Sparta Praha – Žižkov 7:0 (kon.) | Sparta Praha – Vlašim 1:3 (kon.)
AC Sparta Praha
7:0 (6:0)
FK Viktoria Žižkov
cz Štvrtok 09.01.2014, 11:00 • TC Strahov • Prípravný zápas

Již za hodinu a půl se zde na Strahově odehraje další přípravné utkání, ve kterém změří Sparta síly s Graffinem Vlašim. (12:40:07)

Je tu konec přípravného zápasu mezi Spartou a Žižkovem. Domácí především v prvním poločase jasně dominovali a zcela po zásluze vyhráli nad svým soupeřem vysoko 7:0.

87
    U míče jsou nadále domácí fotbalisté, kteří svému soupeři prakticky nepůjčují balon.

83
    Zápas se jen dohrává, míč v pohodě drží pražská Sparta.

81
    Po nakrátko rozehraném rohu se míč dostal k Vackovi, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.

81
    Na pravé straně hřiště měl hodně prostoru domácí Dočkal, jeho nízký centr ale obrana odvrátila na roh.

80
    Z pravé strany zkoušel do vápna Sparty centrovat Roubal, jeho pas byl ale příliš dlouhý a nikoho ze spoluhráčů nenašel.

79
    Sparťané ale ve velké pohodě míč odvrátili mimo vápno a dokonce se málem dostali do brejku.

78
    Po hodně dlouhé doby musí být v permanenci Vaclík. Je tu přímý kop pro Žižkov.

77
    Hosté ve druhém poločase zatím prakticky neohrozili bránu soupeře. Nyní se sice nadechovali k rychlému brejku, jenže ten zcela pokazili.

76
    Po centru do vápna se míč odrazil k Vackovi, jehož rána bez přípravy skončila mimo.

75
    Nyní budou mít domácí možnost zahrávat rohový kop. Z pohledu brankáře Boháče to bude po jeho levé ruce.

74
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Vacek.

72
    Především záložní řada Sparty hraje výborně v defenzivě a svým obráncům hodně usnadňuje hru. Hráči Žižkova nedokážou překročit půlící čáru.

70
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Hurka, přichází Procházka.

70
    Dvacet minut před koncem sledujeme poměrně poklidnou podívanou. Stále ale platí, že hosté se prakticky nedostávají k míči.

68
    Z levé strany zkoušel nyní Matějovský z velkého úhlu překvapit Boháče, ten ale nakonec zasahovat nemusel, protože míč skončil jen na boční síti.

66
    Z velké dálky zkusil vypálit Vácha, jeho rána pravačkou ale prolétla vysoko nad Boháčovo bránou.

64
    Další velice slibnou šanci měl nyní Krejčí, svůj únik ale zakončil nepřesnou střelou.

Petr Bílek

Góly: 24. Krejčí, 25. Dočkal, 35. Lafata, 38. Lafata, 42. Lafata, 45. Krejčí, 52. Bednář

Karty:   53. Šťastný (ZIZ)

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Hybš – Matějovský, Vácha, Hušbauer (74. Vacek) – Dočkal, Krejčí – Lafata (46. Bednář)
    Náhradníci: Přikryl, Mareček, Vacek, Polom, Bednář, Nguyen

FK Viktoria Žižkov: 1. poločas: Ottmar – Dressler, Bodeček, Hejný, Bartošák – Bartl, Hurka, Karaduz, Folprecht, Hadaščok – Voltr. 2. poločas: Boháč – Houžvička, Kiidron, Šťastný, Folwarczny – Roubal, Súkenník, Mareš, Opluštil, Hurka (70. Procházka) – Škoda

Rozhodca: Blažej – Kalenda, Kubr.