Union Berlín – Kaiserslautern 0:3 (kon.) | Hamburger – Kolín nad Rýnom 2:1 (kon.) | Schalke – Hoffenheim 1:3 (kon.)
Saarbrücken – Dortmund 0:2 (kon.)
Hamburger SV
2:1 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
cz Utorok 03.12.2013, 19:00 • Imtech Arena, Hamburg • DFB-Pokal

Druholigový Kolín dnes bojoval. Prvoligového soupeře však porazit nedokázal. Vyrovnané utkání rozhodla až trefa Iličeviće pět minut před koncem.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosu na počtenou. (20:53:00)

90+3
    To je závěr utkání! Helmes se ještě dostal ke střele a ta s přispěním teče končí na tyči Adlerovy branky.

90+2
    Domácí drží míč a vypadá to, že si vítězství už bez problémů pohlídají.

90+1
    HSV střídá. Poslední sekundy odehraje Zoua místo Beistera.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

89
    Hráči v modrých dresech už vsází všechno na útok. Pozor si budou muset dát ale i na defenzivu.

88
    Domácí se snaží kontrolovat hru. Hra se odehrává převážně na polovině hostů.

87
    Kolín ve snaze o vyrovnání střídá. Do hry jde Ujal, který nahradil Gerhardta.

85
    Hamburg právě vstřelil branku!
    O vítězi je zřejmě rozhodnuto! Domácí se znovu ujímají vedení. Sražená střela se dostala až k IVO ILIČEVIĆOVI, který nikým nehlídaný zakončuje přesně k tyči – 2:1.

84
    Lassoga se dostal do zakončení a nemířil vůbec zle. Horn se musel blýsknout pohotovým zásahem. Bude z toho roh pro Hamburg.

83
    Hosté budou vhazovat na pravé straně. Beister odehrál balon pouze do zámezí.

82
    Ani jeden z týmů se dopředu příliš nežene a spíše si dává pozor na zadní vrátka.

81
    Zatím autor jediné branky Hamburg je ale v pořádku a zdá se, že bude pokračovat.

80
    Beister se ocitl na trávníků a zřejmě bude potřebovat lehčí lékařské ošetření.

79
    Hosté následně zahrávali roh. Centr Peszka ale doletěl jen na hlavu domácího Macienna.

78
    Hector se snažil z levé strany odcentrovat. Balon byl ale zblokovaný a končí za lajnou.

77
    Do statistiky se zapisuje obránce Maroh, který uviděl žluté napomenutí.

76
    Kolín drží míč a snaží se něco vymyslet. K nějakému útoku se ale zatím neodhodlal.

75
    Domácí poprvé střídají. Utkání skončilo pro Arslana, kterého nahradí Iličević.

74
    Calhanoglu se dral do zakončení. To ale bylo hned v zárodku zablokováno pozornou obranou.

73
    Oba celky se dopouštějí častých chyb v rozehrávce. I proto nevidíme žádné vyložené šance.

71
    Hosté se dožadovali odpískání standardní situace kousek za vápnem. Meyer byla ale jiného názoru.

70
    Ani Kolín už po své kombinaci nikam nespěchá. Do konce ale ještě zbývá dvacet minut, Kdo dokáže přidat rozhodující trefu?

69
    HSV měl výhodu dalšího rohu. Centr na přední tyč ale nebyl ideálním řešením.

68
    Akce hráčů v bílem končí až u brankáře Horna. Dlouhý nákop Badelje se neujal.

67
    Kolín poprvé střídá. Halfar nahrazuje Risseho.

67
    Arslan mohl poslal domácí tým znovu do vedení! Sám před Hornem však selhal a jeho svatyni trestuhodně přestřelil.

66
    Držení míče: 53% – 47% pro Hamburg SV.

65
    Peszko musí míč odevzdat soupeři. Dopustil se totiž útočného faulu.

64
    Hra se v posledních minutách zklidnila. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a hraje opatrně.

63
    Hamburg kombinuje na vlastní polovině. Hosté zatím vyčkávají v obranném bloku.

62
    Arslan adresoval přihrávku Jansenovi. Toho ale zradilo zpracování.

61
    Hosté měli další zajímavou příležitost a znovu u toho byl aktivní Matuszczyk. Jeho rána levačkou ale byla pro domácího gólmana snadné sousto.

