Rapid Viedeň
cz Nedeľa 08.12.2013, 16:30 • Lavanttal Arena • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobrý den, vítám Vás u dnešního zápasu.

V dnešním zápase se střetne třetí tým tabulky a předposlední. Takže favorit dnešního zápasu je určitě Rapid.

Pellets WAC

Domácí teď mají krizi, protože prohráli poslední tři zápasy v řadě. Takže mají, co odčiňovat před jejich fanoušky. Nachází se na předposledním místě tabulky, ale má oproti ostatním mají dva zápasy k dobru. V 17 zápasech se jim podařilo získat jenom 15 bodů, což odpovídá, proč jsou skoro na úplném dně tabulky.

Rapid Vídeň

Hosté jsou považováni za jasné favority, protože se oproti domácím nachází na třetím místě tabulky. Pokud se jim podaří vyhrát, tak se vyhoupnou na druhou příčku za Salzburg. V 18-ti zápasech se jim podařilo nasbírat 30 bodů. Uvidíme dneska určitě v podání Rapidu, že se budou snažit získat všechny tři body.

Dobrý den, ješte jednou Vás vítám u dnešního zápasu.

Domácí fanoušci se prezentují svým choreem.

1

2
    Hosté začínají velice aktivně.

3
    Domácí zakládají kombinaci na půlce Rapidu.

4
    Zhruba z třiceti metrů střílí De Paula, ale trefil hned první překážku.

6
    Začíná se velice opatrně k vidění je zatím jen kombinace hostů. Zatím jim to, ale žádnou větší šanci nepřineslo.

8
    Hosté vybojovali rohový kop, ale z něhož nijak branku neohrozili a navíc míč získali domácí a pokouší se o protiútok.

10
    První větší šanci měli domácí, když se do pokutového území prodral Topcagič, ale spadl. Domácí se dožadovali penalty, ale neuspěli u hlavního arbitra.

11
    Domácí kombinují.

13
    Druhá větší šance domácích Jovanovič střílel z pravé strany, ale střela šla nad branku.

14
    Hostující fans povzbuzují se své miláčky. Zatímco domácí jsou ticho.

16
    Z pravé strany centroval Kerhe, přímo na hlavu Putscheho, který míč posunul ješte na lépe postaveného Gotala, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Tak Novota v poklidu chytá.

18
    Po delší době o sobě dali vědět také utočníci Rapidu, když vybojovali roh.

19
    Tohle byl naprosto špatně zahraný roh. Míč skoro nedoletěl ani před brankáře.

20
    Ihned po rozehrání se vydali do útoku domáci, ale jejich střela končí v náručí Novoty.

22
    Domácí opět ohrozili Novotu, když De Paula vyslal střílenou přihrávku.

25
    Hosté si vybojovali slibnou šanci, když Standfest fauloval Strarkla. Hosté mohli dát gól. ale střela neměla potřebné parametry, aby vedla ke gólu.

26
    Další velká šance domácích! Gotal šel sám na brankáře, který mu však míč stihl odkopnout.

28
    Domácí zahrávali dva rohy v řadě, ale ani jednou se jim nepodařilo ohrozit nějak závažněji brankáře.

30
    Hosté, kteří byli považováni z favorita zatím nijak neohrozili Dobnika. Uvidíme, zda na tom něco změní.

32
    Teď naopak hosté kombinují na polovině soupeře.

33
    Domácí měli výhodu v podobě přímého kopu, ale Novota míč vyboxoval. Takže stav utkání je pořád 0-0.

36
    Hra je teď nahoru dolů. Uvidíme, zda jeden z týmu toho dokáže nějak zužitkovat.

40
    Krásná kombinace v podání domácích! Na přízemní přihrávku si naběhl Liendl, ale bohužel pro domácí trefil pouze Novotu.

42
    Standfest neuhlídal svou rychlost a vyběhl z hřiště a narazil do reklamních panelů. Naštěstí se mu nic nestalo.

43
    Střely na bránu jasně vypovídají ve prospěch domácích 8:0.

44
    Domácí se nyní usadili na půli soupeře a kombinují.

45
    Myslím, že se už nic nestane. Míč se pohybuje ve středu hřiště a všichni si ho přehazují jako horký brambor.

45+1
    Tak jsme mohli vidět ješte jednu šanci domácích, ale míč se mezi tři tyče nevešel.

