Alcorcon – Granada 0:2 (kon.) | Las Palmas – Almería 1:3 (kon.) | Tarragona – Valencia 0:0 (kon.)
Real Jaén – Espanyol 2:2 (kon.)
Real Jaén CF
2:2 (0:1)
RCD Espanyol Barcelona
cz Nedeľa 08.12.2013, 19:00 • Nuevo Estadio La Victoria (Jaén) • Španielsky pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z prvního zápasu 4. kola španělského poháru Copa del Rey mezi domácím Real Jaén CF a Espanyolem Barcelona.

Čeká nás souboj dvou celků, které dělí jedna soutěž. Zatímco domácí hrají druhou nejvyšší soutěž Segunda División, hosté hrají pochopitelně nejvyšší Primera División.

Týmy z nižších soutěží to ale proti favoritům v domácím prostředí umí a přestože je Espanyol Barcelona favoritem, dá se očekávat vyrovnané utkání, které mohou rozhodnout maličkosti.

Espanyol čeká dnes teprve první utkání v letošním ročníku Copa del Rey. Naopak domácí mají za sebou již dvě utkání. Ve druhém kole v domácím prostředí vyhrál nad Numancií 1:0 a ve třetím kole dokonce Deportivo La Coruñu 2:0.

Real Jaén CF: René Román – Nino, Raúl Gaitán, Nando, Servando, Israel, Fran Machado, Juanma, Jozabed Sánchez, Víctor Curto, Mejía
    Náhradníci: Toni García – Álex Cruz, Cruz, Petcoff, Dani Torres, Diego Cascón, Edgar Méndez

Espanyol Barcelona: Germán – Mattioni, Sidnei, Colotto, Capdevila – Víctor Sánchez, David López – Stuani, Pizzi, Lanza – Thievy
    Náhradníci: Casilla – Raúl Rodríguez, Tejera, Víctor Álvarez, Álex, Abraham, Torje.

Rozhodčí: Juan Martínez – Jacobo Martínez, Canales.

Hráči jsou již na trávníku stadionu v Jaénu, zápas za pár chvil začne.

Úvod zápasu se přeci jen o pár minutek posune. Teď teprce probíhají tradiční předzápasové oficiality.

Na účastníka Primera División se přišla v Jaénu podívat velice slušná divácká kulisa, vyprodáno ale určitě není.

1

1
    Výkop měli fotbalisté Espanyolu, kteří zatím drží balon na své polovině.

2
    Úvod zápasu je z obou stran zatím trochu nesmělý, na první zajímavější akci si budeme muset asi počkat.

3
    Na polovinu domácího celku se prodíral Thievy, u velkého vápna mu ale domácí obrana balon odebrala.

5
    Podél pravé lajny s míčem běžel hostující Mattioni, k ohrožení brány soupeře se ale ani zdaleka nedostal.

6
    Hráči Espanyolu mají podle očekávání více ze hry a hned od úvodních minut se tlačí na polovinu soupeře.

7
    Dlouhý pas na pravou stranu dostal opět Mattioni, když chtěl na hranici vápna obejít protihráče, tak podklouzl a bude z toho jen odkop od brány.

8
    Domácí se dostali do velké šance, střelu Jozabeda Sáncheze zastavilo břevno!

9
    Domácí o chvilku později kopali rohový kop, bránu soupeře ale již ohrozit nedokázali.

11
    Oba celky se snaží hrát ve vysokém tempu a zatím sledujeme zajímavý fotbal.

12
    Pokus o útočný výpad hostů skončil nyní ofsajdem, rozehrávat budou domácí.

13
    Hráči Espanyolu balon získali rychle zpět do své moci postupně se blíží k bráně soupeře.

14
    Nyní je hra obou týmů plná nepřesností a na zajímavější akci na jedné nebo druhé straně si musíme počkat.

15
    Do svízelné situace se nyní dostal před dobíhajícím útočníkem gólman Germán a raději odkopl míč na tribunu.

16
    Do vápna domácího Realu vnikl nyní rozběhnutý Thievy. Byl ale pokrytý obranou a tak zkusil padnout k zemi. Penalta se nepíská.

