Metallurg Magnitogorsk
3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Štvrtok 03.04.2014, 15:00Play-off KHL

A je dobojované! Ufa síce v závere pri hre bez brankára robila čo mohla, ale domáci sa aj vďaka Košečkinovi ubránili a v prvom zápase série víťazia 3:2. Metallurg sa tak ujíma vedenia v sérii 1:0. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok slnečného dňa. (17:46:26)

60:00

59:30
    Domáci Tereščenko netrafil prázdnu bránku a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

58:58
    Pred Košečkinom to teraz poriadne vrie, ale ten ani jednu strelu za svoj chrbát zatiaľ nepúšťa!

58:26
    Ufa to skúša v šestici, Vasilevskij už je na striedačke!

58:09
    Hosťujúci tréner si berie oddychový čas.

57:31
    Ani jedna z dvoch tvrdých striel Osalu neprešla pred Vasilevskija!

56:02
    Košečkin vyráža strelu Zubareva z pravého kruhu.

55:15
    Po tom, čo puk opustil hraciu plochu sa bude vhadzovať pred Košečkinom.

54:42
    Vasilevskij nemusel zasahovať proti strele Grigorenka z kruhu.

53:51
    Hrá sa prevažne v strednom pásme. Bojuje sa o puk.

52:35
    Vo veľkej šanci sa ocitol hosťujúci Mereškin, ale z kruhu trafil len pripraveného Košečkina.

52:08
    Pri prechode do útoku sa dopusti hráč Ufy ofsajdu.

51:45
    Stále čakáme na šancu hostí, momentálne sledujeme viacero nepresností.

50:39
    Ankudinov natlačil Platonova na brankára Vasilevskija. Hra je prerušená.

50:01
    Prebieha už posledná desaťminútovka riadnej hracej doby.

49:55
    Košečkin si poradil s odrazením pukom a bude sa pred ním vhadzovať.

48:52
    Nahodenie od modrej čiary sa snažil dobre dorážať Platonov, Vasilevskij však bol proti.

48:19
    Ufa hrá v plnom počte.

47:41
    Hostia sú veľmi dobre zoradení a pred Vasilevskijom blokujú všetky strely domácich.

46:53
    Mozjakin to skúsil od modrej, ale jeho pokus bol zblokovaný.

46:40
    Ufa sa už dokázala oslobodiť.

46:19
    Nepríjemnosť pre hostí. Mereskin zasiahol Zaripova hokejkou do tváre a odsedí si dvojminútový trest.

44:53
    Tvrdá strela Osalu od modrej skončila mimo hosťujúcej bránky.

44:26
    Nič však nevymysleli a na druhej strane musel Vasilevskij prerušiť hru.

43:49
    Salavat sa pokúša založiť útočnú akciu, domáci sú veľmi dobre zoradení.

43:10

43:05
    Pred koncom presilovky zakončoval z tesnej blízkosti Kovář, ale Vasilevskij stiahol včas betóny.

42:30
    Vasilevskij vyrazil po dlhom obliehaní pokus Zaripova z ostrého uhlu.

41:45
    Ufa sa zatiaľ dobre bráni, puk posiela cez všetky čiary.

41:08
    Mozjakin bol pred Vasilevskijom faulovaný a tak bude hrať Magnitogorsk presilovku. Slepyšev dostal 2 minúty za hákovanie.

40:48
    Košečkin si v úvode tretej tretiny poradil so strelou Pihlstrom z oblasti kruhu.

40:01

Druhá tretina je už taktiež minulosťou. Hostia síce boli o niečo aktívnejší, ale gól strelili domáci. Metallurg dostal do vedenia 3:2 Sergej Mozjakin. Uvidíme, čo predvedie Ufa v tretej tretine a či sa jej podarí vyrovnať. Jednogólové vedenie nič nezaručuje.

40:00

39:45
    Metallurg sa veľmi dobre bráni a puk už po niekoľkýkrát posiela cez všetky čiary.

39:01
    Prebieha posledná minúty druhej tretiny.

38:45
    Kazionov dostáva 2 minúty za hákovanie a hostia majú výhodu presilovej hry.

