body a zápas k dobru. V poslednom zápase proti Montrealu prehrali 5:3. S dnešným súperom sa Detroit stretol nedávno, konkrétne v sobotu v noci, kde ho na domácom ľade dokázal poraziť 3:2. Gólom sa v tomto zápase zaskvel aj náš mladý reprezentant Tomáš Jurčo.

Jakub Kindl (DET) – 62 zápasov. 1+16, 17B

Buffalo Sabres: Hackett (Makarov) – Ristolainen, Ehrhoff, McCabe, Pysyk, Weber, McBain – Stewart, Ennis, Foligno – Hodgson, Girgensons, Mirchell – D'Agostini, Larsson, Deslauriers – Conacher, Ellis, Flynn

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Smith, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Datsyuk, Franzen – Helm, Legwand, Alfredsson – Nyquist, Sheahan, Tatar -– Miller, Glendening, Jurčo

Rozhodca: Morton, Pollock – Driscoll, Nowak.

00:01

00:26
    Smith a jeho pokus od modrej zneškodnený Hackettom.

01:34
    Prvá presilová hra Detroitu. Dve minúty si odsedí Weber, ktorý vyhodil puk do hľadiska.

02:15
    Franzen tvrdo vystrelil z medzikružia a puk končí na ľavej tyčke!

02:30
    Hostia hrajú početnú výhodu veľmi dobre a držia útočné pásmo.

03:34
    Domáci v plnom počte.

03:57
    Helm za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu v podobe dvoch minút.

04:10
    Howard zneškodnil bez problémov Ernhoffovu strelu od modrej.

04:47
    Datsyuk oslobodzuje svoj tím z pod tlaku domácich.

05:57
    Hostia v plnom počte.

06:40
    Tatarov útok dokázal svojou agresivitou vybojovať puk na svoje hokejky.

07:45
    Helm nahodil puk pred bránu, no pred Hackettom nedokázal nik tečovať.

08:15
    Skvelý Howard podržal svoje mužstvo v bezgólovom stave, keď Mitchellov pokus zneškodnil na tri krát!

09:20
    V tejto časti hry sú domáci aktívnejším tímom.

10:22
    Foligno vypálil od modrej a Howard opäť zasahuje!

10:40
    Helm je dnes aktívny, dokazuje to ďalším pokusom, tentoraz z pravého kruhu a Hackett musel zasahovať!

11:54
    Howardov istý zákrok, teraz čelil Weberovej strele.

12:30
    Iniciatívu prebral na hokejky hosťujúci tím.

13:14
    Millerov pokus nepresný.

14:30
    Obe mužstvá hrajú defenzívne a nepúšťajú súpera do väčšej príležitosti.

15:50
    Kindlov pokus zrazený.

17:07
    Pysyk si odsedí menší trest za hákovanie.

17:30
    Tatar hneď z otočky vystrelil na Hacketta, ktorý puk vyrazil vedľa brány a nedovolil tak Jurčovi doraziť do prázdnej brány!

18:12
    Detroit sa drží v útočnom pásme a domáci sa musia brániť neuveriteľnému tlaku.

18:40
    Franzen do pripraveného Hacketta.

19:07

19:40
    Momentálne sa hrá v strednom pásme.

20:00

V prvej tretine sme mohli vidieť vyrovnané stretnutie, v ktorom nechce spraviť chybu ani jeden tím a hrá sa väčšinou opatrne, preto je stav stále 0:0 a druhé dejstvo sa začne približne o 02:02.

Strely na bránu :
    9 – 12

20:01

21:31
    Buffalo Sabres dáva gól!

ZEMGUS GIRGENSONS krásne tečol pred hosťujúcim brankárom nahodený puk Hodgsona a posiela Buffalo do vedenia!

Asistencia : Hodgson, Weber

22:15
    Helm míňa bránu.

23:30
    Domáci celok je aktívnejším.

24:50
    Jurčov pokus zápästím neprekvapil Hacketta.

25:37
    Weber teraz škaredo dohral súboj pri mantinely a Nyquist ležal chvíľu otrasený. Našťastie je všetko poriadku a prvý menovaný si odsedí 2 minútový trest za vrazenie na mantinel. Detroit má možnosť vyrovnať.

25:50
    Hostia sa usadili v útočnom pásme.

26:30
    Domáci dobre bránia a nepúšťajú súpera k vyrovnaniu.

27:07
    Jurčova strela končí u Hacketta!

27:37

28:25
    Hostia zabrali a robia Buffalu veľké problémy.

30:40
    Kindlova strela od modrej, domáci brankár vyráža!

32:28
    Detroit Red Wings dal gól!

