Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:5 (kon.)
Carolina – Montreal 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – LA Kings 3:2 (kon.)
Colorado – Columbus 5:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 4:3 (po pr.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.)
Boston Bruins
3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
New York Islanders
cz Streda 01.01.2014, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký Nový rok! V zámoří pochopitelně ještě neslaví, je tam pozdě večer. A tak je čas zpříjemnit si začátek roku hokejem. Boston Bruins přivítají doma tým New York Islanders.

Medvědi se musí vypořádat se širokou marodkou. Dnes se do jejich sestavy vrací alespoň kapitán Zdeno Chára. Mimo hru jsou však Eriksson, Kelly, Seidenberg, Hamilton, Söderberg a Thornton. Přesto i náhradníci zatím zvládají svou úlohu dobře. Boston tak stále vede tabulku Atlantické divize a dnes by v domácím prostředí chtěl zakončit rok vítězstvím.

Bodování týmu
    1. David Krejčí – 34 bodů (8+26)
    2. Reilly Smith – 30 bodů (14+16)
    3. Milan Lucic – 28 bodů (12+16)

Islanders mají jiné starosti než Boston. Momentálně by se měli zaobírat tím, že potřebují vyhrát několik zápasů v řadě, aby se dotáhli na celky před sebou. Pomoci by jim mohl poslední zápas, kdy zvrátili na ledě Minnesoty nepříznivé skóre 0:3 a vyhráli 5:4. Pokud dají Ostrované 3 a více branek v zápase, tak zpravidla vítězí. V opačném případě však nevyhráli dosud ani jedno z 24 utkání!

1. John Tavares – 40 bodů (14+26)
    2. Kyle Okposo – 37 bodů (14+23)
    3. Frans Nielsen – 30 bodů (13+17)

Vzájemné zápasy

Obě mužstva se letos potkala jen jednou. V Nassau Veterans Memorial Coliseu byli úspěšnější domácí Islanders, kteří pokořili soupeře 3:1. Všechny branky tehdy padly ve druhé třetině.

Československá stopa v utkání

Do dnešního zápasu by měli zasáhnout dva hokejisté, kteří jsou původem z České republiky nebo Slovenska. Do sestavy Bruins se vrací obránce Zdeno Chára a chybět nebude v sestavě ani nejproduktivnější hráč Bostonu David Krejčí.

Boston Bruins: Rask – Chára, Boychuk, Bartkowski, Miller, Krug, McQuaid – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Fraser, Spooner, Johnson – Paille, Campbell, Caron.

New York Islanders: Nabokov – MacDonald, Hickey, de Haan, Hamonic, Strait, Carkner – Vanek, Tavares, Okposo – Grabner, Nielsen, Clutterbuck – Nelson, Strome, McDonald – Regin, Cizikas, Martin.

Rozhodčí: Martell, Meier – Cameron, Wheler.

00:01

00:15
    Bergeron vyslal první střelu směrem na Nabokova. Ten zasahovat nemusel, protože puk branku přeletěl.

01:01
    Krejčí z pravého křídla zamířil na vyrážečku a teď už Nabokov musel zasahovat.

01:10
    Rask poprvé zasahuje, když vyráží střelu de Haana. Tento obránce Islanders dosud v sezoně nebodoval.

01:33
    Zatím se hodně přerušuje. Další střelu Bergerona srazil do ochranné sítě Hamonic.

01:51
    Hosté pokazili rozehrávku, ale na poslední chvíli zastavili slibně se rozvíjející akci Bruins.

02:20
    A další přerušení, zakázané uvolnění Bostonu.

02:58
    Paille se snažil za brankou zbavit Nielsena, který se však opít rohlíkem nenechal.

03:30
    McDonald provětral lapačku Raska. Nebyla to zlá střela, ale finský brankář jí velmi dobře viděl.

03:49
    Marchand se pěkně otočil kolem Hamonica, ale na Nabokova už si nepřišel.

04:25
    Bruins právě vstřelili branku!
    Nabokov neudržel poměrně snadnou střelu Iginly a pro hosty hned vznikly potíže. Obrana nechala před brankou nekrytého DAVIDA KREJČÍHO, který nadvakrát poslal puk za záda brankáře. Asistence: Jarome Iginla, Milan Lucic.

05:31
    Boston si ale za aktivní vstup do zápasu vedoucí branku zasloužil.

06:01
    Fraser posílal puk před branku na Johnsona. Strait ale jeho přihrávku stihl srazit, takže se domácí útočník do šance nedostal.

06:24
    Hosté jsou ale pod slušným tlakem a marně z něj hledají cestu.

07:26
    Nielsen se natlačil do bekhendového zakončení. Už ale neměl kudy protáhnout puk za Raska.

