Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:2 (1:0, 0:0, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ja sa s vami lúčim aďakujem za pozornosť. (16:15:10)

V poslednej tretine sme sa konečne dočkali viacero gólov. Favorizovaná Ufa mala na dosah tri body, no Jugra 16 sekúnd do konca dokázala vyrovnať gólom Savinainena. Napriek tomu však domáci v predĺžení rozhodli zápas pre seba, keď sa presne trafil Koltsov.

62:03
    Salavat Ufa dala gól!
    Predĺženie netrvalo dlho. Kaigorodov potiahol puk do pásma, pribrzdil a počkal si na KIRILLA KOLTSOVA, ktorý mal proti sebe dvoch obráncov no hodil si puk na stranu a následne do proti pohybu Kuznetsova úspešne zakončil pri tyčku. Asistencie: Andrei Zubarev, Alexei Kaigorodov

61:22
    Na druhej strane sa vynikajúco samostatne dva krát presadil Hartikainen no ani raz jeho strela nešla medzi tri žrde.

61:06
    Savinainen potiahol puk do pásma no jeho strela išla nad.

60:52
    Strela Khlystova a vhadzovať sa bude pred Kuznetsovom.

60:39
    Dyakov strielal od modrej, Volkov vyrazil a pri puku sú domáci.

60:23
    K p=rvej strele sa dostal Sitnikov, Volkov bez problémov chytá.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Jugra dal gól!
    Domáci sa nedokázali oslobodiť z obrovského tlaku. Volkov dlho držal no po peknej prihrávke pred bránu od Andreia Shefera na VELI-MATTI SAVINAINEN inkasuje medzi nohy. Asistencie: Andrei Shefer, Mikhail Yakuboc

58:44
    Domáci v plnom počte.

58:10
    Domáci si vytvorili dobrý tlak, sami sa však vyhodili z pásma zlou rozohrávkou.

57:38
    Domáci vyhadzujú cez všetky čiary.

57:32
    Strelu Trončinského od modrej nikto nedokázal pred Volkovom tečovať.

57:21
    Hostia sa držia v útočnom pásme.

56:44
    Možnosť pre hostí na vyrovnanie, Stepanov si nedovoľene pomohol rukou a oslabí svoj tím na dve minúty

56:17
    NIKITA SHCHITOV dostal puk od Khlystova na modrú čiaru a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Domáci tak rýchlo využívajú presilovku. Asistencie: Denis Khlystov

56:08
    Sokolov fauloval a oslabí svoj tím.

56:03
    Strela Khlyntseva z prvej neišla medzi tri žrde.

56:00
    Puk končí mimo hraciej plochy, vhadzovať sa bude pred Volkovom.

54:30
    Pankov vystrelil, Kuznetsov bez problémov zasahuje.

54:00
    Schitov zaviedol puk do pásma po pravej strane.

52:30
    Dubrovsky dostal pred bránu puk od Mereskina no vystrelil vysoko nad.

52:00
    Stepanov a Pankov bojovali o puk, nakoniec ich zastavil ofsajd.

51:20
    Teraz sa Hartikainen v prečíslení snažil nájsť svojho spoluhráča, hostia však tento puk zblokovali.

50:50
    Hartikainen dva krát strielal, pri puku už hostia.

50:08
    Hru zastavuje ofajd hostí.

49:30
    Opäť to bol Smoleňák kto dobre potiahol puk, k zakončeniu sa však nedostal.

48:00
    Hostia sú teraz aktívnejší.

46:53
    Najprv prvý útok hostí točil domácich v pásme, nakoniec to však bol dnes veľmi aktívny druhý útok ktorý vďaka STEPHENOVI DIXONOVI prekonal Volkova. Asistencie: Marek Trončinský, Radek Smoleňák

45:13
    Mereskin nahrával na Slepysheva pred bránu, ani on však gólovo zakončiť nedokázal.

