Liverpool – Cardiff 3:1 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 0:3 (kon.) | Fulham – Manchester City 2:4 (kon.)
Manchester United – West Ham 3:1 (kon.) | Stoke City – Aston Villa 2:1 (kon.) | Sunderland – Norwich 0:0 (kon.)
West Bromwich – Hull City 1:1 (kon.)
Stoke City FC
2:1 (0:0)
Aston Villa FC
Sobota 21.12.2013, 16:00Anglická Premier League

A stretnutie medzi Stoke City FC – Aston Villa FC je na konci. Dnešné stretnutie prinieslo tri body pre Stoke zásluhou striedajúceho Adama z 51. minúty a zásluhou Croucha zo 70. minúty. V drese Aston Villy sa presadil Kozák v 66. minúte, ktorý mohol pridať ešte jeden gól pre Aston Villu.

Štatistiky:
    Držanie lopty: 53% – 47%
    Strely celkom:12 – 14
    Strely na bránku:2 – 4

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (17:55:28)

90+4
    Naplnil sa nám aj nadstavený čas a my čakáme na hvizd hlavného arbitra.

90+3
    A taktiež Weimannov ofsajd pridáva ďalšie sekundy, ktoré približujú Stoke ku výhre v dnešnom stretnutí.

90+2
    Bacuna sa previnil faulom v strede ihriska čím získavajú domáci naozaj cenné sekundy.

90+1
    Villa bude vhadzovať na pravom krídle.

90
    Nadstavujú sa +4 minúty.

90
    Loptu má v moci Begovič a ten sa s výkopom neponáhľa.

90
    No aj s týmto centrom si obrana Stoke poradila.

90
    Riadna hracia doba sa naplnila. Budeme sledovať rohový kop Villy, ktorý zahrá Bacuna.

89
    Do konca riadnej hracej doby je necelá minúta. Snaha Villy sa stupňuje no zatiaľ bez úspechu.

88
    Ale ani z tejto kombinácie hostia neťažia. Naopak obrana domácich loptu odkopáva až pred Guzana.

87
    Vhadzovať budú hostia na ľavej strena pred 16-tkou domácich.

86
    Delphov prienik po ľavom krídle bol zastavený čiarovým rozhodcom. Lopta bola za postrannou čiarou.

86
    Hosťom sa v posledných minútach absolútne nedarí prechod do útočnej fázy.

85
    Žltú kartu vidí aj stredopoliar Aston Villy Westwood.

84
    Jermaine Pennant prichitený v ofsajdovej pozícií. Loptu ihneď nakopáva Guzan.

82
    Crouch vybojoval vhadzovanie na polke Villy. Pieters sa však nikam neponáhľa.

81
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Albrighton, prichádza Bacuna.

80
    Pred nami je posledných 10 minút riadnej hracej doby. Hostia by si za dnešný výkon zaslúžili aspoň remízu. Podarí sa im streliť potrebný gól?

79
    Kozákov zblokovaný pokus sa dostal k Westwoodovi. Druhý menovaný to skúšal z prvej no žiaľ ani jemu sa nepodarilo prekonať Begovića.

78
    Center z pravého krídla sa vo vápne Stoke neujal a domáci sa ihneď oslobodzujú

77
    Nátlak ktorý si v posledných minútach vytvára Aston Villa by si zaslúžil aspoň remízový gól.

77
    Rohový kop hostí neohrozil Begovića.

75
    Neuveriteľný Begović. Kozák stál sám pred Begovićom. Jeho tvrdú strelu smerujúcu pod brvno vytesnal Begović na rohový kop. Kozák sa oprávnene drží za hlavu.

75
    Aston Villa vo vypätí síl dobíja hradby Stoke City.

74
    Zápas naberá to správne tempo. Diváci sledujú naozaj napínavé stretnutie.

73
    Po rohovom kope sa k lopte dostal Whelan. Jeho strela z malého vápna opečiatkovala len tyč Guzanovej bránky.

73
    A Stoke neprestáva v nátlaku. Po ďalšom útoku nasleduje ďalší rohový kop.

72
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Assaidi, prichádza Pennant.