60
    Před námi je poslední půlhodina utkání. Hamburg zatím hraje s druholigovým Kolínem nerozhodně.

59
    Helmes to zkusil přímo na branku! Je pumelenice končí na břevně, od kterého se míč odráží vysoko na tribunu.

58
    Matuszczyk byl faulován na hranici šestnáctky. Kolín má další šanci na ohrožení Adlera.

57
    Maciennova přihrávka končí pouze za postranní čarou. Hosté se snaží rychle vhazovat.

56
    Za vzájemný střet dostává žlutou kartu domácí Rincón a hostující Helmes.

55
    Hra hřišti se začíná trochu jiskřit. Několik hráčů si teď vzájemně "vjelo do vlasů".

54
    Köln právě vstřelil branku!
    Hostující defenziva hrubě chybovala v rozehrávce a byla zato potrestána. Balonu se chopil ADAM MATUSZCZYK, který udělal tři rychlé kroky a poté úspěšně zakončil za Adlerova záda – 1:1.

53
    Domácí zahrávali standardní situaci z pravé strany. Arslan ale svůj centr až příliš přetáhl.

52
    Fotbalisté v bílých dresech budou ve druhém poločase spoléhat především na rychlé brejky. Calhanoglu se po jednom takovém do zakončení nedostal.

51
    Kolín je znovu u míče a snaží se něco vymyslet.

50
    HSV podnikl rychlý brejk, který táhl Arslan, ten se dostal až do zakončení. Branku ale přestřelil.

49
    Tempo není nikterak vysoké. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.

48
    Lassoga využil nepřesné rozehrávky a ihned vystřelil. Balon ale končí dobrý metr o pravé tyče.

47
    Kolín ale dobře napadal rozehrávku a balon získal na svoji na stranu. Ne však na dlouho.

46
    Hamburg se ujal rozehrávky. Domácí nikam spěchat nebudou, k dispozici mají jednobrankový náskok.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

První poločase je minulostí. Hamburg zatím vede po krásné trefě Beistera. Jinak se ale hraje vyrovnaný fotbal, kterému by slušela remíza. Uvidíme, jak dokáže Kolín zareagovat ve druhé půli.

45+1
    Hosté se snaží s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Peszko se ale s balonem dostal mimo hřiště.

45+1
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45
    HSV měl k dispozici roh. Ten ale dokázala pohotová obrana hostí odvrátit.

44
    Domácí mají míč a nikam spěchat nebudou.

43
    Kolín se snaží rychle odpovědět. Hamburg ale spolehlivě brání a závěr poločasu si hlídá.

42
    Tak to byla úžasná trefa v podání MAXIMILIANA BEISTERA! Domácí záložník usměrnil Jansenův centr z první přesně k levé tyči – 1:0.

42
    Helmes pálil z ostrého úhlu jen vedle branky.

41
    Risse se snažil odcentrovat před Jansena, od kterého míč putuje do zámezí.

40
    Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že oba týmy odejdou do šaten za nerozhodnutého stavu.

38
    Hamburg se snaží zakombinovat. S vysokým pressingem soupeře má však problémy.

37
    Hra se pomalu stěhuje před branku Adlera, který bude muset vyhlásit stav ohrožení.

36
    Lasogga zahrál vysokou nohou, která mu byla také posléze rozhodčím Meyerem odpískána.

35
    Oba celky teď svádí boj na polovině hřiště, kde si nedají nic nadarmo.

34
    Po krátké pauze jsou u balonu fotbalisté v modrém.

33
    Kolínský strážce svatyně už je na nohou. Nic vážného to zřejmě nebylo. Hra bude pokračovat.

32
    Brankář Horn zůstal po souboji před brankou ležet na trávníků a vypadá to, že potřebuje lékařské ošetření.

31
    Hosté mají ale v posledních minutách navrch a jsou nebezpečnější. To se však nedá říct o střele Peszka.

30
    Přímá střela v podání Calhanogla skončila úplně stejně jako na druhé straně. Balon uvízl jen v postavené obranné zdi. Kolín posléze odkopává.

