Utrecht – Zwolle 1:2 (kon.) | Amsterdam – Groningen 2:1 (kon.)
2:1 (1:1)
FC Groningen
cz Štvrtok 06.02.2014, 20:45Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký čtvrteční večer všem příznivcům nizozemského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 22. kola Eredivisie mezi Ajaxem Amsterdam a FC Groningen. Čeká nás souboj vedoucího celku soutěže s osmým. Oba týmy dělí v tabulce šestnáct bodů a o favoritovi je tak naprosto jasno.

Ve prospěch Ajaxu hovoří také aktuální forma v nejvyšší nizozemské soutěži. V posledním kole sice Ajax pouze remízoval na hřišti Utrechtu 1:1, před tím ale osm zápasů v řadě vyhrál a na vítěznou vlnu se bude chtít vrátit už dnes. Naopak Groningenu se v posledních kolech nedaří. Z posledních pěti zápasů uhrál jen čtyři body za výhru nad NEC a remízu s Waalwijkem. V posledním ligovém zápase prohrál na hřišti AZ Alkmaar 0:2.

Ajax Amsterdam: Vermeer – van Rhijn, Veltman, Moisander, Riedewald – Klaassen, Blind, Serero – Schöne, de Jong, Bojan
    Náhradníci: van der Hart – Poulsen, van der Hoorn, Fischer, Duarte, Sigþórsson, Denswil

FC Groningen: Bizot – Burnet, Eric Botteghin, Kappelhof, Wijnaldum – Chery, Kieftenbeld, van Nieff – Kostić, de Leeuw, Kirm
    Náhradníci: van der Lei – Adorján, Lindgren, Hiariej, Magnasco, Zivkovic, Zeefuik

Rozhodčí: Gözübüyük – Steegstra, Jansen.

1

2
    Domácí se samozřejmě hned od úvodního výkopu tlačí do ofenzivy.

3
    Ze značné dálky se pokoušel střílet domácí van Rhijn, jeho pokus byl hned v zárodku zblokovaný.

4
    Po faulu na Moisandera budou rozehrávat domácí fotbalisté.

5
    Po rychle rozehrané standardce se míč dostal do vápna až k de Jongovi, jeho rána ale mířila nad.

6
    Také hosté zkusili rozehrát přímý kop nakrátko a rychle. Jejich zajímavý signál ale zakončením neskončil a míč doputoval až k Vermeerovi.

8
    Domácí jsou v úvodu zápasu hodně u balonu a tlačí se do zakončení. Po dlouhém pasu do vápna musel zasahovat Bizot.

10
    Hráči Ajaxu jsou velmi aktivní, jenže až do zakončení se jim zatím nedaří dostat.

12
    Hosté se snaží hrát velmi obezřetně. Když získají balon, tak v poklidu kombinují na vlastní polovině a nikam nepospíchají.

13
    Do obrovské šance se dostával nyní Bojan, na poslední chvíli mu ale pod nohy skočil Burnet a míč odvrátil mimo.

15
    Po levé straně prchal s míčem na kopačce Bojan, nakonec ale vybojoval rohový kop.

16
    Po rohovém kopu se domácí do šance nedostali a u míče jsou hráči Groningenu.

18
    Hraje se v okolí půlící čáry, domácím se nedaří vytvořit si trvalejší tlak.

19
    Z levé strany centroval do vápna Ajaxu hostující bek Wijnaldum, pas do vápna ale nebezpečný nebyl.

20
    Rodící se rychlý protiútok domácího celku zastavil faulem Kappelhof a dostává žlutou kartu.

21
    Domácím se nadále nedaří dostat se až do zakončení. Hraje se stále v okolí půlící čáry.

22
    Na polovině hřiště byl ostře faulovaný Blind a hostující Burnet může být rád, že nedostal žlutou kartu.

23
    Hráčům Ajaxu se nedaří. Prakticky hned na polovině hřiště vždy přijdou o balon a nemohou se dostat k vápnu.

25
    Hosté jsou v posledních minutách dokonce o něco aktivnější a z ochozů se začíná ozývat nesmělý pískot.

27
    Penalta pro Ajax!

27
    Bojan teatrálně padl ve vápně a rozhodčí píská hodně přísný pokutový kop.

28
    Ajax právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LASSE SCHÖNE, který ve velké pohodě střelou k tyči proměňuje pokutový kop – 1:0!

