Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:2 (1:0, 0:0, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

62:03
    Salavat Ufa dala gól!
    Predĺženie netrvalo dlho. Kaigorodov potiahol puk do pásma, pribrzdil a počkal si na KIRILLA KOLTSOVA, ktorý mal proti sebe dvoch obráncov no hodil si puk na stranu a následne do proti pohybu Kuznetsova úspešne zakončil pri tyčku. Asistencie: Andrei Zubarev, Alexei Kaigorodov

59:44
    Jugra dal gól!
    Domáci sa nedokázali oslobodiť z obrovského tlaku. Volkov dlho držal no po peknej prihrávke pred bránu od Andreia Shefera na VELI-MATTI SAVINAINEN inkasuje medzi nohy. Asistencie: Andrei Shefer, Mikhail Yakuboc

56:44
    Možnosť pre hostí na vyrovnanie, Stepanov si nedovoľene pomohol rukou a oslabí svoj tím na dve minúty

56:17
    NIKITA SHCHITOV dostal puk od Khlystova na modrú čiaru a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Domáci tak rýchlo využívajú presilovku. Asistencie: Denis Khlystov

56:08
    Sokolov fauloval a oslabí svoj tím.

46:53
    Najprv prvý útok hostí točil domácich v pásme, nakoniec to však bol dnes veľmi aktívny druhý útok ktorý vďaka STEPHENOVI DIXONOVI prekonal Volkova. Asistencie: Marek Trončinský, Radek Smoleňák

45:13
    Mereskin nahrával na Slepysheva pred bránu, ani on však gólovo zakončiť nedokázal.

44:46
    Glukhov držal puk pri mantinely, prihral na Stepanova a ten sa pekne z poza brány dostal pred Kuznetsova a ten vyrazil na tyčku. Výborné striedanie štvrtého útoku.

36:25
    Domáci nechápu ako toto mohli nepremeniť. Mereskin dostal dobrú prihrávku pri prečíslení dva na jedna no Kuznetsov sa stihol presunúť, ako prvý bol však následne pri puku Dubrovsky a ani on ležiaceho Kuznetsova neprekonal.

33:35
    Sitnikov fauloval Koltsova pri tomto prieniku a domáci majú presilovku.

26:47
    Hostia išli v prečíslení dvaja na jedného no Smoleňákova strela bola zblokovaná.

25:20
    Makarov hladal pred bránou Hartikainena, tomu sa nepodarilo ideálne zakončiť.

24:34
    Shefer dostáva 10 trestných minút navyše.

24:34
    Ďalšia presilová hra pre domácich, Shefer si sadne na trestnú lavicu po ataku na Mereskina.

21:05
    Hostia sa takmer oslobodili no Kulda vynikajúcim backcheckingom obral proti hráča o puk ten šiel priamo na Khlystov pred bránu, no Kuznetsov opäť nebol prekonaný.

18:45
    Obrovská šanca hostí, Savinainen dostal puk pred brankárom Volkovom, nedokázal ho však prekonať.

17:46
    Hosti v útočnom pohybe zastavil Slepyshev podrazením a odsedí si dve minúty.

16:36
    Hartikainen zaviedol puk do pásma, toho sa zmocnil Makarov a nádherne našiel pred bránou DENISA KHLYSTOVA a pre toho nebol žiaden problém zakončiť. Asistencie: Dmitry Makarov, Teemu Hartikainen

08:01
    Kulda korčuloval vo vlastnom pásme do rohu pre puk a bol podrazený Knyazevom, čaká nás teda druha presilovka domácich.

06:47
    Dixon nakorčuloval do pásma, nahral za seba na volného Smoleňáka no jeho strela Volkova neprekvapila.

04:16
    Pekná prihrávka Koltsova na útočníka ktorý si nabiehal pred Kuznetsova no ani ten nedokázal brankára hostí prekonať.

00:41
    Domáci sa držali v pásme a prichádza prvé vylúčenie na strane hostí, Dyakov si odsedí dve minúty za hákovanie.

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 17. Khlystov (Makarov, Hartikainen), 57. Shchitov (Khlystov), 63. Koltsov (Zubarev, Kaigorodov) – 47. Dixon (Trončinský, Smoleňák), 60. Savinainen (Shefer, Yakubov)

HC Salavat Julajev Ufa: Volkov – Sopel, Kulda, Shchitov, Babchuk, Zubarev, Koltsov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Khlystov, Hartikainen – Merskin, Dubrovsky, Slepyshev – Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov – Stepanov, Glukhov, Pankov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznetsov – Shefer, Khvostov, Dyakov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Tyulyapkin, Shvidenko – Sitnikov, Magogin, Kruchinin – Dixon, Smolenak, Savinainen – Khlyntsev, Yakubov, Knyazev – Plotnikov, Bulyansky, Zhukov

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Dreyev Alexander – Matyusha Andrei, Palei Yakov