Jihlava – Litoměřice 3:2 (1:0 po s.n.) | Benátky n/J – Kadaň 3:0 (kon.) | Most – Šumperk 3:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Havířov – Beroun 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 0:3 (kon.)
Olomouc – Motor ČB 6:1 (kon.)
HC Olomouc
6:1 (3:0, 1:0, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Streda 08.01.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Zápas mezi Olomoucí a Českými Budějovicemi je u konce. Mora se dostala už do vedení o šest branek, když se do sítě Motoru dokázali trefit podruhé v utkání Pekr a Jergl. O čestný zásah hostů se postaral Zdeněk Šperger. Mora tak nakonec vyhrála 6:1.

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, budu se těšit u dalších online přenosů. (20:08:49)

60:00

59:58
    Diviš se Staňkem nedovolili vypálit Špergrovi. Ještě dvě vteřiny před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:18
    Ondřejova střela se odrazila pouze na hůl Kucharczyka, ten už se ale nikam nechtěl hnát. Následný pas na Hermana už se mu také nepovedl.

58:39
    Kohoutům zabránila v přechodu do útočného pásma píšťalka čárového sudího.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a dovolím si říct, že také i zápasu.

57:10
    Akce na jeden dotek vedla až k obránci Drtilovi, ten ale nehodlal bojovat s přesilou, proto nahrával ještě Bartoňovi. Drtilův pas ale nebyl přesný.

55:55
    Pomalu ale jistě se zdá, že se utkání bude spíše jenom tak dohrávat.

55:15
    Šachl se opřel do kotouče, jeho střela razanci měla, ovšem přesnost postrádala.

54:25
    Vodný byl ve výhodné palebné pozici, rozhodl se však stejně jako před chvílí znovu nabít Odruškovi. Ten už dokázal vypálit, Kůdela však zasáhl lapačkou, a to i přesto, že před ním stálo několik těl.

53:48
    Vodného nahrávka přeskočila Ondruškovi hokejku, proto musí domácí opět začínat z neutrální zóny.

53:07
    Po Bartoňově nahrávce se do kotouče opřel Staněk, jeho ránu tečoval ještě Rufer, avšak mimo tři tyče hostující svatyně.

52:32
    Bartoňovi se nepodařilo kotouč udržet v pásmu, Budějovice se rychle osvobozují.

52:27
    Zatím jediný přesný střelec hostujího celku Zdeněk Šperger (CEB) dostává menší trest v podobě dvou minut za hákování.

52:20
    Budějovickým se přesilová hra využít nepodařila, Mora už hraje nějakou dobu v plném počtu, proto se tato rozehrávka přes celé kluziště musí posoudit jako zakázané uvolnění.

51:05
    Matěj Pekr vybojoval puk u mantinelu a hnal se směrem dopředu, podle nejednoho fanouška domácího celku byl nedovoleně stažen k zemi, sudí Vampola má ale na situaci jiný názor.

50:32
    U dalšího Kasíkova pokusu se snažil stínit Bárta, Vošvrda i přesto dokázal kotouč vyrazit mimo nebezpečí.

49:31
    Kasíkova dělovka se mezi tři tyče nevlezla, puk se následně odrazil na hole Olomouckých, kteří jej poslali až za branku Kůdely.

48:45
    Nakonec byl vyloučen pouze Jan Knotek (OLO), který dostal dvě minuty za hrubost.

48:45
    David Kuchejda se dnes už poněkolikáté dostal do výměny názorů s některým z protihráčů. Nyní to byl Jan Knotek, kterému zřejmě po nějaké narážce ze strany Kuchejdy utekly nervy. Domácí útočník na Kuchejdovi dlouho klečel a nechtěl ho ze svého sevření pustit. Uvidíme, jak rozhodčí rozdají tresty.

David Jahoda

Góly a asistencie: 7. Pekr (Řípa, Diviš), 8. Selingr (Janáček), 8. Knotek (Rác), 40. Pekr (Řípa), 44. Jergl (Ondrušek), 45. Kucharczyk (Herman) – 47. Špenger (Bárta)

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Houdek, Ondrušek, Kadela, Janáček, Bartoň (C), Staněk, Drtil – Pekr, Diviš, Řípa – Kucharczyk, Herman, Selingr – Rác, Knotek, Rufer – Jergl, Kindl, Vodný.
    Banes Motor České Budějovice: Halmoši (8. Kůdela) – Kotaška, Pavlíček, Chmelíř, Prokop, Vráblík, Kasík, Kříž – Kotalík (C), Ferebauer, Bárta, Šachl, Skuhravý, Ondřej, Šperger, Kňazev, Kuchejda, Rob, Boháč, Melka.

Rozhodca: Vampola – Čížek, Křivohlavý