2:2 (2:1)
Sporting Braga
cz Štvrtok 19.12.2013, 21:00 • Estádio dos Barreiros (Funchal) • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer vážení sportovní příznivci, dnes nás čeká předehrávka 14.kola portugalské nejvyšší soutěže. Na hřiště Marítima přijede celek z Bragy. V tomto souboji to bude boj o každý metr. Mírným favoritem je hostující tým.

SC Braga

Hosté jsou na 8. místě ligové tabulky. Ze 13. odehraných zápasů získali 18 bodů, za 6 výher a 7 proher. Za posledních 5 utkání získali hráči Bragy 8 bodů. Z venkovních zápasů však získali pouhých 6, za což jim náleží 11. příčka v této statistice. Svým soupeřům nenastříleli příliš branek. Celkem 15. Stejný počet jich i dostali.

Poslední zápasy
    Braga – Setúbal 2:0
    FC Porto – Braga 2:0
    Braga – Olhanense 4:1
    Benfica – Braga 1:0
    Braga – Rio Ave 0:1

Nejlepší střelec: Aderllan Santos, Alan – 3 branky.

CS Marítimo

Domácí jsou na 11. příčce pouze 3 body za svým dnešním soupeřem. Z 15 získaných bodů ve 13 utkáních nasbírali více než polovinu na vlastním hřišti (8). Jejich brankový poměr činí 21:25.
    Marítimo mělo dobrý vstup do sezony, ale pak přišla série 5 zápasů v řadě bez bodového zisku. V posledních 4 však domácí tým získal 2 výhry a 2 remízy.

Braga – Marítimo 1:0

CS Marítimo: Johnny Leoni – João Diogo, Gegé, Márcio Rozário, Ruben Ferreira – João Luiz, Danilo Pereira, Artur – Héldon, Derley, Sami.
    Náhradníci: Briguel, Fidelis, Rúben Brígido, Igor Rossi, Marakis, Alex Soares, Wellington.

SC Braga: Eduardo – Baiano, Sasso, Nuno A. Coelho, Elderson – Rúben Micael, Mauro, Luiz Carlos – Alan, Hugo Vieira, Rafa.
    Náhradníci: Custódio, Edinho, Cristiano, Salvador Agra, Tomás Dabó, Pardo, Hebert.

Rozhodčí: Rui Costa – Miguel Aguilar, Bruno Rodrigues.

Oba týmy jsou již na hrací ploše.

1

1
    Domácí začali utkání výkopem.

1
    pěkně se protáhli po levé straně a centr Artura nepřistál u spoluhráčů, nýbrž v náruči brankáře Eduarda.

2
    Braga ve středu hřiště fauluje, míče se tedy jen tak nezmocní.

3
    hra se přemístila před vápno domácího týmu, kde s míčem hraje Braga.

4
    Luiz Carlos před vápnem napřáhl, při střele se zaklonil, takže poslal vysoko nad.

5
    Hraje se mezi šestnáctkami, žádný z týmů nemá vyloženě navrch.

6
    Héldon se tlačil k míči, cestu mu zastoupil Baiano, domácí útočník jej následně poslal k zemi a je mu pískán nedovolený zákrok.

7
    Braga, hrající v bílých dresech s červenými trenýrkami, je zatím v přechodu do útoku nepřesná, domácí následně sbírají míče na vlastní polovině.

8
    Míč se dostal do blízkosti vápna Eduarda, s míčem však hraje hostující tým, ten domácí se jim snaží rozehrávku znepříjemnit.

9
    Pokus o vysunutí kolmicí nabíhajícího Héldona končí u obrany Bragy.

10
    Alan se omotal okolo Daniela Pereiry, ale nedokázal přes stejného hráče dostat míč před branku. Roh hostů.

11
    Domácí se po rohu dostali k míči a jen krkolomnou akcí vyváží míč od vlastní branky.

12
    Arturův centr mířil na zadní tyč, tam se do hlavy opřel hostující hráč, který míč poslal daleko od své branky.

13
    Braga je směrem vpřed bezzubá, i když teď dokázala vybojovat alespoň rohový kop.

13
    Alan jej rozehrál nakrátko a další pokus dostat míč do malého vápna, skočil dalším rohem.

14
    Třetí roh v krátkém sledu.

15
    Hugo Viera se objevil za obrnou domácích, jenže špatné zpracování jej připravilo o dobrou akci, Braga pak míč ztratila zcela.

16
    Hosté to zkouší dlouhými nákopy na vysunuté útočníky, resp. přesně na Huga Vieru, jenže ten nemá správný odhad a míče ztrácí.

17
    Braga postupuje opět směrem na Johnnyho Leoniho.

18
    Ale Alan dokázal míč při převzetí přihrávky ztratit. takže do hřiště míč uvedou domácí.

19
    João Diogo si pokopl míč po pravé straně, stopku mu svým zákrokem vystavil Rafa.

20
    Ofsajd hostujícího týmu. Rafa Silva byl za všemi obránci dříve než na něj šla přihrávka.

21
    Již 20 minut je odehráno z úvodního poločasu, zatím se hraje téměř bez šancí, ani jeden z brankářů nemusel sáhnout k vážnějšímu zákroku. Více ze hry má opticky Braga, ale obrana Marítima funguje zatím spolehlivě.

