Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:5 (kon.)
Carolina – Montreal 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – LA Kings 3:2 (kon.)
Colorado – Columbus 5:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 4:3 (po pr.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.)
Carolina Hurricanes
5:4 (0:2, 0:1, 4:1 - 1:0)
Montreal Canadiens
cz Streda 01.01.2014, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Hokejisté Caroliny zakončili rok 2013 úžasným obratem a jejich příznivci mohou o to veseleji přivítat ten nový, který jsme my oslavili už před několika hodinami. Já Vám děkuji za sledování dnešního online přenosu a přeji Vám úspěšný vstup do roku 2014. Na shledanou a dobrou noc! (04:14:24)

3. Eric Staal (CAR) 1+2

To byl zápas! Carolina prohrávala ještě na začátku třetí třetiny 0:3, ale poté se děly věci! Hned v úvodu periody totiž dvěma přesilovkovými góly snížil Skinner, po něm srovnal na 3:3 Eric Staal a po trefě Malhotry ze 49. minuty už Hurikáni dokonce vedly – první a poslední gól dělilo jen necelých sedm minut. Také Montreal však rychle odpověděl, když na začátku poslední desetiminutovky v početní výhodě vyrovnal Subban. Stav 4:4 už vydržel až do vypršení 60. minuty a rozhodovat tak muselo prodloužení. V něm druhý bod pro Carolinu vystřelil Sjomin a domácí tak z téměr prohraného zápasu odchází jako vítězové!

Střely na branku v prodloužení – 2:2, celkem 42:25

63:27
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes budou mít veselou oslavu příchodu nového roku! Dobrou práci odvedl za brankou Eric Staal, který tam udržel kotouč a dostal ho na modrou k obránci Hainseymu. Ten nahrál na levý kruh ALEXANDERU SJOMINOVI a ruský útočník z otočky překonal Priceho. Carolina tak vítězí, i když po dvou třetinách prohrávala již 0:3! Asistence: Ron Hainsey a Eric Staal.

62:38
    Ellerovi přejel do pásma předčasně Gallagher – ofsajd.

62:05
    Po střele Murphyho úspěšně zakročil Price.

61:44
    Před domácí brankou bylo horko, ale Ward kotouč za svá záda nepustil.

61:29
    Od modré střílel Diaz, Ward vyrazil.

60:32
    V úplném závěru hostující přesilovky kotouč po závaru, který rozpoutali Galchenyuk s Paciorettym, přikryl Ward.

60:01

Máme za sebou bláznivou třetí třetinu, ve které nejprve Carolina otočila skóre z 0:3 na 4:3, ale Canadiens se podařilo alespoň vyrovnat na konečných 4:4. Hosté měli v závěru třetí části výhodu dlouhé přesilové hry, ale tu využít nedokázali.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:7, celkem – 40:23

60:00

59:56
    Až teď hosté v dlouhé přesilovce zahrozili. Pacioretty našel před brankou Giontu, jehož střelu naštěstí pro Warda tečoval jeden z jeho obránců mimo – 4 sekundy před koncem.

59:30
    Subban neudržel pásmo...

59:14
    Je tu ofsajd Montrealu.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny, ani teď nemohou hosté dostat hru před branku soupeře.

58:49
    A postavení mimo hru v podání hráčů Canadiens.

58:36
    Hurikáni opět vyhazují.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 42. Skinner (J. Staal, Sekera), 43. Skinner (Sekera, E. Staal), 45. E. Staal (Skinner, Bellemore), 49. Malhotra (Boychuk, Ruutu), 64. Sjomin (Hainsey, E. Staal) – 2. Eller (Galchenyuk), 8. Pacioretty (Desharnais, Markov), 35. Pacioretty (Subban, Desharnais), 51. Subban (Markov, Desharnais)

Carolina Hurricanes: Ward (Peters) – Sekera, Faulk, Komisarek, Murphy, Bellemore, Hainsey – Sjomin, E. Staal, Skinner – Dwyer, J. Staal, Gerbe – Ruutu, Nash, Bowman – Dvořák, Malhotra, Boychuk. Trenér: Kirk Müller.
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Diaz, Bouillon – Gionta, Plekanec, Bourque – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Prust, Eller, Galchenyuk – Bournival, White, Moen. Trenér: Michel Therrien

Rozhodca: Hasenfratz, Hebert – Murphy, Nowak

Diváci: 16807