Omsk – Dinamo Minsk 7:2 (kon.) | Barys – Doneck 2:6 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Záhreb 1:4 (kon.)
Jekaterinburg – S.Moskva 2:0 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižnekamsk 3:5 (kon.)
Avangard Omsk
7:2 (4:1, 3:1, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 18.01.2014, 11:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších prenosoch z KHL. (13:12:16)

Je dobojované! V poslednej tretine sa už zápas viacmenej dohrával a gólov sme sa už nedočkali. Avangard Omsk potvrdil pozíciu jasného favorita a svojho súpera z Minsku zdolal po výsledku 7:2. Gólovo sa presadil aj slovenský útočník Štefan Ružička, ktorý v 30.minúte zápasu zvyšoval na 5:1.

60:00

59:53
    Nasleduje ešte posledné vhadzovanie v strednom pásme.

59:39
    Omsk má puk vo svojej moci, čaká sa na záverečnú sirénu.

59:08
    Domáci ešte prinútili Lalandeho ku zákroku.

59:01
    Prebieha už posledná minúta dnešného stretnutia.

58:38
    Domáci brankár musel zasahovať po strele Krajíčka.

58:05
    Baranka sa vrátil po puk až ku brankárovi Karlssonovi.

57:52
    Kuljaš bol osamotený a z dobrej pozície tvrdo vystrelil, Lalande si povyšiel z bránky a puk chytil do výstroja.

57:07
    Hokejisti Omsku rozohrávajú spoza vlastnej bránky.

56:15
    Zápas sa už len dohráva, veľa sa bojuje pri mantineloch.

55:53
    Šikovnou kľučkou sa na pravej strane predviedol Tomáš Surový, ale pred bránkou následne nenašiel žiadneho spoluhráča.

55:01
    Začala sa posledná päťminútovka zápasu. Vhadzuje sa pred Lalandom.

54:27
    Zverenci trénera Říhu už pustili nohu z plynu a tak sa logicky do šancí dostávajú častejšie aj hostia.

53:40
    Pred Lalandom nepríjemne dobiedzal aktívny Kosticyn, ale hosťujúci gólman si puk postrážil.

52:54
    Domáci sa v pásme príliš dlho neudržali a dopredu smerujú hostia z metropoly Bieloruska.

52:22
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa bude vhadzovať pred Lalandom.

51:57
    Avangard sa snaží ukľudniť hru, hostia v tejto fáze poslednej tretiny vystrkujú rožky.

51:12
    Hostia mohli znížiť, ale Zacharov nedokázal v dobre príležitosti presne zakončiť. Karlsson schoval puk a bude sa pred ním vhadzovať.

50:20
    Jefimenko skočil na ľad a jeho tím je tak v plnom počte.

49:50
    Minsk sa dobre bráni a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

49:35
    Lenže po zaváhaní na modrej je pískaný ofsajd. Vhadzovanie v strednom pásme.

49:30
    Avangard sa usadil v pásme a rozostavil svoj presilovkový vzorec.

48:20
    Teraz sa vylučuje na strane hostí. Jefimenko dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

48:04
    Ani jeden z tímov sa nevie usadiť v pásme, hrá sa už pomerne dlho bez prerušenia. Toto vyhovuje domácim hokejistom.

46:51
    Baranka je na ľade a domáci sú v plnom počte.

46:29
    Dinamo sa nevie dostať do tlaku, Omsk šetrí cenné sekundy.

45:35
    Lenže domáci sa držia v útoku, akoby nehrali ani o jedného menej.

44:51
    Prvá presilovka pre Dinamo Minsk. Na trestnú lavicu putuje Ivan Baranka za nedovolené bránenie.

44:40
    Teraz musel vyraziť strelu Nogačeva od ľavého manitnelu.

43:53
    Sympatická je ale snaha hostí, ktorí sa neboja zaútočiť a Karlsson musel predviesť niekoľko ťažších zákrokov.

43:35
    Hrá sa síce zo strany na stranu, ale bez väčších príležitostí.

42:38
    Karlsson odolal aj proti nepríjemnej dorážke Drozda z bezprostrednej blízkosti.