Tak mohli jsme vidět v půli velice atraktivní fotbal v podání domácích hráčů, kteří si vytvořili mnoho šanci, ale ani jednu nezprostředkovali v gól. Naopak hosté předvedli velmi mizerný výkon, za celý poločas nevystřelili ani jednou na branku. Uvidíme, zda zlepší svůj výkon a pokusí se zápas zdramatizovat.

46

46
    První střídání hostů přišel Wydra za Schauba

47
    Hosté zvýšili trochu svou aktivitu a hned ze začátku zatápí domácím.

49
    Ale po chvíli si míč přebrali domácí a už začínají kombinovat, uvidíme, zda se jim to bude dařit jako v prvním poločase.

52
    Rapid právě vstřelil branku!
    Tak Rapid si vybojoval míč na útočné polovině. Tam se domácí obrana provinila faulem. Po zahrání přímého kopu se míč odrazil ke Guidovi Burgstallerovi a ten jako starý mazák vstřelil gól.

54
    Hostům narostla křídla a tlačí se opět před Dobnika.

55
    Domácí mohli vyrovnat, ale to by musel míč lépe trefit Gotal a né do hostujícího brankáře.

57
    Pavelic ukázal jak je technicky vybaven. Obešel tři hráče, ale čtvrtý už ho bohužel obral.

60
    Teď není na hřišti k vidění žádná zajímavá situace. Míč se pohybuje ve středu hřiště.

61
    Po střele hostů zůstal na zemi ležet domácí brankář. Spoluhráč ho omylem trefil do ruky.

61
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Tak a máme vyrovnáno,MIREH TOMPCAGIČ se prosazuje potom, co se mu podařilo vzduchem přehodit domáci obranu. Míč poté umístil do pravého rohu Novoty.

63
    Hosté šli do přečíslení tři na dva, ale domácí obrana s ledovým klidem tuhle situaci zneškodnila.

66
    Hra má teď větší uroveň, než na začátku poločasu. Oba týmy se snaží vstřelit vedoucí gól.

68
    Hosté si zkoušeli vytvořit několik šancí, ale domácí obrana dobře zapracovala.

70
    Teď si do své režie vzali míč domácí, ale prověřili dvěma střelami Novotu. Hostující gólman dvěma zákroky ochránil svou branku od inkasovaného gólu.

71
    Domácí zahrávali roh, který mohl skončit gól, ale to by tam nesměl být Dibon, který fantasticky zachránil hostující tým od pohromy.

73
    Hosté kombinují na své půli hřiště a asi čekají, jestli je domácí pujdou napadat.

74
    Domácí budou mít velkou příležitost, protože hosté faulovali asi dvacet metrů od jejich branky.

75
    Míč si postavil MICHAEL LIENDL a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Krásný gól, střela šla přímo k levé tyči a brankář neměl nárok

77
    Tak a domácí rázem otáčí zápas, kdo by to byl čekal?

79
    Domácí byli zase blízko vstřelení branky. Střela Topcagoviče jen o kousek minula branku.

81
    Domácím rázem narostla křídla a pokouší se vytvářet další příležitosti, ke vstřelení branky.

83
    Nyní střílel Starkl, ale jen do brankáře.

83
    Na hřišti zůstal ležet Gotal a nevypadá to moc dobře.

84
    Hosté připravují dvojité střídání.

84
    V prvním případě odešel Petsos za Boyda.

84
    A ve druhém přišel Grozurek za Berstallera.

86
    Hosté vsází na čerstvé síly. Uvidíme, zda se jim podaří vyrovnat.

88
    Domácí mohli rozhodnout dnešní zápas, ale Topcagič nedokázal přehodit míč přes vybíhajícího Novotu.

89
    První střídání domácích na plac se podívá na pár minutek Falk za Topcagoviče.

90+1
    Domácí drží míč na svých kopačkách. Hostům se krátí čas.

90+2
    Taktické střídání domácích na plac jde Supan za Gotala.

90+3
    Domácí skvěle brání a nedávají hostům žádnou příležitost k ohrožení branky.

Tak mohli jsme vidět velice zajímavé utkání, kde vyhrál papírově slabší tým nad favoritem. Již od začátku utkání měli více příležitostí, ale gól nedali. Ve druhém poločase začali aktivněji hosté a dokázali vstřelit branku. Domácí poté zase přebrali iniciativu na svou stranu a vyrovnali. A po patnácti minutách střelili druhý gól. Do konce utkání se jim podařil stav udržet a radují se z vítězství. Tahle výhra jim určitě pomůže ve hře o to kdo nesestoupí.

Tímto se s Vámi loučím. (18:25:49)