Žilina – Skalica 7:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 5:7 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 4:3 (kon.) | Nitra – Poprad 6:1 (kon.)
HK Nitra
6:1 (4:0, 0:1, 2:0)
HK Poprad
Sobota 01.02.2014, 15:45 • Nitra Arena • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:45.

Vítam Vás pri on-line sledovaní 39. kola juniorskej extraligy, v ktorom proti sebe nastúpia HK Nitra a HK Poprad.

HK Nitra sa podarilo v 38 zápasoch nazbierať 39 bodov, čo ju radí na predposlednú 11. priečku. "Corgoni" potrebujú body ako soľ a najmä z domácich zápasov. Posledný Zvolen má rovnaký počet bodov aj výsledné skóre, a preto zaostáva iba v počte víťazných zápasov. Nitre sa pred vlastnými fanúšikmi v posledných zápasoch darilo, čo však nepotvrdili v poslednom zápase proti Topoľčanom (4:5). Domáci prišli o dôležité body v závere, pričom nitrianski hráči v zápase štyrikrát viedli. Najproduktívnejším hráčom je Lukáš Tábi so ziskom 42 bodov (28+14).

HK Poprad nazbieral v doterajšom priebehu rovných 50 bodov, ktoré mu zaručujú 7. miesto v tabuľke. Poprad by s postupom do play off nemal mať problémy, no ešte nie je o ničom rozhodnuté. "Kamzíci" podávajú nestabilné výkony, čo dokumentuje aj skóre. Hostia majú druhý najlepší útok v súťaži (161 gólov), ale aj najslabšiu obranu (166 gólov). Poprad je momentálne mimo formy, v posledných 5 zápasoch dokázal zvíťaziť len raz a to v poslednom kole proti Spišskej Novej Vsi (5:4pp). Najviac bodujúcim hráčom je Andreas Štrauch, ktorý nazbieral 60 bodov (22+38).

Sezóna 2013/2014 priniesla dva vzájomné zápasy. Oba dokázala vyhrať Nitra po najtesnejších výsledkoch 3:2 a 2:1.

Podarí sa Nitre i do tretice zdolať svojho súpera alebo sa budú po prvýkrát tešiť hostia z Popradu?
    Odpoveď sa dozvieme po zápase na ktorý Vás srdečne pozývam.

HK Nitra: Pupík – Guoth, Kohút, Priganc, Olvecký, Tábi – Madový, Závodský, D. Konig, Hrazdíra, L. Konig – Konc, Pavlíček, Bališ, Matejov, Mravík – Chudý, Žitný, Šuba, Kováč

HK Poprad: Sedlačko – Kramár, Pitka, Ženčuch, Jenčo, Štrauch – Kasanický, Šterbák, Gápa, Vojsovič, Hrehorčák – Varholík, Babinský, Bielec, Sawicki, Lapšanský – Tomečko, Ďurčo, Paczkowski, Stanislav

Rozhodca: D. Konc – Sčensný, Moravec.

00:01

00:30
    Začal sa dôležitý zápas pre domácich, uvidíme ako sa s ním vysporiadajú.

01:02
    Nitra dala gól!
    Domáci začínajú skvele. Hneď v úvode sa darí presadiť LUKÁŠOVI KONIGOVI, ktorý prekonáva Sedlačka. Asistencie: Jakub Závodský

05:01
    Prvých päť minút lepšie zvládli domáci hokejisti, ktorí sú strelecky aktívnejší.

07:04
    Corgoni zvyšujú svoj náskok už na rozdiel dvoch gólov. O presný zásah sa postaral DÁVID KONIG. Asistencie: David Hrazdíra, Lukáš Konig.

07:21
    Uragán v podaní domácich pokračuje. Na 3:0 zvyšuje BORIS MRAVÍK. Asistencie: Lukáš Bališ, Martin Matejov.

08:50
    Denis Kováč (Nitra) hral nebezpečne so zdvihnutou hokejkou a oslabí svoj tím na 2 minúty.

10:01
    Prvú polovicu prvej tretiny domáci zvládli na výbornú, uvidíme, ako sa im bude dariť v ďalšom priebehu.

10:50
    Domáci v plnom počte.

17:18
    Marek Pitka (Poprad) podrazil domáceho útočníka a odchádza na 2 minúty na trestnú lavicu.

19:12
    LUKÁŠ TÁBI bol na konci presilovkovej akcie a strieľa už štvrtý gól domácich. Asistencie: Róbert Olvecký, Martin Pavlíček.

20:00

Nitra po prvej famóznej tretine vyhráva nad Popradom 4:0. Domáci hráči boli jednoznačne lepší, čo vyjadrili i strelecky. Pomer striel je 16:9.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:38.

20:01

25:00
    Druhá tretina prebieha v pokojnejšom duchu ako tá prvá, rozhodcovia zatiaľ nemuseli riešiť žiadnu gólovú situáciu.

30:01
    Nitra vyhráva v polovici stretnutia 4:0, zápas sa nám presunul do druhej časti, uvidíme, či sa Popradu podarí zdramatizovať zápas.

36:17
    Poprad dal gól!
    Hostia strieľajú svoj prvý gól v zápase vďaka MARTINOVI VOJSOVIČOVI. Asistencie: Peter Hrehorčák, Peter Gápa.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Druhá tretina bola podstatne vyrovnanejšia. Domáci sa uspokojili s náskokom a nechali hrať hostí, ktorí musia doháňať manko. Popradu sa podarilo streliť len jeden gól a bude mať v tretej tretine čo robiť, aby prekonal pozornú domácu defenzívu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:20.

40:01

47:52
    DÁVID PRIGANC strieľa piaty gól domácich a zrejme definitívne zrušil odpor hostí z Popradu. Asistencie: Lukáš Tábi.

50:23
    Peter Gápa (Poprad) zastavil domáceho hráča len napadnutím hlavy a krku, za čo inkasuje 2 + 10 minútový trest.

52:23
    Hostia v plnom počte.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny, vyzerá to tak, že domáci tento zápas zvládnu.

56:59
    DÁVID KONIG strieľa svoj druhý gól v stretnutí a završuje poltucet gólov v sieti hostí. Asistencie: David Hrazdíra, Róbert Olvecký.

58:00
    Hlásateľ práve ohlásil posledné dve minúty tretej tretiny.

60:00

V tretej tretine domáci nedali "kamzíkom" žiadnu šancu na zvrat. Nitra prestrieľala svojho súpera 22:3 a celkovo 51:22. Nitra zvládla tento duel bez väčších problémov a zvíťazila nad Popradom 6:1. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a želám príjemný zvyšok dňa. (17:58:18)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Marián Balog

Góly a asistencie: 2. Konig (Závodský), 8. Konig (Hrazdíra, Konig), 8. Mravík (Bališ, Matejov), 20. Tábi (Olvecký, Pavlíček), 48. Priganc (Tábi), 57. Konig (Hrazdíra, Olvecký) – 37. Vojsovič (Hrehorčák, Gápa)

Rozhodca: D. Konc – Sčensný, Moravec