44:46
    Glukhov držal puk pri mantinely, prihral na Stepanova a ten sa pekne z poza brány dostal pred Kuznetsova a ten vyrazil na tyčku. Výborné striedanie štvrtého útoku.

43:58
    Hostia v plnom počte.

43:41
    Až teraz, prvý útok sa usadil v pásme, strela Makarova však išla nad bránu.

43:02
    Hosttia pri puku a domáci fanúšikovia pískajú na svojich obľúbencov.

42:44
    Domáci sa nevedia dosať do pásma.

42:22
    Hostia sa oslobodili.

41:58
    Pískalo sa až teraz, Marek Trončinský si odsedí dve minúty.

41:12
    Slepyshev potiahol vo veľkej rýchlosti puk do pásma a bol faulovaný, domáci majú puk na hokejkách a tak hra pokračuje.

40:23
    Shefer strielal od modrej, Volkov pozorný.

40:01

V druhej tretine sme už žiadny gól nevideli, musím však konštatovať že favorit vstúpil do prostrednej časti hry lepšie ako do úvodnej a ku gólu mal viac krát veľmi blízko.

Posledná časť sa začne ešte 23 sekundovou presilovkou hostí po faule Pihlstroma.

39:00
    Strela Trončínského od modrej bola zblokovaná.

38:23
    Antti Pihlstrom si odsedí dve minúty na trestnej, možnosť pre hostí na vyrovnanie.

38:18
    Kuznetsov teraz musel zasahovať.

37:14
    Hartikainen takmer využil zaváhanie obráncu hostí, no po tom čo ho prešprintoval a mohol isť sám na brankára tak isto spadol. Podrazenie sa nepískalo.

37:06
    Vhadzovať sa bude v stredon pásme.

36:25
    Domáci nechápu ako toto mohli nepremeniť. Mereskin dostal dobrú prihrávku pri prečíslení dva na jedna no Kuznetsov sa stihol presunúť, ako prvý bol však následne pri puku Dubrovsky a ani on ležiaceho Kuznetsova neprekonal.

35:35

34:32
    Hartikainen pálil z pomedzi kruhov no Kuznetsov vyrazil tento puks betónmi.

33:35
    Sitnikov fauloval Koltsova pri tomto prieniku a domáci majú presilovku.

33:35
    Koltsov sa dostal do peknej šance, Kuznetsova však prekonať nedokázal.

33:14
    Tretí domáci útok bol aktívny v útočnej tretine a hostia vyhadzujú na icing.

32:46
    Pankov sa obtočil s pukom okolo brány, v tej bol pozorný Kuznetsov.

32:34
    Mereskin padá na lad a domáci fanúšikovia si pýtaju faul, nevylučuje sa.

32:25
    Brankár hostí teraz ukludnil situáciu a zakryl puk.

32:15
    Domáci držia puk pred bránkárom Kuznetsovom.

31:50
    Slepyshev potiahol puk do pásma no ani na dva krát Kuznetsova neprekonal.

30:47
    Druhý útok domácich sa snažil dostať do pásma no zastavil ich ofsajd.

30:21
    Volkov mal plné ruky práce, no Smoleňákovu strelu za seba nepustil.

30:16
    Domáci vyhrali buly, no okamžite sa dopúšťajú icingu.

30:06
    Teraz nahodenie na druhej strane ktoré si Volkov nechal radšej pre seba. Vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme Jugry.

30:00
    Domáci nahadzujú puk do útočného pásma a idú striedať.

28:43
    Plotnikov sa pekne natlačil po pravej strane, bránu však netrafil.

27:56
    Knyazev hladal pred bránou spoluhráča, no k puku sa nikto nedostal.

26:47
    Hostia išli v prečíslení dvaja na jedného no Smoleňákova strela bola zblokovaná.

26:34

26:08
    Koltsov vyslal ďelovku z prvej no jeho strela išla nad bránu.