30
    Domácí fotbalisté rázem ožili a nyní se ženou do dalších útočných akcí.

31
    Na míč za obranu si nabíhal Blind, k zakončení se ale nedostal.

32
    Teď to pro změnu zkoušel Klaassen, jenže přes dva obránce se k míči nedostal.

33
    Za faul na vlastní polovině dostal žlutou kartu de Leeuw.

34
    Po nakrátko rozehraném přímém kopu vypálil tvrdě Schöne, gólman Bizot vyrazil míč jen před sebe a hlavou dorážející Klaassen otřel míč o břevno!

35
    Další obrovskou šanci měl nyní Bojan, jenže jeho zakončení na brankové čáře odvrátil jeden z obránců.

36
    Po faulu na Bojana je tu další velmi zajímavá standardka pro domácí tým.

37
    Po následném přímém kopu skončil míč na břevně hostující brány!

39
    Hra se nyní již opět trochu uklidnila a ač mají míč domácí, hraje se znovu více ve středu pole.

40
    Na trávníku se ocitl znovu Bojan, tentokrát se ale faul nepískal.

41
    K velkému sólu se sice nadechoval de Jong, jenže na polovině soupeře o míč přišel.

41
    Groningen právě vstřelil branku!
    Hosté z ničeho nic srovnávají, když se parádní ranou zpoza vápna s pomocí tyče prosadil FILIP KOSTIĆ!

42
    Stav je tedy nyní nerozhodný a domácí budou muset znovu zabrat.

44
    Hosté jsou po vyrovnání opět hodně aktivní a drží balon. Domácí jsou naopak zaskočeni průběžným stavem.

45
    První poločas se dohrává. Pravděpodobně se díky plynulé hře nebude nic nastavovat.

45

První poločas zápasu mezi Ajaxem a Groningenem skončil remízou 1:1. Domácí se dostali do vedení díky brance Schöneho z pokutového kopu, jenže hosté dokázali v závěru poločasu vyrovnat po parádní střele Filipa Kostiće.

46

47
    Žlutou kartu za faul na polovině hřiště dostal Wijnaldum.

48
    Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a ženou se do útoku.

50
    Hráči Ajaxu stejně jako v prvním poločase hodně drží balon, zatím ale spíše jen na vlastní polovině.

51
    Na útočný výlet se vydal stoper Veltman, jenže jeho přihrávka na pravou stranu byla nepřesná a domácí o míč přišli.

53
    Domácí mají držení balonu více než 70%, jenže hostující gólman Bizot ve druhém poločase vůbec nemusel zasahovat.

54
    Nyní měli ale velkou šanci hosté. Přímý kop z pravé strany kopal Chery a jeho parádní rána levačkou skončila na břevně!

56
    U míče jsou znovu domácí fotbalisté, jejich útočné akce jsou ale nadále celkem lopotné a k ničemu nevedou.

57
    Také hosté se snaží po získání balonu chvilku útočit, zatím ani jim se to ale nedaří.

58
    Na pravé straně byl u míče Kostić, jeho pas do pokutového území ale zblokovala obrana k brankáři Vermeerovi.

60
    Máme za sebou prakticky hodinu zápasu a stav je stále nerozhodný 1:1. Sledujeme jen hodně průměrné utkání.

61
    Chery vyslal do gólové šance Kostiće, kterého ale včasným vyběhnutím vychytal gólman Vermeer.

62
    Na polovině hřiště byl faulovaný Bojan a u balonu budou domácí fotbalisté.

63
    Domácí trenér Frank de Boer není s hrou svých svěřenců spokojený a hlasitě se je snaží instruovat, jak mají útočit.

64
    U míče jsou znovu hráči Ajaxu, jenže dostat se až do zakončení je pro ně velmi složité.

65
    Do vápna soupeře vlétl domácí Blind, skvěle mu ale pod nohy skočil Bizot.

66
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází de Jong, přichází Sigþórsson.
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Riedewald, přichází Poulsen.

