Utrecht – Zwolle 1:2 (kon.) | Amsterdam – Groningen 2:1 (kon.)
1:2 (1:0)
PEC Zwolle
cz Štvrtok 06.02.2014, 18:45 • Stadion Galgenwaard • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

V dohrávaném 22. kole na sebe narazí Utrecht se Zwolle, kterému se na utrechtském stadionu vůbec nedaří, na vítězství zde jeho hráči čekají už přes 30 let.

Ani jeden z týmů se nemůže pyšnit dobrou formou. Zwolle sice zvítězilo v posledních dvou utkáních, jenže předtím bralo 3 body naposledy 20. října po debaklu Den Haagu 6:1.

V tomto ohledu si nemůže výskat ani domácí celek. Jeho poslední vítězství sice přišlo oproti Zwolle "relativně nedávno", ale přesto už 6. prosince. V prvním únorovém utkání však na domácí půdě obralo remízou 1:1 o body i Ajax Amsterdam.

Zwolle bude v zápase scházet trojice hráčů, a to útočník Hiwat, záložník Mokotjo a také obránce Lachman. Domácí budou bez podstatných absencí a nažhaveni domácí neporazitelnost se Zwolle protáhnout.

K tomu se mu budou snažit dopomoci také s 8 góly nejlepší střelci týmu Steve de Ridder a Jens Toornstra, u Zwolle to nejvíce pálí Guyonu Fernandezovi a Fredu Bensonovi se sedmi, respektive šesti trefami.

FC Utrecht: Ruiter – Van der Maarel, Heerings, Delpierre, Van der Winden – Sarota, Ayoub, Toornstra, Oar – De Ridder, Agudelo
    Náhradníci: Verhoeven – Markiet, Diemers, Koevermans, Dorda, Queseda, Bjelica

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Sainsbury, Broerse, Van Hintum – Gravenbeek, Drost, Klich – Karagounis, Fernandez, Saymak.
    Náhradníci: Begois – Benson, Nijland, Mahmudov, Epe, Patricio, Fennich

Rozhodčí: Jeroen Sanders – Strijker, Lapar.

-2
    Hráči právě vstoupili na hrací plochu. Domácí Utrecht nastupuje v tradičním bílo-červeném provedení, Zwolle v pruhované modro-bílé variantě.

Vše je připraveno k výkopu, utkání 22. kola mezi Utrechtem a Zwolle právě začíná.

1
    V úvodních vteřinách se s míčem "mazlí" hosté.

4
    Po počátečním čtení soupeřovy hry se iniciativy ujali domácí fotbalisté, nyní budou zahrávat přímý kop z vlastní poloviny.

5
    Domácí i nadále pokračují v hledání skulin v soupeřově obraně, zatím neúspěšně.

6
    Poslední akci Utrechtu zastavil ofsajd.

8
    Utrecht evidentně nebude chtít ukončit svou 31 let trvající sérii, kdy se Zwolle doma neprohrál. Od úvodní rozehrávky míč ze svých kopaček červenobílí fotbalisté prakticky nedali.

10
    Domácí se dostali do prozatím největší šance zápasu, centrovaný míč však na poslední chvíli na roh odvracel levý bek Zwolle van Hintum.

11
    S kloudnou myšlenkou domácí nepřišli, po delší době mají možnost založit útok modrobílí.

11
    A máme tu rohový kop i na druhé straně hřiště. Vybojoval ho Guyon Fernandez.

12
    Centrovaný míč od rohového praporku jen prolétl vápnem a zatočil se do autu. Vykopávat bude brankář Ruiter.

14
    Po úvodním tlaku, který trval celých 10 minut, se Zwolle pomalu odhodlává k první kombinační hře a postupnému útoku.

14
    A hosté budou dokonce zahrávat přímý kop z nějakých 27 metrů, zezadu byl kolenem k zemi sražen jeden z hráčů hostů.

15
    Přímý kop žádné nebezpečí pro Ruitera nepřinesl, ale jinak tomu může být s rohovým kopem, který Zwolle bude zahrávat nyní.

16
    Tak ne, Ruiter si na nebezpečí postrávající centr s klidem doskočil a bude vykopávat z rukavic.

18
    Ze stejné vzdálenosti, jako před chvíli na druhé straně, budou na branku Boera kopat domácí.

18
    Střelecký pokus byl zblokován a i domácí budou kopat roh.

19
    Ruiterovi ovšem velkých starostí nenadělal.

20
    Jen necelých 8 minut zvládli hosté vzdorovat, nyní to vypadá, že se Utrecht znovu dostává do sedla.

20
    Fauloval Guyon Fernandez a Utecht bude na branku Zwolle kopat opět.

21
    Oar se střílený centr snažil tečovat, ale zcela ho odklonil od směru k brance.

22
    Hosté rozjíždějí od vlastní branky novou akci, uvidíme, jestli se dostanou alespoň k půlící čáře.

23
    Ano, dostali, ale 5 metrů za ní akce končí, Utrecht střed hřiště skvěle pokrývá a soupeři nedovoluje žádné nebezpečné pohyby dál než ke středovému kruhu.

