DVTK Miškovec
1:7 (0:1,0:3,1:3)
HC MIKRON Nové Zámky
Pondelok 03.03.2014, 18:30MOL play-off

Dnes zaslúžene víťazstvo hostí, od brankára až po posledného hráča. Nové Zámky postupujú do finále MOL ligy. Ak podajú taký výkon, ako podali dnes, môžeme vidieť zaujímavé finálové zápasy. Ďakujem za pozornosť. (20:42:12)

60:00

58:57
    Hajos neudržal nervy na uzde a dostáva trest 2 minúty. Do konca tretiny budú hrať domáci 4 na ľade, ak nedostanú gól

57:25
    Miskolc sa dostáva do útoku, ale už len nahadzuje na zadný mantinel a odchádza striedať. Stretnutie ma jasného víťaza.

55:10
    HC Nové Zámky dali gól!
    100% úspešnosť presiloviek dnes zdobí hru Nových Zámkov, ktoré zvyšujú stav stretnutia na 1:7. Weissmann v presilovke nabil na modrú BARONOVI , ten sa nemýlil strelou do horného rohu zvyšuje stav.

54:09
    Knox si pôjde oddýchnuť na trestnú lavicu

51:56
    Hrdinom hostí je jednoznačne Chovan, ktorý dnes výrazným spôsobom podržal svoje mužstvo a tak dopomohol k tomuto víťazstvu, ktoré sa môže ešte do konca stretnutia zmeniť

51:14
    Momentálne sa na ľadovej ploche nič vážne nedeje, tento zápas sa už len dohráva

50:32
    Rozcanov strieľa, Chovan pozorný

49:50
    Miškolc dal gól!
    Stefanka sa tam dlho nezdržal, Miskolc strieľa prvý svoj gól v tomto zápase a znižuje aspoň symbolicky stav stretnutia na 1:6. Do akcie sa zapojili dnes tí lepší z domáceho mužstva, ktorých nie je veľa Knox nabil FAITHOVI a ten skóruje.

49:20
    Stefanka si pôjde posedieť na trestnú lavicu

48:50
    Tvrdé súboje, nepresné prihrávky, takto to vyzerá posledné minúty na ľade. O výsledku je rozhodnuté.

46:26
    HC Nové Zámky dali gól! Gól strelil RUZICKA. Asistencie Kowalczyk, Rodstavek.

46:12
    Durco skúšal z dialky strelu, Chovan si drží čisté konto

45:17
    Tretina sa bude už len dohrávať, Nové Zámky sú natoľko skúsené mužstvo, že zadarmo nedávajú puk hokejistom Miskolca, ktorý sú podľa môjho názoru ešte stále otrasení z druhej tretiny

41:18
    Tak toto je pre domácich ako zo zlého sna, namiesto gólu v sieti hostí, dostávajú 5 gól. Dubec prihral STEFANKOVI, ten už vedel čo s pukom.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:03.

Domáci si druhú tretinu tohto zápasu za klobúk nedajú, po tom čo inkasovali gól na 0:2, začali hrať otvorenú partiu s umne hrajúcimi Novými Zámkami, čo sa im stalo osudným...Za 30 sekúnd dostali 2 góly a tak do tretej tretiny vstúpia s veľmi ťažkou no nie nezdolateľnou úlohou. Uvidíme či sa im tento zvrat podarí.

40:00

38:30
    Domácim by pomohol kontaktný gól čo najskôr, aby sa vrátili späť do hry.

38:00
    Domáci sa snažia naďalej hrať ofenzívne, no tri góly a hlavne tie dva góly za sebou ich dostali do herného útlmu a krču.

26:18
    Domáci tím strieda brankára. Duscheka nahradí Gyenes.

36:18
    Následne ďalší gól z hokejky SISKU, ktorý zvyšuje po prihrávke Polcika stav zápasu na 0:4

36:04
    Prvé vylúčenie v zápase končí gólom. V prvých sekundách sa hostia dostali do pásma, prvá strela na bránu, končí v sieti. Domáci budú mať problém, ale v hokeji je možné všetko, musia sa pokúsiť o senzáciu.Strelcom gólu HRUDIK

34:00
    Vidíme obraz hry, aký sme videli v prvej tretine, domáci sa snažia hrať aktívne, agresívne, ale nemajú príležitosti nato, aby skórovali a ich pokusy končia na vynikajúco chytajúcom Chovanovi.

33:17
    Polcik v dobrej šanci, pri chuti je dnes tento hokejista Nových Zámkov

32:06
    Weissmann strieľa, Duschek pozorný.

31:00
    Hostia umne bránia a ak sa dostanú do útočnej tretiny, vedia ohroziť brankára veľmi nebezpečne.

30:19
    Znova platí, nedáš dostaneš, snaha domácich nakoniec končí gólom v ich sieti. Do dvojgólového vedenia sa dostávajú hostia. Weissmann posunul puk CALADIMU, ten potiahol puk do útočného pásma vystrelil a puk skončil za chrbátom Duscheka.

28:40
    Chovan znova pozorný, domácim nemožno uprieť snahu, len to zakončenie nie a nie padnúť do bránky.

27:27
    Polcik, strelec jediného gólu doposiaľ v tomto zápase, preveril Duscheka strelou z deviatich metrov.

26:00
    Obaja brankári, ako v každom jednom zápase doteraz boli oporami svojich mužstiev, ani teraz tomu nie je inak.