22
    Héldon neprocpal míč přes Baiana do vápna. Hosté obrací hru.

24
    Hra upadla to průměru, ani jeden z týmů se nemůže prosadit, ke střelbě bojuje se ve středovém kruhu o každý míč.

25
    Po rohovém kopu se ke střele dostal Danilo Pereira, Eduardo stihl míč vytlačit na další roh.

27
    Ten domácí rozehráli na krátko, míč se pak dostal až do vápna, kde se jej snažil usměrnit na branku Márcio Rozário, ale minul hostující branku.

28
    Chvíle Marítima ustaly. Braga přetáhla míč na jeho polovinu a snaží se projít až do střelecké pozice.

30
    Héldon se uvolnil na své levé straně dostal se k brankové čáře, odkud odcentroval do vápna, jenže míč mu už předtím překročil onu čáru, takže se bude jen kopat od Eduardovy branky.

31
    Braga zatím nikam nespěchá, vytrvale vyčkává na chybu soupeře a kombinuje v oblasti středové čáry.

32
    Marítimo se zdá býti nebezpečnější, alespoň co se týče útočné fáze, jenže jejich snaha většinou končí v rohu vedle pokutového území.

33
    Marítimo rozehrálo přímý kop ze slibné pozice, jenže nabíhající Gegé se před branku nedostal.

34
    Oba brankáři si dlouhými výkopy vyměnili pozdravy.

35
    Nakonec se Artur dostal k hlavičkovému souboji, ve kterém byl úspěšnější Baiano, který usměrnil míč na roh.

36
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Po rozehrané standardní situaci se na malém vápně do míče nohou opřel DANILO PEREIRA, poprvé ještě Eduardo zasáhl, na dorážku stejného hráče již nárok neměl a nepomohl mu ani Baiano stojící u tyče.

37
    Hosté se musí bránit dalším ofenzivním výpadům Marítima.

38
    A je to o dvě branky. Na centr z levé strany, jehož odesílatelem byl Atrur si naskočil nejvýše DERLEY a podruhé rozvlnil síť za přihlížejícím Eduardem.

40
    Dvě branky na hosty zapůsobily jako kouzelná hůlka, najednou jsou všude později.

41
    Po faulu na Maura kopal přímý kop Alan. Odražený míč se k němu vrátil, a tentokrát byl faulován sám Alan.

42
    Na zemi se ocitl jeden z domácích hráčů, který se drží za stehenní sval, jako by mu v něm píchlo.

43
    Dva rohové kopy v krátkém sledu.

43
    Braga právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že se domácí ubrání i druhému rohu,, jenže míč se dostal u levé tyče domácí branky k ALANOVI, který neměl problém na bližší tyč prostřelit Johnnyho Leoniho.

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu.

45
    Ruben Ferreira si udělal stahovačku, poslal míč do vápna, kde jej zasáhl Luiz Carlos, který míč poslal na rohový kop.

První půle je za námi. Na začátku poločasu se oba týmy doslova oťukávaly. Ani jeden nechtěl udělat chybu. Braga nejprve tahala za delší konec, když hrála více s míčem. Pak přišla 35. minuta a první branka, kterou nadvakrát vsítil Danilo Pereira. O 3 minuty později bylo s Bragou ještě hůře. Naštěstí pro ně stačil do poločasu snížit ještě Alan. Druhých 45 minut bude jistě nesmírně zajímavých, proto zůstaňte s námi.

46

46
    Druhý poločas nám začal, Braga se snaží ihned od úvodního hvizdu o vyrovnávací branku.

46
    Domácí je stihli zatím zastavit, ale jen za cenu autového vhazování.

47
    Jenže hostům se kombinace při přechodu příliš nedaří, čehož využívají domácí k přesunu hry před jejich pokutové území.

48
    Sami se uvolnil ve vápně, jeho křížnou střelu však domácí stihli zablokovat a odvrátit do bezpečí.

49
    Braga hledá cestu, kudy do vápna, které dobře stráží Johnny Leoni spolu se svojí družinou obránců.

51
    Alan poslal příliš rychlou přihrávku na Huga Vieru, a sám si svůj čin vyčítá.

52
    Eduardo vykopává z vlastní polovice, dokonce z vlastního vápna, čímž podpořil útok Bragy.

53
    Obléhání pokutového území Marítima připomíná trochu jiný sport, než fotbal.

54
    Gegé vyhrál osobní souboj, jenže míč uklidil do bezpečí, tak že jej zakopl co nejdál.

54
    Artur je prvním napomínaným hráčem utkání. Při souboji míč odevzdal soupeři a ještě stihl faulovat jiného.

55
    Braga zvyšuje otáčky, cítí, že teď je ten správný čas pohnout s ukazatelem skóre.

56
    Domácí zatím brání dobře své území a nepouštějí Bragu ke střelbě.

57
    Hugo Vieira pro dnešek dohrál. Jeho místo zaujal Felipe Pardo.

58
    Héldon nasadil ve vápně jestličky protihráči, oběhl jej a skácel k zemi. Hlavní rozhodčí mu na špek neskočil a ohodnotil tento jeho divadelní kousek po svém, tedy žlutou kartou.

