Benfica Lisabon
4:0 (2:0)
Rio Ave FC
cz Pondelok 07.04.2014, 21:00 • Estádio da Luz, Lisabon • Primeira Liga

Poslední zápas šestadvacátého kola nejvyšší portugalské soutěže je u konce a s ním také tento textový přenos, přeji Vám pěkný zbytek pondělního večera. (22:59:24)

Červené karty: 0 – 1.

Lisabonská Benfica potvrdila roli jasného favorita a je už jenom malinký krůček od zisku titulu. Na druhý Sporting má tento tým před posledními čtyřmi koly stále sedmibodový náskok.

Dnešní tříbodový zisk se rodil poměrně lehce, už po prvním poločase bylo jasné, že Rio Ave dnes jen těžko získá nějaké body. To kvůli trefám Rodriga a Gaitána, na které ve druhém poločase navázal dvěma góly z penalt střídající miláček tribun Óscar Cardozo.

90+3

90+3
    Poslední půlminutka nastavení, u míče jsou hráči hostů, které už domácí ani nenapadají, vše spěje ke konci tohoto zápasu!

90+2
    Benfica právě vstřelila branku!
    Také k této penaltě se postavil střídající ÓSCAR CARDOZO, jehož dělovka pod horní tyč byla nechytatelná. Tohle už je pro Rio Ave trošku krutý výsledek.

90+1
    V nastaveném čase bude k vidění penalta, kterou zapříčinil svým faulem Marcelo, který dostává druhou žlutou kartu!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Nevidí se často, aby gólman, jehož tým prohrává o tři branky viděl žlutou kartu za zdržování – nyní se tak stalo.

89
    Pěkná akce Benfiky končí zablokovanou střelou Pereiry, které předcházelo několik přihrávek z první v pokutovém území. Úspěšně blokujícím hráčem byl Edimar.

88
    Proti Gaitánovi se postavila dvojce soupeřů, kteří s argentinským šikulou měli dost problémů, nějakým způsobem ho přesto o míč obrali.

87
    Benfica ještě kombinovala v těsné blízkosti branky Edersona, přihrávka na osu hřiště, kde byl Cardozo ale byla dobře přečtená obranou hostů.

86
    Nedovolený zákrok hostujícího Tarantiniho na Markoviče už je oceněný žlutým kartónkem.

85
    Maxi Pereira fauloval Filipe Augusta, který si žádá žlutou kartu pro soupeře, ta nepřichází.

84
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Luisão, přichází Jardel.

83
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Hassan, přichází Pinto.

83
    K velké nelibosti diváků rozhodčí rozhodli, že střídající Đuričić hrál už za autovou čárou. Rychlý útok Benfiky tak musí na chvíli skončit.

82
    Benfica Lisabon už utkání může pouze v poklusu dohrávat, což také u půlící čáry dělají.

81
    Po dlouhé době přišla na řadu neúspěšná střela hostů, o kterou se postaral Mahgoub Hassan,

80
    Přenesení hry napravo hostům moc nepomohlo, Ukra byl vyhnán až k postranní čáře.

79
    S bolestivou grimasou na hřišti leží hostující kapitán Tarantini, kterému běží pomoci realizační tým Ria Ave.

79
    Před koncovkou zápasu je už definitivně rozhodnuto, s tímto už hosté nic udělat nemůžou.

78
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Đuričić.

77
    K penaltě se postavil ÓSCAR CARDOZO, který zvolil střelu na levou stranu, brankář Ederson letěl opačným směrem a tak je to už 3:0.

76
    Žlutou kartu dostává Braga (Rio Ave FC).

76
    Rodrigo patičkou vzad vyzval ke skórování Maxiho Pereiru, který byl v pokutovém území faulovaný Bragou, jasná penalta!

75
    Z tribun se ozývá nesmělý pískot, divákům se opatrný fotbal ze strany Benfiky moc líbit nemůže.

74
    Nevím jestli to byl od hráče Rio Ave centr anebo střela z velkého úhlu, každopádně brankář Oblak si snadno došel pro míč.

