Fiorentina – Chievo 2:0 (kon.)
ACF Fiorentina
2:0 (2:0)
Chievo Verona
cz Streda 08.01.2014, 21:00 • Stadio Artemio Franchi (Firenze) • Taliansky pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italský pohár má na programu osmifinále a my budeme sledovat utkání mezi Fiorentinou a Chievem. Favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Fiorentina zatím neodehrála v této sezoně v poháru ani jeden zápas, takže dnes si odbude svoji premiéru. Domácí celek je velkým favoritem na postup a pokud by se nakonec z postupu radovalo Chievo, bylo by to velké překvapení. Ale nutno dodat, že v pohárových zápasech není o překvapení nouze, tak uvidíme, jak to dnes nakonec celé dopadne.

Chievo už odehrálo v poháru dva zápasy a oba dva s přehledem zvládlo. Nejdřív hrálo doma s Empoli a vyhrálo 2:0. V dalším kole se v Chievu představil Reggina a domácí vyhráli v pohodě 4:1. Uvidíme tedy, jak si povedou hráči Chieva na hřišti Fiorentiny.

ACF Fiorentina: Neto – Roncaglia, Rodriguez, Compper, Tomovič – Fernandez, Ambrosini, Valero – Wolski, Rebič, Joaquin.
    Náhradníci: Capezzi, Empereur, Jakovenko, Iličič, Lezzerini, Munua, Olivera, Pizarro, Ryder, Savič, Vargas, Vecino.

Chievo Verona: Silvestri – Sardo, Dainelli, Cesar, Pamič – Bentivoglio, Sestu, Hetemaj, Radovanovič, Estigarribia – Paloschi.
    Náhradníci: Acosty, Bernardini, Claiton, Drame, Frey, Lazarevič, Mbaye, Papp, Pellissier, Squizzi, Théreau..

1

2
    Domácí začínají aktivně, Chievo je zatím jen na své obranné půli a čeká na tlak domácích.

3
    Centr Roncaglii z pravé strany je tečován, je z toho roh pro domácí.

4
    Obrana Chieva si ale poradila a balon odvrací do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

5
    Další rychlá kombinace Fiorentiny před vápnem Verony, přihrávka za obrannou linii hostů ale neprošla.

6
    Fiorentina má zatím územní převahu, soupeři nedovoluje takřka nic...

8
    Matias faulován na středu hřiště, míč mají nadále domácí, kteří tlačí soupeře k velkému vápnu.

9
    Estigarribia v první útočné akci hostů kazí, balon mu utekl za postranní čáru.

10
    Rychlá akce hostů. Z levé strany nasprintoval kupředu Radovanovič, jeho centr byl velmi dobrý, nikdo na něj ale nakonec nedokázal dosáhnout.

11
    Veronským se přeci jen podařilo hru vyrovnat a uklidnit, úvodní tlak Fiorentině kýženou první branku nepřinesl.

12
    Hosté kombinují na útočné půli, zatím bez zakončení.

13
    Žlutou kartu dostává Radovanovič (Chievo Verona).

14
    Domácím se nedaří usadit se na útočné půli, Chievo je nyní lepším týmem.

15
    Hra je přerušena, ošetřován je jeden z hostů.

16
    Opět se pokračuje ve hře, na výraznější šance zatím čekáme.

17
    Od branky bude po nepřesné hře domácích rozehrávat Silvestri.

20
    Joaquín vypálil tvrdou ránu z hranice vápna, balon jde ale nad břevno. Tohle mohlo dopadnout i lépe...

21
    Chievo kontruje rychlou protiakcí, Neto sráží balon na rohový kop.

22
    A znovu domácí gólman, Neto tentokrát centr z rohu soupeře boxuje do bezpečí.

22
    Rebič vypálil technicky, Silvestri vyráží jen na roh.

24
    Chievo pokoušelo rychlý protiútok z levé strany, celá akce je nyní ale zbržděna.

25
    Domácí se provinili zbytečným útočným faulem, rozehrávat tak budou hosté.

26
    Fiorentina si vybojovala rohový kop.

27
    Obránce hostů odvrací balon jen za cenu dalšího rohu...

28
    Ten už Chievo ubránilo a balon zakopává na útočnou půli.

29
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Máme tu první branku utkání, raduje se domácí favorit. Fiorentina těží z vytvořeného tlaku, do voleje se na hranici vápna opřel JOAQUÍN, který se přízemní střelou trefil do levé strany Silvestriho branky.

