Čerepovec – Metallurg Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Jaroslavľ – Čeljabinsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Viťaz – S.Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Dinamo Minsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Záhreb – D. Moskva 0:5 (kon.) | Doneck – Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Metallurg Magnitogorsk
Piatok 27.12.2013, 16:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť.

Máme za sebou zápas ktorý bol až do 55 minúty otvorený a domáci mali viacero možnosti na vyrovnanie. Potom však prišli tri góly Metallurgu v krátkom čase a favorit tak nakoniec presvedčivým výsledkom 0:4 získal všetky tri body.

60:00

59:01
    Začal sa posledná minuta a zápas sa bude už len dohrávať.

58:17
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Toto je už pre domáci tím veľmi kruté, OSKAR OSALA prekonáva kasutina a zvyšuje už na 4:0. Asistencie: Dmitry Kazionov, Francis Pare

57:54
    Ďalšia využitá presilová hra hostí! Tento krát sa presadil SERGEI TERESCHENKO a zvyšuje už na rozdiel troch gólov. Asistencie: Dmitry Kazionov, Rinat Ibragimov

55:54
    Nikolai Stasenko dostáva trest na 2+10 minút a hostia si zahrajú ďalšiu presilovú hru, toto už bude pre domácich veľmi náročné.

55:41
    Pare to opäť skúšal v pásme súpera, dostal sa k nebezpečnej strele, tento krát však bol domáci brankár úspešnejší.

55:02
    Hostia sú po strelenom góle opäť na koni a tvoria hru.

54:29
    Domáci nezložili zbrane a v tejto tretine boli aktívnejší ako ich súper, teraz však prichádza nepríjemna rana a hostia sa tešia z druhého presného zásahu. FRANCIS PARE využil presilovú hru po prihrávkach od Zaripova a Kovara

54:08
    Domáci si to teraz sami komplikujú a Metallurg si zahrá presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza Stasenko.

53:48
    Teraz to Platonov skúšal, kasutin jeho strelu vyráža.

52:08
    Hostia nie sú v tejto tretine nebezpečný, teraz sa k strele síce dostal Khabarov, no jeho strela od modrej Kasutina ohroziť nemohla.

51:26
    Hostia v plnom počte.

51:00
    Domáci v plnom počte.

50:15
    Videll to opäť skúšal po ľavej strane, ani tento krát však Koshechkina neprekonal.

49:47
    Domáci sa nedokázali dostať k zakončeniu a oba tímy hrjú so štyrmi hráčmi.

49:26
    Tim Brent odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie a domáci si tak zahrajú 21 sekúnd výbornu presilovku 4 na 3!

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 18. Timkin (Lee, Malenkikh), 55. Pare (Zaripov, Kovar), 58. Tereschenko (Kazionov, Ibragimov), 59. Osala (Kazionov, Pare)

Severstaľ Čerepovec: Kasutin – Stasenko, Čáslava, Andersen, Guskov, Laakso, Kiselevich, Kalashnikov, Popov – Kazakovtsev, Monakhov, Kovyrshin – Berdnikov, Videll, Nikontsev – Chernov, Stolyarov, Zherdev – Antipov, Gogolyev, Dedunov
    Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin – Antipin, Khabarov, Tereshchenko, Lee, Metlyuk, Malenkikh, Ibragimov, Shenfeld – Mozyakin, Zaripov, Kovař – Pare, Kazionov, Grigorenko – Brent, Platonov, Potehin – Timkin, Osala, Malinovsky

Rozhodca: Belov Alexei, Gusev Sergei – Korshak Stepan, Chernyshev Alexander