Liverpool – Cardiff 3:1 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 0:3 (kon.) | Fulham – Manchester City 2:4 (kon.)
Manchester United – West Ham 3:1 (kon.) | Stoke City – Aston Villa 2:1 (kon.) | Sunderland – Norwich 0:0 (kon.)
West Bromwich – Hull City 1:1 (kon.)
Stoke City FC
2:1 (0:0)
Aston Villa FC
Sobota 21.12.2013, 16:00Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 17. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Stoke City FC a Aston Villa FC.

Stoke City FC sa pred 17 kolom nachádza na 13. priečke s 18 bodmi a so skóre 15:20. Na konte má 4 výhry 6 remíz a 6 prehier. V ostatnom kole uhral Stoke bez gólovú remízu na pôde Hullu . Najlepeším strelcom Stoke City je Adam, ktorý ma na konte tri strelené ligové góly.
    Forma: P R V R P

Aston Villa FCpo 16. kole anglickej Premier League okupuje 11. priečku s 19 bodmi a záporným skóre 16:21. Posledné kolo odohrala Aston Villa pred domácim publikom proti Manchestru Untd a ľahko podľahla favorizovanému celku 3:0. Najlepším strelcom Aston Villy je Benteke so štyrmi strelenými gólmi.

Vzájomné zápasy:
    Stoke – Aston Villa 1 : 3
    Aston Villa – Stoke 0 : 0
    Aston Villa – Stoke 1 : 1
    Stoke – Aston Villa 0 : 0

Stoke City FC: Begovic – Pieters, Wheland, Arnautovic, Wilson – N’Zonzi, Shawcross, Walters, Cameron – Assaidi, Crouch.
    Náhradníci: Sorensen – Muniesa, Pennant, Palacious, Jones, Adam, Wilkinson.

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Clark, Baker, Herd – Westwood, Albrighton, Weimann – Delph, Tonev – Kozak.
    Náhradníci: Steer – Bacuna, El Ahmadi, Helenius, Luna, Bowery, Sylla.

Rozhodca: Pawson – Mullarkey, Massey.

Hráči oboch celkov stoja nastúpení na hracej ploche a pripravujú sa na dnešné stretnutie.

Stoke nastúpi v červeno-bielych a Aston Villa v bordovo-modrých dresoch.

1

1
    Úvodného výkopu sa chopili domáci hráči.

1
    Netrvalo dlho a napádanie Aston Villy prinieslo ovocie v podobe rohového kopu.

1
    Albrightonov center nenašiel vo vápne nikoho a tak sa domáci bezproblémovo ubránili.

1
    Aston Villa opúšťa polovičku Stoke až po strele Toneva, ktorá letela nad.

2
    Pozor však na kombináciu Stoke na polovici Aston Villy.

3
    Rohový kop budeme sledovať aj na tejto strane.

3
    Baker čistí pred Guzanom razantným odkopom.

4
    Tonevov prienik končí za bránkou Begovića po tom čo si bulharský hráč loptu predkopol a nestihol ju.

5
    Hrá sa zo strany na stranu. Ani jeden z celkov nedokáže udržať loptu a nie to ešte ohroziť súperovú bránku.

5
    Arnautovićova hlavička smeruje meter nad Guzanove brvno.

6
    Opäť akcia Aston Villy. Konkrétne Tonev centroval loptu do vápna Stoke, kde dominoval Begović a loptu poľahky chytá.

7
    Na opačnej strane sa po ľavom krídle nedokázal presadiť Assaidi.

8
    Delphov center cez polku hracej plochy na Toneva bol pridlhý. Begović bude odkopávať od svojej bránky.

9
    Domáci hráč sa previnil faulom na polke ihriska a nasleduje priamy kop v podaní hostí.

10
    Rohový kop pre Aston Villu zahrá Albrighton.

11
    Center preletel na Kozáka. Jeho hlavičkový pokus chytá pripravený Begović.

11
    Ofsajd na jednej aj druhej strane. Najprv Crouch potom Tonev.

12
    Oproti úvodným minútam nabral zápas iné tempo. Aston Villa je pri lopte a Stoke neostáva nič iné ako obraňovať.

13
    Albrighton si v súboji s Wilsonom hral v rozpore s pravidlami a tak hlavný arbiter stretnutia píska pre domáci celok.

