CSKA Moskva – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Jaroslavľ – Viťaz 1:0 (kon.) | A. Mytišči – Novgorod 4:5 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 3:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.) | Lev – Novokuzneck 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.)
CSKA Moskva
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Pondelok 13.01.2014, 16:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Dobrý večer, na zajtrajšom programe je stretnutie, v ktorom sa stretne CSKA Moskva proti hosťom z Chabarovsku.

Postavenie v tabuľke: Nutné spomenúť, že CSKA má v tabuľke jasne lepšiu pozíciu ako hostia z východu Ruska. Tím z ruského hlavného mesta je aktuálne na siedmej priečke západnej konferencie, Chabarovsk je vo východnej konferencii predposledný, teda na trinástej pozícii. Na počet bodov Chabarovsku má vplyv aj to, že tento tím prehral v predĺžení a na nájazdy celkom desaťkrát zo štrnástich stretnutí.

Rozhodne si nenechajte tento jedinečný hokejový zážitok ujsť.

00:01

00:10
    Stretnutie začalo, v bráne domácich Rostislav Staňa, za hostí dnes chytá Mika Järvinen.

01:50
    Je tu prvé vylúčenie dnešného zápasu. Nikolaj Prochorkin (MOS) dostáva dve minúty za hákovanie, Chabarovsk si zahrá presilovku.

03:00
    Príležitosť mal Kirkunov, jeho strela ale išla mimo bránu.

03:41
    Vylúčený je Vladimir Loginov (CHA) na dve minúty za zdržiavanie hry.

03:50
    Lisin sa snažil natlačiť sa do útočného pásma, nakoniec ale skončil v rohu.

05:35
    Denisov strieľa od modrej čiary, jeho strela triafa brvno!

05:41
    Hostia v plnom počte.

06:00
    V prvej tretine má zatiaľ prevahu domáca CSKA, presilovka zostala nevyužitá aj cez to, že Denisov trafil hornú tyč Järvinenovej brány.

08:05
    Šiškanov páli na bránu, Staňo musel dnes prvýkrát vážnejšie zasahovať, to sa mu podarilo.

10:36
    Vladimir Loginov je dnes veľmi aktívny, Snažil sa natlačiť medzi domácu obranu, tá mu ale zobrala puk.

11:16
    Saprykin mohol zblízka dorážať, Järvinen je ale pozorný.

12:27
    Ďalšia strela od Alexdrandra Loginova, Rostislav Staňa má puk vo svojej lapačke.

13:14
    Igor Grigorenko (CSKA) dostáva dve minúty za nedovolené bránenie, aj Amur Chabarovs bude mať tú česť si vyskúšať presilovú hru.

14:15
    Frolov mal šancu zaútočiť z protiútoku, ale ďaleko sa nedostal.

15:14
    Domáci v plnom počte.

15:18
    Sotva sa Grigorenko zapojil do hry, tak rozhodca opäť vylučuje. A znovu to bude na strane domácich. Ivan Neprajev (MOS) dostáva dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

16:30
    Šiškanov teraz čisto zostrelil Emingera, hra pokračuje.

17:18

18:05
    CSKA dalo gól!
    FJODOR Fiodorov je prvý strelcom dnešného zápasu! CSKA vedie jedna nula! Šikovný útočník sa pohotovo zorientoval v bránkovisku a doklepol puk za brankára hostí! asistencie:

19:10
    Filippula triafa hornú tyč, dnes už druhýkrát!

20:00

Prvá tretina je za nami, domáca CSKA Moskva vedie 1:0 zásluhou Fjodora Fjodorova, ktorý sa trafil necelé dve minúty pred koncom prvej časti. Moskva mala väčšinu prvej tretiny prevahu na Chabrovskom, svedčí o tom aj dvakrát trafená horná tyč Järvinenovej brány. Druhá tretina bude pokračovať po prestávke.

20:01

20:05
    CSKA mala v prvej časti jasnú prevahu, o tom svedčia aj štatistiky: 21:14 na strely, 6:1 na zablokované strely.

20:55
    Prochorkin páli od modrej čiary, triafa hosťujúcu brankársku jednotku do masky.

21:25
    Denis Denisov (MOS) dostáva dve minúty za hrubosť.

22:00
    Neprajev vyhadzuje puk cez celé klzisko.

23:25

25:16
    Andrej Štepanov (CHA) dostáva dve minúty za hákovanie.