59
    Marítimo vyrovnalo hru.

60
    Při běžeckém souboji Pardo nestihl míč na hrací ploše, dobíhající obránce Marítima jej ještě stihl poslat do reklamních panelů.

61
    Hodina hry hrubého času je za námi, domácí stále vedou o jedinou branku, ale Braga jim nenechá míč jen tak na jejich kopačkách.

62
    Odchází Artur a jeho místo zaujme Alex Soares.

63
    Pas na Alana přes dvojici bránících hráčů neprošel, hosté se musí znovu bránit.

64
    Héldon se prosadil po levé straně, ale v závěru souboje již neměl sílu, aby se dostal ke střele. Proto raději celou akci zabrzdil. Míč se dostal až k João Diogovi, který zprava nedostal míč na místo určení.

65
    Míč se odrazil na vápno, kde se do něj nůžkami opřel Héldon, Eduardo se jen ohlédl, jak míč plachtí přesně do jeho levé tyče.

66
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Luiz Carlos, přichází Edinho.

67
    Předchozí situace dodala domácím ještě větší odvahu a stále častěji hrají s míčem.

69
    Hlavní sudí udělil žlutou kartu Rúbenu Micaelovi, který fauloval novice na trávníku Alexe Soarese.

70
    Derleye po výskoku do hlavičkového souboje chytly křeče.

71
    Alanův přímý kop mířil na zadní tyč, kam nabíhali jeho dva spoluhráči, ale míč ani jeden z nich netrefil.

72
    Alan nešetrně zezadu zkosil João Luize, může být rád, že se to tentokrát obešlo bez karetního trestu.

73
    K míči se postavil Danilo Pereira, který míč poslal na pravou stranu, kde jej vystřelil zbůhdarma na Eduarda Ruben Ferreira.

75
    Do konce utkání zbývá bez nastavení nějakých 15 minut, domácí to zatím dělají dobře, drží míč co nejdále od vlastní branky.

76
    Elderson se ve vápně domácích dostal k míči, bohužel pro jeho tým si míč zpracoval za sebe, takže se musel vracet, ale i tak stihl prověřit Jonnhyho Leoniho.

77
    Alan ani Rafa na centrovaný míč od levé postranní čáry nedosáhli, bude se kopat od branky domácích.

78
    Johnny Leoni je třetím napomínaným utkání.

80
    Začala poslední desetiminutovka druhé půle, hosté musejí zapnout za vyšší rychlostní stupeň, chtějí-li pomýšlet na nějaký výrazný úspěch.

81
    A je to tu! FILEPE PARDO je žolík k pohledání. ve vápně si počkal na cent, který mu dopadl přesně na hlavu a na protilehlé tyči míč zapadl do sítě.

82
    A málem mohlo být pro Bragu zle, míč před branko netrefil Sami, nutno podotknout, že branka byla téměř prázdná.

83
    Posledních 7 minut bude ještě zajímavých, domácí se budou pokoušet ještě o to urvat část bodů pro sebe.

84
    Sasso dostal loktem do obličeje od Derleye.

84
    Rozhodčí bez varování ukázal domácímu hráči červenou kartu.

85
    Po ošetření se pokračuje ve hře, hosté hrají přesilovku.

86
    Ale přesto jsou domácí fotbalisté aktivnější, div že nerozhodli pro sebe po střele Samiho.

87
    Johnny Leoni měl lehkou práci se zachycením těžké hlavičky.

87
    Rafa Silva si odchází odpočinout, jeho místo zaujme Salvador Agra.

88
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází João Luiz, přichází Fidelis.

90
    i Héldon pro dnešek dohrál, na poslední vteřinky přichází

90+1
    Byly nastaveny 4 minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Salvador Agra (SC Braga).

90+2
    Domácí se snaží ještě o korekci výsledku, Braga se zatím brání, i když hraje o jednoho muže v poli navíc.

90+3
    Hraje se především uprostřed hřiště.

90+4
    Konec zápasu je značně nervozní. Salvador Agra si pomohl při souboji nedovoleně a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

Je dobojováno. V prvním poločase si domácí vybojovali dvoubrankový náskok, který se jim v 81. minutě rozplynul. Vyrovnání si hosté za svoji aktivitu ve druhém poločase zasloužili. Stínem utkání bylo vyloučení domácího Derleye, který ve vzdušném souboji nešťastně trefil loktem protihráče a viděl rovnou červenou kartu.

To je ode mne pro dnešek, vše, přeji příjemnou dobrou noc. (23:01:48)