17
    Uprostřed hřiště byl faulovaný hostující Pizzi a u balonu budou fotbalisté Espanyolu.

19
    Hosté svého soupeře opět zatlačili. Po rohovém kopu se snažil zakončovat Lanza, bránu Jaénu ale netrefil.

20
    Máme za sebou skoro dvacet minut prvního poločasu a stav zápasu je stále bezbrankový 0:0.Opět musel být v pozoru domácí gólman René Román, který nyní stahoval do rukavic centr do vápna.

21
    Míč opustil hrací plochu a od brány bude nyní odkopávat brankář hostů Germán.

22
    Stuani nyní v hlavičkovém souboji trefil loktem do hlavy protihráče a dostává žlutou kartu.

23
    O chvilku později byl pro změnu faulovaný Capdevila a míč tak zase získávají hosté.

24
    Hráči Espanyolu jsou nadále o něco aktivnější, rozhodně se ale nedá říci, že by měli nějakou výraznou převahu.

26
    Zpoza vápna nyní zkusil vypálit domácí Machado, míč ale poslal jen nad bránu Espanyolu.

27
    Hostující gólman Germán si dneska již poněkolikáté zahrál se svými spoluhráči. Rozehrávka mu ale opět tentokrát příliš nevyšla a jeho odkop skončil v zámezí.

28
    Z hranice vápna se pokoušel střílet domácí Jozabed, jeho pokus mířící doprostřed brány nenadělal brankáři Germánovi příliš starostí.

29
    Domácí nadále výborně brání a hrají s velkou chutí. Sledujeme naprosto vyrovnané utkání.

30
    Domácí Alex Cruz nyní fauloval rukou v obličeji Lanzaroteho a bude z toho přímý kop pro Espanyol.

31
    Standardku zahrával právě Lanzarote, jeho nepovedený centr ale obrana Jaénu odvrátila.

32
    Při rychlém protiútoku nyní balon utekl domácímu Jonathanovi do zámezí a je z toho autové vhazování pro hosty.

32
    Centr z levé strany nebezpečně poskakoval ve vápně Espanyolu, nikdo z domácích se ale k zakončení nedostal.

33
    Po centru Machada se k hlavičce ve vápně dostal Jonathan, míč ale díky teči bránícího hráče Espanyolu skončil v zámezí. Nakonec z toho ale není ani rohový kop.

34
    Zahrozit se nyní pokoušeli i hosté, svůj kontr ale střelou vedle zakončil Pizzi.

35
    S důrazem to přehnal nyní Servando a po jeho zákroku je pískáno proti domácím.

36
    O chvilku později se ale proti pravidlům provinil hostující kapitán Capdevila a míč se tak vrací na kopačky domácích.

37
    Kousek vedle vápna domácího celku se hodně ochotně k zemi poroučel Thievy, faul se nepíská a bude z toho jen odkop od domácí brány.

39
    Hosté se poměrně lacino dostali s balonem na kopačkách až do vápna soupeře, jenže střelecký pokus v podání Thievyho byl zblokovaný obranou.

40
    Rychle se blíží závěr prvního poločasu a stav zápasu je nadále nerozhodný 0:0.

41
    Žlutou kartu dostává Israel (Real Jaén CF).

42
    Hosté se snaží v závěru svého soupeře zatlačit, hráči Jaénu ale nadále vzorně bojují.

43
    Hraje se znovu více ve středu pole. Oba celky přidaly na bojovnosti, k šancím to ale zatím nevede.

44
    Na přihrávku do vápna si naběhl Thievy, opět byl ale dobře pokrytý a zakončit nedokázal.

45
    Domácí gólman René navíc při zákroku trefil kolenem spoluhráče Servanda, který musí být ošetřovaný.

45+1
    Espanyol právě vstřelil branku!
    V deseti hrající domácí se nedokázali ubránit při rohovém kopu, když se po centru do vápna nejlépe zorientoval DAVID LÓPEZ, který na malém vápně trefil přesně odražený balon a propálil vše, co mu stálo v cestě.

