Vítkovice – Bohemians 8:3 (kon.) | Chodov – Ostrava 15:7 (kon.) | Tatran – Liberec 10:4 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
8:3 (1:0, 2:3, 5:0)
FbŠ Bohemians
cz Nedeľa 26.01.2014, 17:15 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga (CZ)

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Hráči utkání: Vojtěch Bagin (BOH) a Lukáš Veltšmíd (VIT).

Vítkovice se ve třetí třetině rozjely a nasázely soupeřům pět gólů. Dvě branky si v zápase za Vítkovice připsal Marek Bräuer a Lukáš Veltšmíd. Domácí si tak do tabulky připisují tři body po napínavém boji.

60:00

59:51
    Höffer (BOH) dvě minuty za hrubost.

59:47
    Domácí kontrolují míček.

59:23
    Vítkovice mají rozehrávku z rohu u branky soupeře. Mück zůstává na střídačce.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    LUKÁŠ HRUBÝ zachytil výhoz Mücka a pelášil s míčkem na branku. Míček pak přesně umístil pod levou ruku hostujícího brankáře. Bez asistence.

57:40
    Podobná akce jako při předchozím gólu. Tentokrát se do útoku dostal Hájek, který na druhé straně hřiště našel přesnou přihrávkou LUKÁŠE VELTŠMÍDA. Ten poté střílel do odkryté branky. Asistence: Lukáš Hájek.

57:13
    Koňařík umístil míček do sítě branky Bohemians, ale gól nebyl uznán, protože se provinil hrou vysokou holí.

56:53
    Mück teď zlikvidoval po sobě dvě povedené střely Vítkovic!

56:05
    Vítkovice využívají přesilovou hru. Jelínek se po pravém mantinelu dostal na útočnou polovinu, poté míček nasměroval před branku, kde stál JAN ŠEBESTA, otočil se s míčkem a zamířil do horní části branky. Asistence: Jan Jelínek.

55:51
    Kisugite (BOH) dvě minuty za bránění ve hře.

55:45
    Roman Ciompa na svém brankovišti čaruje a likviduje další akci!

55:35
    Veltšmíd dobře zablokoval střelecký pokus Bohemians.

55:01
    Střela z otočky Kordoše mířila za zadní mantinel.

54:12
    Pohlednou akci teď předvedli Hrubý s MARKEM BRÄUEREM. Hrubý na sebe stáhl dva hráče a přitom se na druhé straně uvolnil Bräuer. Poté dostal přesnou přihrávku a z první trefil odkrytou branku. Asistence: Lukáč Hrubý.

53:59
    Střela Žáka mířila hodně vysoko nad branku hostů.

53:21
    David Šimek probíhal před brankou Ciompy, ale míček nedokázal trefit.

52:18
    Hubálek poslal z vlastní poloviny dlouhou přihrávku na MATĚJE KOŇAŘÍKA. Ten si vytáhl míček až k brance hostů a naprosto osamocený měl čas na svou střelu, kterou umístil do levého horního rohu branky Mücka. Asistence: Jakub Hubálek.

51:53
    Bohemians tuto situaci ubránilo a žene se do protiútoku.

51:51
    Střela Žáka končí po teči za zadním mantinelem, Vítkovice si tak celou akci mohou zopakovat.

51:47
    Vítkovice mají rozehrávku z rohu hřiště u branky Bohemians.

51:26
    Hráči Bohemians mají míček na vítkovické straně, ale nemohou se probojovat z rohu před branku Vítkovic.

50:26
    Střela Žáka projela brankovištěm a míček skončil nakonec mimo branku!

49:53
    Heczko se snažil před brankou dorážet míček, ale Mück byl na správném místě.

48:50
    Bohemka bude mít rozehrávku z rohu hřiště u branky domácích.

47:57
    Heczko se z trestné lavice ihned dostal do šance. jeho pokus mířil do levého horního růžku branky Mücka, ten však chytá!

47:46
    Vítkovice hrají v plném počtu.

47:09
    Hrubý vybojoval míček pro Vítkovice, ty se tak mohou osvobodit.

46:50
    Vítkovice rychle přistupují k protihráčům, ti se tak nemohou dostat ke střele.

46:02
    Hosté střílejí, ale jejich pokusy jsou nepřesné.