41:58
    Do prvého zakončenia sa na strane hostí dostal Tomáš Surový, ale puk skončil po zblokovaní na ochrannej siet.

40:30
    Už od začiatku tretej tretiny sa v útočnom pásme usadila prvá formácia Avangardu.

40:01

Máme za sebou aj druhú tretinu. V prostrednej časti sme videli štyri góly. Domáci hokejisti pokračovali vo svojej prevahe a pridali ešte tri góly. Minsk síce zlepšil korčuľovanie, hlavne v prvej polovici tretiny, ale to stačilo len na jeden gól, skutočne exkluzívny gól Nogačeva v oslabení. Pred treťou tretinou je o víťazovi už viacmenej rozhodnuté. Dočkáme sa ešte nejakej drámy alebo budú domáci pokračovať vo svojom gólostroji?

40:00

39:39
    Avangard Omsk dal gól!
    Lalande nechápavo krúti hlavou. Je to tak, Avangard pridáva veľmi rýchlo aj siedmy zásah. Stredom klziska sa do pásma prebojoval DENIS KAZIONOV, ktorý nastrelil puk na zadný mantinel. Ten sa k nemu odrazil na pravej strane a pred ním už len zívala prázdna časť Lalandeho svätyne. Nemal problém skórovať. Bez asistencie.

39:08
    Zo svojej prevahy vyťažili domáci šiesty gól. Na modrej sa dostal ku strele Ivan Baranka a pred bránkou jeho pokus šikovne tečoval do siete KIRILL RASSKAZOV. Asistencia: Ivan Baranka.

38:27
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a v pokoji kombinujú.

36:40
    Navyše, Lalande je stále zamestnanejším mužom v bránke ako Karlsson.

35:55
    Zlepšenie v hre hostí je rospoznateľné, ale dobiehať trojgólový náskok Avangardu bude skutočne náročné.

35:01
    Prebieha posledná päťminútovka druhej tretiny. Naďalej sledujeme rýchly hokej, ale momentálne plný nepresností.

34:45
    Dinamo Minsk hrá v plnom počte.

33:47
    Omsku sa v tejto presilovke vôbec nedarí, aj keď sú domáci pri puku.

33:14
    Dinamo Minsk dal gól!
    Lenže sú to práve hostia, ktorí strieľajú gól. V strednom pásme vypichol domácim puk JEVGENIJ NOGAČEV, upaľoval dopredu a z otočky elegantne prekonal Karlssona. Bez asistencie.

32:45
    Vylúčenie na strane hostí. Kirjuščenko dostáva 2 minúty.

31:38
    To taký Lalande sa na nedostatok zákrok nemôže sťažovať.

30:48
    Hostia sa nevzdávajú, ale dnes nevedia na dlhší čas zatlačiť svojho súpera, Karlsson nemá veľa práce.

29:25
    A je tu piaty gól v bránke hostí. Na pravej strane odviedol penzum práce Perežogin, následne prihral pred bránku, kde ŠTEFAN RUŽIČKA nemal najmenší problém usmerniť puk do siete. Asistencia: Alexander Perežogin.

29:02
    Po ďalšej strele domáceho celku nasleduje komerčná prestávka.

28:43
    Kuljaš nedokázala na dvakrát dostať puk na bránkára Lalanda. Tento obranca má najtvrdšiu strelu v KHL.

27:33
    V tejto fáze zápasu sa ani jedno mužstvo nevie na dlhší čas usadiť v tretine súpera.

26:40
    Minsk sa snaží vyššie napádať, domáci zatiahli puk za vlastnú bránku a po prestriedaní budú rozohrávať.

25:51
    Aj v druhej tretine pokračuje pekný hokej. Šanca sledujeme na oboch stranách. Rozdielom je to, že Dinamo sa herne dotiahlo na Avangard.

25:20
    Zakázané uvoľnenie hostí.

24:11
    Domáci Kazionov teraz pred Lalandem zaváhal a tak mu brankár Minsku vypichol puk.

23:25
    Minsk hrá v plnom počte.

22:59
    Až pred koncom presilovke pre Lalandem horelo, po odrazenom puku od zadného mantinelu ho nedokázala Popov prepasírovať do siete.