08:20
    Spooner posouval puk na přední tyč, kde už číhal na zakončení Johnson. Ten se však k puku nedostal.

08:48
    Boston se dobře tlačí do branky. Ostrované mají s těmito nájezdy potíže.

09:37
    Domácí opět v útoku proti značně unavené třetí formaci.

10:10
    Nabokov musel rychle zasahovat proti nahození Boychuka.

10:29
    Hosté se ubránili jen za cenu odevzdání kotouče soupeři.

10:52
    Trochu přísný trest pro Cala Clutterbucka (NYI), který dostává dvě minuty za hrubost.

11:26
    Cizikas se dostal do úniku, ale branku Bostonu minul.

11:45
    Islanders se v tomto oslabení zatím daří.

12:18
    Bruins už se opět usadili v útočném pásmu.

12:32
    Krejčí šel za druhým gólem, ale jeho střelu Nabokov chytil.

12:52

13:24
    Clutterbuck zůstal chvíli na ledě a společně s Okposem se pokusil vytvořit šanci pro Tavarese. Až k němu ale obrana puk nepustila.

13:49
    Jordan Caron (BOS) dostává dvě minuty za držení.

14:08
    Bruins zatím nenechávají hosty ani rozehrát.

14:26
    Marchand málem zahrozil v protiútoku, ale o puk byl obrán.

14:46
    Nabokov dokonce musel zasahovat, špatná přesilová hra ze strany hostů.

15:25
    No a najednou je tady šance hostů. Nahození od modré zůstalo v brankovišti, Rask o kotouči vůbec nevěděl, ale hosté puk do branky nedostali.

Ještě se prohlíží video, na kterém bylo vidět, že se puk dostal do branky!

Rozhodčí však gól neuznávají!

15:49

16:20
    Boston vyrazil do přečíslení, ale Hickey Krejčího k puku nepustil.

17:01
    V posledních minutách to není moc pohledný hokej, hodně se přerušuje a šancí je poskrovnu.

17:37
    Hosté se snaží nahazovat puky, ale na zadní mantinel poté nechodí v dostatečném počtu, takže o puky přicházejí.

18:22
    Paille se perfektně zbavil obránce a přihrával na druhou tyč Johnsonovi. Tomu se nepodařilo puk trefit, jinak by to téměř jistě bylo 2:0.

19:05
    Regin prověřil Raska, který poměrně snadno zasáhl.

19:25
    de Haanovu rozehrávku vystihl Iginla, který posunul do křídla Krejčímu. Ten mířil na přední tyč, ale nepřesně.

20:00

Boston se v 5. minutě dostal do vedení díky brance Davida Krejčího. Od té doby v poklidu kontroluje hru a nepouští Islanders do šancí. Výjimkou bylo jen nahození v přesilové hře, které skončilo podle záznamu v brance. Rozhodčí ale gól neuznali.

20:01

21:17
    Uvidíme, s čím vyrukují hosté do druhé třetiny.

21:34
    Hezká střela křížem od Lucice. Nabokov byl rychle na zemi.

22:43
    MacDonald posílal od modré puk do ohně. Jenže touš vůbec branku netrefil.

23:14
    Další zakázané uvolnění. Těch přerušení je opravdu hodně, což hře celkově neprospívá.

23:46
    První formace hostů předvedla po delší době kombinaci. Vanek ale neměl dost prostoru pro zakončení.

24:34
    Krejčí zkoušel vrátit puk před branku. Přes tři hosty ale nemohl kotouč projít.

24:54
    Rask utěsnil prostor na přední tyči, kam vyslal rychlou střelu Nelson.

25:28
    Matt Bartkowski (BOS) dostává dvě minuty za držení.

25:56
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí byli doslova milimetry od toho, aby dostali puk z pásma. Jenže pak Okposo zadovkou našel Tavarese a hosté byli rázem v přečíslení. Kapitán Islanders posunul na FRANSE NIELSENA, jenž využil clonění Vaneka a poslal puk mezi Raskovy betony. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.

26:38
    Fraser našel před brankou Johnsona, který po otočce vyslal dobrou střelu bekhendem. Nabokov musel předvést dobrý zákrok.

27:12
    Marchand vracel kotouč po objetí branky před brankoviště. Gumová pryž se tam však nedostala.

27:49
    Rask raději přerušil hru po nahození Okposa.

28:08
    Hosté teď poslali několik zajímavých kotoučů na Raska. Puk se vždy odrazil těsně mimo.

28:32
    Od Cháry se odrazil puk přímo před Nelsona a jeho střelu chytil Rask. To byl důležitý zákrok finského gólmana.

28:54
    Spooner našel Johnsona a po jeho nepovedené střele se musel Nabokov natahovat ještě víc, než kdyby rána domácímu útočníkovi sedla.