73
    Maxi Pereira prodloužil krátkou přihrávkou na Cardoza, který k nelibosti fanoušků lacině na hranici pokutového území o míč přišel.

72
    Teď už sice hrají hosté, s centrem do ohně neměli problém Garay a Luisão.

71
    Nic nenasvědčuje tomu, že by se Rio Ave zmohlo k nějakému souvislejšímu tlaku. Míč v poklidu drží na svých kopačkách obránci domácího mužstva.

70
    Byl to Hassan, který už za pomocí doktorů svého týmu míří ke střídačkám, odkud bude vpuštěn zpět do hry.

69
    Jeden z hostujících hráčů leží na trávníku a nevypadá to, že by se měl sám v dohledné době zvednout. Chvíli se hrát nebude.

68
    Centr Pereiry z pravé strany mířil jen do míst, kde byli hráči Rio Ave, před kterými ještě zasáhl připravený gólman Ederson.

67
    Je to hodně upracované a ubojované z obou stran, hráči předvádí ve druhém poločase podprůměrný fotbal.

66
    Luisão přdvedl už několikátý nedovolený zákrok a hlavnímu arbitrovi už došly nervy. Žlutá karta je za faul na Hassana určitě na místě.

65
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Lima, přichází Cardozo.

64
    Benfica si hlídá své dvougólové vedení, soupeř v bílozelených dresech se nemůže k ničemu dostat.

62
    Dobrou práci předvedl brankář Ederson, který se nebál skočit pod nohy Rodriga, který se ocitl s míčem v dobré střelecké pozici.

61
    Hosté místo střely zvolili centr před branku, kde ale stál připravený obránce Lisabonu.

60
    O další z nekonečné řády faulů se postaral brazilský obránce Benfiky Luisão. Rio Ave má k dispozici přímý kop z více než třiceti metrů od branky.

59
    Ze standardní situace a posléze ani z autového vhazování domácího týmu nic nevzniklo, obrana Rio Ave oproti první půli pracuje o hodně lépe.

58
    Gaitán se elegantně snažil uvolnit patičkou za zády, při této snaze byl faulovaný Marcelem, který vidí žlutou kartu.

57
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Santos, přichází Ribeiro.

57
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Diego, přichází Braga.

56
    Hodně nepovedená rozehrávka přímého kopu, míč letěl několik metrů nad Oblakovou svatyní.

55
    Benfica byla v těsné blízkosti Edersonovy branky, kromě několika krátkých přihrávek ale nic nebezpečného k vidění nebylo. Domácí se s míčem vrátili až k půlce hřiště.

54
    Maxi Pereira se na pravé straně šikovně uvolnil a vtrhl i s balónem na kopačce dovnitř vápna, kde se po kontaktu s Edimarem skácel na zem. Pravděpodobně předvedl teatrální pád, na který rozhodčí neskočil.

53
    Ambiciózní střela Péreze, který před svou střelou z dálky uběhl s míčem několik desítek metrů letěla nad horní tyč Edersonovy branky.

52
    Ani přes půlící čáru nepřešli s míčem hosté, kteří poslušně vrátili míč svému soupeři z Lisabonu.

51
    Gaitán chytře patičkou posílal míč dále do pokutového území, kde ovšem měl Lima k míči o krůček dále než bránící hráč, který si vypomohl s brankářem.

50
    Teď se už něco rýsovalo, před Rodrigem ale dobře vyběhl ze své svatyně Ederson, který se ve skluzu chopil balónu.

49
    Faul, faul, faul a zase faul..Doufejme, že se oba týmy zase rozhodnout hrát podobný fotbal jako v první půli, kde nebylo o šance nouze.

48
    Útok Rio Ave ukončil vlající praporek pomezního rozhodčího. Troufnu si říct, že se nyní muž v černém umávl.

