Mexiko – Čína 7:4 (kon.) | Nový Zéland – Juhoafrická rep. 4:2 (kon.) | Španielsko – Turecko 8:0 (kon.)
Mexiko
7:4 (2:3, 3:1, 2:0)
Čína
cz Utorok 08.04.2014, 13:00Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. B

57:48
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Hned za 11 sekund ovšem rozhoduje o vítězi tohoto utkání ADRIAN CERVANTES. Jeho střela do prázdné branky neměla menší zádrhel a je to 7:4. Asistence: Fernando Ugarte.

45:28
    Asi jsem to zakřikl. Totiž hned za pár sekund mě vyvedla z míry třetí mexická formace. Escandon našel BRYANA ARROYA, který ke svým dvěma asistencím přidává i branku. A velmi důležitou branku – Mexiku dává dvoubrankový náskok. Asistence: Manuel Escandon, Julian Ramirez.

31:17
    Tricolores jsou opět o krok napřed! A zapříčinila to druhá formace, což značí, že se střelecky prosadili všechny hrající útoky Mexičanů. Ehlers našel hůl CRISTOFERA KELA, jenž svému týmu dává zpět ztracené vedení. Asistence: Jorge Ehlers.

27:34
    To je panečku zápas! První formace Mexičanů zůstala i po vstřelené brance na ledě a hned za 40 sekund se dočkala další, což znamená opětovné srovnání stavu! Colas si nyní prohodil roli HECTOREM MAJULEM a ten střílí svůj čtvrtý gól na turnaji. Asistence: Miguel Colas, Adrian Cervantes.

26:54
    Druhá střela na branku ve druhé třetině ovšem znamená snížení! Hector Majul, nejlepší střelec svého národního týmu, našel MIGUELA COLASE a ten zakončil velmi přesně. Asistence: Hector Majul.

21:55
    Čína právě vstřelila branku!
    A povedlo se. První přesilovou hru využili Asiaté beze zbytku. Tianxiang Xia si připisuje svojí asistencí na branku QINGA LIUA již třetí kanadský bod a Čína vede o dvě branky. Asistence: Tianxiang Xia.

19:51
    To je neskutečné, co v závěru třetiny předvedli hokejisté ze země draka! Devět sekund před koncem třetiny se ujala spolupráce druhého útoku. Po kombinaci se prosadil hráč, jenž skočil po konci svého trestu na led, CHENG ZANG. Stav utkání 2:3! Asistence: Tianxiang Xia, Jiachang Bao.

17:56
    Paradoxně se však asijský celek dočkává srovnání! Přesně 58 sekund trvalo, než se ze stavu 2:0 pro Mexiko stal opět vyrovnaný zápas. Wang našel nejproduktivnějšího čínského hokejistu na turnaji LINGA CHENA a ten dává zápasu novou vizi. Začínáme odznova! Asistence: Changwei Wang.

16:58
    Trest za promrhanou přesilovku na sebe nenechal dlouho čekat. Přesně třiatřicet sekund po návratu vyloučeného Yanga si našel kotouč cestu do branky po spolupráci druhého útoku. Zakončoval TIANXIANG XIA. Asistence: Jiachang Bao.

12:36
    Ještě však není všem dnům konec, zvláště když Mexičané v polovině třinácté minuty získávají dvoubrankové vedení! Třetí útočná formace dnes hraje prim, což ukazuje spolupráce celého útoku, po níž střílí CARLOS GOMEZ svůj první gól v tomto utkání. Asistence: Bryan Arroyo, Julian Ramirez.

07:37
    Úvodní tlak Mexičanů nese své ovoce. V polovině probíhající osmé minuty se po přihrávce Gomeze dostal ke kotouči obránce DAVID LUIZ GONZALEZ a celkově devátou střelou svého celku otevírá skóre dnešního utkání! Asistence: Carlos Gomez, Bryan Arroyo.

Dominik Tobola

Góly a asistencie: 8. Gonzalez (Gomez, Arroyo), 13. Gomez (Arroyo, Ramirez), 27. Colas (Majul), 28. Majul (Colas, Cervantes), 32. Kelo (Ehlers), 46. Arroyo (Escandon, Ramirez), 58. Cervantes (Ugarte) – 17. T. Xia (Bao), 18. Chen (Wang), 20. Zang (T. Xia, Bao), 22. Q. Liu (T. Xia)

Mexiko: de Alba (de la Garma) – Escandon, Colas, Ugarte "C", Gonzalez, Padilla, Martinez – Sierra "A", Cervantes "A", Majul – Ehlers, Kelo, Ortega – Ramirez, Arroyo, Gomez – Carrero, Cuevas, Samperio – Smithers.
    Čína: Z. Liu (S. Xia) – L. Liu, Guan, Fu, Q. Liu, Wen, Yang, N. Li – Wang, H. Zhang "C", Chen "A" – Bao, T. Xia, C. Zhang – Zhu, X. Li, Z. Li – Hu, Guo, He.

Rozhodca: Šiniči Takizawa (JPN) – Vanja Belič (CRO), Alejandro Banos García (ESP).