29:34
    Fanoušci cítí, že je ideální doba podpořit svůj tým, což dávají najevo svými hlasivkami.

29:52
    Hickeymu teď utekl puk směrem na vlastní branku. Nabokov ale dával pozor a mohl tak přerušit hru.

30:18
    Chára se zapojil do protiútoku a po jeho bekhendové střele musel zasahovat hostující brankář.

30:47
    Calvin de Haan (NYI) dostává dvě minuty za krosček.

31:08
    Lucic zahnal Cháru svou nahrávkou, k puku se dostal MacDonald a vyhodil.

31:33
    Chyba Bruins a Grabner s Cizikasem vyrazili do přečíslení. Už podruhé v zápase. Úspěšní však znovu nebyli.

32:33
    A tak platí nedáš-dostaneš. Spooner našel od mantinelu PATRICE BERGERONA, který od obránců dostal hodně prostoru mezi kruhy a to je místo, kde se střelci vyznají. Asistence: Ryan Spooner, Reilly Smith.

32:58
    Tak to je pořádná rána pro hosty. Hickey poslal puk po mantinelu jen k Chárovi, jehož ránu od modré tečoval mimo dosah Nabokova DANIEL PAILLE. Asistence: Zdeno Chára.

34:00
    Straitovu střelu srazili domácí do rohu.

34:45
    Islanders teď využili dlouhého střídání Bruins. Nedokázali ale vstřelit kontaktní branku.

35:02
    Hosté mohou dvou obdržených branek litovat, protože ve druhé třetině předvádí mnohem lepší hokej než v té první.

35:46
    Rask nerozehrál zrovna vhodně, ale měl štěstí, že hosté toho nevyužili.

36:05
    Torey Krug (BOS) dostává dvě minuty za vražení.

36:30
    Že by začínala přestřelka? Tavares se prosmýkl u mantinelu kolem protihráčů a našel Vaneka. Ten mu chtěl nejspíš vrátit nahrávku, ale puk se zasekl o brusle jednoho z bránících hráčů, čehož využil FRANS NIELSEN, který posunul puk do branky. Asistence: Thomas Vanek, John Tavares.

36:33
    Tři sekundy po brance je tu krosček Milana Lucice (BOS) a další přesilovka hostů.

37:37
    Výborná přihrávka zpoza branky a Vaneka parádně vychytal Rask.

37:58
    Domácí dostali puk do středního pásma.

38:17
    Ještě dvacet sekund přesilovky, Isles rozjíždějí další akci.

38:42
    Domácí kompletní, hosté drží pásmo.

39:00
    Lucic protáhl Nabokova, který se v posledních minutách asi nudil.

39:20
    Tuukka Rask (BOS) dostává dvě minuty za zdržování hry. Chtěl vypomoci obraně, ale poslal puk přes mantinel.

39:41
    Tavares posouval na Okposa, kterému stihli domácí zablokovat hůl.

39:57
    Tak to se nevídá často. MacDonald si nahodil puk do rohu a vydal se za ním, kotouč ze souboje s obráncem vypadl před KYLEA OKPOSA. Ten věděl, že nemá moc času, takže namířil kotouč směrem před brankoviště, kde si ho Marchand nechtěně kopl do sítě. Asistence: Andrew MacDonald.

40:00

Třebaže to moc lidí po třetí brance Bruins neočekávalo, Islanders se vrátili zpět do hry. Dnes ale skvěle fungují jejich přesilové hry. Hosté využili 3 z 5 přesilovek a ve třetí třetině nás čeká zcela jistě zajímavý hokej.

40:01

40:19
    Chárova rána od modré zaduněla o zadní mantinel.

40:32
    Vanek nahazoval od modré na branku, kam se dobře prodral JOHN TAVARES. Ke kapitánovi Islanders se puk následně dostal a hostující útočník ho odrazem o Raska dostal do branky. Asistence: Thomas Vanek, Thomas Hickey.

41:37
    Poprvé v utkání musí Boston dotahovat náskok soupeře.

42:34
    Uvidíme také, jak zareagují Islanders, kteří teď budou muset dobře bránit.

43:05
    Výborné napadání Bruins. Marchand se dostal ke kotouči a poslal ho na Nabokova. Ten puk nadvakrát přikryl.

43:41
    Zakázané uvolnění Ostrovanů, hra se přestěhuje zpátky k Nabokovovi.

44:06
    McDonald se dostal za McQuaida, ale dostal skákavou nahrávku, takže jí netrefil z první. Rask poté opětovnou ránu pokryl.

44:48
    Hosté teď hýří pohybem v útočném pásmu. Rask vyrážel bekhendový pokus Cizikase.

45:12
    A zatímco Isles vystřídali, Bostonu se to zatím nepodařilo.