24
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Očekávaná první branka v síti Zwolle je tady. Utrecht rozjel akci po křídle, centrovaný míč do vápna ještě obrana odvrátila, ale pouze k JUANU AGUDELOVI, jenž střelou z otočky k levé tyči Boerovy branky otevírá skóre zápasu.

27
    Zwolle se na inkasovaný gól snažilo ihned zareagovat, dokonce vybojovali hosté roh, ale to bylo tak vše. U míče už jsou opět domácí a rozvíjejí další obchvatovou akci.

28
    Gólem posilněný Agudelo opět v akci, nyní přihrál do šance De Ridderovi, jenž alespoň vybojoval další roh pro svůj tým.

29
    Domácí se sice do zakončení protlačili, ale hlavička jednoho z domácích neměla žádnou razanci, po výhozu Boera k brance Utrechtu míří hosté.

30
    Ne a ne se fotbalisté z modrobílé kombinaci dostat do pořádnější šance, kromě několika málo rohových kopů se Zwolle zatím ničím pořádným v Utrechtu neprezentovalo.

31
    Naopak domácích je plné hřiště. Po půl hodině můžeme konstatovat, že až na nějakých 8 minut se Zwolle nedostalo do hry a musí se bránit jednomu útoku Utrechtu za druhým.

32
    Ani z dalšího rohového kopu Utrecht neudeřil, daleko větší nebezpečí znamenají průniky domácích hráčů při šancích ze hry, nikoliv standardky.

34
    V začínající 34. minutě se tvrdou střelou zpoza hranice šestnáctky prezentoval Karagounis, Ruiter střelu vyrazil a následuje roh pro Zwolle.

35
    V dnešním zápase jsme viděli už opravdu velké množství rohových kopů, ale ty, které znamenaly nějaké nebezpečí, bychom s poklidem spočítali na prstech jedné ruky.

36
    Ani jeden z posledních dvou v řadě zahrávaných rohů Zwolle s výsledkem zápasu nepohnul. Sebevědomý Utrecht nehodlá náskok ztratit.

38
    Snad minutu mělo Zwolle míč na kopačkách, než je o něj připravili domácí a svou tuctovou akci také zakončili.

39
    Na trávníku zůstal po střetu s Delpierrem ležet Karagounis.

40
    Křídelní útočník hostů je evidentně otřesen, ze hřiště se mu po nárazu zezadu příliš nechce.

41
    Vypadá to ale, že Karagounis bude pokračovat. Ačkoliv se u lavičky hostů začal rozcvičovat jeden z náhradníků, nejspíše bude po malé pauze mimo hřiště pokračovat ve hře.

42
    Zwolle se v závěrečných minutách prvního poločasu ještě pokusí ohrozit soupeřovu branku.

43
    To ovšem půjde jen těžko, pokud budou mít míč na kopačkách domácí, kteří se ho opět velmi záhy zmocnili.

44
    A rozjíždějí další akci vstříc Boerově brance.

44
    Jednu z posledních příležitostí změnit ještě před přestávkou skóre měli hosté, ale jako už mnohokrát po čas zápasu, s míčem se k brance ani nepřiblížili.

45
    Naopak rychlý kontr Utrechtu zastavil praporek postranního sudího. Ofsajd.

45+1
    Rozhodčí Sanders nastavuje 1 minutu.

45+2
    V začínající druhé minutě nastavení bude přímý kop z poloviny hřiště zahrávat Zwolle. Míč ale skončil v rukavicích Ruitera a rozhodčí píská konec prvního poločasu.

45+1
    První poločas skončil. Až na několik málo pasáží, kdy se hosté dostali k několika rohovým kopům a jedné zajímavější střele, hru dirigoval Utrecht. Míč ze svých kopaček příliš nedával, jednu branku zásluhou Juana Agudela sám vstřelil a o poločase zaslouženě vede 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:49.

Hráči už se trousí na hřiště, utkání bude za okamžik pokračovat.

46

46
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Karagounis, přichází Benson.

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Van der Winden, přichází Dorda.

46
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Heerings, přichází Markiet.

49
    Trenéři obou týmů o přestávce vystřídali, Utrecht poslal na hřiště dva čerstvé hráče, prohrávající Zwolle jednoho.

50
    Na prozatímním pětiminutovém obrazu hry se oproti prvnímu dějství nic zásadního nezměnilo. Vypadá to, že tempo zápasu bude i nadále udávat Utrecht.