14
    Veľkú šancu na strelenie úvodného gólu mal Tonev. Jeho strelecký pokus nepríjemne skočil pred Begovićom, ale ten si so strelou poradil a skóre sa tak nemení.

16
    Crouch faulovaný pred vápanom Aston Villy. Je tu šanca na prienik domácich.

17
    Ale Stoke sa nedarí presadiť sa v útočnej fáze. Loptu strácajú kvôli svojej nepresnosti.

18
    Hostia v okamžitom prieniku no bez úspechu. Lopta končí za čiarou a odkopávať bude Begović.

18
    Begovićov nákop smeroval na vysunutého Croucha, no ten hlavičkový súboj prehral.

18
    Stoke nakoniec loptu získal. Prienik Assaidiho bol neúspešný.

19
    Wilson sa dopustil veľkej hrubky, keď z polovičky ihriska posielal malú domov a lopta končí za bránkou Begovića. Zadarmo darovaný rohový kop pre Aston Villu.

19
    Center bol veľmi nepresný a lopta končí na polke hostí.

20
    Za postrannou čiarou je ošetrovaný Albrighton. Nevyzerá to s ním veľmi dobre.

21
    Albrighton vidí prvú žltú kartu stretnutia. Hráč Villy zákerne zložil na zem Arnautovića a hlavný rozhodca nekompromisne vyťahuje žltú karu.

23
    Z pravej strany posielal center do vápna Stoke Kozák. Center bol pridlhý a končí mimo hracej plochy.

24
    Ďalší rohový kop pre hosťujúci celok po tom, čo Pieters odvracia hlavou preč od Begovića.

25
    Hostia z rohového kopu nič nevyťažili. Tonevov prienik cez stred ihriska nebol úspešný. Stoke môže smerovať na polku Villy.

26
    Škaredý faul Wilsona tesne pred pokutovým územím. Weimann mohol smerovať sám na Begovića. Zrejme to malo byť na červenú.

27
    Wilson vidí za faul "len" žltú kartu.

28
    K lopte sa postavil Westwood. Jeho pokus prekonať múr pred ním nebol úspešný. Lopta končí za bránkou Begovića a budeme sledovať rohový kop Villy.

28
    Ktorý taktiež ostáva bez radosti hráčov v bordových dresoch.

29
    Hra pokračuje prevažne v strede ihriska, kde sa oba celky dopúšťajú nedovolených zákrokov.

30
    Po pol hodine hry budeme sledovať ďalší rohový kop pre domáci celok.

30
    Domácim hráčom sa taktiež nepodarilo využiť svoj druhý rohový kop a hra sa presúva na polovičku Stoke.

31
    Dellph ochotne padá na polovičke Stoke. Rozhodca ihneď píska v jeho prospech.

32
    Begović po tomto priamom kope ostáva bez práce.

33
    Súboj Shawcrossa a Toneva končí v prospech domáceho hráča. Odkopávať bude od bránky Begović.

34
    Nepresnosti na oboch stranách. Najprv loptu na polke Villy stratil Whelan a následne Tonev poslal pridlhý pas na Kozáka.

35
    Nervozita na ihrisku by sa dala krájať. Walters odsotil od seba Delpha. Postranný rozhodca ihneď odmával faul.

36
    Hlavný arbiter dohovára štvorici hráčov. Zrejme ide o ich správanie sa na ihrisku.

37
    Prvá vážnejšia šanca pre Stoke. Guzan musel zasahovať po centri Cameroona, keď lopta nebezpečne padala do bránky.

38
    Následný rohový kop Stoke končí za Guzanovou bránkou.

39
    Waltersov prienik cez dvojicu Clark – Tonev končí v prospech domáceho hráča. Budeme sledovať "skrátený rohový kop" domácich.

