Buffalo – San Jose 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.)
Anaheim – St. Louis 1:0 (kon.) | Boston – Washington 2:4 (kon.) | NY Islanders – NJ Devils 1:6 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.) | Columbus – Florida 6:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:3 (kon.)
Dallas – Tampa Bay 2:4 (kon.) | LA Kings – Carolina 3:1 (kon.)
Anaheim Ducks
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
St. Louis Blues
cz Sobota 01.03.2014, 04:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (06:38:46)

Dnešní utkání sledovalo 17 369 diváků.

Dnešní utkání končí těsným vítězstvím Anaheimu, který poráží St. Louis 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ve 4. minutě Cogliano, který bude hlavní hvězdou večera. Utkání bylo ovšem velmi zajímavé, když se hrál tvrdý a rychlý hokej. Hokejisté St. Louis měli možná trochu smůly, jelikož se jim podařilo párkrát nastřelit tyč či břevno. Zatímco se tedy Anaheim vrátil po olympijské přestávce do NHL vítězně, tak St. Louis si připisuje druhou porážku, když obě utkání prohrálo výsledkem 0:1.

Střely na branku: 19 – 18.

60:00

59:52
    Bluesmanům se nedaří dostat do útočného pásma. Kačeři to dnes už nejspíše ubrání.

59:42
    Až nyní se ke kotouči dostali hosté, Elliot opět míří na střídačku.

59:30
    Winnik dokázal vybojovat kotouč v útočném pásmu a drží ho u mantinelu.

59:10
    Elliot se vrací do branky.

59:10
    Hosté se dopustili při zakládání útoku postavení mimo hru.

58:52
    Elliot míří na střídačku! St. Louis to zkouší v šesti!

58:23
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, ale zatím neúspěšně.

57:25
    Od modré čáry branku přestřelil Colaiacovo.

57:02
    Čas na vyrovnání se Bluesmanům velmi rychle krátí. Kačeři se už soustředí pouze na bránění svého těsného vedení.

56:23
    Tarasenko hraje dnes velmi dobré utkání. Tentokrát se dostal ke střele z levého kruhu, ale ta byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

55:02
    Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Winnik, ale jeho střela byla sražena do rohu kluziště.

54:46
    Anaheim velmi dobře brání, když už se někdo z hostujícího týmu dostane do šance, tak úspěšně zasáhne Hiller, který si nyní připsal další úspěšný zákrok.

53:52
    Hostům se zatím nedaří vytvořit silný tlak, který by vedl k vyrovnání. Ovšem jejich zvýšená útočná aktivita je citelná.

52:36
    Penner našel z levé strany na pravého kruhu postaveného Perryho, který střelou z první prověřil pozornost Elliota.

51:40
    Lovejoy poslal ve středním pásmu tvrdě na mantinel Steena a ve středním pásmu vznikla menší strkanice. Vylučovat se nebude.

51:30
    Anaheim je dnes v obranné fázi bezchybný a drží čisté konto.

50:42
    Od modré čáry střílel Colaiacovo, ale jeho rána se až k brance nedostala.

49:28
    Střelou přes obránce se pokoušel prosadit Steen, ale jeho rána trefila jen Hillera, který kotouč udržel na svém těle a hru přerušil.

48:56
    Bude se vylučovat na obou stranách. Za krosček je vyloučen na 2 minuty Fistric a za zdržování hry Lapierre. Bude se hrát ve čtyřech.

Bluesmani se ještě nedokázali po olympijské přestávce střelecky prosadit. V minulém utkání prohráli 0:1.

48:02
    St. Louis výrazně přidává na útočné aktivitě a snaží se vyrovnat.

47:36
    Nebezpečná střela Poláka od modré čáry skončila těsně vedle branky.

46:52
    Z levého kruhu to zkusil Tarasenko, ale Hiller dokázal zasáhnout koncem hole.

46:10
    Oshie se dostal v útočném pásmu ke kotouči a snažil se dostal do zakončení, ale obrana domácího celku ho vytlačila do rohu, kde mu kotouč sebrala.

44:59
    Od modré čáry vystřelil Sbisa a kotouč skončil v lapačce připraveného Elliota.

44:37

43:58
    Roy to neudělal v útočném pásmu dobře, když špatnou rozehrávkou daroval kotouč soupeři a ten se osvobozuje.

43:30
    Bluesmanům se nedaří dostat do útočného pásma, natož se v něm usadit.

43:02
    Kačeři se osvobozují. Kotouč je za brankou Elliota.

42:37
    St. Louis bude hrát přesilovou hru. Za krosček je vyloučen na 2 minuty Fistric.

42:13
    Mezi kruhy se ke střele dostal Tarasenko, který ovšem nezamířil přesně, když poslal kotouč těsně nad břevno.

41:29
    Útočná akce Anaheimu je ukončena kvůli postavení mimo hru.

41:09
    Roy dokázal zavést kotouč do útočného pásma, ale tam o něj za brankou přišel.

40:15
    Třetí třetina byla zahájena. Podaří se Bluesmanům vyrovnat, nebo Kačeři navýší své vedení?