52
    Nadále útočí domácí. Jejich postup byl zpomalen faulem, ale po rozehrávce nabraly bíločervené dresy opět směr Boerova branka.

55
    Obraz hry je stále stejný. Utrechtu se ale nedaří proniknout do bezprostřední blízkosti Boerovy branky, proto ve druhém poločase prozatím postrádáme střelbu.

58
    V utkání dochází k velkému zvratu. Záložník Adam Sarota si nechal utéci míč a při snaze vybojovat ho zpět zajel škaredým skluzem do Guyona Fernandeze, načež sudímu Sandersovi nezbylo nic jiného, než hráči Utrechtu ukázat červenou kartu. Utrecht tedy bude dohrávat utkání v deseti a se svými ofenzivními choutkami nejspíše trochu poleví.

62
    Rázem se obraz hry mění a u míče jsou hosté. V posledních vteřinách a minutách měli hned několik vhazování na polovině Utrechtu.

65
    Ačkoliv hraje Utrecht v oslabení, do defenzivního bloku se nezatáhl. Domácí vědí, že musejí zůstat aktivní, v opačném případě by se to rovnalo čekání na smrt, tedy vyrovnání. Zwolle je sice teď pochopitelně aktivnější, ale ne tak, jako tomu bylo u Utrechtu ještě před pár minutami.

67
    Joost Broerse střihl kopačkami po unikajícím Juanu Agudelovi a vidí žlutou kartu, první v zápase.

69
    Po žluté kartě pro Broerseho se zatím Zwolle nedostalo zpět do hry.

71
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Klich, přichází Nijland.

72
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Sainsbury, přichází Mahmudov.

74
    Dvěma rychlými střádáními tyto možnosti vyplýtval trenér hostů, domácí mohou střídat ještě jednou.

74
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno! Utrecht se v deseti dlouho bránit nedokázal a DENIS MAHMUDOV srovnává krásnou střelou na 1:1. Brankář se za míčem jen ohlédl.

76
    Žlutou kartu dostává De Ridder (FC Utrecht).

76
    Kolem Ruitera to teď pořádně lítá. Zwolle bude navíc zahrávat rohový kop.

77
    To je ale zvrat! Během tří minut hosté zápas otočili a dostávají se do vedení 1:2. Autorem branky je FRED BENSON, jenž střelou s otočky překvapil nejen hráče z pole, ale také samotného brankáře Ruitera, jenž po míči plachtil pozdě.

79
    Zwolle je rázem na koni a 11 minut od ukončení nepříznivé bilance, kdy za posledních 31 let nedokázali v Utrechtu naplno bodovat.

80
    Utrecht se ale ještě vzdát nehodlá. Tommy Oar utekl po levém křídle a před branku poslal nebezpečný centr, který ovšem před hráči v červenobílém odvrátila hostující obrana na roh.

81
    Z něj už ale Utrecht nezahrozil.

82
    Vhazovat budou hosté, Utrecht znovu pod tlakem.

83
    Tentokrát do vápna Zwolle centroval De Ridder a domácí budou kopat další roh.

84
    Vyskakující hráči Utrechtu se k zakončení sice dostali, to ale postrádalo jakékoliv nebezpečí.

84
    Do konce zápasu chybí bez nastavení rovných 6 minut a Utrecht podniká další kontr.

85
    Poslední střídání také v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Delpierre, přichází Koevermans.

86
    Utrecht ani tentokrát rohový kop nezužitkoval, ale nemusí zoufat, bude kopat od druhého praporku.

87
    V posledních minutách je pod tlakem Zwolle, Utrecht ještě cítí šanci na vyrovnání, které by si určitě zasloužil. Až do nešťastné červené karty byl totiž jasně lepším týmem.

89
    Střelec jediné branky Utrechtu Agudelo vybojoval další roh!

89
    Ne, Utrechtu je Boerova branka v posledních minutách zapovězena. Domácí se snaží, ale brankář hostů může zůstat v relativním klidu.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec druhého poločasu. Poslední naděje pro Utrecht.

90+1
    Hosté pochopitelně hru zdržují, cítí, že třetí vítězství v řadě je blízko.

90+3
    Vykopává Ruiter, Utrecht má jednu z posledních šancí zápasu.

90+4
    Utrecht teď obklíčil pokutové území Zwolle, ale nepřesnou střelou jejich snaha končí.

Je tady konec zápasu. Zwolle po 31 letech v Utrechtu vyhrálo, navíc v lize potřetí v řadě, čímž se na 8. místě tabulky o několik bodů odpoutalo od svých pronásledovatelů. Hráči Utrechti, ač byli celý první poločas a i část druhého jasně lepším týmem, nakonec odchází se sklopenými hlavami.

Loučím se s Vámi a přeji pěkný zbytek večera. (20:41:45)