48
    Kromě faulů ve středu hřiště se v úvodu druhého poločasu neudálo nic, co by stálo za řeč.

47
    Pedro Santos se ocitl na trávníku, z rozehrávky standardní situace však hosté nic nevytěžili.

46
    Po výkopu a několika přihrávkách se Rio Ave rozhodlo jen k dlouhému nákopu do předu. Pro míč si bez problému došel Oblak.

46

Hostující jedenáctka je už zpátky na hřišti, čeká se na hráče Benfiky, kteří se trošku opozdili. Hned po jejich příchodu druhý poločas bude moci začít.

Statistiky po 1. poločase:

Střely celkem: 11 – 3
    Střely na branku: 5 – 0
    Držení míče: 62% – 38%
    Fauly: 11 – 10
    Žluté karty: 1 – 4

Do kabin po konci úvodní půle odchází domácí hráči s úsměvem ve tvářích. Benfica totiž dokázala od první minuty ovládnout průběh na hřišti a vstřelila také dvě zasloužené branky, které byly zapříčiněny nedůrazem obránců soupeře. Nejprve v sedmnácté minutě zápasu otevřel skóre Rodrigo, na jehož trefu o dvanáct minut později navázal jako vždy aktivní Nicolás Gaitán.

45+1

45
    V tomto poločase se už nic nestane, hlavní arbitr Cosme Machado se rozhodl nenastavit ani jednu minutu a ukončit první pětačtyřicetiminutovku.

45
    Gaitán pospíchal s rozehráním rohového kopu, s kterým si hosté poradili alespoň odkopem na druhou polovinu travnaté plochy.

44
    Rio Ave neví co si s míčem počít, nejprve byla k vidění velká malá domů, poté dokonce nepřesný výkop Edersona do zámezí.

43
    Po standardní situace Lisabonu dokázal hlavičkovat Luisão, který se dostal do kontaktu s brankářem Edersonem, jenž může rozehrávat.

42
    Blíží se závěr prvního poločasu, který má před sebou poslední čtyři, možná pět minut.

41
    Gólem centr Péreze na Garaye neskončil, i této akci ale přítomní diváci zatleskali. Odkop od branky nám ukáže také Ederson Moraes.

41
    Benfica se sama vytáhla z nebezpečných míst až na vlastní půlku, odkud se dopředu vydal Luisão, který byl následně faulovaný 40 metrů od branky.

40
    Tarantini sice byl v obležení hned několika hráčů, přesto z pádu dokázal hlavou zakončit, Oblak však zasahovat nemusel, míč letěl vedle pravé tyče.

39
    Nedovolených zákroků oba týmy nešetří, nyní se kvůli faulu na autové čáře kope hostující přímý kop z pravé strany.

38
    Diego Lopes zatáhl za dres domácího hráče, který si vymodlil odpískání faulu a udělené žluté karty pro hostujícího záložníka.

37
    Rio Ave se přeci jen trochu osmělilo, domácí Benfica se musela na pár minut stáhnout na vlastní polovinu hřiště.

36
    Hosté se dostávají pouze ke střelám z velké dálky, o tu další se postaral Ukra, který alespoň donutil nezaměstnaného Oblaka odkopnout od své branky.

35
    Zmar hostů potvrdil další útok, který ztroskotal hned na první přihrávce dopředu. Naštěstí pro ně, se balón odrazil jen do míst, kde operovali další hráči týmu Rio Ave FC.

34
    Z atmosféry na stadionu jde husí kůže, fanoušci na Estádio da Luz si dnešní pohodový zápas užívají plnými doušky.

33
    Přetažený centr až mimo pokutové území kýžené ovoce nepřinesl. To samé se dá říci i o následném pasu Gaitána před branku, kde nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

32
    Enzo Pérez to měl ve vápně na dlouhou nohu, domácí přesto díky rohovému kopu můžou pokračovat v téměř nekončeném útoku.

31
    Aktivita lisabonského celku znamená další střelecký pokus, který zaznamenal Luisão, jenž si na brankáře soupeře nepřišel.