40
    Ani tento center sa neujal a hostia ihneď smerujú pred bránku Stoke.

40
    Albrighton si loptu zasekol na stred a z hranice veľkého vápna len tesne míňa pravú tyč Begovičovej bránky.

41
    Na opačnej strane sa podobne prezentoval Peter Crouch. jeho strelecký pokus smeroval len nad brvno Guzana.

42
    Baker zabránil gólu Stoke City po tom čo zblokoval pred prázdnou bránkou strelu Waltersa.

43
    Ďalší rohový kop pre domáci celok...

43
    ...ostáva bez gólovej oslavy. Odkopávať od bránky bude Guzan.

44
    Na hracej ploche pokračujú súboje o loptu v strede ihriska.

45
    Clarkov strelecký pokus skončil na chrbte domáceho obrancu.

45
    Nadstavuje sa +1 minúta.

45+1
    Westwood si nedokázal loptu pred Begovičom pripraviť na svoju silnejšiu nohu. Domácai gólman mu loptu zobral a s rozohrávkou sa nikam neponáhľa.

Prvý polčas je za nami. Napätie na ihrisku sa stupňuje. Viac ako gólových príležitostí sledujeme na ihrisku mnoho faulov a nepresností. Azda najväčšiu šancu stretnutia mal Cameroon po svojom centri, keď lopta nebezpečne padala do bránky Villy.
    Štatistiky:
    Držanie lopty: 56% – 44%
    Strely celkom:7 – 6
    Strely na bránku:0 – 2

Všetko je pripravené na druhý polčas a my čakáme len na hvizd rozhodcu Pawsona.

46

46
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Arnautović, prichádza Adam.

46
    Výkopu sa zmocnili hráči hostí a ihneď vyrazili pred Begovića.

47
    Waltersov center z pravej strany sa neujal. Herd hlavou odvracia do bezpečia.

48
    S Kozákom to nevyzerá najlepšie. Pokrivkáva si na polku Stoke po súboji s Adamom.

50
    Clark vidí žltú kartu po faule na Adama.

51
    Stoke City FC dalo gól!
    Priamy kop smeroval na hlavu Petra Croucha, ktorý poštuchol za obranu, kde stál CHARLIE ADAM. Ten si loptu potiahol a popri Guzanovej ľavej nohe loptu umiestnil do bránky.

53
    Priamy kop budeme sledovať aj na opačnej strane. Lowton sa previnil faulom.

54
    Hosťom to moc nevyšlo. Lopty sa ihneď zmocnil Crouch. Jeho nahrávka na Cameroona bola ofsajdová.

55
    Villa po strelenom góle znásobuje svoj nátlak no zatiaľ bez úspechu.

55
    Táto príležitosť môže Villu ešte zamrzieť. Tonev vytiahol Begoviča z bránky no nedokázal loptu z uhla umiestiť do prázdnej bránky.

56
    Crouch a Delph vo vzdušnom súboji. Faul bol odpískaný v prospech domáceho hráča.

57
    Kozákovi bol odpískaný útočný faul po tom čo poslal k zemi N'Zonziho.

58
    Stoke je v posledných minútach pod nátlakom hostí. Tým sa však nedarí dostať do výraznej šance na skórovanie.

59
    Delph poslal k zemi na pravej strane prenikajúceho Croucha a zrejme sa to nezaobíde bez karty.

60
    A je tomu tak. Delph vidí žltú kartu za faul na Croucha.

61
    Aston Villa sa nevzdáva. Neustále prechody do útoku sú však únavné a treba hrať aj smerom dozadu.

62
    Žltú karu vidí aj Herd za protesty po faule Delpha na hranici pokutového územia.

63
    Domácim sa nepodarilo loptu dostať cez múr pred Guzanom no zostávajú pri lopte a vytvárajú si dostatočný nátlak.

63
    Celú akciu Stoke ukončuje Guzan po tom, čo si loptu berie do svojej moci.

64
    Faulom sa previnil aj domáci Wilson. Nasleduje priamy kop Weimanna na ľavom krídle.

64
    Ten žiaľ končí len za bránkou Begovića.

66
    Obrana Aston Villy musí neustále strážiť prenikajúceho Croucha.

66
    Aston Villa dala gól!
    Veľmi veľká hrubka v domácej obrane. Po nákope Guzana až do vápna Stoke poslal Wilson hlavou malú domov. Pri lopte bol však skôr ako Begović LIBOMIR KOZÁK,ktorý nekompromisne zrovnáva strelou z prvej.

