Ružomberok – Ružomberok B 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Dobrovice 3:1 (kon.) | Sigma Olomouc – Slovácko B 6:1 (kon.)
Zlín – Brumov 4:1 (kon.) | Trenčín – Senec 6:0 (kon.) | Příbram – Varnsdorf 2:2 (kon.)
Bohemians – Příbram B 1:0 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:2 (kon.) | Slovácko – Kroměříž 5:1 (kon.)
Hr. Králové – Opava 4:0 (kon.) | Trenčín – Bánovce n. Bebravou 4:0 (kon.) | Bohemians – Vltavín 3:0 (kon.)
Příbram – Varnsdorf 4:3 (kon.) | Salzburg – Znojmo 8:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
6:2 (2:0)
FC Chomutov
cz Sobota 11.01.2014, 11:00 • Luční ulice, Plzeň • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Hezký den z Plzně. V tréninkovém centru Viktorie Plzeň v Luční ulici se dnes střetnou v přátelském utkání hráči Viktorie s třetiligovým Chomutovem. Z dnešního utkání vám přineseme informace o důležitých událostech.

Viktoria Plzeň zahájila v pondělí přípravu na jarní část Gambrinus ligy a také na jarní část Evropské ligy pod vedením nového kouče Dušana Uhrina ml. Ten má pro dnešní utkání v plánu vyzkoušet co nejvíce hráčů, tudíž každý poločas by měla odehrát rozdílná sestava. Jedná se o utkání, které bude následovat po týdenní hrubé přípravě. Pro hráče to bude takový první test, jak jsou na tom s připraveností, a já si přeji, aby naplno ukázali své kvality. Mám naplánováno, že jedenáctka, která pravidelně nastupovala v lize, neodehraje celý zápas. Do tohoto utkání nasadíme kombinovanou sestavu,“ prozrazuje Uhrin pro klubový web Viktorie.

FC Chomutov
    Chomutovští zahájili přípravu na jarní část ČFL také tento týden a hned na startu přípravy přichází souboj se 13 nejlepším týmem světa v žebříčku fotbalových historiků. Chomutov jde do zápasu po třech trénincích v rámci zimní přípravy. "Je to pro nás určitě pocta, protože si myslím, že v Čechách bychom těžko hledali lepší tým. My do zápasu půjdeme s tím, že nemáme co ztratit. Já chci hlavně vidět ty nové hráče, jak se popasují s tak těžkým zápasem," uvádí trenér Chomutova Robert Vágner, který jako hráč spojil svojí kariéru i s Plzní, kde stále žije.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Horváth, Hořava – Štípek, Kolář, Kovařík – Bakoš.

FC Chomutov: Není k dispozici.

1

1
    Úvodní výkop provedli hosté, ale míče se již ujala Viktorka.

2
    Centr Štípka skončil pouze u brankáře.

4
    Do vápna Chomutova míří jeden centr za druhým. Nyní zakročil výborně gólman Chomutova, který vychytal Kovaříka.

7
    Plzeň má míč, ale díky vysunuté obraně se k ničemu dalšímu nedostává.

8
    Bakoš dostal balón do brány, ale bylo to z ofsajdu. Gól tak neplatí.

11
    Plzeň se snaží, ale po centrech zatím větší šance nepřicházejí.

14
    Kovařík našel ve vápně Koláře, ten hlavou zamířil pouze nad.

17
    Po rychlém protiútoku Viktorky, který zakončoval Bakoš, fantasticky zakročil brankář Chomutova.

21
    Po centru Štípka Kolář z voleje přestřelil. To byla velká šance.

22
    Další výborný zákrok brankáře hostí po ráně zpoza vápna.

24
    Hosté poprvé střídají kvůli zranění jednoho z hráčů.

25
    Proti hostům byla nařízena penalta!

26
    Plzeňský kapitán Pavel Horváth z penalty přestřeluje! Stále tedy 0:0.

29
    Další útok Plzně zastavil ofsajd.

30
    Po standardce Plzně následuje roh.

33
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu zůstal sám před brankářem VÁCLAV PROCHÁZKA a Plzeň vede 1:0.