25:29
    Len trinásť sekúnd stačilo Moskve na strelenie druhého gólu a využitia ďalšej presilovej hry. Triafa sa ALEXANDR Frolov! Asistencie: Nikolaj Prochorkin, Nikita Zajcev.

27:44
    Denisov dnes hrá naozaj skvele, aj napriek vylúčeniu podáva skvelý výkon.

29:06
    Prochorkin vybojoval v rohu puk a ihneď sa tlačil do brány, Järvinen je pozorný.

30:25
    Smurov páli od modrej čiary, avšak Staňovu bránku netrafil.

33:33
    Hostia sa mohli dostať do prečíslenia dvaja na jedného, no skvele zafungovala obrana domáceho tímu. Fanúšikovia CSKA Moskva zatiaľ musia byť s výkonom svojich zverencov naozaj spokojní.

34:07
    Nikolaj Prochorkin (MOS) dostáva dve minúty za faul lakťom.

34:07
    Chabarovsk si nevytvoril väčšiu šancu, Prochorkin je na ľade.

37:10
    Filippula prekĺzol medzi obrancami a trafil dnes už neviem koľkú tyč!

37:24
    Arten Dubinin (CHA) dostáva dve minúty za hákovanie, je tu ďalšia presilovka domácich.

39:24

39:39
    Dvadsaťjeden sekúnd pred druho sirénou zvyšuje domáca mašina na rozdiel troch gólov! STANISLAV JEGORŠEV dostal prihrávku od Filippula, a ten sa triafa sa do Järvinenovej bránky! Asistencie: Ilari Filippula, Ján Muršák.

40:00

Domáca CSKA zvýšila v tejto tretine na tri nula, ak sa nestane nejaká vážnejšia komplikácia, malo by to zostať jasne v réžii tohto mužstva. Tretia tretina nasleduje za malý moment.

40:01

42:00
    Frolov a jeho pokus, strela nakoniec končí mimo bránu.

43:08
    Korotkov sa pri prechode do útočného pásma ocitá v postavení mimo hru, Chabarovsku sa nedarí prechádzať cez stredné pásmo.

45:39
    Steven Eminger (MOS) dostáva dve minúty za zdržiavanie hry.

46:46
    Muršák hľadal v útočnom pásme Denisova, ten vystrelil. Jeho pokus ale končí tesne vedľa brány!

47:39

49:04
    Stanislav Jegoršev (MOS) dostáva dve minúty za nedovolené bránenie. Ďalšia presilovka pre Chabarovsk.

49:58
    Presilovka hostí nemá dlhé trvanie. Vylúčený je Alexander Loginov (CHA), dostáva dve minút za podrazenie.

51:04

51:21
    Nasleduje skrátená presilovka domácich, Filippula páli tesne mimo.

51:58

53:12
    Pár minút do konca, CSKA má hru jasne pod kontrolou.

54:31
    Fjodor Fjodorov (MOS) dostáva dve minúty za hákovanie.

55:55
    Bilalov páli od modrej čiary, Staňa je pozorný. Trúfam si tvrdiť, že Staňa dnes dosiahne čisté konto.

56:31

56:45
    Sergej Fiodorov (MOS) dostáva vyšší trest do konca zápasu!

60:00

Koniec zápasu, CSKA Moskva dnes zvíťazila na Amur Chabarovskom 3:0. O víťazstve domáceho celku rozhodla predovšetkým druhá tretina, v ktorej sa za domácich trafili Alexander Frolov a Jegoršev. Za zmienku z tretej časti ešte tiež stojí vylúčenie Fjodorova do konca zápasu. To je z mojej strany pre dnešok všetko, dovidenia. (18:15:37)
    Góly a asistencie: 19. Fjodorov, 26. Frolov (Prochorkin, Zajcev), 40. Jegoršev (Filippula, Muršák)

CSKA Moskva: Staňa – Denisov, Mišarin, Zajcev, Rylov, Eminger, Jegoršev, Ogurtsov – Morozov, Lisin, Žarkov, Filippula, Neprajev, Ljubimov, Grigorenko, Muršák, Fefelov, Prochorkin, Fjodorov, Saprykin, Frolov
    Amur Chabarovsk: Järvinen (Murygin) – Reese, Sedunov, Ježov, Loginov A., Loginov V., Bilalov, Terjajev – Krikunov, Fisenko, Tarasov, Dubinin, Korotkov, Lugin, Junkov, Šiškanov, Štepanov, Smurov, Klimčuk, Abramov, Kopikenko