Union Berlín – Kaiserslautern 0:3 (kon.) | Hamburger – Kolín nad Rýnom 2:1 (kon.) | Schalke – Hoffenheim 1:3 (kon.)
Saarbrücken – Dortmund 0:2 (kon.)
Hamburger SV
2:1 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
cz Utorok 03.12.2013, 19:00 • Imtech Arena, Hamburg • DFB-Pokal

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Před námi je osmfinále německého poháru. V něm se představí domácí Hamburger SV proti 1. FC Köln.

Hamburg si vede v nejvyšší soutěže obstojně a s šestnácti body je na jedenáctém místě tabulky. To druholigový Kolín nad Rýnem se snaží dostat zpět mezi nejlepší týmy Německa a zatím se mu to daří. "Kozlové" jsou v čele tabulky s třiceti body.

Oba celky se naposledy střetly ještě v minulém ročníku Bundesligy. Nejdříve Hamburg prohrál 3:4, potom ale dokázal zvítězit na půdě Kolína výsledkem 1:0.

Hamburger SV: Adler – Mancienne, Tah, Djourou, Jansen – Rincón, Badelj – Beister, Arslan, Calhanoglu – Lasogga.

Náhradníci: Drobný – Ilicević, Jiráček, Rudnevs, Sobiech, Tesche, Zoua.

1. FC Köln: Horn – Brecko, Wimmer, Maroh, Hector – Lehmann, Matuszczyk – Risse, Gerhardt, Peszko – Helmes.

Náhradníci: Kessle – Bröker, Exslager, Golobart, Halfar, McKenna, Ujah.

Rozhodčí: Meyer – Willenborg, Bornhorst.

Obě mužstva již vstupují na hrací plochu. Hamburg se představí v bílých dresech, Kolín v tmavě modrých.

1

1
    Kolínští se ujali rozehrávky. Balon zatím pendluje mezi oběma stopery, kteří budou rozehrávat.

2
    První útočná akce domácích nadělala v obraně soupeře pořádné pozdvižení. Celou akci Hamburg ale nakonec ukončil odmávaný ofsajd.

3
    Hra nemá v úvodu utkání bůhví jakou kvalitu. Ani jeden z týmů zatím nikam nepospíchá.

4
    Helmes už se chystal odcentrovat. Ještě před tím si však v souboji pomohl nedovoleným způsobem.

5
    Hamburg drží míč a pomalu se sune k brance Kolína.

6
    Arslan se odhodlal k samostatné akci. Jeho rána z hranice vápna ale byla zblokovaná.

7
    Stejný muž si pozornost kamer vysloužil i o chvilku později. Fauloval totiž Risseho.

8
    Brečko se ocitl v pokutovém území a snažil se odcentrovat. Obránce Jansen ale přispěchal s pohotovým skluzem, po kterém budu navíc domácí odkopávat od branky.

9
    Poprvé u balonu se objevil také brankář Adler, který se stal součástí kombinace Hamburgu.

10
    Rohový kop HSV nic zajímavé nepřinesl. Kolínská defenziva se dokázala bez problémů ubránit.

11
    Pěkná a přímočará akce hostů končí nepřesným centrem do šestnáctky. Jejím autorem Peszko.

12
    Matuszczykova rána byla jen propagační. Adlera nemohla v žádném případě ohrozit.

13
    Kolín trpělivě kombinuje na vlastní polovině a dopředu se příliš nežene.

14
    Arslan je střelecky při chuti! Ani jeho druhá rána během pěti minut se však k brance nedostala.

15
    Zahraje si také gólman Horn, který bude rozehrávat po odpískaném faulu Lasoggi.

16
    Akce hostí končí až u branky Hamburg. Dlouhou přihrávku sbírá do svých rukavic Adler.

17
    Helmes dobře napadal rozehrávku soupeře. Nicméně hráči v bílém budou vhazovat.

18
    Calhanoglu se opřel kousek za vápnem do balonu a vypálil. Štiplavou ránu vyráží Horn na rohový kop.

19
    Domácí z něj nic vytěžit nedokázali, Kolín odkopává.

20
    Je za námi první dvacetiminutovka, která toho moc nenabídla. Ani jeden z týmů se do žádné vyložené šance nedostal. Hraje se hodně opatrně.