37:49
    Ufa sa snaží vyrážať do brejkov, ale tie im zatiaľ nevychádzajú podľa predstáv, minimálne v druhej tretine.

36:42
    Vasilevskij prerušil hru po strelu domáceho Zaripova. Bude sa vhadzovať.

35:50
    Tá k ničomu neviedla a Ufa sa snažila domácim ukázať ako sa to má robiť. No hostia boli príliš nepresní.

35:01
    Necelých pät minút do konca druhej tretiny, domáci začínajú ďalšiu akciu spoza Košečkina.

34:18
    Magnitogorsk sa dopustil icingu.

33:38
    Na druhej strane Mirnov netrafil z medzikružia bránu Košečkina!

32:54
    Tlak Metallurgu pokračuje. Najprv Zaripov a potom Junkov preveril Vasilevskija.

32:37
    Veľká šanca na domácej strane! Danis Zaripov zoči voči Vasilevskijovi minul.

31:19
    Domáci Lee oslobodil svoj tím len za cenu zakázaného uvoľnenia. Magnitogorsk tak nemôže striedať.

30:52
    Hostia chcú čo najskôr vyrovnať a tak sa tlačia do útočného pásma.

30:01
    Prvá polovica riadnej hracej doby je už za nami.

29:41
    V tejto fáze sa oba tímy dopúšťajú viacerých nepresností.

28:53
    Pred bránkovisko prihrával Zubarev, ale jeho pas nenašiel žiadneho spoluhráča.

28:29
    Magnitogorsk sa teraz previnil zakázaným uvoľnením. Hra sa vráti pred Košečkina.

27:40
    Aktivita Metallurgu pokračuje, stále sa držia v útočnom pásme.

26:26
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Teraz to už domácim vyšlo tak, ako si predstavovali. Zaripov prihral pred bránku do jazdy SERGEJOVI MOZJAKINOVI a ten z pravej strany prekonal brankára Ufy. Asistencie: Danis Zaripov, Jan Kovář.

25:31
    V dobrej pozícii nedokázal Mozjakin ideálne spracovať prihrávku od Kovářa. Títo dvaja sa v dnešnom zápase často hľadajú.

24:57
    Rozhodca prerušuje hru. Nasleduje buly po pravici Košečkina, keďže rozhodca stratil puk z dohľadu.

24:22
    Hosťujúci Kulda chcel zakončiť od modrej, ale domáci obranca mu puk včas vypichol.

23:12
    Košečkin zrazil strelu hosťujúceho hráča na ochrannú sieť.

22:33
    Ufa posiela puk na zakázané uvoľnenie.

21:50
    Košečkin vyrazil strelu Pihlstrom do rohu klziska.

20:35
    Prihrávka cez šírku pásma neprešla na Mozjakina. Magnitogorsk sa snaží od úvodu tretiny o aktívnu hru.

20:01

Za nami je prvá tretina. Do vedenia sa už v 5.minúte po brejku dostala Ufa gólom Chlystova. V 9.minúte gólom z presilovky vyrovnal Pare. To však nebolo všetko. Trinásta minúta priniesla gól Hartikainena. Metallurg zareagoval i na tento gól a to v 18.minúte, keď skóroval Potechin po samostatnom úniku.

20:00

19:28
    Ibragimov dostáva ďalší menší trest a Ufa si zahrá presilovku.

19:02
    Vzájomné vylúčenie. Kovář a Pankov dostali po dve minúty za hrubosť.

18:30
    Prvá tretina musí nezaujatého fanúšika určite tešiť. Videli sme štyri góly a niekoľko šancí.

17:57
    Opäť je vyrovnané! K odrazenému puku sa v strednom pásme dostal BOGDAN POTECHIN a po samostatnom úniku prekonal hosťujúceho gólmana peknou kľučkou. Asistencie: Vladimir Malenkich.

16:50
    Pihlstrom nedokázal tečovať prihrávku od Mirnova a Košečkin si určite vydýchol.

15:22
    Pri prechode do útoku sa domáci dopustili ofsajdu.

14:50
    Vasilevskij úspešne pokryl strelu Timkina a tak sa bude vhadzovať.

14:25
    Veľmi dlho sa tam neudržali a Ufa dostala puk do stredného pásma.

