NHL
Buffalo – Arizona 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Anaheim 2:3 (kon.)
Carolina – Columbus 3:4 (kon.) | Detroit – NY Islanders 0:3 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 5:0 (kon.)
Florida – Tampa Bay 1:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 4:1 (kon.) | Nashville – Boston 2:6 (kon.)
Chicago – NJ Devils 5:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:3 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Winnipeg 6:2 (kon.)
LA Kings – Dallas 2:5 (kon.) | San Jose – Colorado 5:4 (2:0 po s.n.)
Detroit Red Wings
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
New York Islanders
Utorok 24.12.2013, 01:30 • Joe Louis Arena • NHL

Pred Vianocami si Ostrovania osladili život, kým domáci Red Wings si ho akurát tak osolili. Nevydarená prvá tretina z pohľadu domácich ich stála celý zápas. Dnes neodohral vôbec dobrý zápas hráč s číslom 2 Brendan Smith, ktorý bol vidieť len pri tých negatívnych situáciách. V 11. minúte sa presadil po krásnej akcii Okposo, následne v 16. a 17. to boli Grabner s Cizikasom. Dva body teda putujú do New Yorku. Tomáš Tatar odohral 17 minút a 8 sekúnd, zaznamenal 3 strely, kým Tomáš Jurčo pobudol na ľade o 20 sekúnd viac a pripísal si jeden strelecký pokus s jednou mínuskou. Ja sa s Vami lúčim, prajem príjemnú dobrú noc, a...Šťastné a Veselé! (03:54:54)

60:00

59:31
    Puk sa potuluje z jednej strany na druhú, momentálne sa ocitol za bránou Petra Mrázka, ktorý kapituloval hneď trikrát zo 7 striel v 1 tretine.

59:00
    Hrá sa posledná minúta zápasu, pri puku Alfredsson, spolu s Bertuzzim a Jurčom, ten hrá dnes poriadnu porciu minút.

58:37
    Dokonca nedošlo k žiadnej strele počas presilovej hry hostí! Zaujímavý fakt.

57:47
    Črtalo sa prečíslenie Clearyho s Glendeningom, na ľavo mal puk Daniel, ktorý sa snažil posunúť na Lukea, ktorý však puk nedostal, keďže mu bol odňatý ešte v zárodku Clearyho prihrávky.

57:22
    Hrá sa za bránou, Mrázek musí byť v strehu, presilovková formácia je nabitá mien!

57:00
    Až teraz po polminúte v tlaku sa podarilo Detroitu vyhodiť puk až k Nabokovi.

56:37
    Bertuzzi si ide sadnúť na trestnú lavicu za hákovanie!

55:56
    Po brejku sa už hrá, na ľade Jurčova formácia, príde mi to už ako dohrávanie, nič sa na ľade zaujímavého nedeje, čo je rozhodne škoda.

55:43
    Na ľade Smith po tvrdom ataku, je zjavne otrasený, bolo jeho zavinením,šikovne sa okolo neho obtočil Vanek, posunul na Tavaresa, ktorý to skúsil po dlhej dobe na zmrznutého Mrázka – ten však celkom nevyšiel z cviku!

55:12
    Na ľade už piati proti piatim, preislovka teda ostala nevyužitá. Dovolím si tvrdiť, že aj tí čo verili ešte v zvrat, práve oň prišli.

54:46
    Jurčo sa snažil tečovať Bertuzziho strelu, podľa mňa sa mu to aj podarilo, lenže do brány sa puk neprepasíroval.

54:28
    Opäť sme ale pred Mrázkom.

54:00
    Takmer polka presilovky v čudu, na ľade Jurčo, k strele sa dostal zatiaľ len Alfie.

53:40
    A už je to tu, kolotoč hodný Cirquele de Soleile, Nyquist to mieša jedna radosť, posiela DeKeyserovi, ktorý to však nečakal a tak sa hrá už za Mrázkom.

53:11
    Podrazenie Bertuzziho, previnil sa Nabokov! Šanca pre Detroit.

52:23
    Detroit pri puku po tom, čo mu ho odovzdali Ostrovania bez námietok, keďže boli len dvaja v pásme a ostatní striedali. Ničím táto časť hry nezaujme.

51:43
    Ofsajd Detroitu, Alfredsson sa ďaleko nedostal.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 11. Okposo (Tavares, Vanek), 16. Grabner (Nielsen, Bailey), 17. Cizikas (Martin, McDonald)

Detroit Red Wings: Mrázek (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Smith, Lashoff – Nyquist, Dacjuk, Bertuzzi – Jurčo, Sheahan, Alfredsson – Miller, Anderson, Tatar – Cleary, Glendening, Eaves
    New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Hickey, MacDonald, de Haan, Hamonic, Ness, Strait – Vanek, Tavares, Okposo – Grabner, Nielsen, Bailey – Nelson, Strome, Clutterbuck – McDonald, Cizikas, Martin

Rozhodca: Pollock, VanMassenhoven – Driscoll, Miller