Hradecká – Šafářová 1:2 (kon.) | Plíšková – Hantuchová 1:2 (kon.)
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová (26)
2
64 6 6
cz Streda 15.01.2014, 01:11Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch)

Z mé strany vše, příjemnou dobrou noc a u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (03:31:09)

Podobně jako na wimbledonské trávě z roku 2011 i nyní se Šafářová musela probít přes tuto soupeřku do dalšího kola až díky třem setům. Souboj dvou Lucek ale opět dopadl lépe pro ní, byť Hradecká po celé dva sety nepříjemně kousala – v tom prvním se ujala vedení, ve druhém jí zlomil vaz pouze jeden ztracený servis. Až ten třetí byl v jejím podání prostě mizerný.

Konec zápasu

0:6
    V setu vítězí Šafářová, která jasně ovládla poslední a rozhodující fázi utkání. Jakmile Hradecká ztratila i svůj druhý servis v řadě ve třetí sadě, utkání se již jen dohrávalo. A česká favoritka nakonec svou soupeřku smetla nejrychlejším možným způsobem.

15-40
    Šafářová má k dispozici dva mečboly!

15-30
    Šafářovou dělí dvě hry od vítězství v tomto utkání.

15-15
    Míček získává Šafářová.

15-0
    Hradecká získala úvodní fiftýn možná rozhodujícího gemu.

0:5
    V gemu vítězí Šafářová, která tomuhle gemu jasně vládne. Hradecké sebrala potřetí v řadě podání a nyní bude servírovat na vítězství v celém zápase.

30-40
    Hradecké se první brejkbol odvrátit podařilo.

15-40
    Šafářová si opět vytvořila brejkboly, tentokráte dva! Je vidět, že Hradecká je už tak trochu rezignovaná.

15-30
    Šafářová je na koni. Znovu v tomto gemu vede.

15-15
    Srovnáno. Nyní výměnu úspěšně zakončila Šafářová.

15-0
    Míček získává Hradecká.

0:4
    V gemu vítězí Šafářová. S tímhle průběžným stavem, jaký má k dispozici, by už neměla zaváhat. K postupu do další fáze jí chybí prakticky jen malý krůček.