Chabarovsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Vladivostok – A. Mytišči 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Jaroslavľ 1:2 (kon.)
Novosibirsk – Petrohrad 4:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 2:5 (kon.)
Ufa – HC Slovan 4:2 (kon.) | Nižnekamsk – Lev 1:4 (kon.) | Viťaz – Jekaterinburg 1:3 (kon.)
Novgorod – Barys 7:2 (kon.) | D. Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 2:2 (1:2 po s.n.)
Viťaz Moskovská oblasť
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Štvrtok 09.01.2014, 16:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Pekné popoludnie pri sledovaní KHL. Jedným zo zápasov je aj zápas medzi Viťaz Podolsk a Avtomobilist Jekaterinburg ktoré môžete vďaka tomuto prenosu sledovať. Úvodné buly je naplánované na 16. hodinu.

Domáci celok s päťdesiatimi bodmi na konte drží aktuálne predposlednú, teda trinástu priečku západnej konferencie. Z posledných piatich zápasov si pripísali päť bodov. Jediný vyhraný zápas bol iba proti Spartaku Moskva po nájazdoch. Ich sen na tohtoročné play-off sa teda rozplynul.
    Hostia sú na tom o poznanie lepšie. Sedemdesiat bodov im zaisťuje šiestu pozíciu vo východnej konferencii. Ich bilancia je tiež veselšia, posledných päť zápasov im prinieslo 9 bodov. Šesť z nich získali výhrou po základnej hracej dobe, ďalšie im prišli z jednej výhry proti Novosibirsku v nájazdoch a posledný z prehratých nájazdov s Novgorodom.

Vzájomné stretnutie
    14. októbra sa tieto dva celky stretli na ľade Jekaterinburgu. Víťazne nakoniec vyšli hráči Avtomobilistu, ktorí vydreli druhý bod v nájazdoch.

Viťaz Podolsk: Backlund (Lisutin) – Porseland, Khafizulin, Seleznyov, Golovkov, Mezei, Malevich, Kudinov – Klimenko, Ziazov, Afinogenov – Shitikov, Koroljuk, Cibák – Koroyov, Kousal, Soloduhin – Ivanov, Koksharov, Makeyev

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář(Lobanov) – Gusev (C), Zhuravlyov, Viklund, Lepisto, Antonov, Megalinsky, Rybnitsky, Tryamkin– Levandowski, Yefimov, Yemeleyev – Lazarev, Chernov, Malykhin – Fyodorov, Simakov, Demagin – Golyshev, Streltsov, Arkalov

Rozhodca: Gofman, Kulakov – Palej, Sivov.

00:01

01:19
    Prvý zásah Kovářa, musel vykryť strelu z pravého kruhu.

02:48
    Lisutin si tiež siahol prvýkrát na puk keď šiel proti strele Guseva.

03:34
    Klimenkova rana z modrej končí v moci Kovářa.

04:19
    Domáci teraz dobre kontrolujú puk, český brankár ale nemá príliš ťažkú ​​prácu.

05:49
    Domáci idú do početnej výhody. Dve minúty dostáva Streltsov za podrazenie.

06:50
    Andrej Antonov putuje na trestnú lavicu, rovnako ako Streltsov dostáva dvojminútový trest za podrazenie. Domáci budú mať takmer minútu presilovú hru 5 na 3.

07:25
    Prvý zásah Kovářa v presilovke domácich.

07:49
    Hostia sú už v štyroch. Stále ale pretrváva tlak Podolska.

08:19
    Domácim sa príliš nedarí prekombinovať štyroch hostí, Kovář sa takmer vôbec nedostáva do kontaktu s pukom.

08:31
    Soloduhin dostáva dvojminútový trest za hákovanie. Chvíľu sa bude hrať v štyroch na oboch stranách.

08:50
    Hostia v plnom počte.

09:29
    Levandowski skúšal strelu z ľavého kruhu.

10:31
    Domáci v plnom počte.

11:31
    Hostia boli nebezpeční pred Lisutinom, ten preto vo vhodnej chvíli puk zakryl lapačkou.

13:49
    Jekaterinburg dal gól!
    Dobrú súhru teraz predviedla druhá útočná formácia hostí. Na konci tohto "ťukesu" bol Arto SERGEJEVIČ Chernov , ktorý poslal puk do siete domácich. Asistencie: Anton Pavlovič Lazarev, Fjodor Valerjevič Malykhin.

15:16
    Na trestnú lavicu pôjde domáci Kudinov , ktorý dostáva 2 minúty za vyhodenie puku mimo hraciu plochu.

16:38
    Hostia sú opäť pred bránkou Lisutina, Viklund poslal puk na Malykhina, ktorý ale nedokázal puk tečovať na bránu.

17:16

18:31
    Domáci sa snažia rýchlo prebrať z inkasovaného gólu, príliš sa im ale nedarí.

19:03
    Koroljuk skúsil prekvapiť Kovářa pri pravej tyčke. Brankár bol ale na dobrom mieste.

20:00

Druhá tretina začne približne 16:49.

Prvá tretina nám priniesla iba jeden gól, ktorý si vďaka strele Chernova pripísali hosťujúci Avtomobilisti . Na vylúčenie je pomer zatiaľ rovnaký, 2:2. Uvidíme, čo nám prinesie ďalšia tretina.

20:01

22:18
    Hra sa neustále prelieva z jednej strany na druhú. Žiadny z tímov sa nepúšťa do ničoho nebezpečného.

23:48
    Kudinov prešiel stredom ihriska až za modrú čiaru a odtiaľ vypálil priamo do výstroje Kovářa.