67
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Tonev, prichádza Bowery.

69
    Po strelenom góle sa domáci dostávajú do šance za šancou.

70
    A je tu rýchla odpoveď na dorovnanie Villy. Loptu si po pravom krídle ťahal Cameron. Jeho následný center našiel nohu PETRA CROUCHA, ktorý na dvakrát dokázal prekonať Guzana.

72
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Assaidi, prichádza Pennant.

73
    A Stoke neprestáva v nátlaku. Po ďalšom útoku nasleduje ďalší rohový kop.

73
    Po rohovom kope sa k lopte dostal Whelan. Jeho strela z malého vápna opečiatkovala len tyč Guzanovej bránky.

74
    Zápas naberá to správne tempo. Diváci sledujú naozaj napínavé stretnutie.

75
    Aston Villa vo vypätí síl dobíja hradby Stoke City.

75
    Neuveriteľný Begović. Kozák stál sám pred Begovićom. Jeho tvrdú strelu smerujúcu pod brvno vytesnal Begović na rohový kop. Kozák sa oprávnene drží za hlavu.

77
    Rohový kop hostí neohrozil Begovića.

77
    Nátlak ktorý si v posledných minútach vytvára Aston Villa by si zaslúžil aspoň remízový gól.

78
    Center z pravého krídla sa vo vápne Stoke neujal a domáci sa ihneď oslobodzujú

79
    Kozákov zblokovaný pokus sa dostal k Westwoodovi. Druhý menovaný to skúšal z prvej no žiaľ ani jemu sa nepodarilo prekonať Begovića.

80
    Pred nami je posledných 10 minút riadnej hracej doby. Hostia by si za dnešný výkon zaslúžili aspoň remízu. Podarí sa im streliť potrebný gól?

81
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Albrighton, prichádza Bacuna.

82
    Crouch vybojoval vhadzovanie na polke Villy. Pieters sa však nikam neponáhľa.

84
    Jermaine Pennant prichitený v ofsajdovej pozícií. Loptu ihneď nakopáva Guzan.

85
    Žltú kartu vidí aj stredopoliar Aston Villy Westwood.

86
    Hosťom sa v posledných minútach absolútne nedarí prechod do útočnej fázy.

86
    Delphov prienik po ľavom krídle bol zastavený čiarovým rozhodcom. Lopta bola za postrannou čiarou.

87
    Vhadzovať budú hostia na ľavej strena pred 16-tkou domácich.

88
    Ale ani z tejto kombinácie hostia neťažia. Naopak obrana domácich loptu odkopáva až pred Guzana.

89
    Do konca riadnej hracej doby je necelá minúta. Snaha Villy sa stupňuje no zatiaľ bez úspechu.

90
    Riadna hracia doba sa naplnila. Budeme sledovať rohový kop Villy, ktorý zahrá Bacuna.

90
    No aj s týmto centrom si obrana Stoke poradila.

90
    Loptu má v moci Begovič a ten sa s výkopom neponáhľa.

90
    Nadstavujú sa +4 minúty.

90+1
    Villa bude vhadzovať na pravom krídle.

90+2
    Bacuna sa previnil faulom v strede ihriska čím získavajú domáci naozaj cenné sekundy.

90+3
    A taktiež Weimannov ofsajd pridáva ďalšie sekundy, ktoré približujú Stoke ku výhre v dnešnom stretnutí.

90+4
    Naplnil sa nám aj nadstavený čas a my čakáme na hvizd hlavného arbitra.

A stretnutie medzi Stoke City FC – Aston Villa FC je na konci. Dnešné stretnutie prinieslo tri body pre Stoke zásluhou striedajúceho Adama z 51. minúty a zásluhou Croucha zo 70. minúty. V drese Aston Villy sa presadil Kozák v 66. minúte, ktorý mohol pridať ešte jeden gól pre Aston Villu.