70
    Stoke City FC dalo gól!
    A je tu rýchla odpoveď na dorovnanie Villy. Loptu si po pravom krídle ťahal Cameron. Jeho následný center našiel nohu PETRA CROUCHA, ktorý na dvakrát dokázal prekonať Guzana.

69
    Po strelenom góle sa domáci dostávajú do šance za šancou.

67
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Tonev, prichádza Bowery.

66
    Aston Villa dala gól!
    Veľmi veľká hrubka v domácej obrane. Po nákope Guzana až do vápna Stoke poslal Wilson hlavou malú domov. Pri lopte bol však skôr ako Begović LIBOMIR KOZÁK,ktorý nekompromisne zrovnáva strelou z prvej.

66
    Obrana Aston Villy musí neustále strážiť prenikajúceho Croucha.

64
    Ten žiaľ končí len za bránkou Begovića.

64
    Faulom sa previnil aj domáci Wilson. Nasleduje priamy kop Weimanna na ľavom krídle.

63
    Celú akciu Stoke ukončuje Guzan po tom, čo si loptu berie do svojej moci.

63
    Domácim sa nepodarilo loptu dostať cez múr pred Guzanom no zostávajú pri lopte a vytvárajú si dostatočný nátlak.

62
    Žltú karu vidí aj Herd za protesty po faule Delpha na hranici pokutového územia.

61
    Aston Villa sa nevzdáva. Neustále prechody do útoku sú však únavné a treba hrať aj smerom dozadu.

60
    A je tomu tak. Delph vidí žltú kartu za faul na Croucha.

59
    Delph poslal k zemi na pravej strane prenikajúceho Croucha a zrejme sa to nezaobíde bez karty.

58
    Stoke je v posledných minútach pod nátlakom hostí. Tým sa však nedarí dostať do výraznej šance na skórovanie.

57
    Kozákovi bol odpískaný útočný faul po tom čo poslal k zemi N'Zonziho.

56
    Crouch a Delph vo vzdušnom súboji. Faul bol odpískaný v prospech domáceho hráča.

55
    Táto príležitosť môže Villu ešte zamrzieť. Tonev vytiahol Begoviča z bránky no nedokázal loptu z uhla umiestiť do prázdnej bránky.

55
    Villa po strelenom góle znásobuje svoj nátlak no zatiaľ bez úspechu.

54
    Hosťom to moc nevyšlo. Lopty sa ihneď zmocnil Crouch. Jeho nahrávka na Cameroona bola ofsajdová.

53
    Priamy kop budeme sledovať aj na opačnej strane. Lowton sa previnil faulom.

51
    Priamy kop smeroval na hlavu Petra Croucha, ktorý poštuchol za obranu, kde stál CHARLIE ADAM. Ten si loptu potiahol a popri Guzanovej ľavej nohe loptu umiestnil do bránky.

50
    Clark vidí žltú kartu po faule na Adama.

48
    S Kozákom to nevyzerá najlepšie. Pokrivkáva si na polku Stoke po súboji s Adamom.

47
    Waltersov center z pravej strany sa neujal. Herd hlavou odvracia do bezpečia.

46
    Výkopu sa zmocnili hráči hostí a ihneď vyrazili pred Begovića.

46
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Arnautović, prichádza Adam.

46

Všetko je pripravené na druhý polčas a my čakáme len na hvizd rozhodcu Pawsona.

Prvý polčas je za nami. Napätie na ihrisku sa stupňuje. Viac ako gólových príležitostí sledujeme na ihrisku mnoho faulov a nepresností. Azda najväčšiu šancu stretnutia mal Cameroon po svojom centri, keď lopta nebezpečne padala do bránky Villy.
    Štatistiky:
    Držanie lopty: 56% – 44%
    Strely celkom:7 – 6
    Strely na bránku:0 – 2

45+1
    Westwood si nedokázal loptu pred Begovičom pripraviť na svoju silnejšiu nohu. Domácai gólman mu loptu zobral a s rozohrávkou sa nikam neponáhľa.