21
    Helmes dostal ideální přihrávku za obranu. Následně ho však zradilo zpracování a o balon přišel.

22
    Kolín kontroluje hru a má míč na svých kopačkách.

23
    Oba týmy teď předvedly velmi nepřesnou rozehrávku. Té se jako poslední dopustili hráči v modrém.

24
    Držení míče: 58% – 42% pro Hamburg SV.

25
    Iniciativu ale v posledních minutách přebrali spíše hosté, kteří jsou už dobré dvě minuty u míče.

26
    Peszko byl faulován těsně za hranicí vápna. Tohle bude dobrá šance pro Kolín, jak ohrozit Adlera!

27
    Exekuci standardní situace provedl Helmes, který ale napálil pouze obrannou zeď.

28
    Z velmi podobné pozice bude zahrávat přímý volný kop také domácí po faulu Wimmera.

30
    Přímá střela v podání Calhanogla skončila úplně stejně jako na druhé straně. Balon uvízl jen v postavené obranné zdi. Kolín posléze odkopává.

31
    Hosté mají ale v posledních minutách navrch a jsou nebezpečnější. To se však nedá říct o střele Peszka.

32
    Brankář Horn zůstal po souboji před brankou ležet na trávníků a vypadá to, že potřebuje lékařské ošetření.

33
    Kolínský strážce svatyně už je na nohou. Nic vážného to zřejmě nebylo. Hra bude pokračovat.

34
    Po krátké pauze jsou u balonu fotbalisté v modrém.

35
    Oba celky teď svádí boj na polovině hřiště, kde si nedají nic nadarmo.

36
    Lasogga zahrál vysokou nohou, která mu byla také posléze rozhodčím Meyerem odpískána.

37
    Hra se pomalu stěhuje před branku Adlera, který bude muset vyhlásit stav ohrožení.

38
    Hamburg se snaží zakombinovat. S vysokým pressingem soupeře má však problémy.

40
    Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že oba týmy odejdou do šaten za nerozhodnutého stavu.

41
    Risse se snažil odcentrovat před Jansena, od kterého míč putuje do zámezí.

42
    Helmes pálil z ostrého úhlu jen vedle branky.

42
    Hamburg právě vstřelil branku!
    Tak to byla úžasná trefa v podání MAXIMILIANA BEISTERA! Domácí záložník usměrnil Jansenův centr z první přesně k levé tyči – 1:0.

43
    Kolín se snaží rychle odpovědět. Hamburg ale spolehlivě brání a závěr poločasu si hlídá.

44
    Domácí mají míč a nikam spěchat nebudou.

45
    HSV měl k dispozici roh. Ten ale dokázala pohotová obrana hostí odvrátit.

45+1
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1
    Hosté se snaží s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Peszko se ale s balonem dostal mimo hřiště.

První poločase je minulostí. Hamburg zatím vede po krásné trefě Beistera. Jinak se ale hraje vyrovnaný fotbal, kterému by slušela remíza. Uvidíme, jak dokáže Kolín zareagovat ve druhé půli.

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

46

46
    Hamburg se ujal rozehrávky. Domácí nikam spěchat nebudou, k dispozici mají jednobrankový náskok.

47
    Kolín ale dobře napadal rozehrávku a balon získal na svoji na stranu. Ne však na dlouho.

48
    Lassoga využil nepřesné rozehrávky a ihned vystřelil. Balon ale končí dobrý metr o pravé tyče.

49
    Tempo není nikterak vysoké. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.

50
    HSV podnikl rychlý brejk, který táhl Arslan, ten se dostal až do zakončení. Branku ale přestřelil.

51
    Kolín je znovu u míče a snaží se něco vymyslet.

52
    Fotbalisté v bílých dresech budou ve druhém poločase spoléhat především na rychlé brejky. Calhanoglu se po jednom takovém do zakončení nedostal.

53
    Domácí zahrávali standardní situaci z pravé strany. Arslan ale svůj centr až příliš přetáhl.

54
    Köln právě vstřelil branku!
    Hostující defenziva hrubě chybovala v rozehrávce a byla zato potrestána. Balonu se chopil ADAM MATUSZCZYK, který udělal tři rychlé kroky a poté úspěšně zakončil za Adlerova záda – 1:1.