30
    Pro Rio Ave je tento zápas už po své třetině praktický ztracený, musel by se stát velký zázrak, aby Benfica tohle vedení promrhala.

29
    Místo hostující šance se můžou fanoušci Lisabonu radovat z druhé branky! Odražený míč se těsně za pokutovým územím dostal k NICOLÁSI GAITÁNOVI, který přízemní střelou šajtlí k tyči překonal bezmocného Edersona Moraese.

28
    Psí oči nyní Pérezovi nepomůžou, za skluz zezadu vidí domácí záložník žlutou kartu.

27
    Své tělo si nyní mohl protáhnout Oblak, který se proletěl vzduchem po nepřesné střele Ukry, kterému chyběly asi dva metry.

26
    Centr z levé strany sklepl Lima hlavou na Markoviče, před kterým se však rychle zjevil Edimar a tak střela domácího záložníka neměla gólové parametry.

25
    Limova hlavička nenadělala Edersonovi žádné potíže, gólman hostů byl dobře postavený a nepříliš prudkou střelu chytil.

25
    Další rohový kop můžou rozehrát domácí, střelu autora první branky Rodriga tečoval do zámezí Marcelo.

24
    Tlak Benfiky je o něco menší, obránci týmu z hlavního města se s míčem tentokrát nikam neženou a v poklidu kombinují.

23
    Zatím pohodový průběh zápasu se líbí také domácím fanouškům, kteří vytváří parádní atmosféru na stadionu Estádio da Luz.

22
    Akce Ria Ave končí kvůli nepřesné přihrávce z osy hřiště, balón zpět do hry svým výkopem pošle Oblak.

21
    Z následné standardní situace domácí nic vymyslet nedokázali. Rio Ave si může ošahat balón, kterého si zatím moc neužili.

20
    Hosté nestíhají, i proto si další žlutou kartu za svůj faul vysloužil Pedro Santos.

19
    Kvůli nepřesnosti jednoho z hostujících zadáku se Benfica snadno dostala k míči, který se dsotal až na hranici vápna, kde střílel Enzo Pérez. Ten se z druhé branky svého týmu radovat nemůže, jeho střela totiž byla hodně slabá.

18
    Benfica pár vteřin po rozehrávce Ria Ave zase získala míč, který se pohybuje ve středu hřiště, hosté se na něj pouze z dálky dívají.

17
    Velký favorit zápasu jde zaslouženě do vedení! Skvělou práci předvedl Gaítan, který přihrávkou mezi dvěmi obránci našel volného RODRIGA, který dostal dost prostoru ke střele, kterou poprvé v zápase rozvlnil síť za zády Edersona.

16
    Egyptský útočník Hassan se rychlou kolmicí rozhodl vyslat nějakého ze svých spoluhráčů do šance, balón však objevil na svých kopačkách obránce Benfiky.

15
    Maxi Pereira hledal svého spoluhráče, který si nabíhal do vápna, které si tentokráte hosté dobře pohlídali a získali míč na svou stranu.

14
    Poprvé se na útočný výlet vydali hráči Ria Ave, kteří se ale rychle vrátili až na vlastní polovinu.

13
    Pár vteřin na odpočinek získávají hosté díky nepřesné přihrávce Luisãa, jehož pas doputoval až za autovou čáru.

13
    Rio Ave má co dělat s rychlým kombinačním fotbalem Lisabonu, který pokračuje v obléhání pokutového území hostů.

12
    Nejvýše se k centrovanému míči do vzduchu vyšplhal Luisão, obránce domácích však nedokázal ohrozit Moraese.

11
    Hosté si často pomáhají nedovolenými zákroky, po dalším z nich kope Benfica přímý kop asi z pětatřiceti metrů.

10
    Úvodních deset minut je za námi a jednoznačně lepším týmem je Benfica, která nedovolila svému soupeři přiblížit se k brance, kterou dnes hájí slovinský gólman Oblak.