13:51
    Hráči Magnitogorsku sa snažia okamžite reagovať a už kombinujú v útočnom pásme.

12:14
    Salavat Ufa dala gól!
    Pri avizovanej presilovke hrali hostia bez brankára. Makarov zatiahol puk za bránku, kde videl voľného TEEMU HARTIKAINENA a ten z ľavého kruhu zakončil na milimeter presne. Asistencia: Dmitrij Makarov.

11:17
    Ufa sa dopustila zakázaného uvoľnenia.

10:20
    Oba tímy si už dávajú pozor na stredné pásmo. Metallurg je častejšie pri puku.

09:40
    Po vyrovnávajúcom góle sa hra na chvíľu ukľudnila.

08:12
    Domáci nakoniec svoju presilovku využívajú. Od ľavého kruhu vystrelil FRANCIS PARE a puk skončil až za Vasilevskijom, ktorý nič nevidel. Asistencia: Jaroslav Chabarov.

08:06
    V dobrej pozícii netrafil presne Ibragimov!

07:33
    Salavat sa príkladne bráni a nedáva domácim priestor.

06:24
    Mirnov dostáva 2 minúty a tak má Magnitogorsk k dispozícii presilovku.

05:30
    Hostia sú teraz plní aktivity a doslova lietajú po ľade.

04:08
    Hostia sa dostali do prečíslenia 2 na 1 a Slepyšev vystrelil. Jeho strela sa odrazila od zadného mantinelu a DENIS CHLYSTOV puk dorazil do bránky. Asistencie: Anton Slepyšev.

03:40
    Vasilevskij až na dvakrát zasiahol proti nepríjemnej strele Antipina.

03:32
    Teraz sa už Sergej Mozjakin prezentoval strelou, ale tá bola zblokovaná.

02:48
    Mozjakin nedokázal spracovať prihrávku od Kovářa.

02:28
    Avšak hostia sa dopustili nepresnosti v rozohrávke a puk už majú na hokejkách domáci.

01:17
    Domáci Ankudinov puk stráca a Ufa môže konečne prestriedať.

00:31
    Metallurg sa už počas úvodnej minúty usadil v útočnom pásme.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář, Pare, Kazionov, Potechin, Platonov, Kosov, Junkov, Timkin, Brent, Osala, Grigorenko

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochatskij) – Višnevskij, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Kulda, Isangulov, Vasilevskij – Mereskin, Chlystov, Slepyšev, Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov, Ankudinov, Makarov, Hartikainen, Stepanov, Gluchov, Pankov.

Rozhodca: Gofman, Belov – Sivov, Šeljanin.

Príjemné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Dnes sa začína aj finálová séria Východnej konferencie a onlajny budú pri tom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať 1.zápasom série medzi Metallurgom Magnitogorsk a tímom HC Salavat Julajev Ufa. Úvodné buly tohto duelu je naplánované na 15:00 SEČ. Pred úvodom si poďme zrekapitulovať doterajší postup týchto dvoch celkov v play-off KHL.

Metallurg Magnitogorsk vstupoval do pla-off z 1.miesta Východnej konferencie s počtom bodov 108. V základnej fáze vyhrali celkovo 35 zápasov a 19 prehrali, pri skóre 166:113.

Osemfinále: Metallurg Magnitogorsk – Admiral Vladivostok 4:1
    V prvom kole play-off domáci narazili na nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy Vladivostok. V prvom zápase vyhrali bez väčších problémov 3:1 a v druhom 5:3. Po domácom dvojzápase tak Magnitka viedla v sérii 2:0. Avšak Admiral sa nevzdával a v prvom domácom zápase vyhral po bojovnom výkone 4:3pp, keď sa rozhodlo až pred koncom druhého dvadsaťminútového predĺženia. Štvrtý zápas bol dokonca ešte dlhší ako ten tretí. Magnitogorsk rozhodol o víťazstve 2:3 až v treťom predĺžení po 3 a pol hodinách hry. Séria sa teda za stavu 1:3 sťahovala do Magnitogorsku. Domáci postupový mečbol premenil a po víťazstve 4:3 po predĺžení a celkovo v sérii 4:1 sa tešili z postupu do štvrťfinále.