45+2
    Ve druhém poločase se toho asi již moc nestane, hraje se ve středu pole.

Je za námi první poločas zápasu mezi domácím Realem Jaén a Espanyolem Barcelonou. Sledovali jsme hodně vyrovnaný fotbal a nechybělo mnoho a do vedení šli domácí. Jenže Jozabed trefil v osmé minutě jen břevno. Naopak hosté byli produktivnější, když se po třetím rohovém kopu v zápase prosadil na malém vápně důrazný David López.

46

46
    Střídání v týmu Real Jaén CF: ze hřiště odchází Servando, přichází Dani Torres.

48
    Úvod druhého poločasu je opatrný. Nyní budou na tahu především domácí, kteří musí přidat, pokud si chtějí zachovat šanci na postup.

49
    Thievy byl nyní faulovaný a rozehrávat mohou fotbalisté Espanyolu.

50
    Ti ale o balon rychle přišli a nyní tady jsou domácí, kteří se snaží dostat na dostřel brány hostujícího týmu.

51
    Thievy nyní sehrál na rozhodčího velké divadélko, když po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku. Sudí ale nechal správně pokračovat ve hře a přestalo se hrát až ve chvíli, kdy domácí zakopli balon.

52
    Domácí publikum ale samozřejmě bouří, protože po fotbalové stránce toho Thievy zatím moc nepředvedl, ale na zemi se ocitl již nesčetněkrát.

53
    Hosté zkoušeli dlouhým nákopem překonat obranu soupeře, dostali se ale do ofsajdu.

55
    Čas pomalu plyne a hosté zatím nadále v pohodě udržují své jednobrankové vedení.

56
    Z dálky se pokoušel levačkou vystřelit Juanma, míč ale poslal nad bránu.

57
    Domácí se snaží svého soupeře zatlačit, zatím se jim to ale nedaří. Nyní chtěli hráči Jaénu penaltu za údajnou hru rukou Capdevily ve vápně, pokračuje se ale ve hře.

58
    Na druhé straně hosté kopali rohový kop, domácí obrana byla ale pozorná.

60
    Stále se hraje s velkým nasazením. Domácí nechtějí dát favorizovanému soupeři nic zadarmo.

61
    Domácí chystají druhé střídání v dnešním zápase.

62
    Střídání v týmu Real Jaén CF: ze hřiště odchází Jonathan Mejía, přichází Mendez.

63
    Právě Mendez se pokoušel nyní na levé straně dostat k balonu, nakonec vybojoval standardku pro domácí.

64
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Torje.

65
    Po rohovém kopu se hostující fotbalisté ubránili.

65
    Real Jaén právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Po centru do pokutového území si v těžké pozici míč do vlastní brány hlavou poslal stoper Sidnei.

66
    Domácí ještě více ožili a nadále se tlačí do vápna soupeře.

67
    Teď fotbalisté Realu Jaén kopali další standardku a opět bylo ve vápně Espanyolu velké horko. Vše ale přerušil gólman Germán, který dokázal míč schovat do rukavic.

68
    Do zakončení se nyní dostal Thievy, v těžké pozici tísněný obráncem ale zamířil nad bránu.

69
    Také hráči Espanyolu očividně přidali, teď jejich akci ale zastavil ofsajd.

70
    Z ničeho nic je tu obrat skóre! Domácí po rychlém protiútoku dávají gól na 2:1, když se centr z pravé strany v podání Curta odrazil od tyče na hranici vápna, odkud vše, co mu stálo v cestě, propálil JOZABED SÁNCHEZ!