45:44
    Smith si u mantinelu zkoušel obhodit MacDonalda, ale to se mu nepovedlo.

45:58
    Znovu v akci tito dva hráči. Smith dostal nabito, ale do rány se mu vrhl právě MacDonald.

46:21
    Bartkowski dlouho váhal se střelou, až ji hosté nepropustili.

46:55
    Rask se hned po buly musel natahovat po střele Vaneka.

47:15
    Krejčí našel před brankou Lucice a Nabokov se musel vyznamenat.

47:41
    Vanek nejprve promarnil přečíslení s Tavaresem a hosté mohli pykat. Nabokov byl na boku, ale Krejčí prováhal možnost ke střele a poté jen nechal vyniknout hostujícího brankáře.

48:24
    Musím říct, že dnes se hokej stupňuje. Zatímco v první třetině to moc pohledný zápas nebyl, teď je šancí požehnaně.

49:22
    Hosté se vydali do přečíslení, ale Nelson dlouho váhal s nahrávkou, která pak neprošla.

49:41
    Boychuk od modré vystřelil. Nabokov vyrazil před sebe, ale včas puk zase před Krejčím ukryl.

50:12
    Tavares zkusil přes Cháru prohodit na Vaneka, ale na tohle nemohl rakouský útočník dosáhnout.

50:52
    Millerovu střelu obětavě srazil Martin.

51:11
    Hosté ale byli pod tlakem. Do šance se prokličkoval Krejčí, ale Cizikas na poslední chvíli jeho akci zastavil.

52:15
    Chára si sjel od modré, aby podpořil útok. Nezpracoval ale těžkou nahrávku.

52:41
    Islanders zase čelí tlaku Bruins, který se začíná stupňovat.

52:48
    Brad Marchand (BOS) a Colin McDonald (NYI) dostávají dvě minuty za hrubost. Domácí útočník však dostává ještě dvě minuty navíc, takže přesilovka pro hosty.

53:17
    To je neuvěřitelné, co dnes hosté předvádějí v přesilových hrách. Okposo z mezikruží vrátil na modrou, MacDonald posunul do strany a JOHN TAVARES se rozhodl tvrdě vypálit. Trefil přesně nad beton a poslal hosty do vedení o dvě branky. Asistence: Andrew MacDonald, Kyle Okposo.

54:13
    Hra se znovu přesunula k Nabokovovi.

54:45
    Brian Strait (NYI) dostává dvě minuty za hákování.

55:15
    Domácí se drží v útočném pásmu.

55:20
    Boychuk od modré zamířil jen do Nabokova.

55:29
    Grabner už se málem vydal do další šance, ale neposlechl ho puk.

55:48
    Teď už Grabner ujel, ale bekhendem přestřelil branku.

56:03
    Přesilová hra je u konce. Milan Lucic (BOS) dostává dvě minuty za vražení, dvě minuty za nesportovní chování a také osobní trest do konce utkání.

56:33
    Nabokov zasahuje proti další střele. Za tři sekundy se vrací na led Strait a začne přesilovka hostů, která bude trvat do konce třetí části hry.

57:10
    Vanek mohl asi definitivně rozhodnou. Po přihrávce Tavarese ale netrefil ideálně.

57:40
    Tavares netrefil před prázdnou brankou po nahrávce Nielsena.

58:09
    Okposo přes velkou snahu neudržel puk, Bruins vyhodili a střídají.

58:36
    Boychuk nevyhodil, Isles rozjíždějí akci.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu.

59:16
    Chyba hostů a Krejčí měl na hokejce kontaktní trefu. Nabokov si hodně povyjel a jeho šanci zastavil.

60:00

Ostrované během dvou dnů předvedli dva skvělé obraty a také dnes berou dva body za vítězství 5:3. Zasloužily se o něj především 4 využité přesilové hry a konkrétně John Tavares, který dal dvě branky a na další dvě nahrál.

David Krejčí dával v 5. minutě úvodní branku a měl několik dalších příležitostí, kdy mohl skórovat. Na ledě strávil něco málo přes 19 minut a vystřelil sedmkrát.

Zdeno Chára oslavil svůj návrat do sestavy asistencí, když jeho ránu od modré tečoval Paille. Chára po návratu odehrál 25 minut. (03:50:04)

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 5. Krejčí (Iginla, Lucic), 33. Bergeron (Spooner, Smith), 33. Paille (Chára) – 26. Nielsen (Tavares, Okposo), 37. Nielsen (Vanek, Tavares), 40. Okposo (MacDonald), 41. Tavares (Vanek, Hickey), 54. Tavares (MacDonald, Okposo)

Rozhodca: Martell, Meier – Cameron, Wheler

Diváci: 17 565