25:35
    Knox vysunul Faitha, ten razantnou strelou z 10 metrov napriahol, skvelým reflexným zákrokom sa zaskvel Chovan

24:20
    Domáci Boyle nebol na správnom mieste, Caladi si ho obhodil a strieľa veľmi nebezpečne, ale Duschek pozorný

22:25
    Hostia začali veľmi aktívne druhú tretinu, Frolik z pravej strany strieľa na bránu, netrafil však odkrytú bránu, vo včerajšom zápase s totožnej pozície skóroval, dnes však tak úspešný nebol

21:47
    Weissmann a jeho delovka z ôsmich metrov končí v lapačke Duscheka

20:35
    Ružička hneď v úvode druhej tretiny vyskúšal brankára domácich strelou z veľkej vzdialenosti

20:01

Prvá tretina nepriniesla veľmi zaujímavý hokej, očakávalo sa , že domáci budú hrať aktívne, agresívne, napadať a Nové Zámky budú vyrážať do protiútokov a to sa aj stalo. No napriek veľkej snahe domácich sa do vedenia po nenápadnej akcii dostali hostia, keď puk do siete šikovne doklepol Polcik. Stav po prvej tretine 0:1 však nič neznamená, v hokeji je možné všetko, na ťahu sú teraz domáci, aby čím skôr vyrovnali, poprípade sa pokúsili o zvrat zápasu vo svoj prospech

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:15 .

20:00

19:00
    Hrá sa posledná minúta prvej tretiny.

18:28
    Tlak domácich sa pred koncom tretiny ešte zvýšil...

17:15
    Filszár a po ňom aj Roczanov skúšajú šťastie v tomto zápase, no výkon hosťujúceho brankára Chovana je zatiaľ bezchybný

16:10
    Hráči Miskolcu po góle ešte pridali na aktivite, zatiaľ však bezhlavo útočia do dobre postavenej obrannej zóny Nových Zámkov

15:30
    Ďalšia strela domácich, Durcova strela zostala medzi betónmi Chovana

14:00
    Domáci znova v akcii, doposiaľ boli viac pri puku, mali viac z hry, ale do vedenia sa dostávajú hostia. Aj napriek tomu, teraz Faith prihral Knoxovi, ktorý je dnes veľmi aktívny, no jeho pokus v sieti nekončí.

13:05
    Nenápadná akcia hostí, vyšli z ulity a strieľajú prvý gól tohto zápasu. Strelu Suchardu, dorazil do brány POLCIK

12:25
    Ružička sa sprava dostal k strele, ktorá nebola dostatočne razantná a tak s ňou domáci brankár nemal veľké problémy.

11:45
    Wessmannovu aktivitu, zastavil čistým zákrokom Durco

11:30
    Popovics sa znova snažil dostať do zakončenia, ale z jeho aktivity nezapršalo, stav stále bezgólový

09:35
    Kames delovkou preveril brankára domácich.

08:20
    Popovics strelou z diaľky chcel prekvapiť Chovana, ale ten je pozorný.

06:40
    Brankár Zámkov, bol už prekonaný, ale puk nedokázali domáci hráči dopraviť do prázdnej bránky, kde už Chovan na druhýkrát nezaváhal

05:00
    Prvá pätminútovka zatiaľ priniesla hokej, ktorý sme očakávali, opatrný, defenzívny, nikto nechce urobiť chybu, môže to byť posledný zápas pre domácich, ak by ho nezvládli a nedotiahli do víťazného konca.

04:39
    Puk v hľadisku nikoho nezranil a tak si pekný suvenír zo zápasu odnesie malý chlapec, ktorý sa stal jeho novým majiteľom.

02:50
    Po dlhšom čase sa k strele na Duschekovu bránu dostali aj hostia z Nových Zámkov, ale, brankár domácich bol pozorný.

01:35
    Po strele Knoxa sa stav nemení

00:35
    Toth vyskúšal strelu z ľavého krídla, ale neúspešne

00:01

Miškolc JJSE: Gyenes(Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Dubek, Faith – Durco, Budai, Miskolczi, Fliszár, Roczanov – Hegyi, Láda, Hajós, Popovics, Rafaj – Ritó, Tóth

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Rodstavek, Stefanka, Frolik – Baron, Kames, Hurtaj, Dubec, Weissmann – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnák, Polcik – Král, Pavesic, Korytko, Ruzicka

Rozhodca: Halassy, Babic – Abonyi, Soós.

Nové Zámky odohrajú ďalšie v poradí štvrté semifinále, tentokrát naľade Miškolca. Po troch zápasoch tejto série je stav 1:2 pre hostí a keďže sa hrá na 3 víťazné zápasy, tak Zámky majú dnes postupový mečbal.
    V poslednom zápase zvíťazili HC 2:3 po predĺžení, keď sa dokázali ubrániť oslabenia a následne strelil v 63. Minúte "zlatý" gól Sucharda.
    Dnešný zápas bude určite vyrovnaný, ako vsetky ostatné a tak nás dozaista čaká vyrovnané stretnutie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Miro Prusak

Góly a asistencie: 50. FAITH (Knox) – 14. POLCIK (Sucharda, Uhnak), 31. CALADI (Weissmann, Sucharda), 37. HRUDIK (Kowalczyk, Rodstavek), 37. SISKA (Polcik, Caladi), 42. STEFANKA (Dubec), 47. RUZICKA (Kowalczyk, Rodstavek), 56. BARON (Weissmann)

DVTK Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Dubek, Faith – Durco, Budai, Miskolczi, Fliszár, Roczanov – Hegyi, Láda, Hajós, Popovics, Rafaj – Ritó, Tóth
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Rodstavek, Stefanka, Frolik – Baron, Kames, Hurtaj, Dubec, Weissmann – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnák, Polcik – Král, Pavesic, Korytko, Ruzicka

Rozhodca: Halassy, Babic – Abonyi, Soós