28
    Z velmi podobné pozice bude zahrávat přímý volný kop také domácí po faulu Wimmera.

27
    Exekuci standardní situace provedl Helmes, který ale napálil pouze obrannou zeď.

26
    Peszko byl faulován těsně za hranicí vápna. Tohle bude dobrá šance pro Kolín, jak ohrozit Adlera!

25
    Iniciativu ale v posledních minutách přebrali spíše hosté, kteří jsou už dobré dvě minuty u míče.

24
    Držení míče: 58% – 42% pro Hamburg SV.

23
    Oba týmy teď předvedly velmi nepřesnou rozehrávku. Té se jako poslední dopustili hráči v modrém.

22
    Kolín kontroluje hru a má míč na svých kopačkách.

21
    Helmes dostal ideální přihrávku za obranu. Následně ho však zradilo zpracování a o balon přišel.

20
    Je za námi první dvacetiminutovka, která toho moc nenabídla. Ani jeden z týmů se do žádné vyložené šance nedostal. Hraje se hodně opatrně.

19
    Domácí z něj nic vytěžit nedokázali, Kolín odkopává.

18
    Calhanoglu se opřel kousek za vápnem do balonu a vypálil. Štiplavou ránu vyráží Horn na rohový kop.

17
    Helmes dobře napadal rozehrávku soupeře. Nicméně hráči v bílém budou vhazovat.

16
    Akce hostí končí až u branky Hamburg. Dlouhou přihrávku sbírá do svých rukavic Adler.

15
    Zahraje si také gólman Horn, který bude rozehrávat po odpískaném faulu Lasoggi.

14
    Arslan je střelecky při chuti! Ani jeho druhá rána během pěti minut se však k brance nedostala.

13
    Kolín trpělivě kombinuje na vlastní polovině a dopředu se příliš nežene.

12
    Matuszczykova rána byla jen propagační. Adlera nemohla v žádném případě ohrozit.

11
    Pěkná a přímočará akce hostů končí nepřesným centrem do šestnáctky. Jejím autorem Peszko.

10
    Rohový kop HSV nic zajímavé nepřinesl. Kolínská defenziva se dokázala bez problémů ubránit.

9
    Poprvé u balonu se objevil také brankář Adler, který se stal součástí kombinace Hamburgu.

8
    Brečko se ocitl v pokutovém území a snažil se odcentrovat. Obránce Jansen ale přispěchal s pohotovým skluzem, po kterém budu navíc domácí odkopávat od branky.

7
    Stejný muž si pozornost kamer vysloužil i o chvilku později. Fauloval totiž Risseho.

6
    Arslan se odhodlal k samostatné akci. Jeho rána z hranice vápna ale byla zblokovaná.

5
    Hamburg drží míč a pomalu se sune k brance Kolína.

4
    Helmes už se chystal odcentrovat. Ještě před tím si však v souboji pomohl nedovoleným způsobem.

3
    Hra nemá v úvodu utkání bůhví jakou kvalitu. Ani jeden z týmů zatím nikam nepospíchá.

2
    První útočná akce domácích nadělala v obraně soupeře pořádné pozdvižení. Celou akci Hamburg ale nakonec ukončil odmávaný ofsajd.

1
    Kolínští se ujali rozehrávky. Balon zatím pendluje mezi oběma stopery, kteří budou rozehrávat.

1

Obě mužstva již vstupují na hrací plochu. Hamburg se představí v bílých dresech, Kolín v tmavě modrých.

Hamburger SV: Adler – Mancienne, Tah, Djourou, Jansen – Rincón, Badelj – Beister, Arslan, Calhanoglu – Lasogga.

Náhradníci: Drobný – Ilicević, Jiráček, Rudnevs, Sobiech, Tesche, Zoua.

1. FC Köln: Horn – Brecko, Wimmer, Maroh, Hector – Lehmann, Matuszczyk – Risse, Gerhardt, Peszko – Helmes.

Náhradníci: Kessle – Bröker, Exslager, Golobart, Halfar, McKenna, Ujah.

Rozhodčí: Meyer – Willenborg, Bornhorst.

Oba celky se naposledy střetly ještě v minulém ročníku Bundesligy. Nejdříve Hamburg prohrál 3:4, potom ale dokázal zvítězit na půdě Kolína výsledkem 1:0.

Hamburg si vede v nejvyšší soutěže obstojně a s šestnácti body je na jedenáctém místě tabulky. To druholigový Kolín nad Rýnem se snaží dostat zpět mezi nejlepší týmy Německa a zatím se mu to daří. "Kozlové" jsou v čele tabulky s třiceti body.

Hezký večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Před námi je osmfinále německého poháru. V něm se představí domácí Hamburger SV proti 1. FC Köln.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.