Tampa Bay – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Minnesota 4:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:1 (kon.)
LA Kings – Arizona 3:4 (kon.)
Los Angeles Kings
3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Arizona Coyotes
cz Utorok 18.03.2014, 03:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Phoenixu dnešní vítězství moc pomohlo a posunulo Kojoty na osmé místo tabulky Západní konference. Naopak Kings utrpěli už třetí porážku v řadě a pokud se nechtějí o své místo v elitní osmičce klepat, už by měli začít zase vyhrávat.

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste spolu se mnou ponocovali až do těchto ranních hodin a u dalších hokejových onlajnů se někdy v budoucnu těším na počtenou! (06:28:09)

3. Keith Yandle (PHX) 1+1

Skončilo dramatické utkání, ve kterém byli nakonec šťastnější hokejisté Phoenixu, jež si tak připisují do tabulky veledůležité dva body po vítězství 3:4. Byl to zápas, který se musel nezaujatému divákovi opravdu líbit. Kojoti v něm rychle vedli 0:2, ovšem Kings dokázali ještě v první části snížit a ve druhé třetině zaslouženě otočit skóre na svou stranu. V závěrečné dvacetiminutovce se však podařilo to samé i Coyotes. Nejprve ranou od modré srovnal Yandle a v čase 56:55 domácí dorazil Jeff Halpern. V první chvíli se přitom zdálo, že si zázračný zákrok připsal gólman Jonathan Quick, ale po konzultaci rozhodčích s videem vyšlo najevo, že kotouč po Halpernově střele těsně přešel brankovou čáru.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:14, celkem – 39:27

60:00

59:59
    Ještě jednou Vojnov, ale Smith opět na místě. Je jasno!

59:48
    Doughty nabil Vojnovovi, jeho střelu vykopl pravým betonem Smith!

59:41
    Vyhozený puk minul prázdnou branku Kings o centimetry. Icing.

59:34
    Oddechový čas Kings.

59:34
    Domácí to zkouší bez brankáře. Zakázané uvolnění Kojotů.

58:55
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2. Doan uvolnil zpětnou přihrávkou Summerse, ten ale minul.

58:01
    Do konce zbývají dvě minuty, domácí se sbírají z nečekané rány.

56:55
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Vše je jinak! Sudí si vyžádali poradu s videem a usoudili, že puk již po střele JEFFA HALPERNA přešel brankovou čáru. To muselo být o milimetry! Asistence: Shane Doan a Kyle Chipchura.

56:55
    To je neuvěřitelné! Quick nejprve lapačkou vytěsnil na tyčku střelu Halperna, která již mířila do poloodkryté branky a proti Doanově dorážce už zdánlivě jen bezmocně ležel na ledě. Přesto puk, který mířil do branky, vyrazil hokejkou!

56:20
    Příznivci LA si přejí gól. Je otázkou, zda jim jejich miláčci toto přání splní.

55:47
    Michálek nahazoval od červené čáry, Quick vyrazil do rohu.

55:08
    Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny. Uvidíme, zda se některému z týmů podaří rozhodnout, nebo zda přijde na řadu prodloužení.

54:49
    Ke střele z levé strany se dostal hostující kapitán Doan, Quick si připisuje úspěšný zákrok. Poslední reklamní pauza.

54:15
    Zakázané uvolnění Phoenixu. Buly před Smithem.

53:31
    Vermette za brankou napadal brankáře Quicka, ten to zvládl a dokázal odehrát kotouč.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 18. Pearson (Stoll, Toffoli), 27. Martinez (Carter), 39. Gáborík (Kopitar, Vojnov) – 7. Klinkhammer (Vrbata, Hanzal), 8. Boedker (Ekman-Larsson, Yandle), 50. Yandle, 57. Halpern (Doan, Chipchura)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Mitchell, Regehr, Vojnov, Martinez, Greene – Williams, Kopitar, Gáborík – Carter, Richards, King – Toffoli, Stoll, Pearson – Nolan, Lewis, Clifford. Trenér: Darryl Sutter
    Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Stone, Summers – Korpikoski, Vermette, Boedker – Doan, Ribeiro, McMillan – Moss, Hanzal, Vrbata – Halpern, Chipchura, Klinkhammer. Trenér: Dave Tippett

Rozhodca: Watson, Sutherland – Murchison, Racicot

Diváci: 18118