Praia – Olhanense 4:0 (kon.) | Lisabon – Braga 2:1 (kon.)
2:1 (0:1)
Sporting Braga
cz Sobota 01.03.2014, 21:15 • Estádio José Alvalade, Lisabon • Primeira Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (23:13:39)

Je dobojováno, domácí slaví veledůležité vítězství, které se však nerodilo vůbec snadno. Hosté hráli dnes velmi dobře a byli Sportingu více, než vyrovnaným soupeřem! Však také vyhráli první půli, ovšem v té druhé v rozmezí 70. a 74. minuty dvakrát inkasovali a zápas nakonec o jeden jediný gól ztratili.

90+4
    Probíhá poslední minuta nastaveného času, sledujeme poslední vteřiny dnešního zápasu.

90+3
    Žlutou kartu dostává Rui Patricio (Sporting Lisabon), rozhodčímu se nelíbí jeho otálení s rozehrávkou.

90+2
    Jenže to by hosté nemohli faulovat na půli soupeře.

90+1
    Čtyři minuty nastaví sudí Dias nad rámec základní hrací doby, šance Bragy na vyrovnání tak stále žijí.

90
    Jenže nic z toho nevytěžili a míč získávají hosté, to vše v devadesáté minutě.

89
    Mauro fauluje pronikajícího Magrãa na vlastní půli, to se domácím náramně hodí.

88
    Statistika držení míče: 53% : 47%.

88
    Žlutou kartu dostává Aderlan Santos (SC Braga) za faul na bránícího Mauricia.

87
    Nakonec je ze všeho pouze odkop od branky Sportingu.

86
    Hosté se drží před pokutovým územím Sportingu, lavička domácího týmu doslova trne.

85
    Domácí se osvobozují, ale ještě se musí mít na pozoru, hosté budou chtít vyrovnat.

84
    Pátý rohový kop rozehrají hosté z levé strany.

83
    Rohový kop Bragy, nebezpečí pro branku Sportingu!

81
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Carlos Mané, přichází Vítor.

80
    Je před námi poslední desetiminutovka, domácí hájí jednobrankový náskok.

78
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Pardo, přichází Moreno.

78
    Žlutou kartu dostává Magrão (Sporting Lisabon), který zezadu fauluje Alana.

77
    Pohyb na střídačce Bragy, hosté připravují poslední střídání.

76
    No vida, tak domácím stačily pouze čtyři minuty na obrat ve skóre, hosté to budou mít v samém závěru zápasu hodně těžké.

74
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Domácí otáčí skóre, Alžířan ISLAM SLIMANI pálí z hranice pokutového území a míč ztečoval do branky, těsně před Eduardem, bránící Santos.

73
    Je pískán faul na gólmana Eduarda.

72
    Volný kop pro Sporting, z pravé strany, ve vzdálenosti 32 metrů od branky Bragy.

70
    Pokutový kop bezpečně proměnil Brazilec JEFFERSON, který tak vyrovnává na 1:1.

69
    Pokutový kop vybojoval Carlos Mané, uvidíme, kdo se k jeho exekuci postaví.

68
    Hostující Sasso dostává za faul zezadu žlutou kartu, jasná penalta, domácí mohou vyrovnat.

68
    Byla nařízena penalta.

65
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Tomás Dabó, přichází Sasso.

64
    A série střídání pokračuje, na trávník se chystá další z hráčů Bragy.

64
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází André Carrillo, přichází Diego Capel.

63
    Ale domácí obrana dokázala celou situaci zvládnout.

62
    Braga bude mít k dispozici volný kop z levé strany, v blízkosti pokutového území soupeře.

61
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rúben Micael, přichází Luiz Carlos.

60
    Lavička hostů připravuje střídání.

59
    Slimani drží míč u pokutového území soupeře, ale obrana Bragy ho nepouští do zakončení.

58
    Hosté se dožadují rohového kopu, ale sudí Dias je jiného názoru.

57
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází André Martins, přichází Héldon.

56
    Centr z levé strany končí pouze v náruči gólmana Eduarda.

55
    Ve druhém poločase zatím jasně aktivnější domácí fotbalisté, překonat obranu soupeře se jim ale stále nedaří.

54
    Martins se dostal ke střele, ale poslal míč pouze nad branku, odkop od branky Bragy.

53
    Sporting má k dispozici již osmý rohový kop.

53
    Žlutou kartu dostává Thomas Dabó (SC Braga).

50
    Sporting rozehrává z levé strany, ale ani domácí se neprosazují.

49
    Také hosté se budou muset bránit při rohovém kopu.

48
    Domácí odvrací, ale hosté zůstávají u míče.

48
    Rohový kop Bragy z pravé strany.

47
    Žlutou kartu dostává William Carvalho (Sporting Lisabon), který fauluje ve středu hřiště, nenápadné přišlápnutí zezadu, jasná karta.

46

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, druhý poločas začne za malý okamžik.

V prvním poločase dokázali skórovat pouze hosté, byť to bylo zásluhou vlastního gólu domácího gólmana, který si srazil do sítě míč po střele Silvy z levé strany. Domácím vyšel úvod zápasu, postupem času se ale do hry dostávali více hosté, kteří nakonec do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem.

45+1

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta první půle.

44
    Ale Sportingu se v závěru půle daří přečíslit soupeře a nyní se domácí pokouší o další centr do vápna soupeře, ale i ten je nepřesný a hosté v pohodě odvrací.