45:46
    Heczko (VIT) dvě minuty za hrubost.

45:37
    Před brankou stál volný Hájek, kterého viděl Šebesta a adresoval mu přihrávku. Hájek ale přestřelil!

44:20
    Čihák však rozehrál nepřesně a Vítkovice tak mohly do protiútoku, který skončil nepřesnou střelou.

44:12
    Míček mají hosté a rozehrávají od vlastní branky.

43:30
    Hrubý mířil hodně mimo branku.

43:19
    Jelínkova střela byla tečována a končí za zadním mantinelem.

42:39
    Hájkova střela prosvištěla těsně kolem branky Mücka.

41:39
    Do horní části branky se snažil zakončit Pavel Jankulár, ale míček vytěsnil bránící hráč.

41:21
    Hosté hrají v plném počtu.

41:03
    Střelu Šebesty zablokoval první stojící protihráč.

40:22
    Střelu Vítkovic Mück chytá.

40:20
    Vítkovice si zatím jen přihrávají na půlce soupeře.

40:02
    Vítkovice pokračují v početní výhodě.

40:01
    Buly do třetí třetiny vyhráli domácí.

40:01

Druhá třetina už nabídla více akcí a gólů. Hosté nejdříve vyrovnali a poté se brzy dostali do vedení. Vyrovnávací branku Vítkovic pak vstřelil Žák. Do vedení 3:2 poslal Vítkovice Veltšmíd, ale poslední slovo ve třetině měl hostující David Šimek, který tak znovu srovnal stav utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:31.

40:00

39:56
    Míček mají hosté u vlastní branky.

39:39
    Žák přihrával před branku, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

39:21
    Kopecký (BOH) dvě minuty za sekání.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Ciompa se předvedl v dalším důležitém zákroku, když míček ukryl pod své nohy před dotírajícím protihráčem.

38:01
    Domácí situaci zvládli a střelu hostů zablokovali.

37:58
    Hosté mají rozehrávku od levého mantinelu u branky Ciompy.

37:28
    Žák pálil z otočky, ale Mück rukou vyráží.

37:07
    Domácí jsou u míčku a kombinují na půlce soupeře.

36:01
    Ciompa se teď skvěle přemístil a zabránil tak dalšímu gólu, když míček vyrazil rukou!

35:54
    Bohemians dostali chuť útočit a tlačí Vítkovice i vlastní branky.

34:22
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Hosté rychle odpovídají a z bleskového protiútoku se prosadil po individuální akci DAVID ŠIMEK, který tak srovnává stav utkání. Bez asistence.

34:04
    Hájek nejdříve nastřelil konstrukci branky hostů, míček potom putoval na hůl Šebesty, ten prodloužil na LUKÁŠE VELTŠMÍDA, který se nemýlil. Asistence: Jan Šebesta.

33:47
    Hosté se ale nedostali ani ke střele a znovu tak kombinují Vítkovice.

33:09
    Bohemians mají míček a vymýšlí novou akci.

32:03
    David Šimek měl před sebou odkrytou branku, ale svou svižnou střelu namířil vysoko nad!

31:40
    Z rozehrávky však domácí nic velkého nevymysleli.

31:34
    Vítkovice mají rozehrávku u pravého mantinelu na půlce soupeře.

30:19
    Šebesta se snažil před brankou tečovat střelu Veltšmída, ale soupeř míček odpálil.

30:02
    Vítkovice rozehrávají novou akci od vlastní branky.

29:03
    Po rozehrávce z rohu hřiště se ke střele dostal Bräuer, ale trefil jen tyč. Míček se následně odrazil k nabíhajícímu ZDEŇKU ŽÁKOVI, a ten měl před sebou jen prázdnou branku bez brankáře. Asistence: Marek Bräuer.

28:58
    Žydel proběhl celým hřištěm a dostal se do zakončení, jeho střelu však Mück vytěsnil.

28:31
    Šebesta svým bekhendovým pokusem mířil mimo branku.

27:47
    Další brejková šance hostů, kterou využívají. Ze středu hřiště propálil MARTIN ŠIMEK vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vojtěch Bagin.

27:35
    Gurkovský střílel od levého mantinelu, míček ale mířil do náruče Mücka.

27:12
    Pavel Jankulár se snažil před brankou Mücka tečovat nahozený míček, ale byl neúspěšný.