Štvrťfinále: Metallurg Magnitogorsk – HC Sibir Novosibirsk 4:0

V prvom zápase Magnitogorsk vybojoval proti Sibiru víťazstvo 3:2 po predĺžení a ujal sa vedenia 1:0. Druhý domáci zápas priniesol rovnaký výsledok, ale v riadnom hracom čase. Sibir chcel na domácom ľade vyrovnať sériu a do tretieho zápasu vstúpil rýchlym gólom. Metallurg ešte v prvej tretine vyrovnal a šťastným gólom v predĺžení vyhral nakoniec 1:2. Do štvrtého zápasu teda hráči Magnitogorsku nastupovali s troma mečbolmi a Novosibirsk s nožom na krku. Magnitka nič nenechala na náhodu a počas zápasu dlho viedla o dva góly. Sibir síce ešte stiahol na 2:3, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo a tak Magnitogorsk vyhral sériu pomerom 4:0 a postúpil do finále Východnej konferencie.

HC Salavat Julajev Ufa vstúpil do vyraďovacej časti zo 4.miesta Východnej konferencie so ziskom 94 bodov. Hostia v základnej časti celkovo dosiahli 31 víťazstiev a 23 prehier pri skóre 155:140.

Osemfinále: HC Torpedo Nižnij Novgorod – HC Salavat Julajev Ufa 3:4

Hostia nevstúpili do play-off najlepšie, keď v prvom domácom zápase série s Novgorodom prehrali 1:3. Druhý osemfinálový zápas bol dlho vyrovnaný, ale Torpedo sa nakoniec tešilo z tesného víťazstva 0:1 a Ufa odchádzala na ľad súpera za stavu série 0:2. Tretí zápas bol opäť o bojovnosti. Salavat rozhodol o svojom víťazstve 1:2 až v predĺžení a stav série znížil na 1:2. Vo štvrtom zápase Ufa zvíťazila 2:4 a tak dokázala odpovedať na dve domáce prehry. V piatom zápase Ufa porazila Novgorod 4:2 a na klzisko hostí cestovala s postupovým mečbolom. Torpedo nič nenechalo na náhodu a svojho súpera porazilo jasne 6:2. Rozhodovať tak mal až siedmy zápas. Ufa predviedla výborný výkon a po víťazstve 2:1 sa mohla tešiť z postupu do štvrťfinále, kde ju čakal Barys Astana.

Štvrťfinále: HC Barys Astana – HC Salavat Julajev Ufa 2:4

V ďalšom kole to už bolo o inom. Začínalo sa na ľade Astany a tá v prvom zápase série nestačila na Ufu a prehrala 2:3 po predĺžení. Druhý zápas už patri domácim a tí vyrovnali stav série víťazstvom 5:2. Ufa vyhrala rovnakým výsledkom tretí zápas na domácom ľade a viedla 2:1 v tejto sérii. Štvrtý zápas vyhrali hráči Ufy rovnako ako ten prvý a to 3:2 po predĺžení a Astana bol vo veľmi náročnej pozícii. Astana dokázala prvý postupový mečbol odvrátiť po víťazstve 2:1. Šiesty zápas už bol ale pre Barys posledným v tejto sezóne. Ufa sa naopak po víťazstve 3:2 tešila z postupu do konferenčného finále.

Najproduktívnejší hráči v oboch táboroch

Metallurg Magnitogorsk:

1. Sergej Mozjakin – 16 bodov (5 gólov+11 asistencií)
    2. Jan Kovář – 14 bodov (6 gólov + 8 asistencií)
    3. Danis Zaripov – 11 bodov (6 gólov + 5 asistencií)

HC Salavat Julajev Ufa:

1. Dmitry Makarov – 9 bodov (3 góly + 6 asistencií)
    2. Alexej Kajgorodov – 9 bodov (1 gól + 8 asistencií)
    3. Igor Mirnov – 8 bodov (7 gólov + 1 asistencia)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 9. Pare (Chabarov), 18. Potechin (Malenkich), 27. Mozjakin (Zaripov, Kovář) – 5. Chlystov (Slepyšev), 13. Hartikainen (Makarov)

Rozhodca: Gofman, Belov – Sivov, Šeljanin