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli a tak nadále vedou Kačeři nad St. Louis 1:0. Hosté byli v závěru druhé třetiny velmi aktivní, ale prosadit se nedokázali, když měli hodně smůly. Před třetí třetinou je však všechno otevřené. Třetí dějství začne přibližně v 5:54.

Střely na branku: 15 – 14.

40:00

39:03
    Bluesmani byli velmi blízko vyrovnání. Mezi kruhy se dokázal dostat k odraženému kotouči Reaves, jenž z otočky vystřelil a nasměroval kotouč do levé tyče, od které se kotouč odrazil do tyče pravé a následně opustil brankoviště. Velká škoda pro St. Louis.

38:17
    Další velmi dobrý zákrok Elliota, který vychytal ve velmi dobré příležitost Bonina.

37:52
    Z levého kruhu se do kotouče opřel Beleskey, ale Elliot dokázal tuto střelu po ledě zastavit.

37:00
    Do zakončení se dokázal dostat Berglund, který přes obránce poslal kotouč těsně nad břevno.

36:24
    Na druhé straně se dostal do velmi zajímavé šance Getzlaf, který před brankovištěm tečoval přízemní střelu Perryho a Elliot dokázal s velkým štěstím kotouč vyrazit.

35:41
    Na modré čáře si udělal prostor pro střelu Shattenkirk, ale poté tvrdým příklepem poslal kus černé gumy vedle pravé tyče.

34:48
    Hiller dnes zatím v brance Anaheimu odolává.

34:10
    Následuje komerční přestávka.

34:10
    Perry vystřelil přes obránce, ale trefil pouze dobře postaveného Elliota.

33:07

32:53
    Hostům se nepodařilo zavést kotouč do útočného pásma, když se dopustili postavení mimo hru.

32:32
    Z pravého kruhu se dostal ke střele Tarasenko, ale Hiller dokázal zasáhnout a kotouč udržet na své hrudi.

32:00
    Před brankou zůstal úplně volný Oshie, který ale nedokázal přesně zakončit a poslal kotouč vedle pravé tyče.

31:45
    Hosté nadále operují v útočném pásmu, kde mají silný tlak.

31:20
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Steen. Hosté se však udrželi v útočném pásmu.

31:07
    Komerční přestávka.

31:07
    Po přerušení hry se u mantinelu strhla menší potyčka. Nakonec je za vražení na hrazení vyloučen na 2 minuty Beleskey a St. Louis si zahraje přesilovou hru.

30:41

30:23
    Bluesmani v oslabení velmi dobře brání a dělají to Kačerům velmi těžké.

29:45
    Hosté se následně osvobozují.

29:21
    Perry se dokázal dostat od levého mantinelu na střed, ale při zakončení mu kotouč odskočil a přišel o něj.

28:41
    Anaheim bude hrát přesilovou hru. Za podražení míří na trestnou lavici na 2 minuty Shattenkirk.

27:22
    Do mezikruží obdržel přihrávku Koivu, ale ten chvíli váhal se střelou a nakonec byl jeho pokus zablokován a k brance se nedostal.

27:07
    Kotouč se dostal do ochranné sítě a hra je přerušena. Následovat bude komerční přestávka.

26:41
    V útočném pásmu si dokázal Steen udělat dostatek prostoru ke střele, kterou dokázal Hiller úspěšně zneškodnit, když si proti pokusu z pravého kruhu velmi dobře vyjel.

25:32
    Hokejisté Anaheimu se pokouší navýšit své vedení, ale chvílemi mají problém přejít přes střední pásmo, kde hosté velmi dobře brání.

24:15
    Na útočný výlet se vydal Fistric, který si najel na levý kruhu a obdržel přesnou přihrávku. Jeho následnou střelu ale dokázal Elliot bez problémů vyrazit.

23:48
    Z levého kruhu zkusil vystřelit Koivu, ale obrana hostí dokázala tento pokus zablokovat.

22:45
    St. Louis vstoupilo do druhé třetiny aktivněji.

21:30
    Pääjärvimu se podařilo obtočit okolo branky a vystřelit, ale Hiller dokázal kotouč letící po ledě vyrazit.

20:20
    Z levého kruhu vystřelil Oshie, ale branku těsně přestřelil.

20:01

Po první třetině vede domácí Anaheim nad St. Louis 1:0. O zatím jedinou branku utkání se postaral ve 4. minutě Cogliano, který ujel hostující obraně a dokázal prostřelit i Elliota. Utkání je ale vyrovnané, takže se můžeme těšit na další dvě třetiny, které budou zcela jistě zajímavé. Druhá třetina začne přibližně v 5:02.

Střely na branku: 4 – 6.

20:00

19:28
    Před koncem první třetiny mohlo být vyrovnáno. Z levého kruhu vystřelil velmi dobře zápěstím Schwartz a nasměroval kotouč do břevna.

18:41
    Nepřesnost na straně Anaheimu znamená zakázané uvolnění.

18:10
    Roy se snažil obtočit okolo branky a zasunout kotouč k pravé tyči, ale za brankou upadl a kotouč mu utekl.