26:28

26:04
    S pokusem Veltšmída neměl hostující brankář problém.

25:43
    Domácí zatím v přesilové hře spíše tápou. Nevyslali na Mücka ještě ani jednu střelu.

25:01
    Bohemians se osvobozují.

24:37
    Vítkovice kombinují na půlce soupeře.

24:28
    Vyloučen Chlumský (VIT) na dvě minuty za sekání.

24:25
    Vítkovice budou hrát přesilovou hru, rozhodčí ponechávají výhodu.

22:47
    Hostům stačí jedna střela, aby vyrovnali stav utkání. Po nenápadné akci překonal domácího Ciompu VOJTĚCH BAGIN. Asistence: Martin Šimek.

22:35
    Po delší pauze se míčku ujali hosté a míří do útoku.

22:27
    Střela Žydela ze střední vzdálenosti mířila vysoko nad branku.

21:40
    Hájek hledal svou přihrávkou na druhé straně Heczka, ten ale přihrávku nezpracoval.

21:05
    Vítkovice jsou stále u míčku na půlce soupeře, zatím však bez zakončení.

20:36

20:20
    Hrubý se snažil probojovat do střelecké pozice, ale byl čistě připraven o míček.

20:10
    Vítkovice se hned hnaly za míčkem, který poté získaly.

20:01
    Buly do druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

V první třetině nebylo k vidění mnoho akcí. Aktivnější byly jednoznačně Vítkovice, které dostávaly svého protihráče chvílemi pod tlak. Jediný gól první třetiny padl v devatenácté minutě, který si připsal vítkovický Marek Bräuer.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:00

19:55
    Vítkovice kontrolují míček.

19:28
    Vítkovice byly neúspěšné při přechodu do útoku, ale Bohemka jen míček zahazuje.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56
    Domácí hráči mají míček plně pod kontrolou a znovu zakládají útočnou akci.

18:47
    Vítkovice se v závěru první třetiny ujímají vedení, když se z levého křídla po přesné přihrávce prosadil MAREK BRÄUER. Asistence: Lukáš Hrubý.

18:27
    Vítkovice jsou za brankou soupeře a vymýšlí, jak se dostat do zakončení.

17:09
    Brus se dostal před branku Bohemians, avšak jeho střela letěla mimo svatyni Mücka.

16:33
    Gurkovský se snažil dorážet před brankou, ale míček dříve trefil jeho protihráč.

16:10
    Z otočky pálil Hrubý, ale mířil mimo branku.

15:46
    Vítkovice krouží kolem branky Mücka, zatím však bez zakončení.

15:04
    Na hřišti se toho moc neděje. Vítkovice hrají hru na vyčkávanou, kdy si přihrávají dlouho před vlastní brankou a pak se snaží jednou nebo dvěma přihrávkami dostat do zakončení.

14:25
    Z rozehrávky však nic hostující hráči nevymysleli a na druhou stranu peláší Vítkovice.

14:21
    Bohemians rozehrává z rohu u branky Vítkovic.

13:26
    Až nyní hosté rozehráli, ale nepřesně a Vítkovice tak mohou založit novou akci.

12:46
    Gurkovský napadá za brankou rozehrávku hostů a dělá jim problémy.

12:19
    Růžek pálil od levého mantinelu, ale mířil těsně vedle levé tyčky Ciompy.

11:57
    Bohemka rozehrává od vlastní branky, kde napadá vítkovický Bräuer.

11:46
    Střela Jelínka mířila vysoko nad branku Mücka.

11:35
    Přechod na útočnou polovinu se domácím nevydařil a přichází o míček.

11:24
    Vítkovice jsou stále na vlastní polovině a přihrávají si.

10:50
    Brus posílal z vlastní poloviny dlouhou přihrávku až k brance hostů. Tam však jeho spoluhráč míček nezachytil.

10:02
    Jelínek proběhl s míčkem až na útočnou polovinu a našel volného Bräuera, ten pálil jen do brankáře Bohemky.

09:36
    Zapletalův pokus mířil jen do zadního mantinelu, míček získávají Vítkovice.

09:20
    Heczko rozehrává s Veltšmídem novou akci.

08:40
    Gurkovský se dostal do slibné pozice v bezprostřední blízkosti Mücka. Při zpracování míčku však mával holí příliš vysoko.