25:20
    Makarov hladal pred bránou Hartikainena, tomu sa nepodarilo ideálne zakončiť.

24:34
    Shefer dostáva 10 trestných minút navyše.

24:34
    Ďalšia presilová hra pre domácich, Shefer si sadne na trestnú lavicu po ataku na Mereskina.

24:23
    Ofsajd hostí.

24:01
    Bulyansky sa v strednom pásme dostal k puku, no následné nahodenie zachytili domáci hráči.

23:08
    Domáci hráči si nerozumeli pri rozohrávke a dopúšťajú sa zakázaného uvoľnenia.

22:19
    Gurkin pálil z prvej od modrej, puk bol zblokovaný a išiel tesne vedľa brány.

22:14
    Koltosov poslal tvrdú strelu, Kuznetsov opäť pozorný.

22:01
    Dixon spolu so Smoleňák opäť potiahli puk do pásma, no dlho ho tam neudržali.

21:36
    Teraz dobrá šanca na druhej strane, Smoleňák však nedokázal usmerniť puk do brány.

21:05
    Hostia sa takmer oslobodili no Kulda vynikajúcim backcheckingom obral proti hráča o puk ten šiel priamo na Khlystov pred bránu, no Kuznetsov opäť nebol prekonaný.

20:30
    Domáci sa okamžite usadili v pásme, Makarov sa obtočil okoolo brány, jeho zakončenie išlo všal len do Kuznetsova.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej sme museli dlho čakať na gól, no nakoniec sme sa dočkali keď Makarov krásne našiel Khlystova a ten dostal domácich do vedenia 1:0.

18:45
    Obrovská šanca hostí, Savinainen dostal puk pred brankárom Volkovom, nedokázal ho však prekonať.

18:20
    Hostia musia zakladať útok z poza svojej brány.

17:46
    Hosti v útočnom pohybe zastavil Slepyshev podrazením a odsedí si dve minúty.

17:41
    Mereskin sa snažil z poza brány na slepo nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, puk však zachytili hostia a idu do proti útoku.

16:36
    Hartikainen zaviedol puk do pásma, toho sa zmocnil Makarov a nádherne našiel pred bránou DENISA KHLYSTOVA a pre toho nebol žiaden problém zakončiť. Asistencie: Dmitry Makarov, Teemu Hartikainen

15:22
    Pankov nahodil puk zpoza modrej na Kuznetsova, ten okamžite rozohral.

14:34
    Štvrtý útok hostí držal puk pred Volkovom, domáci sa však už zmocňuju puku.

14:00
    Tyulyapkin zakladá útok hostí.

13:18
    Tretí útok domácich si vytvoril tlak, väčšiu šancu sme však opäť nevideli.

11:59
    Hartikainen sa snažil nahrať do pohybu Makarovovi v strednom pásme, no ten jeho prihrávku nezachytil.

10:32
    Prvý útok hostí sa snažil o rýchle založenie útoku, Sitnikov bol však v ofsajde.

10:01

09:30
    Zubarev pálil od modrej, jeho strela bola tečovaná no Kuznetsov so svojim betónom rýchlo zareagoval.

09:10
    Stále sme sa žiadneho tlaku Ufy nedočkali. Momentálne majú puk za svojou bránou.

08:30
    Domáci už v pásme, zatial je to príliš statické.

08:08
    Hostia sa dokázali okamžite oslobodiť.

08:01
    Kulda korčuloval vo vlastnom pásme do rohu pre puk a bol podrazený Knyazevom, čaká nás teda druha presilovka domácich.

07:29
    Hru zastavil ofsajd hostí.

06:47
    Dixon nakorčuloval do pásma, nahral za seba na volného Smoleňáka no jeho strela Volkova neprekvapila.

06:25
    Pankov sa snažil dostať pred Kuznetsova no ani jemu to nevyšlo.

06:00
    Puk teraz lieta zo strany na stranu no absolutne bez šancí.