45
    Nadstavuje sa +1 minúta.

45
    Clarkov strelecký pokus skončil na chrbte domáceho obrancu.

44
    Na hracej ploche pokračujú súboje o loptu v strede ihriska.

43
    ...ostáva bez gólovej oslavy. Odkopávať od bránky bude Guzan.

43
    Ďalší rohový kop pre domáci celok...

42
    Baker zabránil gólu Stoke City po tom čo zblokoval pred prázdnou bránkou strelu Waltersa.

41
    Na opačnej strane sa podobne prezentoval Peter Crouch. jeho strelecký pokus smeroval len nad brvno Guzana.

40
    Albrighton si loptu zasekol na stred a z hranice veľkého vápna len tesne míňa pravú tyč Begovičovej bránky.

40
    Ani tento center sa neujal a hostia ihneď smerujú pred bránku Stoke.

39
    Waltersov prienik cez dvojicu Clark – Tonev končí v prospech domáceho hráča. Budeme sledovať "skrátený rohový kop" domácich.

38
    Následný rohový kop Stoke končí za Guzanovou bránkou.

37
    Prvá vážnejšia šanca pre Stoke. Guzan musel zasahovať po centri Cameroona, keď lopta nebezpečne padala do bránky.

36
    Hlavný arbiter dohovára štvorici hráčov. Zrejme ide o ich správanie sa na ihrisku.

35
    Nervozita na ihrisku by sa dala krájať. Walters odsotil od seba Delpha. Postranný rozhodca ihneď odmával faul.

34
    Nepresnosti na oboch stranách. Najprv loptu na polke Villy stratil Whelan a následne Tonev poslal pridlhý pas na Kozáka.

33
    Súboj Shawcrossa a Toneva končí v prospech domáceho hráča. Odkopávať bude od bránky Begović.

32
    Begović po tomto priamom kope ostáva bez práce.

31
    Dellph ochotne padá na polovičke Stoke. Rozhodca ihneď píska v jeho prospech.

30
    Domácim hráčom sa taktiež nepodarilo využiť svoj druhý rohový kop a hra sa presúva na polovičku Stoke.

30
    Po pol hodine hry budeme sledovať ďalší rohový kop pre domáci celok.

29
    Hra pokračuje prevažne v strede ihriska, kde sa oba celky dopúšťajú nedovolených zákrokov.

28
    Ktorý taktiež ostáva bez radosti hráčov v bordových dresoch.

28
    K lopte sa postavil Westwood. Jeho pokus prekonať múr pred ním nebol úspešný. Lopta končí za bránkou Begovića a budeme sledovať rohový kop Villy.

27
    Wilson vidí za faul "len" žltú kartu.

26
    Škaredý faul Wilsona tesne pred pokutovým územím. Weimann mohol smerovať sám na Begovića. Zrejme to malo byť na červenú.

25
    Hostia z rohového kopu nič nevyťažili. Tonevov prienik cez stred ihriska nebol úspešný. Stoke môže smerovať na polku Villy.

24
    Ďalší rohový kop pre hosťujúci celok po tom, čo Pieters odvracia hlavou preč od Begovića.

23
    Z pravej strany posielal center do vápna Stoke Kozák. Center bol pridlhý a končí mimo hracej plochy.

21
    Albrighton vidí prvú žltú kartu stretnutia. Hráč Villy zákerne zložil na zem Arnautovića a hlavný rozhodca nekompromisne vyťahuje žltú karu.

20
    Za postrannou čiarou je ošetrovaný Albrighton. Nevyzerá to s ním veľmi dobre.

19
    Center bol veľmi nepresný a lopta končí na polke hostí.

19
    Wilson sa dopustil veľkej hrubky, keď z polovičky ihriska posielal malú domov a lopta končí za bránkou Begovića. Zadarmo darovaný rohový kop pre Aston Villu.