17:31

17:15
    Kotouč skončil opět u Hillera, který se zapojuje do založení útoku svého týmu.

16:47
    Domácím se zatím v přesilové hře nedaří podle představ, když ještě Elliot nemusel zasahovat.

16:16
    Ovšem Maroon o kotouč zbytečně přišel a ten se dostal následně až k brance Hillera.

15:58
    Kačeři se ale dokázali velmi rychle vrátit do útočného pásma.

15:40
    Hosté se ale okamžitě osvobozují.

15:31
    Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Reaves a Anaheim bude hrát přesilovou hru.

14:45
    Z modré čáry vystřelil Shattenkirk, ale jeden z bránicích hráčů dokázal střelu zablokovat.

14:28
    Nepřesné založení útoku hostí končí zakázaným uvolněním.

13:02
    Winnik výbornou tečí nadělal Elliotovi problémy, ale brankář hostí si s nimi dokázal poradit.

12:46
    Předchozí tvrzení už neplatí, když se do hry musel zapojit Hiller.

12:15
    Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje Kačerům, kteří se drží v útočném pásmu.

11:47
    Následně se zbytečně nechal vyloučit Berglung, který dostává 2 minuty za hrubost.

11:47
    V oslabení se dostal ke střele Cogliano, kterému se však kotouč postavil a ten nakonec skončil v ochranné síti.

11:40
    St. Louis bude tedy hrát přesilovou hru.

11:40

11:40
    U branky Hillera se dostal do křížku Perry a Backes a oba si nyní posedí 5 minut na trestné lavici +Perry dostává ještě 2 minuty za hrubost.

11:25
    Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Shattenkirk, ale jeho pokus proletěl těsně vedle levé tyče.

10:20
    Hosté se začali více dostávat do hry, ale domácí se vcelku úspěšně brání.

9:19
    Od modré čáry se do kotouče opřel Bouwmeester, který ovšem nedokázal přesně zamířit.

8:42
    Do velmi dobré příležitosti se dostal Steen, ale jeho pokus z levého kruhu dokázal Hiller vyrazit.

8:12
    Bluesmani se snaží vyrovnat a tlačí se do útočného pásma.

7:04
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

6:35
    Kačeři aktivně napadají rozehrávku svého soupeře a tomu se vůbec nedaří, zatím jsou domácí lepším týmem.

6:01
    Anaheim se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

5:19
    Na druhé straně se dostal do zakončení s velké blízkosti Lapierre, ale Hiller úspěšně zasáhl ramenem.

4:43
    Hostující obrana znovu zaspala a na Elliota se řítil Perry, který vystřelil z mezikruží a trefil pravou tyč!

3:39
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Anaheim se dostává do vedení! Koivu vyslal do samostatného úniku ANDREWA COGLIANA, který dokázal po kličce do bekhendu poslat kotouč mezi betony Elliota. Asistence: Saku Koivu, Cam Fowler.

3:12
    Odražený kotouč od zadního mantinelu se dostal Elliotovi do brankoviště, kde ho brankář St. Louis přikryl.

2:56
    Druhá lajna hostí si však nedokázala poradit a o kotouč přišla.

2:00
    Selanne nedokázal dostat z rohu kluziště kotouč před branku, St. Louis může rozjet útok.

1:32
    Ke kotouči se už dostali také domácí, kteří momentálně operují v útočném pásmu.

0:25
    Hosté začali aktivně a dostali se do útočného pásma. Tam od modré čáry střílel Pietrangelo, ale branku netrefil.

00:01

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Lovejoy, Fistric, Sbisa – Perry, Getzlaf, Penner – Selanne, Perreault, Maroon – Cogliano, Koivu, Winnik – Beleskey, Bonino, T. Jackman

St. Louis Blues: Elliot (Tyni) – Bouwmeester, Pietrangelo, B. Jackman, Shattenkirk, Polák, Colaiacovo – Oshie, Backes, Berglund – Pääjärvi, Steen, Schwartz – Tarasenko, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Jaškin

Rozhodčí: Leggo, Peel – Grandt, Gibbs.

Bluesmani jsou na tom podobně jako Anaheim, když hrají velmi dobrý hokej a patří jim druhé místo v celé NHL a druhé místo v Západní konferenci. Po olympijské pauze se St. Louis vrátilo do dění NHL porážkou 0:1 ve Vancouveru, takže by dnes chtělo rádo vyhrát a přiblížit se svému soupeři, na kterého ztrácí tři body.

Kačeři z Anaheim zažívají velmi dobrou sezónu, když jsou momentálně nejlepším týmem celé NHL a tudíž jim v Západní konferenci patří pochopitelně první příčka. Po olympijské přestávce to je pro Anaheim první utkání, tak uvidíme, v jaké formě se hokejisté z kalifornského města představí.

Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL, která se po olympijské přestávce velmi rychle rozjíždí. Dnes nás v noci čekají čtyři zápasy, takže se máme na co těšit. Nás bude zajímat utkání Anaheim Ducks – St. Louis Blues, které bude velmi zajímavé, když se proti sobě postaví první a druhý tým Západní konference.

Úvodní vhazování je naplánováno na 4:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.