67
    Bojan Krkić poslal míč do vápna na Klaassena, ten se ale k zakončení přes pozornou obranu nedostal.

67
    Na druhé straně byl v palebné pozici van Nieff, míč ale netrefil úplně ideálně a poslal ho těsně mimo. Gólman Vermeer se jen ohlédl.

68
    Vedení na stranu domácích mohl nyní vrátit Sigþórsson, jenže z deseti metrů napálil v pádu míč pouze do tyče!

69
    Po faulu na Kostiće je tady přímý kop pro hostující tým. Je to zajímavá pozice na přímou střelu.

70
    Přímý kop rozehrál Chery, jenže jeho ránu zblokovala zeď přímo do náruče gólmana Ajaxu.

71
    V posledních minutách se hraje od vápna k vápnu a začínáme sledovat zajímavý fotbal.

71
    Rohový kop domácích zahrával Schöne, hosté ale míč dokázali odvrátit mimo vápno.

72
    Do vápna soupeře vnikal Klaassen, jeho přízemní rána ale byla slabá a obrana ji v pohodě zastavila.

73
    Po faulu van Rhijna je tu další standardka pro hostující tým.

74
    Domácí naposledy vystřídali. Na trávník přišel Duarte.

75
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází de Leeuw, přichází Zivkovic.

76
    Z velké dálky vypálil Bojan, jeho nepříjemnou skákavou ránu ale dokázal pokrýt Bizot.

77
    Nyní jsou u míče hosté, kteří se nikam ale neženou.

78
    Na levé straně byl u míče Kirm, jenže mu byl odmávaný ofsajd.

78
    Po rohovém kopu domácích se pokoušel hlavičkovat Poulsen, hosté ale dokázali míč odvrátit mimo pokutové území.

79
    Začíná se blížit konec zápasu. Domácí se snaží tlačit do útoku, hosté se ale zatím v pohodě brání.

80
    Neskutečné. Popáté v zápase zaduněla brankové konstrukce. Rána střídajícího Zivkovice byla tečovaná obranou a následně musel konečky prstů balon na břevno vytěsnit Vermeer!

81
    Po následném rohovém kopu se domácí v pohodě ubránili a již opět útočí.

82
    Z hodně velké dálky vystřelil Bojan, jeho rána ale končí mezi obránci a gólman nemusel vůbec zasahovat.

83
    Domácí se dostávají znovu do vedení, když se po centru Poulsena snesl balon na hlavu KOLBEINN SIGBÓRSSONA, který v pohodě umístil balon k tyči.

85
    Domácí se snaží držet balon daleko od vlastní brány, což se jim nyní zatím daří.

86
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází van Nieff, přichází Zeefuik.

87
    Hosté budou muset samozřejmě hrát vabank, protože do konce zápasu chybí několik málo posledních minut.

87
    Míč doputoval až k domácímu brankáři Vermeerovi, který samozřejmě nebude s rozehrávkou pospíchat.

88
    Hráči Ajaxu nyní kombinují na polovině hřiště a snaží se šetřit cenné vteřinky.

89
    Schöne poslal balon za obranu na rozběhnutého Sigþórssona, toho ale nebojácně zastavil skokem pod nohy gólman Bizot.

90
    Začala poslední minuta druhého poločasu, u balonu jsou domácí.

90
    Z levé strany centroval do vápna Bojan, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel a míč tak budou mít hosté.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    Domácí celkem v pohodě drží své vedení. Hosté se samozřejmě snaží, až do zakončení se ale nemohou dostat.

90+2
    Domácí nyní vybojovali autové vhazování na polovině hřiště, a to jim samozřejmě maximálně vyhovuje.

90+3
    Hosté mohutně tlačí a jednou z posledních šancí pro ně bude rohový kop.

90+3
    S centrem do vápna si Vermeer neporadil ideálně, přesto se domácí nakonec ubránili.

Je tu konec dohrávky 22. kola nizozemské nejvyšší soutěže mezi Ajaxem Amsterdam a FC Groningen. Po velmi zajímavém zápase se radují domácí fotbalisté, kteří díky gólu z 83. minuty vyhráli nejtěsnějším rozdílem 2:1. (22:36:06)