34
    MAREK BAKOŠ si naběhl na zadní tyč a zvyšuje na 2:0 pro Viktorku.

37
    Domácí pokračují v aktivitě. Střely Štípka i Hořavy však byly zablokovány.

39
    Z dálky napřáhl Kovařík, míč končí v rukavicích hostujícího gólmana.

41
    Brankář Chomutova si poradil i s volejem Limberského.

43
    Střelu Bakoše hráči Chomutova zablokovali.

44
    Ve vápně se snažil něco vymyslet Hořava, ale byl včas zastaven.

45
    Blízko ke gólu byl Bakoš, jeho střelu hosté zastavili na brankové čáře.

45

46

FC Viktoria Plzeň ve 2. poločase: Bolek – Rajtoral, Hejda, Hubník, Chocholoušek – Petržela, Hanousek, Hrošovský, Veselinović – Wágner, Tacl.

48
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu se prosazuje hlavou MAROŠ KLIMPL.

48
    A je vyrovnáno! NIKODIN OBRADOVIČ přeloboval brankáře Bolka a je to 2:2.

51
    Po Hanouskově střele míč končí v síti, ale jelikož ho ještě tečoval Tecl, který stál v ofsajdu, gól není uznán.

52
    Plzeň teď působí hodně zaskočeně.

53
    Viktoria si bere vedení zpět. TOMÁŠ WÁGNER se dostal do šestnáctky a střelou přes obránce skóruje.

58
    Penalta po faulu na Tecla!

58
    STANISLAV TECL penaltu proměnil ranou do středu brány.

60
    Plzeň se snaží o další útok.

61
    Hrošovský našel ve vápně TOMÁŠE WÁGNERA, který se trefuje ke vzdálenější tyči – 5:2.

64
    Wágner vybojoval roh pro Plzeň.

66
    Plzeň z rohu nic nevytěžila, stejně jako Chomutov z následného brejku.

67
    Hosté získali výhodu standardní situace.

68
    Hostující fotbalista přestřelil bránu.

72
    Centr na zadní tyč nalezl Tecla, ten svou příležitost neproměnil.

74
    Další penalta pro Plzeň, dnes již třetí!

75
    Wágner mohl zkompletovat hattrick, trefil však břevno.

76
    Veselinović zpoza vápna vyprášil rukavice gólmana – rohový kop.

80
    MILAN PETRŽELA prošel až do vápna a prostřelil hostujícího brankáře.

82
    Z dálky to zkusil Hrošovský, nemířil přesně.

84
    Plzeň u míče, akci táhl Rajtoral.

86
    Plzeň se stále snaží útočit.

87
    Po přihrávce Petržely byl v šanci Wágner, pálil mimo.

90
    Závěr zápasu se již pouze dohrává.

Konec zápasu. (12:47:47)

Jakub Vais

Góly: 33. Procházka, 34. Bakoš, 53. Wágner, 58. Tecl (pen.), 61. Wágner, 80. Milan Petržela – 48. Klimpl, 48. Obradovic

Nepremenená penalta: 26. Horváth (PLZ), mimo, 75. Wágner (PLZ), mimo

FC Viktoria Plzeň:
    I. poločas: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Horváth, Hořava – Štípek, Kolář, Kovařík – Bakoš.

II. poločas: Bolek – Rajtoral, Hejda, Hubník, Chocholoušek – Petržela, Hanousek, Hrošovský, Veselinović – Wágner, Tacl.

FC Chomutov: Zaťko (46' Lipš) – Vait (69' Selak), Ozor, Klimpl, Grubiša) – Selak (46' Obradovič), Česlák (59' Husák), Klimeš (25' Nový), Pikl, Dhajtarovič (46' Válek) – Tafat