71
    Domácí jsou teď na koni a bouří i celý stadion. Hosté jsou pod tlakem.

72
    Další šanci měli domácí v podobě rohového kopu. Centr do vápna posílal Jozabed Sánchez, hosté se ubránili.

73
    Hostující fotbalisté z ničeho nic přestali úplně hrát a nyní jsou to domácí, kteří jasně dominují.

74
    Nyní se přeci jen do vápna soupeře dral Thievy, tísněn stoperem se ale k balonu nedostal.

75
    Na centr na zadní tyč si nyní nabíhal Curto, k ráně z voleje se ale nedostal, protože před ním zasáhl obránce.

75
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Mattioni, přichází Raúl Rodríguez.

76
    Domácí ale nadále pokračují v útočném snažení. Nyní je tu další standardka.

76
    Jozabed Sánchez poslal do vápna soupeře střílený polovysoký centr, který nadělal obraně soupeře velké problémy. Domácí mohou pokračovat v útočení, teď budou házet aut kousek od vápna Espanyolu.

77
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Lanzarote, přichází Abraham.

78
    Střídání nyní chystají také domácí fotbalisté.

79
    Střídání v týmu Real Jaén CF: ze hřiště odchází Curto, přichází Santi Villa.

80
    Domácí sice nijak zběsile neútočí, přesto se poměrně snadno dostávají až do vápna soupeře.

80
    Naopak hostům se v posledních minutách nedaří. Obrat ve skóre je očividně hodně zaskočil.

81
    Levému obránci nyní podél lajny unikl střídající Mendez a následně se dostal k centru. Zvolil razanci, tím ale gólmana Germána nepřekvapil.

82
    Hostům zbývá něco okolo deseti minut. Zatím to ale nevypadá, že by měli dostatek morálních sil na vyrovnání.

84
    Zápas se rychle chýlí ke svému konci. Domácí se pochopitelně snaží všemožně šetřit čas.

85
    Na trávníku zůstal ležet Edgar Mendez, bude ale v pořádku a ani se nenechá ošetřit.

86
    Nyní se sice hraje na polovině domácích, zatím ale daleko od brány, kterou střeží René Román.

87
    Domácí obrana musel odvrátit balon na rohový kop, Jaén se musí bránit.

87
    Po rohu došlo ve vápně domácího mužstva k velkému závaru, jenže k zakončení se hráči Espanyolu znovu nedostali.

88
    Další roh hostujícího mužstva ale již končí gólem. Na parádní centr do vápna si naskočil CHRISTIAN STUANI a jeho hlavička končí přesně u levé tyče – 2:2!

89
    Po inkasované brance hodně ztichl i domácí stadion. Zápas se dohrává zatím ve středu pole. Uvidíme, zda ještě některý z týmů zkusí zaútočit.

90
    Již se hraje poslední minuta hry. U míče jsou nyní domácí, avšak jen na vlastní polovině.

90+1
    Dnešní zápas bude nastavený o tři minuty.

90+1
    René Román nyní nezvládl odehrát dobře balon před Thievym a bude z toho autové vhazování v blízkosti vápna Jaénu.

90+2
    Domácí ale rychle získali míč zpět a zkoušejí se ještě aspoň naposledy přiblížit k bráně soupeře.

90+3
    Závěr je již opatrný, oba celky jsou asi smířené s výsledkem 2:2.

Je tu konec rozhodně zajímavého utkání poháru Copa del Rey mezi domácím druholigovým Realem Jaén a hostujícím Espanyolem Barcelona. Hosté sice vedli po poločase 1:0, avšak domácí dokázali v průběhu druhé půle zápas zvrátit a zdálo se, že dokráčejí k vítězství 2:1. Jenže pár minut před koncem srovnal na konečných 2:2 Stuani a s tímto výsledkem se půjde do odvety, která je na programu ve čtvrtek 19. prosince v Barceloně. (20:54:58)