24:17
    Hostia vyvíjajú veľký tlak na Viťaz a domáci sa tak musia stiahnuť pred Lisutina a brániť vlastnú bránku.

25:32
    Kudinov teraz veľmi tvrdo bránil bránkovisko svojho brankára. Rozhodca Gofman si s ním niečo vyjasnil a vylučovať sa zjavne nebude, pretože to nebol žiadny nedovolený zákrok.

27:32
    Obe strany sa pokúsili o niekoľko striel, všetky ale skončili vedľa bránky. Hrá sa relatívne plynulý hokej.

28:13
    Nahodenie Golovkova končí nakoniec zakázaným uvoľnením.

29:48
    Domáci si vytvárajú dobrý tlak na Jekaterinburg, ktorý už viac ako minútu nedokázal vyhodiť puk.

30:15
    Antonov teraz dokázal oslobodiť svoj ​​tím a skúšal strelu od modrej, ktorú ľahko vytesnil Lisutin.

31:26
    Domáci Robert Kousal dostáva dvojminútový trest za krošček.

31:57
    Koroyov dokázal uniknúť až k hosťujúcemu brankárovi, ktorý dobre vykryl jeho strelu zápästím.

32:18
    Demagin dostal puk späť pred Lisutina a ten jeho pokus blokuje.

32:35
    Sily na ľade sa vyrovnávajú. Za podrazenie ide na dve minúty sedieť Tobias Viklund.

33:26

33:38
    IGOR Yemeleyev zvyšuje náskok svojho tímu už o dva góly, dokonca ešte v oslabení! Vystihol rozohrávku na jedného z domácich, ktorí sa chystali usadiť sa pred Kovářom, a Yemeleyev poslal puk do Lisutinovej siete bez asistencie

33:54
    Slovenský útočník Mezei pálil tvrdou strelou od modrej, s ktorou si Kovář dokázal poradiť.

34:35

36:02
    Domáci ťažko hľadajú cestu do útočného pásma.

37:15
    Hostia sú pri chuti, krásne teraz prešiel veľkú časť ihriska Fyodorov a preveril Lisutina.

38:12
    Lisutin likviduje jednu strelu za druhou, domácej obrane sa príliš nedarí získať puk pod kontrolu.

39:21
    Hostia potrebujú vystriedať a prichádzajú o puk. Viťaz sa snaží vymyslieť novú útočnú akciu.

40:00

Tretia tretina začne približne 17:36.

Dnešné stretnutie sleduje 2500 divákov.

Druhá tretina, druhý gól. Opäť na strane hostí, tentoraz po zásluhe Yemeleyeva , ktorý si v individuálnej akcii poradil s domácim Lisutinom. Trochu slabšia tretina na vylúčenie, znova sa však vylučovalo na oboch stranách rovnako – jedenkrát. Posledné dejstvo nám pravdepodobne ponúkne veľmi podobný hokej ako doteraz, ak domáci nevymyslia v kabíne nejaký plán, ktorý by ich vrátil do zápasu.

40:01

40:45
    Posledná tretina začína veľmi opatrným hokejom.

41:41
    A je tu ďalšie vylúčenie na strane hostí. Zhuravlyov dostáva dvojminútový trest za podrazenie.

41:54
    Viklund dokázal ohroziť domácu bránku vo vlastnom oslabení.

42:52
    Prvá strela domácich za presilovku. Kovář ju bez problémov vykryl.

43:28
    Afinogenov prešiel cez modrú a z prvej pálil. Kovář so šťastím vyráža.

43:41

45:10
    Veľa nepresností v strednom pásme.

48:02
    Viťaz Podolsk dal gól!

Domáci znižujú na rozdiel jedného gólu! MARTIN Cibák pálil po prihrávke od Koroljuka z pravého kruhu a puk sa od hornej tyči odrazil do bránky! Asistencia: Alexander Koroljuk

49:15
    Lazarev dostal nečakanú prihrávku pred bránku hostí a keby stihol zareagovať, mohol padnúť gól! Veľké šťastie pre domácich.

51:05
    Ďalší nebezpečný závar pred Lisutinom.

54:18
    Afinogenov zaviezol puk pred Kovářa ale nedokázal zakončiť.

55:25
    Kovář stále drží náskok svojho tímu a nedáva súperovi možnosť vyrovnať. Teraz vykryl bombu Kousala.

56:51
    Koroyov dostáva dvojminútový trest za sekanie.

58:02
    Boli ohlásené posledné dve minúty zápasu. Domácim sa začína čas neúprosne krátiť.

58:51

59:00
    ALEXEJ Yefimov ešte navyšuje skóre hostí po dobrej nahrávke od Guseva a Lisutin loví tretí puk z vlastnej siete. Asistencie: Sergej Gusev, Igor Yemeleyev.

60:00

Zápas skončil. Hostia podľa predpokladov strelili tretí gól v tretej tretine a zo zápasu si teda odvážajú všetky tri body. Domácim sa podarilo po zásluhe Cibáka znížiť na stav 1:2, Yefimov však presne minútu pred koncom strelil gól.

Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám pekný zvyšok dňa. (18:10:47)
    Góly a asistencie: 49. Cibák (Koroljuk) – 14. Chernov (Lazarev, Malykhin), 34. Yemeleyev, 59. Yefimov (Gusev, Yemeleyev)

Viťaz Moskovská oblasť: Backlund (Lisutin) – Porseland, Khafizulin, Seleznyov, Golovkov, Mezei, Malevich, Kudinov – Klimenko, Ziazov, Afinogenov – Shitikov, Koroljuk, Cibák – Koroyov, Kousal, Soloduhin – Ivanov, Koksharov, Makeyev

Rozhodca: Gofman, Kulakov – Palej, Sivov