55
    Hra hřišti se začíná trochu jiskřit. Několik hráčů si teď vzájemně "vjelo do vlasů".

56
    Za vzájemný střet dostává žlutou kartu domácí Rincón a hostující Helmes.

57
    Maciennova přihrávka končí pouze za postranní čarou. Hosté se snaží rychle vhazovat.

58
    Matuszczyk byl faulován na hranici šestnáctky. Kolín má další šanci na ohrožení Adlera.

59
    Helmes to zkusil přímo na branku! Je pumelenice končí na břevně, od kterého se míč odráží vysoko na tribunu.

60
    Před námi je poslední půlhodina utkání. Hamburg zatím hraje s druholigovým Kolínem nerozhodně.

61
    Hosté měli další zajímavou příležitost a znovu u toho byl aktivní Matuszczyk. Jeho rána levačkou ale byla pro domácího gólmana snadné sousto.

62
    Arslan adresoval přihrávku Jansenovi. Toho ale zradilo zpracování.

63
    Hamburg kombinuje na vlastní polovině. Hosté zatím vyčkávají v obranném bloku.

64
    Hra se v posledních minutách zklidnila. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a hraje opatrně.

65
    Peszko musí míč odevzdat soupeři. Dopustil se totiž útočného faulu.

66
    Držení míče: 53% – 47% pro Hamburg SV.

67
    Arslan mohl poslal domácí tým znovu do vedení! Sám před Hornem však selhal a jeho svatyni trestuhodně přestřelil.

67
    Kolín poprvé střídá. Halfar nahrazuje Risseho.

68
    Akce hráčů v bílem končí až u brankáře Horna. Dlouhý nákop Badelje se neujal.

69
    HSV měl výhodu dalšího rohu. Centr na přední tyč ale nebyl ideálním řešením.

70
    Ani Kolín už po své kombinaci nikam nespěchá. Do konce ale ještě zbývá dvacet minut, Kdo dokáže přidat rozhodující trefu?

71
    Hosté se dožadovali odpískání standardní situace kousek za vápnem. Meyer byla ale jiného názoru.

73
    Oba celky se dopouštějí častých chyb v rozehrávce. I proto nevidíme žádné vyložené šance.

74
    Calhanoglu se dral do zakončení. To ale bylo hned v zárodku zablokováno pozornou obranou.

75
    Domácí poprvé střídají. Utkání skončilo pro Arslana, kterého nahradí Iličević.

76
    Kolín drží míč a snaží se něco vymyslet. K nějakému útoku se ale zatím neodhodlal.

77
    Do statistiky se zapisuje obránce Maroh, který uviděl žluté napomenutí.

78
    Hector se snažil z levé strany odcentrovat. Balon byl ale zblokovaný a končí za lajnou.

79
    Hosté následně zahrávali roh. Centr Peszka ale doletěl jen na hlavu domácího Macienna.

80
    Beister se ocitl na trávníků a zřejmě bude potřebovat lehčí lékařské ošetření.

81
    Zatím autor jediné branky Hamburg je ale v pořádku a zdá se, že bude pokračovat.

82
    Ani jeden z týmů se dopředu příliš nežene a spíše si dává pozor na zadní vrátka.

83
    Hosté budou vhazovat na pravé straně. Beister odehrál balon pouze do zámezí.

84
    Lassoga se dostal do zakončení a nemířil vůbec zle. Horn se musel blýsknout pohotovým zásahem. Bude z toho roh pro Hamburg.

85
    O vítězi je zřejmě rozhodnuto! Domácí se znovu ujímají vedení. Sražená střela se dostala až k IVO ILIČEVIĆOVI, který nikým nehlídaný zakončuje přesně k tyči – 2:1.

87
    Kolín ve snaze o vyrovnání střídá. Do hry jde Ujal, který nahradil Gerhardta.

88
    Domácí se snaží kontrolovat hru. Hra se odehrává převážně na polovině hostů.

89
    Hráči v modrých dresech už vsází všechno na útok. Pozor si budou muset dát ale i na defenzivu.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90+1
    HSV střídá. Poslední sekundy odehraje Zoua místo Beistera.

90+2
    Domácí drží míč a vypadá to, že si vítězství už bez problémů pohlídají.

90+3
    To je závěr utkání! Helmes se ještě dostal ke střele a ta s přispěním teče končí na tyči Adlerovy branky.

Druholigový Kolín dnes bojoval. Prvoligového soupeře však porazit nedokázal. Vyrovnané utkání rozhodla až trefa Iličeviće pět minut před koncem.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosu na počtenou. (20:53:00)