31
    Domácí pokračují v tlaku na útočné půli.

32
    Žlutou kartu dostává Ambrosini (ACF Fiorentina).

33
    Žlutou kartu dostává Cesar (Chievo Verona).

35
    Chievo dnes svého soupeře příliš nestíhá, hraje se výhradně na útočné půli Fiorentiny – podle očekávání.

36
    Od branky bude rozehrávat Neto.

38
    Blíží se pomalu konec první půle, tempo hry opadlo.

39
    Diskutabilním zákrokem byl zastaven pronikající Paloschi, hra pokračuje.

40
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Pamič, přichází Drame.

43
    Žlutou kartu dostává Valero (ACF Fiorentina).

44
    Žlutou kartu dostává Sardo (Chievo Verona).

45
    Silvestri vyráží střelu ze střední vzdálenosti, hosté jsou nadále pod tlakem.

45
    Žlutou kartu dostává Hetemaj (Chievo Verona).

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45+2
    Domácí tým zahrával přímý kop z hranice vápna. Původní střela se odrazila od břevna zpět před branku, kde se o pohotovou dorážkou do prázdné branky prezentoval ANTE REBIČ.

45+2

Druhý poločas začne cca ve 22:06.

Domácí tým vede po prvním poločase 2:0, trefili se Joaquín a Rebič. Fiorentina byla lepší a zaslouženě vede. Pokud chtějí hosté myslet na lepší výsledek, musí zásadně přidat.

46

47
    Matias trefuje ranou ze střední vzdálenosti břevno!

48
    Fiorentina volně navazuje na dobrý výkon z první půle, soupeři balon nepůjčuje.

49
    Dvakrát po sobě od branky rozehrával Neto, domácí drží balon a kombinují.

51
    Domácí Fiorentina bude zahrávat rohový kop.

52
    Ten ale hosté v pohodě ubránili.

53
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Thereau, přichází Sestu.

54
    Chievo to se svým nasazením ve druhé půli nepřehání, domácí tak mohou hrát bez výraznějších obav ze soupeře.

54
    Kombinace Fiorentiny je zatím jen na půli hřiště.

55
    A další rohový kop pro domácí, tentokrát ho vybojoval Rebič.

56
    Centr z rohu ale stahuje připravený Silvestri.

58
    Na hřišti planou vášně mezi Tomovičem a Bentivogliem, karty se ale rozdávat nebudou.

60
    Hodně nepřesnou střelu ze střední vzdálenosti vypálil Paloschi.

61
    Rebič je ošetřován za postranní čarou, hra je přerušena.

64
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Rebič, přichází Ryder.

65
    Hosté se snaží zvýšit obrátky, Fiorentina se ale brání velmi organizovaně a soupeři mnoho nedovoluje.

67
    Paloschi ztratil balon na útočné půli, následný brejk Fiorentiny se ale také nevydařil.

68
    Sardo přihrál svůj pád a je po druhé žluté kartě vyloučen!

69
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Wolski, přichází Pizarro.

70
    Šance hostů se po vyloučení Sarda výrazně minimalizují, domácí Fiorentina v klidu kontroluje hru.

71
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Paloschi, přichází Frey.

72
    Od branky rozehrál Silvestri, Chievu se ale stále nedaří založit kloudný útok.

74
    Fiorentina zahrávala standardní situaci, centr z přímého kopu se ale neujal.

76
    Domácí sice ve velkém zmatku ve vápně dopravili balon do branky Silvestriho, radost ale netrvá dlouho, píská se ofsajd.

79
    Vše nasvědčuje postupu Fiorentiny do dalšího kola. Hosté hrají v deseti, branku Neta takřka neohrožují.

81
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vecino, přichází Compper.

83
    Hetemaj vybojoval faul na útočné půli, Chievo bude zahrávat standardní situaci.

84
    A vylučuje se i na domácí straně, hrát se tedy bude v deseti na obou stranách. Ambrosini dostává druhou žlutou kartu za nepovedený skluz proti soupeři.

87
    Utkání směřuje ke svému konci, Fiorentina kráčí za vítězstvím. Soupeři ani v posledních minutách šance nepovoluje.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+3
    Hosté budou mít šanci snížit nepříznivé skóre alespoň z rohového kopu...

90+3
    Balon ale chytá pohotový Neto.

Fiorentina doma poráží Chievo Veronu 2:0 a v italském poháru tak postupuje do dalšího kola. Dnes o tom rozhodli Joaquín a Rebič. Fiorentina byla lepší a zaslouženě postupuje, naplno tak potvrdila roli favorita.

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (22:57:23)