22:26
    Ani teraz si domáci pri svojej kombinácii nerozumeli a akciu musia opäť zakladať spoza Karlssona.

21:58
    Hostia sa dokázali oslobodiť vyhodením cez všetky čiary.

21:25
    Perežogin sa predieral do zakončenia a Lintner musel zatiahnuť ručnú brzdu. Dostáva 2 minúty za podrazenie.

20:35
    V útočnom pásme sa dokázala udržať prvá formácia hostí, ale nie nadlho.

20:08
    Hostia sa dopustili ofsajdu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 11:52.

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá nám priniesla až päť gólov. Omsk potvrdzuje rolu papierového favorita a vedie 4:1. Verme, že aj v druhej tretine budeme sledovať podobne rýchly hokej.

20:00

19:50
    Oba tímy už len čakajú na koniec prvej tretiny a do útoku sa nehrnú.

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny, pri puku sú domáci.

18:39
    Po skutočne rušných minútach sa teraz hra upokojila, o puk sa bojuje prevažne v strednom pásme.

17:53
    Bielorusom sa predsa len podarilo ešte v prvej tretine znížiť. V tej istej minúte ako padol štvrtý gól Omsku sa presadil po pekne strele ALEXANDER MATERUCHIN. Bez asistencie.

17:03
    Tak toto je už na uterák. Po krátkej rotácii pri mantineli prihrával z pravej strany Popov na úplne voľného MIROSLAVA BLAŤÁKA a ten poslal puk bez problémov za Lalandeho.Asistencie: Alexander Popov, Štefan Ružička.

16:15
    Hostia sa musia opäť brániť. Kuljaš však nedokázal oklamať defenzívu hostí.

15:34
    A už je to 3:0! Po ľavej strane unikol DENIS KAZIONOV a po strele z uhlu prekvapil Lalandeho.

15:03
    Nasleduje komerčná prestávka.

14:50
    Podľa všetkého je v bráne hostí už Lalande, teda hostia vystriedali Šelepjova po druhom góle.

13:45
    Z ich akcie vzišla strela Perežogina od modrej čiary, lenže Šelepjov dokázal jeho pokus vyraziť do bezpečných miest.

12:37
    Aj Bielorusi dostali šancu zaútočiť, ale v pásme zahrali veľmi nepresne a už majú puk tradične domáci hokejisti.

11:20
    Od začiatku sa hrá viacmenej len na jednu bránku, brankár hostí musel predviesť ďalšie zákroky.

10:35
    V prečíslení 2 na 1 sa teraz nedokázali domáci forvardi presadiť.

10:08
    Divákom sa takýto začiatok zápasu určite páči, ich miláčikovia navyše nepoľavujú vo svojej aktivite.

09:10
    Tréner hostí si vyžiadal oddychový čas.

09:10
    A viac ako minútu pridáva domáci celok aj druhý gól. Po pravej strane potiahol celú akciu Sjomin, puk prenechal do tandemu SERGEJOVI KOSTICYNOVI a ten svojou strelou prekvapil Šelepjova. Asistencie: Nikita Pivcakin, Dmitrij Sjomin.

08:30
    Domáci pokračujú vo svojom obrovskom tlaku.

07:46
    Avangard doslova zovrel svojho súpera v pásme a po individuálnom prieniku MAXIMA GONČAROVA sa dostávajú do vedenia. Spomínaný Gončarov získal na prvom kruhu puk a po nakorčuľovaní pred Šelepjova presne zakončil. Asistencie: Sergej Širokov.

07:05
    Zakončenie domáceho Popova bolo zblokované a ku Šelepjovovi sa nedostalo. Minsk po tomto okamihu smeroval do ofenzívy, kde Kitarov neohrozil Karlssona.

06:04
    Miestami to pred Šelepjovom vyzerá ako keby hrali domáci presilovku.

04:56
    Šelepjov si poradil so strelou Baranku od modrej čiary.

03:30
    Minsk sa dostáva do útoku len sporadicky. Momentálne sa veľmi málo prerušuje a hra má spád, čo je pre fanúšika len dobré.

02:35
    Hosťujúci gólman má od začiatku o prácu postarané, ale ani tento pokus po individuálnom prieniku Popova ho nemohol prekvapiť.