18
    Stoke nakoniec loptu získal. Prienik Assaidiho bol neúspešný.

18
    Begovićov nákop smeroval na vysunutého Croucha, no ten hlavičkový súboj prehral.

18
    Hostia v okamžitom prieniku no bez úspechu. Lopta končí za čiarou a odkopávať bude Begović.

17
    Ale Stoke sa nedarí presadiť sa v útočnej fáze. Loptu strácajú kvôli svojej nepresnosti.

16
    Crouch faulovaný pred vápanom Aston Villy. Je tu šanca na prienik domácich.

14
    Veľkú šancu na strelenie úvodného gólu mal Tonev. Jeho strelecký pokus nepríjemne skočil pred Begovićom, ale ten si so strelou poradil a skóre sa tak nemení.

13
    Albrighton si v súboji s Wilsonom hral v rozpore s pravidlami a tak hlavný arbiter stretnutia píska pre domáci celok.

12
    Oproti úvodným minútam nabral zápas iné tempo. Aston Villa je pri lopte a Stoke neostáva nič iné ako obraňovať.

11
    Ofsajd na jednej aj druhej strane. Najprv Crouch potom Tonev.

11
    Center preletel na Kozáka. Jeho hlavičkový pokus chytá pripravený Begović.

10
    Rohový kop pre Aston Villu zahrá Albrighton.

9
    Domáci hráč sa previnil faulom na polke ihriska a nasleduje priamy kop v podaní hostí.

8
    Delphov center cez polku hracej plochy na Toneva bol pridlhý. Begović bude odkopávať od svojej bránky.

7
    Na opačnej strane sa po ľavom krídle nedokázal presadiť Assaidi.

6
    Opäť akcia Aston Villy. Konkrétne Tonev centroval loptu do vápna Stoke, kde dominoval Begović a loptu poľahky chytá.

5
    Arnautovićova hlavička smeruje meter nad Guzanove brvno.

5
    Hrá sa zo strany na stranu. Ani jeden z celkov nedokáže udržať loptu a nie to ešte ohroziť súperovú bránku.

4
    Tonevov prienik končí za bránkou Begovića po tom čo si bulharský hráč loptu predkopol a nestihol ju.

3
    Baker čistí pred Guzanom razantným odkopom.

3
    Rohový kop budeme sledovať aj na tejto strane.

2
    Pozor však na kombináciu Stoke na polovici Aston Villy.

1
    Aston Villa opúšťa polovičku Stoke až po strele Toneva, ktorá letela nad.

1
    Albrightonov center nenašiel vo vápne nikoho a tak sa domáci bezproblémovo ubránili.

1
    Netrvalo dlho a napádanie Aston Villy prinieslo ovocie v podobe rohového kopu.

1
    Úvodného výkopu sa chopili domáci hráči.

1

Stoke nastúpi v červeno-bielych a Aston Villa v bordovo-modrých dresoch.

Hráči oboch celkov stoja nastúpení na hracej ploche a pripravujú sa na dnešné stretnutie.

Stoke City FC: Begovic – Pieters, Wheland, Arnautovic, Wilson – N’Zonzi, Shawcross, Walters, Cameron – Assaidi, Crouch.
    Náhradníci: Sorensen – Muniesa, Pennant, Palacious, Jones, Adam, Wilkinson.

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Clark, Baker, Herd – Westwood, Albrighton, Weimann – Delph, Tonev – Kozak.
    Náhradníci: Steer – Bacuna, El Ahmadi, Helenius, Luna, Bowery, Sylla.

Rozhodca: Pawson – Mullarkey, Massey.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 17. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Stoke City FC a Aston Villa FC.

Stoke City FC sa pred 17 kolom nachádza na 13. priečke s 18 bodmi a so skóre 15:20. Na konte má 4 výhry 6 remíz a 6 prehier. V ostatnom kole uhral Stoke bez gólovú remízu na pôde Hullu . Najlepeším strelcom Stoke City je Adam, ktorý ma na konte tri strelené ligové góly.
    Forma: P R V R P

Aston Villa FCpo 16. kole anglickej Premier League okupuje 11. priečku s 19 bodmi a záporným skóre 16:21. Posledné kolo odohrala Aston Villa pred domácim publikom proti Manchestru Untd a ľahko podľahla favorizovanému celku 3:0. Najlepším strelcom Aston Villy je Benteke so štyrmi strelenými gólmi.