9
    Dlouhý centr Gaitána z levé strany lapil do svých brankářských rukavic pozorný Ederson Moraes.

9
    Obránci odhlavičkovali balón na hranici vápna, kde stál Markovič, kterého soupeři dobře pokryli a srazili míč na roh.

9
    Centr na zadní tyč odvrátil tentokráte správně zasahující Edimar, jenž poslal balón na další rohový kop.

8
    Edimar zatáhl za záchranou brzdu, po jeho faulu na Markoviće hosté vidí další žlutou kartu.

8
    Právě Garay nyní zastavil rychlý kontr Rio Ave, po kterém můžou jít naopak rychle dopředu domácí.

7
    Z toho sice vystřelil hlavičkující Garay, bývalý hráč Realu Madrid však nedokázal umístit míč mezi tři tyče.

7
    Úvod zápasu patří Benfice, která má k dispozici úvodní rohový kop utkání.

6
    Z hodně krkolomné pozice okolo penaltového puntíku vystřelil Rodrigo, jehož střela letěla několik metrů nad horní tyč.

5
    Míč se pohybuje převážně na útočné polovině domácích, brankář Rio Ave ale může být prozatím v naprostém klidu.

4
    Nyní se o útočnou snahu pokouší hosté, kteří jsou ale kvůli aktivnímu napadání Lisabonu donuceni vrátit se na vlastní polovinu.

3
    Dlouhá přihrávka Enzo Péreze z hloubi pole přeletěla všechny hráče na hřišti včetně brankáře, který se chystá k odkopu od své branky.

3
    Brazilský záložník Filipe Augusto si už ve třetí minutě připisuje žlutou kartu za zbytečný faul u půlicí čáry.

2
    Oba týmy zatím nedovolují svým soupeřům přiblížit se pokutovému území, hraje se zatím ve středu hřiště.

1
    Alberto Rodríguez byl při snaze pokrýt si balón faulovaný až moc aktivním Limou, který si připsal první faul.

1
    Ihned po výkopu se domácí hnali do útoku, který byl ale zastaven už asi po deseti metrech.

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí hráči, kteří hrají v tradiční červenobílé kombinaci. Rio Ave nastupuje v zelenobílých dresech.

1

Hlavní aktéři již v čele s rozhodčími kráčí na hrací plochu solidně zaplněného stadionu, kterým nyní zní hymna lisabonského celku.

Benfica Lisabon: Oblak – Maxi Pereira, Luisão, Garay, Sílvio – Almeida, Pérez, Markovič, Gaitán – Rodrigo, Lima
    Náhradníci: Moraes – Cardozo, Sulejmani, Đuričić, Gomes, Jardel, Cavaleiro

Rio Ave FC: Ederson – Lionn, Marcelo, Rodríguez, Edimar – Tarantini, Augusto – Ukra, Diego, Santos – Hassan
    Náhradníci: Ventura – Gustavo, Braga, Pinto, Roderick, Joeano, Ribeiro

Rozhodčí: Cosme Machado – Alfredo Braga, Pedro Fernandes.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně narazily. První zápas se hrál na hřišti Rio Ave a zvládla ho lépe Benfica, která nakonec vyhrála 3:1.

Benfica v této sezoně zatím nasbírala 64 bodů a je na prvním místě. Před druhým Sportingem má Benfica náskok čtyři body a pokud by dohrávku zvládla, už to bude bodů sedm a o titulu by bylo zřejmě rozhodnuto, protože do konce soutěže budou zbývat poslední čtyři kola.

Rio Ave Hostující celek může hrát v klidu, protože na svém kontě má 31 bodů a nachází se na jedenáctém místě. Riov Ave tedy nemá pohárové, ale ani sestupové starosti a dnes může pouze překvapit. Hosté ale mají problémy se střílením branek, protože zatím jich dali pouze 20. Benfica jich nastřílela hned o 28 více.

Zdravím všechny příznivce kopané. Portugalská Primeira Liga má na programu poslední zápas 26. kola, ve kterém vyzve Benfica celek Riov Ave. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.