08:29
    Střelecký pokus Vítkovic kryjí obránci hostů.

07:59
    Vítkovice si pomalu vytvářejí tlak.

07:31
    Takový spíše zoufalý pokus Bagina trefil jen hráče Vítkovic, který stál asi dva metry od branky domácích.

06:40
    Veltšmíd hledal svou přihrávkou nabíhajícího Petra Jankulára, ten však míček nezpracoval.

06:37
    Vítkovice budou mít rozehrávku od pravého mantinelu na polovině soupeře.

05:45
    Vítkovice jsou za brankou Bohemians, ale nemohou se dostat před ni. Hráči Bohemians jsou rychlí.

04:51
    Vítkovice mají míček a znovu pomalu rozehrávají od své branky a čekají na vhodnou příležitost k přejití do útoku.

04:13
    Bohemians se nepřesnou přihrávkou připravují o míček.

03:43
    Bräuer se dostal do dobré střelecké pozice, jenomže na Mücka nevyzrál.

03:21
    Bohemians jsou u míčku za brankou Vítkovic, ty však dobře brání.

02:45
    Po standardní situaci se ke střele dostal Hrubý, ale mířil vedle levé tyčky Mücka.

02:39
    Pokus Žáka od pravého mantinelu vytěsnil bránící hráč hostů.

02:28
    První střelecký pokus Bohemians končí za mantinelem.

02:18
    Petr Jankulár nahazoval míček na branku Mücka, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, kdo by se míčku ujal.

01:52
    Domácí hráči jsou stále u míčku a kombinují chvíli na vlastní půlce, chvíli na půlce soupeře.

01:26
    Vítkovice se sice dostaly na útočnou polovinu, ale do zakončení už nikoliv.

01:02
    Bohemians dobře brání a Vítkovice jsou stále na vlastní půlce.

00:40
    Vítkovice mají míček a rozehrávají od své branky novou akci.

00:10
    Hrubý se hnal do první šance, ale při zpracování míčku se provinil hrou vysokou holí.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

1. SC WOOW Vítkovice: Ciompa (Souček) – Hrubý, Pe.Jankulár, Brus, Žák, Heczko, Gurkovský, Bräuer, Žydel, Šebesta, Koňařík, Jelínek, Hájek, Hubálek, Veltšmíd, Pa. Jankulár, Matúš

FbŠ Bohemians: Mück (Rytych) – Kisugite, M. Šimek, Bagin, Forman, Kopecký, Kordoš, Zapletal, D. Šimek, Poláček, Zezulka, Čihák, Chlumský, Höffer, Kozák, Kuncman, Růžek, Šárka

Představení obou mužstev

Hráči Vítkovic se nacházejí na průběžné čtvrté pozici s celkovým počtem třiatřiceti bodů. Na svém kontě mají celkem 11 výher, z toho jednu po prodloužení. Na třetí Chodov ztrácí Vítkovičtí florbalisté šest bodů.

Hostující celek z Bohemians je na tom o něco hůře. S počtem třiceti bodů obhajuje sedmou pozici. Stejný počet bodů mají také hráči Otrokovic a pražské Sparty. Jestliže dnes Bohemians uspěje, bude mít stejný počet bodů jako Vítkovice.

Sportu zdar a florbalu zvlášť! Vítám Vás u sledování online přenosu z mužské AutoCont extraligy. Dnes se na hale Dubina střetnou týmy 1. SC WOOW Vítkovice, které v rámci 19. kola přivítají FbŠ Bohemians.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Zuzana Košťálová

Góly a asistencie: 19. Bräuer (Hrubý), 30. Žák (Bräuer), 35. Veltšmíd (Šebesta), 53. Koňařík (Hubálek), 55. Bräuer (Hrubý), 57. Šebesta (Jelínek), 58. Veltšmíd (Hájek), 59. Hrubý – 23. Bagin (M. Šimek), 28. M. Šimek (Bagin), 35. D. Šimek

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ciompa (Souček) – Hrubý, Pe.Jankulár, Brus, Žák, Heczko, Gurkovský, Bräuer, Žydel, Šebesta, Koňařík, Jelínek, Hájek, Hubálek, Veltšmíd, Pa. Jankulár, Matúš

Rozhodca: Libor Gavlas, Lukáš Mikula