FK Austria Viedeň
0:1 (0:0)
Rapid Viedeň
cz Nedeľa 06.04.2014, 15:00 • Generali Arena, Vídeň • Rakúska Bundesliga

Již 309. vídeňské derby ovládli fotbalisté Rapidu, kteří díky brance Marcela Sabitzera z 66. minuty vítězí 1:0. Utkání mělo zejména v druhém poločasu výbornou úroveň, viděli jsme hru v obrovském nasazení a po změně stran i plno šancí, nakonec se z úspěchu se svými fanoušky radují fotbalisté v zeleno-bílém a na druhém místě tabulky odskočili soupeři již na pětibodový rozdíl. (16:53:08)

90+3
    Závěrečnou možnost domácích zahodil Salamon. To když Suttnerův centr ze standardní situace brankář Novota vyboxoval pouze na hranici vlastního pokutového území, odkud se do míče opřel právě Salamon, ovšem vysoko přestřelil a zároveň sudí Lechner píská závěr zápasu.

90+2
    Alar s Grozurkem se neúspěšně pokusili získat sekundy u útočného rohového praporku.

90+1
    Rozhodčí Lechner k dnešním devadesáti přidal tři nastavené minuty.

90+1
    Dramatická situace po standardní situaci domácích, kdy špatně vyběhl brankář Novota, Rotpuller jej hlavou dokázal překonat, ovšem za hostujícím brankářem jistil situaci Behrendt.

90
    Domácí se už poněkolikáté dožadují odpískání pokutového kopu, i tentokrát ale souboj Trimmela s Kamarou sudí Lechner jako nedovolený ze strany hostujícího zadáka neposoudil.

89
    Salamon se po levém křídle neprobil do pokutového území.

88
    Poslední střídání domácích, na závěrečné minuty se do hry dostal i Tomáš Jun, jenž nahradil Ramsebnera.

87
    Rapid bude dohrávat v deseti! U postranní čáry se Guido Burgstaller skluzem vrhl pod nohy Suttnera a byť soupeře pravděpodobně nezasáhl, za nebezpečnou hru vidí druhou žlutou a posléze červenou kartu.

86
    Hosté střídají, kapitán Hofmann přepustil místo na hřišti Černohorci Boskovičovi.

86
    Žlutou kartu inkasuje domácí stoper Ramsebner.

85
    Po Horvathově centru se k hlavičce probojoval Koch, ovšem temenem hlavy pouze nadrazil míč vysoko nad hostující branku.

84
    Domácí získali možnost rohového kopu.

82
    A okamžitě z protiútoku mohli skórovat domácí, ovšem Salamon zahazuje stoprocentní příležitost, když zcela osamocen v pokutovém území těsně míjí hostující branku!

81
    Alar po parádní přihrávce Petsose směřoval zcela osamocen vstříc Lindnerovi, ovšem trefuje pouze tyč jeho branky!

79
    Za pískotu domácích fanoušků má dnes odpracováno i dosavadní jediný střelec zápasu, Marcela Sabitzera nahrazuje Lukas Grozurek.

78
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Royer, přichází Salamon.

77
    Dalším příjemcem žluté karty je Guido Burgstaller.

76
    Hosté ostřelovali domácí branku z obou stran, ovšem neprosadili se Hofmann zprava ani Petsos zleva.