Pekná akcia Červených krídiel, Alfredsson prihral Franzenovi, ktorý naznačil strelu ale volil prihrávku na úplne voľného BRENDANA SMITHA a ten nemal problém trafiť do odkrytej brány!

Asistencia : Franzen, Alfredsson

32:47
    Držanie v podaní DeKeysera a ten mieri na trestnú lavicu na 2 minúty.

32:57
    Vyhodenie puku do hľadiska a Abdelkader si odsedí menší trest, takže presilová hra o dvoch hráčov pre domácich.

34:00
    Hostia sa dobre bránia a hra je v strednom pásme.

34:50
    Hodgson vystrelil z ľavej strany a Howard predviedol pekný zákrok!

34:57

35:44
    Nyquist netrafil priestor brány.

36:40
    Detroit po oslabení opäť prevzal iniciatívu a je nebezpečnejším tímom.

38:34
    Uvidíme presilovú hru hostí, Kindlova bomba od modrej neskončila v bráne a hra sa prerušuje, Howard sa môže vrátiť do brány.

38:36
    Flynn na 2 minúty za držanie.

39:50
    DeKeyser aj Nyquist minuli bránu a tak je stav nezmenený.

40:00

V druhej tretine sme videli po jednom góle na obidvoch stranách. Najskôr prekonal Howarda Girgensons a následne po učebnicovej akcii vyrovnal Smith. Takže aj po dvoch tretinách je stav nerozhodný, tentokrát však už 1:1. Záverečná tretina začne približne o 02:52.

18-25

40:01

40:16
    Hostia začali zhurta a Datsyukove ohrozenie z pravej strany narobilo Hackettovi menšie problémy!

40:36

41:11
    Stewart za hrubosť na 2 minúty.

42:00
    Franzen netrafil odkrytú bránu a následne sa domáci rútili v prečíslení dvaja na jedného, Larsson trafil pravý betón Howarda, puk poskakoval a Larssonov spoluhráč ho nedokázal trafiť pri dorážke!

42:15
    Datsyuk do lapačky Hacketta!

43:32

DARREN HELM bol na správnom mieste a z dorážky posiela svoje mužstvo do vedenia !

Asistencia : Quincey

45:25
    Franzen to skúsil spoza obrancu ale bránu netrafil.

47:12
    Millerova strela tesne minula priestor brány.

48:10
    Detroit pomaly ovláda hru, domácich nepúšťa k ničomu.

49:09
    Foligno neprekvapil Howarda strelou zápästím.

49:39
    Obrovská šanca, Kronwal nevyužil domáci zmätok pred bránou a jeho bomba tesne minula cieľ !

50:42
    Hostia nechcú domácim puk požičať.

52:01
    Buffalo sa márne snaží dostať do útočného pásma, Detroit dobre bráni stredné pásmo.

53:05
    Nepríjemná strela Nyquista triafa Hacketta do masky a hra je prerušená!

54:40
    Detroitu zjavne výsledok stačí, nikam sa zbytočne neženie.

55:46

Miller sa najlepšie zorientoval pri skackajúcom puku a poslal DAVIDA LEGWANDA do šance, ktorá sa nezahadzuje. Strelec prekonáva Hacketta pomedzi betóny!

Asistencia : Miller

57:49

ZEMGUS GIRGENSONS prešiel ľahko cez obranu a dáva dnes svôj druhý gól. Najlepší hráč domácich posiela tento zápas do záverečného dramatu!

Asistencia : Hodgson, Pysyk

59:00
    Domáci hrajú so šiestimi!

59:56

PAVEL DATSYUK zapečatil víťaztvo hostí gólom do prázdnej brány!

Bez asistencie

60:00

V záverečnej tretine sa s gólmi pretrhlo vrece, na strane domácich skóroval opäť Girgensons a na strane Detroitu Helm, Legwanda a Datsyuk. Červené krídla tak ziskávajú po bojovnom výkone dôležité 2 body, ktoré im možno zaistia play-off. Buffalo si naopak predlžuje sériu prehier už na 4 zápasy.

Dnešný zápas videlo naživo 18 710 divákov.

Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 3 strely, čas na ľade 12:57

Týmto sa lúčim a teším sa na Vás opäť pri ďalšom stretnutí. (03:44:56)

Matúš Kubala

Góly a asistencie: 22. Girgensons (Hodgson, Weber), 58. Girgensons (Hodgson, Pysyk) – 33. Smith (Franzen, Alfredsson), 44. Helm (Quincey), 56. Legwanda (Miller), 60. Datsyuk

Rozhodca: Morton, Pollock – Driscoll, Nowak

Diváci: 18 710