43
    Nepřesný centr domácích z pravé strany.

41
    Slimani se diví, ale není nad čím se podivovat, byl v jasném ofsajdu.

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka první půle, v níž se budou domácí snažit o vyrovnání.

39
    Hosté zůstávají aktivní a zatím hrají hodně sympatický fotbal.

38
    Nešťastný moment pro domácí tým, Sporting se z inkasované branky musí "oklepat", na zvrat v zápase je stále hodně času.

36
    Braga právě vstřelila branku!
    A přišlo to, co přijít muselo, hosté se ujímají vedení, Rafa Silva se dostal na levé straně, uvnitř vápna soupeře, k odraženému míči a pálí, míč se odráží od levé tyče do nohy RUIE PATRICIA, který si dává nešťastný vlastní gól!

35
    Ve hře Sportingu je zatím spousta nepřesností.

34
    Domácí se ubránili, ale hosté nyní jsou aktivnější, to se rozhodně nečekalo.

33
    Další volný kop hostů, tentokrát o jedenáct metrů blíže k bráně soupeře, také z levé strany.

32
    Marcos Rojo se snaží hlavičkovat ve vápně, ale netrefil míč.

31
    Volný kop Bragy ze vzdálenosti 38 metrů.

30
    Je za námi první půl hodina hry, stav stále nerozhodný, to je výsledek, který svědčí hostům.

29
    Hosté vyrovnali hru, domácí se těžko prosazují přes zahuštěný střed hřiště.

27
    Ten váhá s rozehrávkou a publikum rozezleně píská.

26
    Nepřesný pas domácího Carrilla, míč má ve své moci Eduardo.

25
    Ale je pískán útočný faul a akce tak končí neúspěchem.

24
    Standaradních situací přibývá, nyní rozehrávají hosté další rohový kop.

22
    Domácí rozehráli z pravé strany, nakonec se míč dostává do sítě, ale Mané již nemusel zakončovat, ještě předtím bylo pískáno.

22
    Rohový kop pro Sporting.

20
    Eduardo vykopává od své branky.

19
    Aderllan Santos padá po souboji s domácím hráčem a rozhodčí píská útočný faul.

18
    Povedený centr letí do vápna Sportingu z levé strany, Pardo zkouší hlavičkovat, ale těsně na míč nedosáhl, hrají domácí.

17
    Bojuje se ve středu hřiště.

16
    Pardo se snažil dostat ke střele, ale domácí obrana odkopává do bezpečí.

15
    První rohový kop rozehrají hosté, a to z pravé strany.

14
    Carlos Mané pálí z pravé strany, ale při střele padá a míč míří vedle branky.

12
    Další míč směřuje do vápna Bragy z levé strany, tentokrát se hosté osvobozují.

10
    W. Carvalho promáchl před brankou Bragy, škoda, to byla dobrá pozice ke skórování!

8
    Domácí postupují po levém křídle, ale Carrillo vybojoval "pouze" roh.

7
    Vše končí nepřesnou střelou Rusesca z levé strany.

6
    Hosté v pohodě odvrací a sami mohou zaútočit.

5
    První rohový kop mají k dispozici domácí, rozehrají z pravé strany.

4
    Centr domácích z levé strany dokázal gólman Eduardo vyboxovat mimo.

4
    Dvakrát nyní domácí zahrozili, pokaždé stálo na straně Bragy štěstí.

3
    Odpískána ruka hostujícího Maura, domácí mají míč.

1

Sporting Lisabon: Patrício – Cedric, Maurício, Rojo, Jefferson – Martins, W. Carvalho, Magrão – Carrillo, Slimani, Mané
    Náhradníci: Vítor, Capel, Dier, Héldon, Boeck, Eduardo, Mallmann

SC Braga: Eduardo – Dabó, Santos, Coelho, Baiano – Rafa, Mauro, R. Silva – Alan, Rusescu, Pardo
    Náhradníci: Sasso, Kadu, Carlos, Moreno, Cristiano, Vukčević, Erivaldo

Rozhodčí: Dias – Tavares, Silva.

Vítejte u onlajn přenosu utkání jedenadvacátého kola portugalské Primeira Ligy, v němž domácí Sporting Lisabon přivítá SC Bragu.
    Utkání se odehraje na Estádio José Alvalade v Lisabonu a provede jím jako hlavní rozhodčí Artur Manuel Ribeiro Soares Dias, na čarách s asistenty Rui Licinio Barbosa Tavaresem a oão Manuel Costa Silvou.

V utkání dvou čelních týmů portugalské ligy budou favoritem domácí fotbalisté, kteří jsou aktuálně na druhém místě ligové tabulky, když po dvaceti kolech mají na svém kontě čtyřiačtyřicet bodů. Na vedoucí Benficu ztrácí Sporting pět bodů.

Braga se dál v lize trápí a pomalu, ale jistě, opouští čelní pozice, když aktuálně klesla "až" na sedmé místo, navíc jsou Arsenalitas stále bez trenéra, když se klub rozhodl po posledním ligovém kole ukončit spolupráci s koučem Jesualdem Ferreirou. Společně s ním skončili v klubu i asistenti Nuno Almeida, Rui Almeida a Sérgio Vieira. V jaké "světle" se dnes Braga představí na "horké" půdě v Lisabonu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.