01:48
    Avangard už postupne zvyšuje obrátky a pred Šelepjovom pohrozila prvá formácia. Hostia sa zatiaľ dokážu brániť.

00:55
    Začalo sa opatrne, po prvej strele domáceho forvarda sa bude vhadzovať pred brankárom hostí.

00:01

Pripomeniem, že hostí trénuje slovenský kouč Ľubomír Popovič, na domácej lavičke nájdeme Miloša Říhu.

Oba tímy už sú nastúpené na modrých čiarách, nasledujú hymny Bieloruska a Ruska.

Avangard Omsk: Mezin – Pivcakin, Kuljaš, Blaťák, Baranka, Ljamin, Gončarov, Poliščuk, Berdnikov – Kalinin, Semin, Kosticyn- Ružička, Popov, Perežogin – Širokov, Kurjanov, Ivanov – Rasskazov, Kazionov, Machanovský.

HC Dinamo Minsk: Lalande – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogachev, Usenko, Kaznadej, Filčkin, Zacharov – Kaljužnij, Stas, Materuchin – Surový, Kitarov, Irgl – Jefimenko, Osipov, Gavrus – Drozd, Kirjušenko, Dadonov.

Rozhodca: Beljaev, Komarov – Alexej, Pronškich.

Prajem príjemné dopoludnie všetkým fanúšikom hokeja! Dnes nám Kontinentálna hokejová liga ponúka na poludnie šesť stretnutí. Moje meno je Martin Platko a ja Vás budem sprevádzať zápasom medzi domácim Avangardom Omsk a hosťujúcim Dinamom Minsk. Pre domácich pôjde o veľmi dôležitý zápas, keďže v boji o playoff strácajú tri body. Začiatok zápasu je naplánovaný na 11:00 SEČ. Pred začiatkom zápasu si poďme predstaviť oba tímy.

Zverenci trénera Řihu v tejto časti sezóny dobiehajú to, čo na začiatku stratili. Avangardu patrí v tabuľke Východnej konferencie 10.miesto so ziskom 60 bodov pri skóre 116:140 a na ôsme postupové miesto strácajú 3 body. Na svojom konte majú 20 víťazstiev a 26 prehier. Z posledných piatich zápasov domáci získali 7 bodov. V poslednom zápase si na domácom ľade poradili so Spartakom Moskva a zvíťazili hladko 4:1. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Alexander Popov, ktorý nazbieral 32 kanadských bodov za 14 gólov a 18 asistencií.

Tím z metropoly Bieloruska už dávno vzdal boj o playoff a len dohráva základnú časť. Minsku patrí v tabuľke Západnej konferencie až posledné 14.miesto so ziskom 42 bodov pri skóre 81:129. Na svojom konte majú len 13 víťazstiev a až 31 prehier. Z posledných piatich zápasov získali 6 bodov za dva víťazstvá v riadnej hracej dobe. V poslednom zápase Minsk nestačil na ľade Jekaterinburgu a prehral 0:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Kaljužnij, ktorý nazbieral 21 kanadských bodov za 10 gólov a 11 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 8. Gončarov (Širokov), 10. Kosticyn (Pivcakin, Sjomin), 16. Kazionov, 18. Blaťák (Popov, Ružička.), 30. Ružička (Perežogin), 40. Rasskazov (Baranka), 40. Kazionov – 18. Materuchin, 34. Nogačev

Avangard Omsk: Karlsson – Pivcakin, Kuljaš, Blaťák, Baranka, Ljamin, Gončarov, Poliščuk, Berdnikov – Kalinin, Semin, Kosticyn- Ružička, Popov, Perežogin – Širokov, Kurjanov, Ivanov – Rasskazov, Kazionov, Machanovský.
    HC Dinamo Minsk: Šelepjov – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogachev, Usenko, Kaznadej, Filčkin, Zacharov – Kaljužnij, Stas, Materuchin – Surový, Kitarov, Irgl – Jefimenko, Osipov, Gavrus – Drozd, Kirjušenko, Dadonov.

Rozhodca: Beljaev, Komarov – Alexej, Pronškich