04:40
    Hostia nahadzujú puk do pásma, no tam sú okamžite hráči Ufy.

04:16
    Pekná prihrávka Koltsova na útočníka ktorý si nabiehal pred Kuznetsova no ani ten nedokázal brankára hostí prekonať.

03:30
    Hostia majú puk za svojou bránou a nikam sa neponáhlajú.

02:41

02:31
    Slepyshev mal rýchlosť, dostal sa s pukom až pred Kuznetsova no ten si s jeho pokusom poradil.

01:57
    Makarov sa spoza brány natlačil až pred brankára, no tiesnený obráncom zakončiť na bránu nedokázal.

01:12
    Koltsov nahodil puk pred brankára Kuznetsova, Mirnov však nedokázal tento puk dostatočne razantne tečovať.

00:53
    Hostia sa okamžite oslobodzujú.

00:41
    Domáci sa držali v pásme a prichádza prvé vylúčenie na strane hostí, Dyakov si odsedí dve minúty za hákovanie.

00:10
    Úvodné buly vyhrali domáci a okažite nahadzujú do útočného pásma.

00:01

Všetko je pripravené na úvodné buly, zápas sa začne o niekoľko sekúnd.

HC Salavat Julajev Ufa: Volkov – Sopel, Kulda, Shchitov, Babchuk, Zubarev, Koltsov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Khlystov, Hartikainen – Merskin, Dubrovsky, Slepyshev – Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov – Stepanov, Glukhov, Pankov

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznetsov – Shefer, Khvostov, Dyakov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Tyulyapkin, Shvidenko – Sitnikov, Magogin, Kruchinin – Dixon, Smolenak, Savinainen – Khlyntsev, Yakubov, Knyazev – Plotnikov, Bulyansky, Zhukov

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Dreyev Alexander – Matyusha Andrei, Palei Yakov.

Vitajte u ďalšieho kola KHL, ja vás dnes budem sprevádzať zápasom medzi HC Salavat Julavev Ufa a Jugra Chanty-Mansijsk, ktorý začne o 14:00 stredo európskeho času.

Do zápasu bude vstupovať ako favorit domáce mužstvo z Ufy, ktoré sa po 32 odohraných zápasoch nachádza na 4 mieste východnej konferencie kontinentálnej hokejovej ligyso ziskom 57 bodov . V riadnom hraciom čase sa im podarilo vyhrať presnú polovicu zápasov, teda 16. Jedno víťazstvo pridali v predĺžení. Naopak až 7 zápasov v predĺžení prehrali a k tomu pridali ešte 8 porážiek v riadnom hraciom čase.
    Posledný zápas hráči Ufy prehrali a to na svojom ľade, trochu prekvapivo podlahli Jekaterinburgu 1:3, keď ako jediný za domácich skóroval Dubrovský.

Hostia sú na tom o poznanie horšie, keď získať dokázali iba 32 bodov, čo je o 25 menej ako ich dnešný súper. Hráči Jugry z 32 zápasov dokázali vyhrať iba 8 krát, z toho raz v predĺžení.
    Forma hostí takisto nahráva do kariet domácim, veď v posledných 5 zápasoch získala Jugra iba 2 body, no z víťazstva sa netešili ani raz. V posledných dvoch zápasoch Jugra nedokázala získať ani bod a v ich poslednom zápase, v nedelu na ľade Nižnekamsku doknoca nedokázali ani skórovať a prehrali vysoko 4:0.

Naposledy Jugra bodovala presne pred týždňom, doma proti silnej Rige, keď prehrali po predĺžení no podali sympatický výkon a viac krát siahali po víťazstve.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 17. Khlystov (Makarov, Hartikainen), 57. Shchitov (Khlystov), 63. Koltsov (Zubarev, Kaigorodov) – 47. Dixon (Trončinský, Smoleňák), 60. Savinainen (Shefer, Yakubov)

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Dreyev Alexander – Matyusha Andrei, Palei Yakov